Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 20:58

anakin napisał(a):Jeżeli mam do dyspozycji 2 tygodnie urlopu, który chcę przeznaczyć na plażing, smażing czy kąpieling, a nad Bałtyk mam 700 km, to sorry, ale nie będzie on nigdy konkurencją dla Jadranu, nawet w dobie teleportacji, a co dopiero autostrad.
Oczywiście ma swój niezaprzeczalny urok, ale z powodów o których wspomniałem powyżej w wakacje tam nie jadę.

Ostatnio jak byłem (w 2008) płaciłem 50 zł za osobę, za spanie, pomieszczenie stanowiące wspólną kuchnię z drugim "apartmanem", wspólną łazienką z czterema innymi i grillem na podwórku przez który tylko nogi z kurczaka nie przelatywały (drut bodajże 6-tka, w odstępach pięciocentymetrowych).
Kasę musiałem podać babce zaraz po przyjeździe przez płot, bo ani myślała mnie wcześniej wpuścić, żebym sobie obejrzał to "cudo" które wynająłem.
Za Chorwatem chodzę przez tydzień i się proszę żeby w końcu wziął ode mnie te pieniądze.
Ot, taka różnica w podejściu do klienta.

Ponadto nie interesuje mnie woda mineralna w cenie 5zł/ l, piwo za 8 zł/ 0,5 l czy ryba smażona w łoju, który jest zalewany pewnie koło maja i służy do końca sezonu, jak i ceny w knajpach, które pewnie niewiele różnią się od tych konobianych (dawno nie byłem więc zgaduję).
Rozwodzenie się nad parawanami i ich rezerwacją od 5-tej rano już sobie daruję.

Ok. 950 km mam na Pag, za apartmana płacę 10-15 E od osoby.
Wybór jest oczywisty.

Nad Bałtyk pewnie kiedyś jeszcze wrócę.
Ale na pewno nie w sezonie.
Tak się przejadę na spacer i po jod. :wink:


|Bo trzeba umieć wybrać : miejsce na wakacje, restaurację do jedzenia, samochód do jazdy. Inaczej to zawsze pod górkę i żale.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 08.07.2019 21:16

Ja zawsze przy szukaniu noclegu nad Bałtykiem byłem zszokowany jednym :

Panie bierz pan, bo za chwile nie bedzie, ma pan łazienkę i WC :roll:

Tak jakby to był jakiś rarytas :mrgreen: :oczko_usmiech: :lool:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 08.07.2019 21:23

To sie "chopcy" rozstrzelali...

Wspomnien czar...

pozdrawiam

p.s.
Pytanie tematu - Konkurencja? Nie! - Alternatywa? Tak!
Ostatnio edytowano 08.07.2019 21:31 przez robertms, łącznie edytowano 1 raz
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.07.2019 21:31

To jest wątek o Bałtyku i Adriatyku.
Grecja, Turcja i Bułgaria tutaj.
Wątek o "S" radzę zostawić w spokoju.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 08.07.2019 21:35

bigredone napisał(a):Górnicze rodziny jeździły nad Bałtyk za komuny, bo nie miały gdzie indziej możliwości zobaczenia morza.

Ja do morza mam 120km i nigdy nie byłem z rodzicami nad morzem. Na Mazurach i w gorach tez nie bylem. W tamtych czasach rzadko ktokolwiek gdzies wyjezdzał, chyba, ze na jednodniowe wycieczki.

bigredone napisał(a):Aaa, i co ty w górach robiłeś ? Nie lepiej było w Alpy jechać ? Wyższe i "fajniejsze".

Nie stać mnie w tym roku na Chorwację, więc na 5 dni w Tatry pojechaliśmy. Była to opcja dość oszczednosciowa i ukłon w stronę znajomych. Wcześniej z polskich gór brałem pod uwagę Bieszczady. Byyło fajnie, aczkolwiek Tatry wrażenia na mnie nie zrobiły (Tatry Wysokie po słowackiej stronie efektowniejsze i ludzi mało i spokojniej na pierwszy rzut oka). Alpy mi się też marzą ale wątpię, że kiedykolwiek tam będę.
Ostatnio edytowano 08.07.2019 21:36 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 08.07.2019 21:38

Pääkäyttäjä napisał(a):
Lechoo napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Pod jakim kątem lepsza? Zamiast 30 jest 35 stopni? To niekoniecznie na plus

Pewniejsza na pewno no i morze cieplejsze.


Nigdy nie zrozumiem, jak można lubić taki "wrzątek" - latem jak powietrze faluje od gorąca to wodę chciałbym mieć przyjemną a nie jak w termach... ;)

Dla ochłody mam Bałtyk pod domem :D
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 08.07.2019 21:44

Padł tu argument ze gdyby u nas byly 2 miesiące upały to wtedy mało ludzi by jezdziło do Chorwacji

Ja bym jezdził. To by było przedłużenie do wygrzania korzonków i nerek po zimie :oczko_usmiech:
No i te morze....
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.07.2019 22:09

sito_zabrze napisał(a):Padł tu argument ze gdyby u nas byly 2 miesiące upały to wtedy mało ludzi by jezdziło do Chorwacji

Ja bym jezdził. To by było przedłużenie do wygrzania korzonków i nerek po zimie :oczko_usmiech:
No i te morze....

Padło pytanie czy gdyby w Polsce były upały po 30-34st w letnie miesiące czy dalej Polacy jezdziliby do Chorwacji.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 08.07.2019 22:15

wikol napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Padł tu argument ze gdyby u nas byly 2 miesiące upały to wtedy mało ludzi by jezdziło do Chorwacji

Ja bym jezdził. To by było przedłużenie do wygrzania korzonków i nerek po zimie :oczko_usmiech:
No i te morze....

Padło pytanie czy gdyby w Polsce były upały po 30-34st w letnie miesiące czy dalej Polacy jezdziliby do Chorwacji.


Ja tak. Bo nie jeżdżę tam tylko dla upału :wink:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.07.2019 22:20

My byśmy jeździli, uwielbiamy klimat Cro, te plaże, góry w pobliżu, te domy i uliczki...
U nas zupełnie inny świat
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.07.2019 07:55

sito_zabrze napisał(a):
wikol napisał(a):Ja tak. Bo nie jeżdżę tam tylko dla upału :wink:

Otóż to.
Przez cały czerwiec słyszałem: "Po co Ty jedziesz do tej Chorwacji, jak u nas też temperatury 35 stopni?

Tak samo dla mnie bzdurne, jak teksty po powrocie: "Ale słabo jesteś opalony." Jakbym po opaleniznę tam głównie wyjeżdżał.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.07.2019 08:08

sito_zabrze napisał(a):
Ja tak. Bo nie jeżdżę tam tylko dla upału :wink:


To kolega @sito_zabrze napisał że nie jedzie tam tylko dla upału.

Porównywać Bałtyk do Adriatyku to jak porównać jazdę na nartach w Polsce i Alpach za granicą lub nawet Chopok na Słowacji.
Ostatnio edytowano 09.07.2019 08:11 przez wikol, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2019 08:10

walp napisał(a):Tak samo dla mnie bzdurne, jak teksty po powrocie: "Ale słabo jesteś opalony." Jakbym po opaleniznę tam głównie wyjeżdżał.


...zaś po powrocie znad Bałtyku - to nie opalenizna, to rdza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 09.07.2019 08:16

W większości można usłyszeć to od ludzi którzy nigdy nie byli w Cro. Kto raz tu przyjedzie zmienia myślenie. Chorwacja to nie tylko pogoda, czyste ciepłe morze. Gdyby tak tylko było to sam bym się zastanawiał czy jechać tu czy do nas. Chorwacja to klimat śródziemnomorski, to inne nastawienie na turystę, to podejście do turysty, to inna kuchnia która lubię i czakam cały rok na nią, to piękne miejsca, to starożytne miasta do zwiedzania,to wspaniałe widoki,to piekne wyspy, wyspy na które można wybrać się statkiem w ramach wycieczki itd.
Chorwacja to też różnorodność miejsc, od Istrii po Dalmacje.
Wydaje mi się że Chorwacja to nie tylko konkurencja dla Bałtyku ale przede wszystkim dla innych państw basenu Morza Śródziemnego.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 09.07.2019 09:06

Chorwacja ma swój urok ale robi się droga... Ja teraz jestem w Turcji, ale w sierpniu oczywiście Chorwacja :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone