Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 11.07.2019 17:20

Obrazek

:mrgreen: :oczko_usmiech:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 11.07.2019 20:57

Dziś byłem w Sobieszewie k. Gdańska i było całkiem ciepło, bo nawet 21 stopni ;). Temperatura wody wynosiła całe 17. Jednak w dobie autostrad, Bałtyk to dobra alternatywa do Adriatyku, gdyż po półtorej godzinki już jestem w domku ;).
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 12.07.2019 08:07

Lechoo napisał(a): ... bogaci jeżdżą nad Bałtyk, a ci biedniejsi jadą za granicę :mrgreen:


Ja bym nieco zmienił, ale w podobnym tonie:

"rozrzutni jeżdżą nad Bałtyk, a ci oszczędniejsi jadą za granicę"
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 12.07.2019 08:30

No i powoli wyłania się obraz:
Nad Bałtykiem nie dominują "Janusze", ale bogaci (obrzydliwie?) i rozrzutni.
Parawany i słoiki/puszki to tylko przykrywka, żeby nie kusić potencjalnych złodziei.
Bogacz, dobrze zamaskowany jako "Janusz", nie jest objektem zainteresowania "długich palców".
Tyle dowcipów i anegdotek, a to wszystko przez zawiść i zazdrość.

Pamiętaj turysto:
jeśli zechcesz poczłapać boso po wydmach, pooglądać mikołajki, to zaszufladkują cię jako parweniusza.


... and we have just one world, but we live in different ones...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 15.07.2019 23:24

Jak co roku w Chałupach, gdy zaczyna się upał....
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sinice- ... ze/s410t0d
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.07.2019 11:17

A jednak Czesi kochają nasz Bałtyk zamiast Adriatyku ;) A może nie ma u nich forum, dzięki któremu mogliby uniknąć błędów :)
https://www.tvn24.pl/zachodniopomorskie ... 215,s.html
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.07.2019 16:07



Tego bedzie mi brakowało w tym roku :oczko_usmiech:
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 13.08.2019 07:44

Powiem szczerze, że już nie mogę doczekać się kiedy powstanie już tak kompleksowo trasa Via Carpatia, która połączy państwa naszego regionu. Wówczas w całkiem prosty sposób będzie można się dostać autem, nie tylko nad Adriatyk, ale też nad Morze Czarne czy Morze Egejskie (bo trasa ma się ciągnąć aż do samej Grecji).
Po jej wybudowaniu będzie to rzeczywista alternatywa dla krajowego Bałtyku.
W zasadzie nad Adriatykiem, należałoby wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, ale patrząc pod link, koszta z nim związane, nie powinny być ekstremalnie wysokie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.08.2019 14:02

https://kobieta.onet.pl/nadbaltycka-plaza-parawanem-stoi-po-alkoholu-w-polakach-uruchamia-sie-ulanska/2nv5d4r

Nie wiem ile w tym prawdy, bo dawno nie byłem, ale sądząc po zdjęciach i opowiadaniach znajomych czy sąsiadów, którzy jeżdżą na Bałtyk - całkiem sporo!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.08.2019 14:50

marekkowalak napisał(a):https://kobieta.onet.pl/nadbaltycka-plaza-parawanem-stoi-po-alkoholu-w-polakach-uruchamia-sie-ulanska/2nv5d4r

Nie wiem ile w tym prawdy, bo dawno nie byłem, ale sądząc po zdjęciach i opowiadaniach znajomych czy sąsiadów, którzy jeżdżą na Bałtyk - całkiem sporo!


Bywamy z 1-3 razy latem nad Bałtykiem. Tam gdzie jedziemy brak opisywanych tematów. Jednak przejeżdżając widzimy wiele "tandety"

Tak samo jak widzimy w każdy weekend, zawalony obcymi rejestracjami Toruń, gdzie ludzie omijają wielokilometrowe korki na bramkach kończących płatny odcinek. W ostatnią sobotę około godziny 13tej ten korek miał co najmniej 6km, a ludzie zwykle wracają nieco później ...
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 02.09.2019 14:48

Odpowiadając na pytanie - odpowiem: nie!
I prawdę mówiąc całe szczęście.
2 lata temu z racji pewnych obowiązków zwiedziłem wszystkie nadmorskie miejscowości od Mrzeżyna do Dziwnowa. Razem jakieś 8-10 miejscowości i spora ilość kilometrów plaży. I to w szczycie sezonu - w sierpniu. To co, zobaczyłem to przechodzi ludzkie pojęcie. Gdyby chociaż mała część tych ludzi, których tam widziałem pojechałaby do Chorwacji, to chyba by Polakom zakazano wstępu do tego kraju.
Przepraszam, jeśli ktoś akurat był nad polskim morzem w tym czasie, ale moja opinia odnosi się ogólnie a nie do jednostek.
Od tamtego czasu na plaży byłem może z 4-5 razy, i to tylko dlatego, żeby dzieci się w piasku plażowym pobawiły, albo na spacer deptakiem.
W tym roku na plaży byłem raz - wczoraj. Chciałem zakończyć z dziećmi jakoś sezon wakacyjny i pojechałem do Władysławowa. Stwierdzam, że w zachowaniu turystów nad polskim morzem zmieniło się sporo. Na gorsze.
Pomijam już fakt, że asortyment rzeczy sprzedawanych na straganach nie zmienił się pewnie od 30 lat, ryczącą muzykę disco-polo, pomijam knajpy, z których cuchnęło starym olejem i pangę sprzedawaną w cenie dorsza, zimne morze, do którego nie dało się wejść i parkingi po 25 zł. Pomijam też fakt, że żeby wejść na plażę, trzeba przejść kawałek przez las i przechodząc przez las trzeba zatkać nos bo inaczej się nie da. Albo przebiec na wdechu.
To jest makabra po prostu.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 03.09.2019 19:36

Całe szczęście, że nie jeżdżę nad Bałtyk. Mój Ty Boże toż to Horror w tym Władysławowie. Nie doczekanie twoje Bałtyk.
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2019 20:44

Ja tam na nasz Bałtyk poza pogodą i zimną wodą nie narzekam. W lasach okay, trochę gorzej w miejscowościach (ale im mniejsza miejscówka, tym podobno lepiej), z naprawdę nielicznych knajp nie waliło starym olejem, dało się zjeść świeżą rybę. Gofry i lody czasem przekombinowane, tandeta i hałas niewiele się różni od tych w Chorwacji (może tylko inaczej to jest opakowane). Na te parę razy w życiu, nad Bałtykiem byłem w Świnoujścu, Stegnie, Jastrzębiej Górze. Nad Bałtykiem nie zobaczą mnie prędko głównie za sprawą pogody (po siedmioletniej przerwie, byłem rok temu - było okay ale woda w czerwcu lodowata i teraz tydzień). W pewnym sensie, Bałtyk tak ale np. po niemieckiej stronie (ze Świnoujścia wyskoczyłem raz do Heringsdorf).

Bałtyk nie jest i nie będzie konkurencją dla Adriatyku. Wakacji w Bašce ani innej Makarskiej bym spędzić nie chciał - tak samo, jak we Władysławowie (zajrzałem w tym roku - dziękuję) czy Międzyzdrojach (zajrzałem siedem lat temu - także podziękuję), z tych samych powodów.
kars
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 12.05.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kars » 22.11.2019 13:40

Moim zdaniem ani Adriatyk nie jest konkurencja dla Bałtyu. Ani Bałtyk nie jest konkurencja dla Adriatyku. Sa to dwa zupełnie inne rejony oraz inne typy wypoczynku. Adriatyk to ładna pogoda, czysta woda oraz smaczne jedzenie. Bałtyk to piekne białe plaże z sypkim piaskiem oraz lasy sosnowe.

Wypoczywałem i w Chorwacji i nad Bałtykiem i podobało mi sie tutaj i tutaj. Wybieram zwykle spokojne miejscowości,które maja moim zdaniem tyle samo uroku w obu krajach. Wiadomo, że imprezownie typu Mielno mogą sie nie podobać, ale podobnie jest w Chorwacji.
https://www.e-wczasy.pl/blog/dlaczego-w ... orze-zima/
Zimą również można sie dobrze bawić nad morzem
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 14.06.2020 19:00

Nie rozumie dlaczego się dziwicie że ceny nie spadły. A nad Bałtykiem potaniało cokolwiek?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone