Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.07.2019 09:16

Lechoo napisał(a):Chorwacja ma swój urok ale robi się droga... Ja teraz jestem w Turcji, ale w sierpniu oczywiście Chorwacja :D

A gdzie teraz jest tanio ? W Polsce też jest drogo. Ostatnio znajomy wynajmował w mniejszej miejscowości nad morzem Bałtyckim pokój 2+1 w Boże Ciało - 180zł/dobę. W Baśka Voda doba kosztuje 55EUR więc raptem 50zł drożej.
walp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.07.2019 09:45

Pääkäyttäjä napisał(a):
walp napisał(a):Tak samo dla mnie bzdurne, jak teksty po powrocie: "Ale słabo jesteś opalony." Jakbym po opaleniznę tam głównie wyjeżdżał.

...zaś po powrocie znad Bałtyku - to nie opalenizna, to rdza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:oczko_usmiech: :mrgreen: :oczko_usmiech:

Choć nie powiem, opalić się można.
W tym roku Bałtyk odwiedziliśmy dwukrotnie. Dwa tygodnie temu, na statku w Darłówku, nieźle mnie przypiekło. :)

No ale to było latem. Obecnie, jesienią to już gorzej. :mrgreen:
Bartek81 napisał(a):Wydaje mi się że Chorwacja to nie tylko konkurencja dla Bałtyku ale przede wszystkim dla innych państw basenu Morza Śródziemnego.

Jest to najbliższy kraj z klimatem śródziemnomorskim, do którego można bez problemu dojechać samochodem. Plusów jest oczywiście dużo więcej. :wink:
Koenig
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 09.07.2019 11:51

Przed poznaniem Chorwacji również jeździliśmy nad nasze morze. Miałem jednak szczęście i nigdy nie miałem problemów z pogodą. Z noclegami też nie. Generalnie mam dobre wspomnienia z Bałtyku, ale jednak Adriatyk wygrywa. Przyznam też, że odzwyczaiłem się od piasku, który zazwyczaj był wszędzie - w kocu, ręcznikach, butach, kąpielówkach :)
Co prawda mam wrażenie, że po kilku latach rodzina już się trochę znudziła (nie ma już efektu "wow"), ale i tak Chorwacja ostatecznie wygrywa. Trzeba może tylko czymś ją urozmaicić po kilku latach.
Szukam już jakiejś zapadłej dziury na przyszły rok, ale coraz trudniej o takie miejsca.
Jedynym minusem Chorwacji (lub też bardziej Riwiery Makarskiej) jest odległość. I poprawiająca się jakość dróg tego akurat nie zmieni.
Ale jeden minus można przeżyć :D
wikol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.07.2019 12:05

Fakt że Chorwacja samochodem jest domeną ludzi w młodych lub średnim wieku. Z wiekiem nie każdy może i chce siedzieć tyle za kółkiem.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2019 18:45

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2019 19:15

Nie tylko o Austrii ale rozumiem przytyk w moją stronę (vide rozmowy na PW) - i szkoda, że z lekkim zamordyzmem (sorry), kolejna dyskusja w części o wszystkim i niczym, jest zamknięta.

Pora pomyśleć o ewakuacji...
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2019 19:21

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie tylko o Austrii ale rozumiem przytyk w moją stronę (vide rozmowy na PW) - i szkoda, że z lekkim zamordyzmem (sorry), kolejna dyskusja w części o wszystkim i niczym, jest zamknięta.

Wątek nie był zamknięty, ale aby trwała dyskusja jest teraz w Hyde Parku.
Usuwanie OT to nie zamordyzm.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 09.07.2019 21:01

Obrazek

Fotka z dzisiaj. Nad Bałtykiem. Popołudnie :mrgreen:
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.07.2019 21:12

sito_zabrze napisał(a):Obrazek

Fotka z dzisiaj. Nad Bałtykiem. Popołudnie :mrgreen:

Takie pytanie przy okazji - na jakim portalu zamieszczasz zdjęcia, tak aby móc potem wrzucać linki z rozszerzeniem jpg?
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 09.07.2019 21:17

To fotka z FB :wink:

P.s. znajomi wyrazili zgode. Ubrani w ciepłe ubrania, mloda w kurteczke :oczko_usmiech:
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.07.2019 21:31

A ja myślałam, że to Ty z rodzinką.
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.07.2019 21:33

sito_zabrze napisał(a):To fotka z FB :wink:

P.s. znajomi wyrazili zgode. Ubrani w ciepłe ubrania, mloda w kurteczke :oczko_usmiech:

Szukam właśnie sensownej chmury poza zdjęciami google, niestety Flickr się skomercjalizował i chcę migrować :(
welna
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 09.07.2019 22:18

Janusz Bajcer napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Nie tylko o Austrii ale rozumiem przytyk w moją stronę (vide rozmowy na PW) - i szkoda, że z lekkim zamordyzmem (sorry), kolejna dyskusja w części o wszystkim i niczym, jest zamknięta.

Wątek nie był zamknięty, ale aby trwała dyskusja jest teraz w Hyde Parku.
Usuwanie OT to nie zamordyzm.

W wątku Namo działy się grubsze rzeczy i admin mimo próśb innych forumowiczów największych ,, wojowników ''odciął dopiero jak się prawie mordowali
A tu wystarczyło wątek przenieść i gitara.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 09.07.2019 22:30

elka21 napisał(a):A ja myślałam, że to Ty z rodzinką.

Nas nad Bałtykiem cieżko spotkać. Wolimy cieplejsze klimaty :oczko_usmiech:

Do tego ja nie mam brody, wąsa, nie nosze okularów. Za to jestem deko grubszy :mrgreen:

Aśka nie jest blondyną :oczko_usmiech:

i mam syna zamiast córki

No i my jesteśmy młodsi. Oni po czterdziestce a my przed :lool:
Lechoo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 10.07.2019 19:53

wikol napisał(a):
Lechoo napisał(a):Chorwacja ma swój urok ale robi się droga... Ja teraz jestem w Turcji, ale w sierpniu oczywiście Chorwacja :D

A gdzie teraz jest tanio ? W Polsce też jest drogo. Ostatnio znajomy wynajmował w mniejszej miejscowości nad morzem Bałtyckim pokój 2+1 w Boże Ciało - 180zł/dobę. W Baśka Voda doba kosztuje 55EUR więc raptem 50zł drożej.

U nas nad morzem jak widzimy ceny to się mówi, że bogaci jeżdżą nad Bałtyk, a ci biedniejsi jadą za granicę :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019