Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.07.2019 09:23

wikol napisał(a):
Porównajcie sobie pogodę na dzień dzisiejszy w Chorwacji i nad Bałtykiem.
U nas zimno i pada deszcz 16st. / Władysławowo /, w Chorwacji na Makarskiej 33st. lampa
Co tutaj porównywać, wakacje, lipiec, we Władku ludzie chodzą w kurtkach i z parasolami.
Ceny nad Bałtykiem z kosmosu.


A czy uwazasz że każdy człowiek do pełni szczęścia potrzebuje upału?
Wczoraj spędziliśmy cudowne popołudnie nad wodą, było max 20 stopni. Tydzień temu nad tym samym zbiornikiem było 34, to był horror, wróciliśmy do domu wykończeni.
Przy dużej aktywności fizycznej upał przeszkadza :roll: :roll: :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2019 09:41

beatabm napisał(a):
wikol napisał(a):
Porównajcie sobie pogodę na dzień dzisiejszy w Chorwacji i nad Bałtykiem.
U nas zimno i pada deszcz 16st. / Władysławowo /, w Chorwacji na Makarskiej 33st. lampa
Co tutaj porównywać, wakacje, lipiec, we Władku ludzie chodzą w kurtkach i z parasolami.
Ceny nad Bałtykiem z kosmosu.


A czy uwazasz że każdy człowiek do pełni szczęścia potrzebuje upału?
Wczoraj spędziliśmy cudowne popołudnie nad wodą, było max 20 stopni. Tydzień temu nad tym samym zbiornikiem było 34, to był horror, wróciliśmy do domu wykończeni.
Przy dużej aktywności fizycznej upał przeszkadza :roll: :roll: :roll:


To może tak żartem :)

A czy uważasz, że każdy człowiek do pełni szczęścia potrzebuje dużej aktywności fizycznej na urlopie?

Wczoraj pod Toruniem byłem koło 16:30 i omijałem ostatnie bramki w Nowej Wsi przez centrum miasta. Googiel pokazał kilkanaście minut szybciej ...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.07.2019 09:46

piotrulex napisał(a):To może tak żartem :)

A czy uważasz, że każdy człowiek do pełni szczęścia potrzebuje dużej aktywności fizycznej na urlopie?

Wczoraj pod Toruniem byłem koło 16:30 i omijałem ostatnie bramki w Nowej Wsi przez centrum miasta. Googiel pokazał kilkanaście minut szybciej ...


Nie, nie uważam.
I nie neguję tych którzy na urlopie tylko leżą do góry brzuchem na plaży.
Natomiast przeszkadza mi fakt że właśnie ci negują wszystko co nie wiąże sie z upałem, leżeniem i smażeniem się.
Są różni ludzie, różne potrzeby, różne sposoby odpoczynku na urlopie. Nie zrównujmy wszystkich do jednej kreski.
A co do Bałtyku - spędziłam tam swego czasu cudowny dzień - prawie połowa listopada, temperatura ok 1-2 stopnie na plusie, pełne słońce. Było cudownie mimo kilku warstw grubych ubrań na sobie - chyba najpiękniejsze bałtyckie wspomnienie :wink:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.07.2019 09:48

beatabm napisał(a):A czy uwazasz że każdy człowiek do pełni szczęścia potrzebuje upału?
Wczoraj spędziliśmy cudowne popołudnie nad wodą, było max 20 stopni. Tydzień temu nad tym samym zbiornikiem było 34, to był horror, wróciliśmy do domu wykończeni.
Przy dużej aktywności fizycznej upał przeszkadza :roll: :roll: :roll:

Spytaj się dzieci co wybierają, czy aktywność fizyczną w temperaturze 20st, czy kąpiele w ciepłej wodzie przy 34st.
Zapewniam że pierwsza opcja będzie pomijana w 99,9%
Ogólnie nudzi mnie leżenie na plaży godzinami ale upał na wakacjach jest dla mnie priorytetem.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.07.2019 09:51

wikol napisał(a):
beatabm napisał(a):A czy uwazasz że każdy człowiek do pełni szczęścia potrzebuje upału?
Wczoraj spędziliśmy cudowne popołudnie nad wodą, było max 20 stopni. Tydzień temu nad tym samym zbiornikiem było 34, to był horror, wróciliśmy do domu wykończeni.
Przy dużej aktywności fizycznej upał przeszkadza :roll: :roll: :roll:

Spytaj się dzieci co wybierają, czy aktywność fizyczną w temperaturze 20st, czy kąpiele w ciepłej wodzie przy 34st.
Zapewniam że pierwsza opcja będzie pomijana w 99,9%

I tutaj mocno sie mylisz. I znowu oceniasz tylko wg swoich przekonań. Wiecej otwartości życzę :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 09:55

wikol napisał(a):Spytaj się dzieci co wybierają, czy aktywność fizyczną w temperaturze 20st, czy kąpiele w ciepłej wodzie przy 34st.
Zapewniam że pierwsza opcja będzie pomijana w 99,9%
Ogólnie nudzi mnie leżenie na plaży godzinami ale upał na wakacjach jest dla mnie priorytetem.


Mojemu dziecku zwiso i loto, jaka jest temperatura na zewnątrz. Córcia, podobnie jak ja, źle znosi upały - więc temperatura powietrza to kwestia indywidualna. Upał na wakacjach jest fajny, jak się leży nad wodą. Normalnie, w mieście, to dramat - nawet, jak jestem na działce w otoczeniu drzew i dwoch kurtyn wodnych.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 08.07.2019 09:58

Są tacy, którzy Bałtyk uwielbiają. Np moja żona. Jeździła z rodzicami od dzieciaka nad nasze morze i sentyment pozostał.
W tym roku jedziemy do Cro 11 raz, uwielbiamy Cro ale raz w roku chcąc nie chcąc (nie przepadam za naszym oceanem ;) ) robię ukłon w stronę żony i jedziemy na kilka dni poplażować w Dźwirzynie
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2019 10:05

beatabm napisał(a):
piotrulex napisał(a):To może tak żartem :)

A czy uważasz, że każdy człowiek do pełni szczęścia potrzebuje dużej aktywności fizycznej na urlopie?

Wczoraj pod Toruniem byłem koło 16:30 i omijałem ostatnie bramki w Nowej Wsi przez centrum miasta. Googiel pokazał kilkanaście minut szybciej ...


Nie, nie uważam.
I nie neguję tych którzy na urlopie tylko leżą do góry brzuchem na plaży.
Natomiast przeszkadza mi fakt że właśnie ci negują wszystko co nie wiąże sie z upałem, leżeniem i smażeniem się.
Są różni ludzie, różne potrzeby, różne sposoby odpoczynku na urlopie. Nie zrównujmy wszystkich do jednej kreski.
A co do Bałtyku - spędziłam tam swego czasu cudowny dzień - prawie połowa listopada, temperatura ok 1-2 stopnie na plusie, pełne słońce. Było cudownie mimo kilku warstw grubych ubrań na sobie - chyba najpiękniejsze bałtyckie wspomnienie :wink:


Wiesz. My nad Bałtykiem bywamy kilka razy w roku w celach rekreacyjnych. Mamy raptem z 200km. Raz idziemy kilkanaście km plażą a później do auta wracamy SKM-ką. Wczoraj był plan zrobić minimum 50km rowerem na trasie Gdańsk-Sopot co jedynie częściowo się udało. Czasem w zimie sauna na plaży w Sopocie a później biegiem do Bałtyku. Mamy tam przećwiczony każdy miesiąc i każdą pogodę. Na urlopie ja jednak wymagam pogody gdy nie pada, a na plaży można posiedzieć na samych gaciach i bez szczękających zębów popływać z godzinkę w wodzie. Zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma takie wymagania co do urlopu jak ja, ale przewiduje, ze jednak jestem tu w zdecydowanej większości :)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 08.07.2019 10:11

wikol napisał(a):Spytaj się dzieci co wybierają, czy aktywność fizyczną w temperaturze 20st.


Wczoraj w Gdańsku marzyliśmy o 20 stopniach. Żałowaliśmy, że na rowery nie zabraliśmy długich spodni, wysokich skarpet, dodatkowej koszulki termicznej z długim rękawem i opasek na uszy. Wiele osób w ciepłych, puchowych kurtkach, które moją żona nazywa "beleronkami"
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1779
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 08.07.2019 10:43

wikol napisał(a):Spytaj się dzieci co wybierają, czy aktywność fizyczną w temperaturze 20st, czy kąpiele w ciepłej wodzie przy 34st.
Zapewniam że pierwsza opcja będzie pomijana w 99,9%
Ogólnie nudzi mnie leżenie na plaży godzinami ale upał na wakacjach jest dla mnie priorytetem.

Dokładnie o to chodzi. Ja pisząc swoje spostrzeżenia mam na myśli przede wszystkim wodę i pogodę w wakacje. Tak jak wspomniałeś to są najważniejsze kryteria dla zdecydowanej większości.
Rozumiem, że spacery czy inna aktywność nad Bałtykiem są fajna sprawa poza sezonem i mam nadzieję, że może kiedyś spędzę tam taki weekend.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 08.07.2019 10:55

Ja jeżdżę na parę dni nad Bałtyk ale po sezonie w połowie września. W miarę ciepło około 20st, choć noce już chłodne.
Spacery, wycieczki na Hel itd - mało ludzi, można wypocząć.
Od wakacji oczekuję czegoś więcej , pogody, pogody i jeszcze raz pogody. Trafić w pogodę tutaj ciężko i szkoda urlopu na chodzenie w kurtkach w lipcu..z parasolem. Połowa sierpnia nad Bałtykiem to też kurtka wieczorami.
Dlatego parkingi przy lotniskach wypełnione są w 100% w wakacje, o czymś to świadczy.
Poza tym nadbałtycki wakacyjny widok podpitych Januszy z wielkimi brzuchami w klapkach za 10zł ze zrogowaciałymi piętami nie interesuje mnie ;)
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 08.07.2019 11:11

ZytaS napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):Nie prowadze statystyk gdzie wypoczywają Polacy ale wczoraj odwoziłem kogoś na lotnisko do Pyrzowic. Mimo godziny 21 parkingi pękają w szwach od aut.... :roll:


Parkingi pękają w szwach? Oto dlaczego https://fakty.interia.pl/swiat/news-lot-opozniony-o-poltorej-doby-klopoty-klientow-itaki,nId,3084537 :roll: :(
Warto pamiętać, że póki co Polska, Chorwacja to kraje bezpieczne (chyba, ze się trafi jakiś psychol, ale to może być wszędzie, nawet koło własnego domu) MSW ostrzega https://fakty.interia.pl/swiat/news-najbardziej-niebezpieczne-kraje-dla-turystow-czyli-wakacje-n,nId,3080110 a Polacy i tak swoje: Egipt, Turcja, Tunezja... :( Dziwne, albo głupie...

Tak więc możemy znaleźć w tym momencie konsensus pt. "I Polska i Chorwacja" No z uwagi na "target group" tego forum, może z przewaga tego drugiego kraju :D :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2019 11:14

Parafrazując słowa syna sąsiada i niego samego - Egipt, Turcja czy Tunezja to all inclusive, zawiozą i odprowadzą. Zapewne stąd popularność tych kierunków. W Cro tego nie ma (nie na taką skalę, nie wiem). Ogrom ludzi leci tam najeść i napić się, poleżeć i nic nie robić. Bo co zwiedzać w kurorcie, gdzie dookołą którego jest piasek i nic więcej?
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 08.07.2019 11:19

wikol napisał(a):Ja jeżdżę na parę dni nad Bałtyk ale po sezonie w połowie września. W miarę ciepło około 20st, choć noce już chłodne.
Spacery, wycieczki na Hel itd - mało ludzi, można wypocząć.
Od wakacji oczekuję czegoś więcej , pogody, pogody i jeszcze raz pogody. Trafić w pogodę tutaj ciężko i szkoda urlopu na chodzenie w kurtkach w lipcu..z parasolem. Połowa sierpnia nad Bałtykiem to też kurtka wieczorami.
Dlatego parkingi przy lotniskach wypełnione są w 100% w wakacje, o czymś to świadczy.
Poza tym nadbałtycki wakacyjny widok podpitych Januszy z wielkimi brzuchami w klapkach za 10zł ze zrogowaciałymi piętami nie interesuje mnie ;)


No to pojechałeś..., co Ty z tymi "Januszami"?, a Ty kim jesteś, żeby tak oceniać, nie każdy ma tyle pieniędzy co Ty, żeby udać się do kosmetyczki 'robić" pięty. Co to w ogóle za brak empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka. Może ten "wielki brzuch" wynika z jakiegoś schorzenia :( :? A Ty w jakiej cenie kupiłeś klapki?

Edit
Dodam jeszcze: bez odbioru :evil:
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 08.07.2019 11:27

ZytaS napisał(a):No to pojechałeś..., co Ty z tymi "Januszami"?, a Ty kim jesteś, żeby tak oceniać, nie każdy ma tyle pieniędzy co Ty, żeby udać się do kosmetyczki 'robić" pięty. Co to w ogóle za brak empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka. Może ten "wielki brzuch" wynika z jakiegoś schorzenia :( :? A Ty w jakiej cenie kupiłeś klapki?


Całkowicie się zgadzam. Żenujący był ten wpis o "Januszach".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone