Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewula91
Cromaniak
Posty: 629
Dołączył(a): 06.09.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewula91 » 14.10.2016 21:47

dhmegi napisał(a):
Znalazłam Twoją relację na forum i zabieram się za jej czytanie. Trochę mi zejdzie, ale mnie zaciekawiłaś tą dużą ilością zdjęć z Jezior Plitwickich. Fajnie, że moja relacja z Omišu na coś się przydała. Jestem ciekawa Twoich wrażeń z Forticy, więc tym bardziej ciągnie mnie teraz do Twojej relacji.

Mimo pogody i tak nam się Plitwice bardzo podobały, chociaż w miarę wchodzenia na górne jeziora troszkę mnie już "nudziły". Po prostu, jak dla mnie, to co najlepsze mieliśmy zaraz na wejściu, czyli tak jak Ty pisałaś, ten punkt widokowy na największe wodospady. To był takie efekt "WOW!!" i później całą reszta choć piękna to już aż tak nas nie fascynowała. Mimo wszystko uważam, że trzeba to zobaczyć na własne oczy nawet jeśli słońce gdzieś się akurat schowa za chmurami ;)

Zapraszam serdecznie do relacji :) Ja co prawda najpierw trafiłam na Twój filmik na youtube a dopiero potem szukałam na forum, bo kojarzyłam nick :D ciekawiło mnie jak ścieżka wygląda. Chociaż podejście męczące to myślę, że było warto. Jeszcze tylko kiedyś bym chciała wejść na tę niższą twierdzę.


dhmegi napisał(a):Pływadełko fajna rzecz. Polecam. I faktycznie cena w porównaniu z innymi atrakcjami nie przeraża.

My chcieliśmy spróbować parasailingu i na tych cenach się skupiliśmy, a że były tak wysooookie :roll: to odpuściliśmy. Nawet nam wtedy do głowy nie przyszło, żeby spróbować czegoś innego i zerknąć na ceny. Pomimo tego, że nawet zdjęcia cenników robiłam 8O po prostu uparliśmy się na jedno i koniec, klapki na oczach :p A jak widać z rowerka wodnego też piękne widoki mogą być :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.10.2016 22:07

ewula91 napisał(a):My chcieliśmy spróbować parasailingu i na tych cenach się skupiliśmy, a że były tak wysooookie :roll: to odpuściliśmy. :)

Parasailing też zaliczyłam, będzie o tym w późniejszej części relacji. Faktycznie ceny wysokie, ale raz się żyje. Chciałam to poczuć na własnej skórze, więc się zdecydowałam.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 14.10.2016 22:57

dhmegi napisał(a): Chciałam to poczuć na własnej skórze, więc się zdecydowałam.

I co straszno było?
Podobało się ? :D

Mnie w Tucepi a byłem dwa razy w 2011 i 2015 ...tak....... :D Widoki boskie!
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.10.2016 23:19

9 czerwca 2016.
Dzisiaj dalej mamy piękną pogodę. Nasze towarzystwo wybrało się na fish piknik statkiem Makarski Jadran. Trasa tradycyjna: Jelsa na wyspie Hvar, Bol na wyspie Brač i plaża Zlatni Rat. Ja i mój mąż zostajemy. Nie zdecydowaliśmy się na ten rejs dlatego, że po pierwsze już taki zaliczyliśmy w 2013 roku (tylko innym statkiem), a po drugie nie odpowiadają nam takie hałaśliwe imprezy, jakie odbywają się na Makarskim Jadranie.
Nasz plan na dzisiaj, to spacer do Tučepi.
Z hotelu wyszliśmy przed dziesiątą. Po drodze zaliczyliśmy Tommiego, gdzie obowiązkowo zakupiliśmy piwo na drogę (wyjątkowo dla mnie też ale był to radler).
Po drodze zatrzymaliśmy się na lody w lodziarni przy wejściu na Plac Kačić, gdzie ponoć są najlepsze lody w Makarskiej. Zakupiliśmy po dwie kugle, ale jak na ten upał było to stanowczo za dużo.
Już po chwili od zakupu na nasze ręce spływały strużki rozpływających się lodów.
DSC_1958.jpg


Usiedliśmy przy fontannie, żeby po zjedzeniu lodów opłukać w niej ręce. Doszliśmy do wniosku, że lody będziemy kupować po jednej kugli i jak nam będzie mało, to kupimy następną porcję.
DSC_1963.jpg


Lody zjedzone, ręce opłukane to idziemy dalej. Kierujemy się w stronę hotelu Osejava i groty Deep, które znajdują się na końcu portu.

Mapka z oznaczoną trasą naszego spaceru z Makarskiej do Tučepi
Park Suma Osejava.jpg


Nad grotą są schody, którymi wchodzimy na górę i podziwiamy stamtąd widoki na Makarską i Biokovo, na Jadran, na wyspy.

Schody się kończą, zaczyna się leśna ścieżka, która po chwili rozchodzi się w dwie strony. Są tam drogowskazy-napisy, jeden na kamieniu/krawężniku, kierujący do plaży Nugal i drugi na desce przyczepionej do drzewa, kierujący do Tucepi. My idziemy do Tucepi, więc kierujemy się do ścieżki idącej przez środek Parku Osejava.
Po drodze odbijamy z tej ścieżki kierując się w stronę morza i dochodzimy do miejsca, z którego rozpościera się piękny widok na Jadran i na Tucepi (na mapce powyżej punkt ten oznaczony został żółtym kolorem).

DSC_1978.jpg


DSC_1980.jpg


Pod nami w dole wije się ścieżka, która prowadzi do plaży Nugal. Co jakiś czas ktoś nią wędruje. W tym pięknym miejscu robimy sobie przerwę na piwo, żeby go za długo nie nosić, bo pomimo tego, że kupiliśmy je prosto z lodówki i włożyliśmy do termicznych futerałów, to obawiamy się, że w tym upale nam się zagrzeje, a ciepłe nie jest tak smaczne, jak zimne.
Napojeni i usatysfakcjonowani widokami wracamy do głównej ścieżki i idziemy dalej w stronę Tucepi. Co jakiś czas mijamy się z innymi ludźmi.



Niestety na tej ścieżce jest dosyć gorąco, nie ma wiatru, tak jak przy wodzie i chyba z tego powodu rozbolała mnie dosyć mocno głowa. Ból ten spowodował, że przestała mnie interesować zabawa moimi kamerkami i w związku z tym nie mam ujęć z ostatniej części spaceru do Tucepi, do którego ledwo dotarłam. Tam doszłam do wniosku, że nie obędzie się bez tabletki przeciwbólowej, ale czy ją mam. Szukam w torbie, ale na szczęście jest. Łykam i popijam piwem, bo nie mam nic innego do picia. Trudno, chyba mnie szlag nie trafi. Ból przechodzi bardzo szybko. Czemu ja nie wzięłam tej tabletki wcześniej.
cdn.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 14.10.2016 23:22

maniust napisał(a):
dhmegi napisał(a): Chciałam to poczuć na własnej skórze, więc się zdecydowałam.

I co straszno było?
Podobało się ? :D

Mnie w Tucepi a byłem dwa razy w 2011 i 2015 ...tak....... :D Widoki boskie!


Podobało mi się bardzo. Strasznie nie było, bo ja nie z tych bojących się jestem. Przeżyłam ZipLine, więc Parasailing to jak bułka z masłem. :smo:
Widoki z góry piękne. Będzie filmik.
Igłą pinii
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 728
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Igłą pinii » 15.10.2016 09:03

Zaciekawiła mnie Twoja relacja. Lubię takie klimaty - czyli przedsezonowe delektowanie się pięknem Chorwacji. Kilka moich pierwszych odwiedzin w Cro to też zorganizowany wyjazd autokarem. To ma swój urok! Choć teraz jeździmy samochodem - do autokarowych wycieczek wracam pamięcią z dużym sentymentem. Czekam na ciąg dalszy. Filmiki i zdjęcia - super! :)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 16.10.2016 09:27

Igłą pinii napisał(a):Zaciekawiła mnie Twoja relacja. Lubię takie klimaty - czyli przedsezonowe delektowanie się pięknem Chorwacji. Kilka moich pierwszych odwiedzin w Cro to też zorganizowany wyjazd autokarem. To ma swój urok! Choć teraz jeździmy samochodem - do autokarowych wycieczek wracam pamięcią z dużym sentymentem. Czekam na ciąg dalszy. Filmiki i zdjęcia - super! :)


Witam Cię serdecznie :D
Lubię te autokarowe wyjazdy. Przede wszystkim dlatego, że nie muszę się o nic martwić, planować trasy, myśleć o miejscach parkingowych, szukać i zamawiać kwater, zajmować się przygotowywaniem posiłków. Kiedyś też jeździliśmy samochodem, ale po awarii w Czechach, kiedy musieliśmy korzystać z holowania, jakoś odeszła mi ochota do wyjazdów własnym autem.
Do Chorwacji jeździmy z tym samym biurem podróży. Pierwszy raz byliśmy z 2013 roku (Relacja z 2013 roku), kolejny wyjazd w 2014 Relacja z 2014 roku. W 2015 mieliśmy przerwę.
Pomimo braku własnego samochodu w Chorwacji wydaje mi się, że i tak dużo zwiedziliśmy.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 16.10.2016 17:22

9 czerwca 2016 cd.

Dotarliśmy do Hotelu Jadran.

1.jpg


2.jpg


Sporo o nim czytałam na Forum, oglądałam zdjęcia i filmiki. Chciałam go zobaczyć, pobuszować w nim, wejść na samą górę i stamtąd pooglądać morze. Niestety nie było mi to dane. Już dochodząc do hotelu słyszeliśmy jakieś dziwne dźwięki, jakby z budowy, dudnienie, zgrzyty, warkot.
No i okazało się, że to w Hotelu Jadran rozpoczął się jakiś remont.
Na tablicy budowy wyczytaliśmy, że jest to rekonstrukcja.

3.jpg


I niestety do hotelu nie weszliśmy. Nie wiem, może by nam się udało wejść i co nieco zobaczyć od środka, ale nie wiedzieliśmy, ilu ludzi tam pracuje i czy nie będziemy mieć z tego powodu jakichś nieprzyjemności. Lepiej nie ryzykować i pooglądać sobie z zewnątrz.
Obeszliśmy hotel i dotarliśmy nad Jadran.

4.jpg


Tam rozsiedliśmy się na betonowym pomoście i byliśmy na nim sami.

5.jpg

11.jpg

9.jpg

10.jpg


Jacyś ludzie gdzieniegdzie się przewinęli, ale generalnie było puściutko. Może to ten wiatr, który troszkę wiał i powodował dosyć spore fale wygnał ludzi z plaży.

6.jpg

7.jpg

8.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg


Jak nam się już znudziło siedzenie w słońcu, to poszliśmy dalej, aby obejść hotel wkoło.

19.jpg

20.jpg

21.jpg


Tam zobaczyliśmy, co powodowało te dziwne dźwięki. Otóż to koparka ładowała gruz na ciężarówkę.

22.jpg


Był tam dosyć spory hałas, wiec czym prędzej się stamtąd wynieśliśmy i skierowaliśmy swe kroki w stronę ścieżki, która majaczyła nam w oddali przy końcu plaży.



cdn.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 16.10.2016 17:31

Witaj,
ile czasu zajęło Wam przejście spacerem z Makarskiej do Tucepi? / tak +- / domyślam się, że robiliście jakieś przerwy.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 16.10.2016 18:23

janka.mik. napisał(a):Witaj,
ile czasu zajęło Wam przejście spacerem z Makarskiej do Tucepi? / tak +- / domyślam się, że robiliście jakieś przerwy.


Mogę Ci podać ten czas bardzo dokładnie, bowiem na plikach z kamer mam podany czas.
Z Makarskiej od groty Deep do Hotelu Jadran w Tučepi szliśmy 1 godzinę i 40 minut, w tym przerwa na punkcie widokowym trwała 21 minut. Szliśmy bardzo powoli, bo spowalniały nas moje kamerki. Myślę, że można tę trasę pokonać w niecałą godzinę.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 17.10.2016 14:54

Bardzo dziękuję za dokładne info, nie byliśmy jeszcze w Tucepi, a być może będziemy ponownie w Makarskiej, można zaplanować sobie taki fajny spacer.
Czekam na cd, jestem też ciekawa spaceru w drugą stronę Makarskiej, dokąd doszliście, co można zobaczyć, więc dalej będę zaglądać.Podobają mi się Twoje filmiki, a ten szum Jadranu, ach, zupełnie jakbym tam była, dzięki,czekam na więcej :wink:
pozdrawiam
Janka :papa:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 17.10.2016 15:05

A przy okazji chciałam zapytać czy byliście kiedyś w CRO w maju? Zastanawiamy się nad końcówką maja, co powiesz na ten termin?Woda pewnie jeszcze chłodna, ale chodzi głównie o spokój i spacery.Jak to widzisz?Wiem, wiem, pewnie, że trudno przewidzieć pogodę, ale czy warto zaryzykować? W tym roku byliśmy w Zaostrogu od 4 do 14 lipca, masakra!Powiedziałam, że już nigdy nie pojadę do CRO w sezonie!
Czekam na Twoją opinię.
:hut:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 17.10.2016 17:12

Też szedłem z Tucepi do Makarskiej przez ten lasek , 1,5 godz max żółwim tempem :mrgreen: , szybciej się chyba nie da , bo jest zajebiście tam gorąco , myśmy szli we wrześniu w potwornym upale.
Weżcie dużo wody i dobre buty , bo laczki mi się rozpłynęły..... :oczko_usmiech: i wracaliśmy taryfą.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 17.10.2016 18:06

maniust napisał(a):Też szedłem z Tucepi do Makarskiej przez ten lasek , 1,5 godz max żółwim tempem :mrgreen: , szybciej się chyba nie da , bo jest zajebiście tam gorąco , myśmy szli we wrześniu w potwornym upale.
Weżcie dużo wody i dobre buty , bo laczki mi się rozpłynęły..... :oczko_usmiech: i wracaliśmy taryfą.

:oczko_usmiech: dzięki za dobre rady!
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4672
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.10.2016 19:00

janka.mik. napisał(a):A przy okazji chciałam zapytać czy byliście kiedyś w CRO w maju? Zastanawiamy się nad końcówką maja, co powiesz na ten termin?Woda pewnie jeszcze chłodna, ale chodzi głównie o spokój i spacery.Jak to widzisz?Wiem, wiem, pewnie, że trudno przewidzieć pogodę, ale czy warto zaryzykować? W tym roku byliśmy w Zaostrogu od 4 do 14 lipca, masakra!Powiedziałam, że już nigdy nie pojadę do CRO w sezonie!
Czekam na Twoją opinię.
:hut:

Mój pierwszy wyjazd do Cro był do Makarskiej właśnie w maju (od 22 do 31 maja 2013). Pogoda była różna, można się było opalać (choć nie było lampy z nieba), można było spacerować, można było jeździć na wycieczki. Wypłynęliśmy nawet na Fish Picnik. Temperatura wahała się pomiędzy 22-28 stopni. Natomiast woda faktycznie była jeszcze zimna. Ja zmusiłam się do pływania, no bo jak to, być nad Jadranem i się nie wykąpać. Ale zanurzenie się było niemiłe. Później, jak ciało przyzwyczaiło się do zimnej wody, to już było OK. Ja byłam zadowolona, bowiem nie lubię upałów, więc taka pogoda mi odpowiadała. Fakt, że trochę padało (ze dwa razy) i raz była nocna burza, ale w Cro nawet w środku sezonu pada, więc nie jest to wyznacznikiem. Natomiast w tym czasie turystów było bardzo niewielu, plaże puste, nikt koło nas się nie rozkładał. Także zwiedzanie bardzo uczęszczanych w sezonie miejsc (Dubrownik, Split, Trogir) nie było uciążliwe. Po pierwsze dlatego, że nie było upałów, a po drugie dlatego, że było (jak na te miejsca) niewielu turystów.
Możesz to wszystko obejrzeć na filmikach w mojej relacji z tego pobytu, która jest tutaj
W 2014 roku byłam w czerwcu w Omišu i pogoda była słoneczna, ale raz złapała nas burza w Splicie (wieczorem), temperatura już była wyższa od tej majowej, bo ok. 30-35 stopni a woda była rewelacyjna. Wchodziło się do niej praktycznie bez konieczności zamaczania. I ponoć była to najlepsza pogoda w Cro w 2014 roku, bowiem sezon 2014 był pogodowo nieudany. Relacja z tego wyjazdu jest tutaj
Tegoroczny czerwcowy wyjazd to obejrzysz w tej relacji. :hut:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone