Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2019 16:49

My w tym roku z powodu inwestycji w ogrzewanie ryzykujemy i jedziemy w połowie sierpnia do Jastrzębiej Góry na tydzień. Za całość pobytu, ze śniadaniem i obiadokolacjami wyjdzie nas to 3k (2+2). Resztę kosztów podam zapewne w sierpniu ;) Czego się boję? Zimnej wody i niepogody - ja bardzo sceptycznie podchodzę do tematu "dajmy Bałtykowi szansę" ;)

Do tej pory, poza Włochami czy Balatonem, w Cro byliśmy zawsze na 14 dni...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.07.2019 17:23

Rok temu pod koniec sierpnia byłem tydzień na Mazurach. Lampa codziennie około 30st. Fajny czas ale pod warunkiem pogody w Polsce.
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 07.07.2019 17:33

Janusz Bajcer napisał(a):
ZytaS napisał(a):Akurat parawany na naszych plażach to bardzo praktyczna rzecz (dla tych co nie wiedzą: chroni przed piaskiem, może też dawać przyjemny cień), znana od lat, a dopiero teraz zrobiła się passé i jest przedmiotem drwin różnej maści prześmiewców :smo:

Grajdołek i parawan - to moje przyjemne wspomnienie z plaż bałtyckich. :lol:

Moje też :D :papa:
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 07.07.2019 17:34

wikol napisał(a):Rok temu pod koniec sierpnia byłem tydzień na Mazurach. Lampa codziennie około 30st. Fajny czas ale pod warunkiem pogody w Polsce.


W zeszlym roku ciezko bylo nie trafic pogody w PL...
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 07.07.2019 17:36

Pääkäyttäjä napisał(a):My w tym roku z powodu inwestycji w ogrzewanie ryzykujemy i jedziemy w połowie sierpnia do Jastrzębiej Góry na tydzień. Za całość pobytu, ze śniadaniem i obiadokolacjami wyjdzie nas to 3k (2+2). Resztę kosztów podam zapewne w sierpniu ;) Czego się boję? Zimnej wody i niepogody - ja bardzo sceptycznie podchodzę do tematu "dajmy Bałtykowi szansę" ;)

Do tej pory, poza Włochami czy Balatonem, w Cro byliśmy zawsze na 14 dni...

Czyli 107 zł za osobę dziennie z wyżywieniem i gdzie tu ta drożyzna :?: 8O
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2019 17:43

ZytaS napisał(a):Czyli 107 zł za osobę dziennie z wyżywieniem i gdzie tu ta drożyzna :?: 8O


Jeszcze nie wiem, ile lodów zjemy, co kupimy na miejscu ale 107 zł to nie jest dużo ;)
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 07.07.2019 17:45

Pääkäyttäjä napisał(a):
ZytaS napisał(a):Czyli 107 zł za osobę dziennie z wyżywieniem i gdzie tu ta drożyzna :?: 8O


Jeszcze nie wiem, ile lodów zjemy, co kupimy na miejscu ale 107 zł to nie jest dużo ;)


To pozostaje tylko życzyć udanego wypoczynku :D :papa:
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 07.07.2019 18:01

ZytaS napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
ZytaS napisał(a):Czyli 107 zł za osobę dziennie z wyżywieniem i gdzie tu ta drożyzna :?: 8O


Jeszcze nie wiem, ile lodów zjemy, co kupimy na miejscu ale 107 zł to nie jest dużo ;)


To pozostaje tylko życzyć udanego wypoczynku :D :papa:


i pogody :mrgreen: :oczko_usmiech:
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 07.07.2019 18:05

sito_zabrze napisał(a):
ZytaS napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
ZytaS napisał(a):Czyli 107 zł za osobę dziennie z wyżywieniem i gdzie tu ta drożyzna :?: 8O


Jeszcze nie wiem, ile lodów zjemy, co kupimy na miejscu ale 107 zł to nie jest dużo ;)


To pozostaje tylko życzyć udanego wypoczynku :D :papa:


i pogody :mrgreen: :oczko_usmiech:


Pogoda jest zawsze :D są tylko malkontenci :roll: Takim to nawet w Chorwacji jest za gorąco, albo za bardzo wieje, albo przed wyjazdem czytają prognozy pogody w trybie ciągłym :smo: :mrgreen: :papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 07.07.2019 18:18

robertms napisał(a):
wikol napisał(a):Rok temu pod koniec sierpnia byłem tydzień na Mazurach. Lampa codziennie około 30st. Fajny czas ale pod warunkiem pogody w Polsce.


W zeszlym roku ciezko bylo nie trafic pogody w PL...

Początek lipca 2018 był zimny i deszczowy. Ludzie w namiotach narzekali.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 07.07.2019 19:07

Zazwyczaj połowa lipca jest do bani nad morzem. Czerwiec chyba najlepiej wypada ostatnio. Rok temu lałem wodę do basenu 28 maja i w tym roku tak samo :D
Użytkownik usunięty
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2019 19:07

sito_zabrze napisał(a):
ZytaS napisał(a):
Pääkäyttäjä napisał(a):
ZytaS napisał(a):Czyli 107 zł za osobę dziennie z wyżywieniem i gdzie tu ta drożyzna :?: 8O


Jeszcze nie wiem, ile lodów zjemy, co kupimy na miejscu ale 107 zł to nie jest dużo ;)


To pozostaje tylko życzyć udanego wypoczynku :D :papa:


i pogody :mrgreen: :oczko_usmiech:


Nie dziękuję, jako sceptyk Bałtyku, nie omieszkam podzielić się swoimi uwagami i wrażeniami ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15685
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.07.2019 19:15

ZytaS napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
ZytaS napisał(a):Akurat parawany na naszych plażach to bardzo praktyczna rzecz (dla tych co nie wiedzą: chroni przed piaskiem, może też dawać przyjemny cień), znana od lat, a dopiero teraz zrobiła się passé i jest przedmiotem drwin różnej maści prześmiewców :smo:

Grajdołek i parawan - to moje przyjemne wspomnienie z plaż bałtyckich. :lol:

Moje też :D :papa:
Całe dzieciństwo tak jeździłam z Rodzicami na wakacje (lata 80-te). Potem z synem przez 6 lat i o ile kiedyś lato było pewne to teraz pogoda wpada ze skrajności w skrajność... A parawan obowiązkowy! swój kupiłam 15 lat temu i dalej jest w super stanie.... Ostatnio używany kilka lat temu w Ustce we wrześniu: 6 dni pobytu, 6 dni codziennych kąpieli, woda ciepła, temp. 26 st. Jakbym mogła to bym i w tym roku pojechała, no al nie da razy we wrześniu....

Dla mnie synonimem tego prześmiewania się z parawanu w Cro to ludzie na plaży z: parasol+namiocik+materac+koło do pływania+ jakiś dmuchany zwierzak.... I z takim zestawem dominują Polacy - takie moje spostrzeżenia.... Zestaw łatwy do wypatrzenia zwłaszcza na tłumnych miejskich plażach...
ZytaS
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2068
Dołączył(a): 08.01.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZytaS » 07.07.2019 19:23

piekara114 napisał(a):
ZytaS napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
ZytaS napisał(a):Akurat parawany na naszych plażach to bardzo praktyczna rzecz (dla tych co nie wiedzą: chroni przed piaskiem, może też dawać przyjemny cień), znana od lat, a dopiero teraz zrobiła się passé i jest przedmiotem drwin różnej maści prześmiewców :smo:

Grajdołek i parawan - to moje przyjemne wspomnienie z plaż bałtyckich. :lol:

Moje też :D :papa:
Całe dzieciństwo tak jeździłam z Rodzicami na wakacje (lata 80-te). Potem z synem przez 6 lat i o ile kiedyś lato było pewne to teraz pogoda wpada ze skrajności w skrajność... A parawan obowiązkowy! swój kupiłam 15 lat temu i dalej jest w super stanie.... Ostatnio używany kilka lat temu w Ustce we wrześniu: 6 dni pobytu, 6 dni codziennych kąpieli, woda ciepła, temp. 26 st. Jakbym mogła to bym i w tym roku pojechała, no al nie da razy we wrześniu....

Dla mnie synonimem tego prześmiewania się z parawanu w Cro to ludzie na plaży z: parasol+namiocik+materac+koło do pływania+ jakiś dmuchany zwierzak.... I z takim zestawem dominują Polacy - takie moje spostrzeżenia.... Zestaw łatwy do wypatrzenia zwłaszcza na tłumnych miejskich plażach...


No właśnie, to samo napisałam parę postów wcześniej :D Zapomniałaś jeszcze dodać o materacach welurowych, nawet dwuosobowych, używanych do pływania 8O Nawet nasza gospodyni pytała czy mamy taki materac, bo chciała nam zaproponować miejsce do jego "składowania" i była niepomiernie zdziwiona, że takowego nie posiadamy :D :papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 03.02.2012
Re: Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostr

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 07.07.2019 19:30

Zyta spojrzyj sobie na emotki w moim poście....
Lubię nasze wybrzeże - takie puste...
Dlatego jeśli już jadę,to jest to spontan,gdy prognozy są na słoneczną aurę.
Zawsze jestem na tzw.dzikiej plaży - ostatnio gdzieś tak w połowie drogi Jastarnia-Jurata...
Bez ludzi,bez parawanów - tylko woda,piach,sosny i mewy 8)
W tym roku kusi mnie Smołdziński Las,ale czekam na 30*C
Btw.
Jak trzeba ,to jadę tam ,gdzie sinice nie dotarły...
Krioterapia nie jest zła... :oczko_usmiech:
Odreagowuję w Cro 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Czy Bałtyk to konkurencja dla Adriatyku w dobie autostrad? - strona 4...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone