Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.07.2019 09:16

Lechoo napisał(a):Chorwacja ma swój urok ale robi się droga... Ja teraz jestem w Turcji, ale w sierpniu oczywiście Chorwacja :D

A gdzie teraz jest tanio ? W Polsce też jest drogo. Ostatnio znajomy wynajmował w mniejszej miejscowości nad morzem Bałtyckim pokój 2+1 w Boże Ciało - 180zł/dobę. W Baśka Voda doba kosztuje 55EUR więc raptem 50zł drożej.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.07.2019 09:45

Pääkäyttäjä napisał(a):
walp napisał(a):Tak samo dla mnie bzdurne, jak teksty po powrocie: "Ale słabo jesteś opalony." Jakbym po opaleniznę tam głównie wyjeżdżał.


...zaś po powrocie znad Bałtyku - to nie opalenizna, to rdza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:oczko_usmiech: :mrgreen: :oczko_usmiech:

Choć nie powiem, opalić się można.
W tym roku Bałtyk odwiedziliśmy dwukrotnie. Dwa tygodnie temu, na statku w Darłówku, nieźle mnie przypiekło. :)

No ale to było latem. Obecnie, jesienią to już gorzej. :mrgreen:
Bartek81 napisał(a):Wydaje mi się że Chorwacja to nie tylko konkurencja dla Bałtyku ale przede wszystkim dla innych państw basenu Morza Śródziemnego.

Jest to najbliższy kraj z klimatem śródziemnomorskim, do którego można bez problemu dojechać samochodem. Plusów jest oczywiście dużo więcej. :wink:
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 09.07.2019 11:51

Przed poznaniem Chorwacji również jeździliśmy nad nasze morze. Miałem jednak szczęście i nigdy nie miałem problemów z pogodą. Z noclegami też nie. Generalnie mam dobre wspomnienia z Bałtyku, ale jednak Adriatyk wygrywa. Przyznam też, że odzwyczaiłem się od piasku, który zazwyczaj był wszędzie - w kocu, ręcznikach, butach, kąpielówkach :)
Co prawda mam wrażenie, że po kilku latach rodzina już się trochę znudziła (nie ma już efektu "wow"), ale i tak Chorwacja ostatecznie wygrywa. Trzeba może tylko czymś ją urozmaicić po kilku latach.
Szukam już jakiejś zapadłej dziury na przyszły rok, ale coraz trudniej o takie miejsca.
Jedynym minusem Chorwacji (lub też bardziej Riwiery Makarskiej) jest odległość. I poprawiająca się jakość dróg tego akurat nie zmieni.
Ale jeden minus można przeżyć :D
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.07.2019 12:05

Fakt że Chorwacja samochodem jest domeną ludzi w młodych lub średnim wieku. Z wiekiem nie każdy może i chce siedzieć tyle za kółkiem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2019 18:45

Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2019 19:15

Nie tylko o Austrii ale rozumiem przytyk w moją stronę (vide rozmowy na PW) - i szkoda, że z lekkim zamordyzmem (sorry), kolejna dyskusja w części o wszystkim i niczym, jest zamknięta.

Pora pomyśleć o ewakuacji...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2019 19:21

Pääkäyttäjä napisał(a):Nie tylko o Austrii ale rozumiem przytyk w moją stronę (vide rozmowy na PW) - i szkoda, że z lekkim zamordyzmem (sorry), kolejna dyskusja w części o wszystkim i niczym, jest zamknięta.

Wątek nie był zamknięty, ale aby trwała dyskusja jest teraz w Hyde Parku.
Usuwanie OT to nie zamordyzm.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 09.07.2019 21:01

Obrazek

Fotka z dzisiaj. Nad Bałtykiem. Popołudnie :mrgreen:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.07.2019 21:12

sito_zabrze napisał(a):Obrazek

Fotka z dzisiaj. Nad Bałtykiem. Popołudnie :mrgreen:


Takie pytanie przy okazji - na jakim portalu zamieszczasz zdjęcia, tak aby móc potem wrzucać linki z rozszerzeniem jpg?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 09.07.2019 21:17

To fotka z FB :wink:

P.s. znajomi wyrazili zgode. Ubrani w ciepłe ubrania, mloda w kurteczke :oczko_usmiech:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 09.07.2019 21:31

A ja myślałam, że to Ty z rodzinką.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.07.2019 21:33

sito_zabrze napisał(a):To fotka z FB :wink:

P.s. znajomi wyrazili zgode. Ubrani w ciepłe ubrania, mloda w kurteczke :oczko_usmiech:


Szukam właśnie sensownej chmury poza zdjęciami google, niestety Flickr się skomercjalizował i chcę migrować :(
welna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1247
Dołączył(a): 15.09.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) welna » 09.07.2019 22:18

Janusz Bajcer napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):Nie tylko o Austrii ale rozumiem przytyk w moją stronę (vide rozmowy na PW) - i szkoda, że z lekkim zamordyzmem (sorry), kolejna dyskusja w części o wszystkim i niczym, jest zamknięta.

Wątek nie był zamknięty, ale aby trwała dyskusja jest teraz w Hyde Parku.
Usuwanie OT to nie zamordyzm.

W wątku Namo działy się grubsze rzeczy i admin mimo próśb innych forumowiczów największych ,, wojowników ''odciął dopiero jak się prawie mordowali
A tu wystarczyło wątek przenieść i gitara.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 09.07.2019 22:30

elka21 napisał(a):A ja myślałam, że to Ty z rodzinką.


Nas nad Bałtykiem cieżko spotkać. Wolimy cieplejsze klimaty :oczko_usmiech:

Do tego ja nie mam brody, wąsa, nie nosze okularów. Za to jestem deko grubszy :mrgreen:

Aśka nie jest blondyną :oczko_usmiech:

i mam syna zamiast córki

No i my jesteśmy młodsi. Oni po czterdziestce a my przed :lool:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 10.07.2019 19:53

wikol napisał(a):
Lechoo napisał(a):Chorwacja ma swój urok ale robi się droga... Ja teraz jestem w Turcji, ale w sierpniu oczywiście Chorwacja :D

A gdzie teraz jest tanio ? W Polsce też jest drogo. Ostatnio znajomy wynajmował w mniejszej miejscowości nad morzem Bałtyckim pokój 2+1 w Boże Ciało - 180zł/dobę. W Baśka Voda doba kosztuje 55EUR więc raptem 50zł drożej.

U nas nad morzem jak widzimy ceny to się mówi, że bogaci jeżdżą nad Bałtyk, a ci biedniejsi jadą za granicę :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone