Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 08.07.2019 19:51

W tym roku miał być Bałtyk. Żeby było taniej. Żeby dzieciom pokazać polskie morze. I byłoby taniej i może byłoby fajnie. Ale miłość do Adriatyku znów wzięła górę. Nie wiem jak to wytłumaczyć. I nie mamy kasy tyle żeby szastać na lewo i prawo, ale jedziemy na tyle ile nas stać. Starczy na tyle ile potrzebujemy. Ten klimat jak na razie jest dla nas wyjątkowy i potrzebujemy go choćby raz w roku. I jak już pisałem, nie przelewa się nam, jednak ceny i tak nas nie przerażają - jak niektórzy piszą. Wszystko da się - jeśli potrafi się dobrze gospodarować i nie trzeba być Janu... Ups
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.07.2019 20:04

Mnie również się nie przelewa, całym rokiem ciężko pracuję, biorę nadgodziny jeśli się da, składam do świnki, generalnie odkładam na wakacje. Po to, żeby w te wakacje trochę się oderwać, odpocząć, odstresować. Z naciskiem na "odstresować".

Dlatego też chcę jechać nad piękne morze, gdzie mam pewną pogodę, na kolację świeże rybki czy owoce morza, które uwielbiam, życzliwych ludzi, którzy traktują mnie jak turystę, a nie jak Jan*** (słowo ocenzurowane :wink: ), pełno zabytków, w tym antycznych i ciepłe morze, w którym mogę się wykąpać plus widoki, od którym co roku zbieram szczękę jeszcze po powrocie.

Jazda nad Bałtyk, gdzie ktoś żąda ode mnie kasy, żeby mnie wpuścić na działkę (jak pisał Anakin), gdzie muszę targać tony różnych ciepłych ubrań i chodzić po plaży w bluzie z kapturem, wstawać rano z duszą na ramieniu czy przypadkiem nie leje, jeść rybę, która zdechła ze starości smażoną na oleju zmienianym rzadziej niż w samochodzie czy kąpać się w morzu z ryzykiem odmrożenia sobie klejnotów (krioterapia mnie nie kręci) czy w towarzystwie sinic - i za to wszystko płacić ciężko zbierane pieniądze - to nie dla mnie. I nijak mi się to nie komponuje z odstresowaniem.

Bałtyk ma swój urok, który pamiętam z wczasów FWP z młodości i mam do niego sentyment - ale póki co nie stać mnie na taką rozrzutność!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107659
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2019 20:10

marekkowalak napisał(a):Bałtyk ma swój urok, który pamiętam z wczasów FWP z młodości i mam do niego sentyment ...

Adriatyk w czasach FWP był dostępny dla nielicznej grupy Polaków.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 08.07.2019 20:13

marekkowalak napisał(a):Mnie również się nie przelewa, całym rokiem ciężko pracuję, biorę nadgodziny jeśli się da, składam do świnki, generalnie odkładam na wakacje. Po to, żeby w te wakacje trochę się oderwać, odpocząć, odstresować. Z naciskiem na "odstresować".

Dlatego też chcę jechać nad piękne morze, gdzie mam pewną pogodę, na kolację świeże rybki czy owoce morza, które uwielbiam, życzliwych ludzi, którzy traktują mnie jak turystę, a nie jak Jan*** (słowo ocenzurowane :wink: ), pełno zabytków, w tym antycznych i ciepłe morze, w którym mogę się wykąpać plus widoki, od którym co roku zbieram szczękę jeszcze po powrocie.

Jazda nad Bałtyk, gdzie ktoś żąda ode mnie kasy, żeby mnie wpuścić na działkę (jak pisał Anakin), gdzie muszę targać tony różnych ciepłych ubrań i chodzić po plaży w bluzie z kapturem, wstawać rano z duszą na ramieniu czy przypadkiem nie leje, jeść rybę, która zdechła ze starości smażoną na oleju zmienianym rzadziej niż w samochodzie czy kąpać się w morzu z ryzykiem odmrożenia sobie klejnotów (krioterapia mnie nie kręci) czy w towarzystwie sinic - i za to wszystko płacić ciężko zbierane pieniądze - to nie dla mnie. I nijak mi się to nie komponuje z odstresowaniem.

Bałtyk ma swój urok, który pamiętam z wczasów FWP z młodości i mam do niego sentyment - ale póki co nie stać mnie na taką rozrzutność!


Wynurzenia jak na kanapie u psychoanalityka :lol: i bzdury o płaceniu przez płot, bo tak już ktoś napisał i niby jest zabawne 8O Zapominasz, że nad Bałtykiem jest normalna cywilizacja :?
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 20:15

Nie, żebym się czepiał ale przesada w drugą stronę jest niezdrowa i ociera się o konfabulacje... Te parę moich ciężko zarobionych koron (bo z Brna jeździłem nad Bałtyk...) wydawałem nad Bałtykiem z przyjemnością, nikomu nie musiałem płacić za przejście przez furtkę, raz w Stegnie z drogiego kimania w syfiastych warunkach w domkach holenderskich szukaliśmy innego lokum i za te same pieniądze (dostaliśmy zwrot kosztów po awanturze, jaką rozpętał śląsko-warszawski team) w o niebo lepszym standardzie. Nigdzie nie jadłem ryb z łoju (po tych wpisach mam wrażenie, że ryby nad morze to przywożą z Zalewu Rybnickiego albo Goczałkowic...), są miejsca bez chińskiej tandety, etc. No, może poza pogodą...

Bo jak w kontrze se przypomnę kolejkę w Cro pod kebsem, tlumami objadajacymi się pizzą na wynos i tymi dupnymi dmuchańcami, to zachodzę w głowę czy przypadkiem ludzie tego nie chcą niezależnie od miejsca...? Nie piszę, że wszyscy.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 08.07.2019 20:23

ZytaS napisał(a): i bzdury o płaceniu przez płot, bo tak już ktoś napisał i niby jest zabawne.

Napisałem o swoich doswiadczeniach.
Ja Twoich bzdurami nie nazywam.
I oswieć mnie co w tym ma być zabawnego?
Widziałas jakąs emotkę w moim poscie?

Jesli się chcesz przekonać na własne oczy to zapraszam do Mrzeżyna.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 08.07.2019 20:23

Garo&Justa napisał(a):Pod jakim kątem lepsza? Zamiast 30 jest 35 stopni? To niekoniecznie na plus

Pewniejsza na pewno no i morze cieplejsze.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 08.07.2019 20:25

victoo napisał(a):
robertms napisał(a):Ja w tym roku skusilem sie i na Bałtyk, i na All, i na CRO...
Jednak w domu NAJ... :)

...TANIEJ

Lepiej tak nie pisz, za podobne stwierdzenie zawieszono mi konto :mrgreen: :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 20:26

Lechoo napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Pod jakim kątem lepsza? Zamiast 30 jest 35 stopni? To niekoniecznie na plus

Pewniejsza na pewno no i morze cieplejsze.


Nigdy nie zrozumiem, jak można lubić taki "wrzątek" - latem jak powietrze faluje od gorąca to wodę chciałbym mieć przyjemną a nie jak w termach... ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.07.2019 20:33

Gdyby w Polsce przez dwa miesiące wakacji temperatury były w okolicach 30-34st czy ktoś jeździłby do Chorwacji ?
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 20:38

wikol napisał(a):Gdyby w Polsce przez dwa miesiące wakacji temperatury były w okolicach 30-34st czy ktoś jeździłby do Chorwacji ?


Do Chorwacji jeździsz na dwa miesiące czy dwa tygodnie?
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 20:41

Trajgul napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
Trajgul napisał(a):Jak już wspominałem, zadziwiają mnie Ci z południa Polski co odwiedzają Bałtyk, a mam wrażenie, że ich jest najwięcej...
Mają wybór, 600 na Bałtyk albo 800 na Istrię.


Weź mnie oświeć, dlaczego to takie dziwne...? .

Jak ja sam tego nie rozumiem, choć bodajże Sito z Zabrza wcześniej mi wytłumaczył, że górnicze rodziny jeździły do ośrodków nad morzem jeszcze za komuny i ta popularność Bałtyku jest podtrzymywana. Przedwczoraj wracając z gór, na A1 w stronę Gdańska, miałem wrażenie, że najwięcej widziałem rejestracji zaczynających się na S. Ładnych kilka lat temu, będąc we Władysławowie czy innej Karwii zwrociłem na to uwagę, że sporo osób jest ze Śląska. Tyle, ze wtedy nie mialem pojecia o istnieniu raju o nazwie Chorwacja.

Nie wiem ile masz lat.
Górnicze rodziny jeździły nad Bałtyk za komuny, bo nie miały gdzie indziej możliwości zobaczenia morza. Do KDL-ów jeździli kombinujący wybrańcy, a na zachód tylko szpiedzy.
Dla wielu Bałtyk jest naturalnym wyborem jeśli się myśli - morze. Trochę z tradycji, a trochę (dla niektórych) z obawy przed obcym. No i trochę dla piasku, wydm,zapachu, jodu, itp...
Aaa, i co ty w górach robiłeś ? Nie lepiej było w Alpy jechać ? Wyższe i "fajniejsze".
Ostatnio edytowano 08.07.2019 20:45 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 20:47

bigredone napisał(a): Nie wiem ile masz lat.
Górnicze rodziny jeździły nad Bałtyk za komuny, bo nie miały gdzie indziej możliwości zobaczenia morza. Do KDL-ów jeździli kombinujący wybrańcy, a na zachód tylko szpiedzy.
Dla wielu Bałtyk jest naturalnym wyborem jeśli się myśli - morze. Trochę z tradycji, a trochę (dla niektórych) z obawy przed obcym. No i trochę dla piasku, wydm,zapachu, jodu, itp...
Aaa, i co ty w górach robiłeś ? Nie lepiej było w Alpy jechać ? Wyższe i "fajniejsze".


Nie pochodzę z górniczej rodziny. W mojej rodzinie z morzem związany był wujek, bo pływał w regatach. Tyle. Bałtyk po raz pierwszy na oczy widziałem jako dorosły synek, i to zimą. Tu jeździło się też nad jeziora, do Czech (jeszcze wtedy do Czechosłowacji...).

Alpy to byly zawsze, jak się ma pod nosem Beskidy... ;)
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 20:50

Pääkäyttäjä napisał(a):
bigredone napisał(a): Nie wiem ile masz lat.
Górnicze rodziny jeździły nad Bałtyk za komuny, bo nie miały gdzie indziej możliwości zobaczenia morza. Do KDL-ów jeździli kombinujący wybrańcy, a na zachód tylko szpiedzy.
Dla wielu Bałtyk jest naturalnym wyborem jeśli się myśli - morze. Trochę z tradycji, a trochę (dla niektórych) z obawy przed obcym. No i trochę dla piasku, wydm,zapachu, jodu, itp...
Aaa, i co ty w górach robiłeś ? Nie lepiej było w Alpy jechać ? Wyższe i "fajniejsze".


Nie pochodzę z górniczej rodziny. W mojej rodzinie z morzem związany był wujek, bo pływał w regatach. Tyle. Bałtyk po raz pierwszy na oczy widziałem jako dorosły synek, i to zimą. Tu jeździło się też nad jeziora, do Czech (jeszcze wtedy do Czechosłowacji...).

Alpy to byly zawsze, jak się ma pod nosem Beskidy... ;)


Pakataja, wydaje mi się, że pisałem do Trajgula :)
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 20:54

bigredone napisał(a):
Pakataja, wydaje mi się, że pisałem do Trajgula :)


Byłem cytowany, więc się wepchłem :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 5...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone