Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.10.2016 09:57

janka.mik. napisał(a):płynęliście może do Sumartinu?Na Korculę już kiedyś płynęliśmy, właśnie z Makarskiej, więc nie chcielibyśmy tej wycieczki powtarzać.Czekam zatem na kolejne dni.
pozdrawiam :papa:
Janka

Niestety do Sumartinu nie popłynęliśmy, chociaż chodził mi taki plan po głowie. Nawet sprawdzałam godziny, o których wypływał prom Pelješčanka, ale teraz niestety już nie pamiętam. Jak się nie zrobi dokumentacji fotograficznej, to pamięć zawodzi. :oops:
Z Makarskiej prom wypływał chyba pomiędzy 8 a 9 (o 7:50 jeszcze stał w porcie i czekał na klientów z otwartą klapą wjazdową). Natomiast wracał z Sumartinu około godziny 16 (to wiem na pewno, bo mam ten moment uchwycony na kamerze i sprawdziłam, o której godzinie było to nakręcane - o 15:45 wchodził do portu na wysokości półwyspu Sv Petar).
Znajomi z naszej grupy wybrali się tym promem do Sumartinu i mówili, że to fajna wycieczka.
Z wypraw na wyspy to my byliśmy tylko w 2013 roku na fish pikniku na wyspach Hvar i Brač. Opisałam ten rejs w mojej relacji z 2013 roku, do której podałam Ci już link.
Mnie natomiast interesuje Twój rejs na Korčulę. Chciałam popłynąć tam z Makarskiej, ale żadne stateczki w czasie naszego pobytu w Makarskiej tam nie płynęły. Możesz coś o tym rejsie napisać. :hut:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 21.10.2016 11:37

P9181256.JPG
Witaj, dzięki za info, nasz wyjazd końcem maja 2017 staje się coraz bardziej prawdopodobny, więc zbieram wszystkie informacje.
Jeżeli chodzi o rejs na Korculę, to była dla nas cała wyprawa, było to w 2014, mieszkaliśmy w hotelu Dubravka w Baska Voda, to był wrzesień, z Baska Voda żadne stateczki na Korculę nie pływały, więc pamiętam, że pierwszym autobusem o godz.6 rano, bez śniadania pojechaliśmy do Makarskiej.Na Korculę płynęliśmy Vogą, gdzieś ok.3,5 godz.trwał rejs, w cenie oczywiście była rybka, surówka, tak jak zwykle, rakija,winko i soki.W mieście Korcula byliśmy też ok.3,5 godz. no i powrót, ledwo zdążyliśmy do hotelu na obiadokolację.Ale bardzo chcieliśmy wtedy tam być, więc szczęśliwi wróciliśmy do swojego hotelu.Pamiętam, że pogoda nam dopisała, potem oczywiście żałowaliśmy, że tam na miejscu byliśmy tak krótko,ale i tak warto było jechać.
A ja mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie:
znalazłam z necie informację, że blisko Makarskiej znajduje się sanktuarium maryjne Vepric, miałabym ochotę tam dotrzeć.Byliście tam może?Czy można dojechać autobusem z Makarskiej?Mapa pokazuje, że to jest w połowie drogi do Krvavicy, ale nie mogę znaleźć info jak tam dojechać nie mając na miejscu samochodu.Liczę, że wiesz coś na ten temat.
pozdrawiam
Janka
Ostatnio edytowano 21.10.2016 16:35 przez janka.mik., łącznie edytowano 1 raz
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.10.2016 12:00

janka.mik. napisał(a):znalazłam z necie informację, że blisko Makarskiej znajduje się sanktuarium maryjne Vepric,

Janka byłem tam w 2011 r. tylko że samochodem.
Fakt że jest to bardzo blisko , ale te sanktuarium to nic specjalnego , :roll: w relacji z 2011 r. wrzuciłem parę fotek.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 21.10.2016 12:04

maniust dzięki, zajrzę do Twojej Relacji / pomyślałam sobie, że w Lourdes pewnie nigdy nie będę, to może odwiedzimy to sanktuarium /
pozdrawiam:-)
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 22.10.2016 14:15

Nam sie tam akurat podobało...codziennie byla tam msza o 18 (przynajmniej w tygodniu, my tak bylismy). Co do odleglosci to naprawde blisko...spacerkiem 10 gora 15 minut od stacji Ina na poczatku Makarskiej. Na google maps mozna sobie dojsc. Dla nas warto.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 22.10.2016 14:20

A jak długo by się szło od centrum Makarskiej?
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 22.10.2016 14:34

Mysle ze 30-40 minut...
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 22.10.2016 14:41

Dzięki Adrian!
pozdrawiam
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 22.10.2016 14:50

Ja wogole proponuje isc caly czas promenada w kierunku buba beach bar...piekny widok na morze i przy nowym hotelu Romana isc do gory do glownej drogi albo jeszcze dalej do bar bach Neverin i przy nim jest szutrowa droga do gory do glownej drogi a z tamtad to juz rzut kamieniem do Vepric...
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 22.10.2016 19:28

janka.mik. napisał(a):Na Korculę płynęliśmy Vogą, ...

Vogą płynęliśmy na fish piknik w 2013 roku, więc znam ten stateczek. Mnie się podobał. Była wtedy fajna, sympatyczna załoga. Voga jest kameralnym i spokojnym stateczkiem i takie nam odpowiadają, w przeciwieństwie do wielkiego i głośnego Makarskiego Jadranu.

janka.mik. napisał(a):A ja mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie:
znalazłam z necie informację, że blisko Makarskiej znajduje się sanktuarium maryjne Vepric, miałabym ochotę tam dotrzeć.Byliście tam może?Czy można dojechać autobusem z Makarskiej?Mapa pokazuje, że to jest w połowie drogi do Krvavicy, ale nie mogę znaleźć info jak tam dojechać nie mając na miejscu samochodu.Liczę, że wiesz coś na ten temat.
pozdrawiam
Janka

Na to pytanie Ci nie odpowiem, bowiem nie byłam w tym sanktuarium. :oops:
Ale na Cro-forumowiczów zawsze można liczyć, więc inni już Ci udzielili odpowiedzi. :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.10.2016 19:40

maniust napisał(a):
dhmegi napisał(a):A może grałeś kiedyś w Chorwacji z miejscowymi w przerwie między wycieczkami :?:

Nie , jakoś nigdy nie spotkałem się w Cro z tym. :)

Trzeba się było lepiej w Rogoznicy rozglądać, bo tam na wyspie jest też tor, ale znacznie mniejszy.

W Vodcie też mi chyba gdzieś mignął, ale nie ma sobie nic obciąć :mrgreen:

janka.mik. napisał(a):A jak długo by się szło od centrum Makarskiej?

Zobacz tu a zdjęcia masz m.in. w mojej relacji z 2013.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 22.10.2016 20:20

9 czerwca 2016 cd.

Spacer w Makarskiej

Za placem do gry w balote znajduje się Centrum Sportowe w Makarskiej.

Gradski sportski centar.jpg


Zainteresowało nas, więc poszliśmy obejrzeć je z bliska.
Bardzo mi się spodobały palmy oraz żywopłoty z liści laurowych, które zobaczyliśmy rosnące przy stadionie.

Zdjęcie000184.jpg


Mam w domu liście laurowe w doniczce, ale tak gęste nie są. Może za ileś tam lat też zaczną tak wyglądać. A tutaj rosną sobie najzwyczajniej przy ulicy.

Zdjęcie000002.jpg


Centrum sportowe położone jest niezwykle malowniczo. Niby w centrum Makarskiej, a jednak troszkę na uboczu. Stojąc w tym miejscu ma się niczym nie zmącony widok na Biokovo. Pięknie przedstawia się stamtąd także klasztor Franciszkanów.

DSC_2014.jpg

Zdjęcie000190.jpg

Zdjęcie000194.jpg

Zdjęcie000195.jpg

Zdjęcie000193.jpg


W Makarskiej działa 3-ligowy klub piłkarski HNK Zmaj Makarska, który jak widać ma fajne boisko, super murawę i eleganckie trybuny.

Zdjęcie000196.jpg

Zdjęcie000197.jpg


Ale nam nie dane było zobaczyć zawodników tego klubu na murawie. Trenowali natomiast kolarze, którzy przejechali obok nas z wielką prędkością, tak że tylko poczuliśmy mocny powiew powietrza. Było to tak niespodziewane, że uchwyciłam na kamerze tylko moment z tego przejazdu.

Zdjęcie000015.jpg


Wyszliśmy z terenu Centrum

Zdjęcie000028.jpg


i poszliśmy zobaczyć klasztor Franciszkanów.
W planach mieliśmy wizytę w muzeum muszli, więc mieliśmy okazję sprawdzić, jak tam dojść i kiedy jest otwarte.

Zdjęcie000200.jpg

Zdjęcie000030.jpg

Zdjęcie000201.jpg


Tak jak myśleliśmy, muzeum było już zamknięte, dlatego wrócimy tu w innym dniu.
Aby dostać się do muzeum muszli należy wejść na teren klasztoru, ale przez wejście „od tyłu”.
Ponieważ brama była otwarta, to weszliśmy tam, żeby rzucić okiem, jak tam jest.

Zdjęcie000032.jpg

Zdjęcie000203.jpg

Zdjęcie000207.jpg

Zdjęcie000208.jpg

Zdjęcie000209.jpg

Zdjęcie000210.jpg


Potem weszliśmy na teren klasztoru przez główne wejście, ale kościół był zamknięty, więc tylko chwilę pooglądaliśmy dziedziniec.

Zdjęcie000212.jpg

Zdjęcie000215.jpg

Zdjęcie000216.jpg

Zdjęcie000217.jpg

Zdjęcie000220.jpg

Zdjęcie000221.jpg

Zdjęcie000222.jpg


Teraz to już naprawdę wracamy do hotelu, bo już bardzo zgłodnieliśmy i zbliżała się pora obiadokolacji. Powoli przeszliśmy deptakiem przy porcie.

Zdjęcie000224.jpg

Zdjęcie000225.jpg

Zdjęcie000228.jpg

Zdjęcie000230.jpg

Zdjęcie000231.jpg

Zdjęcie000232.jpg

Zdjęcie000233.jpg

Zdjęcie000235.jpg

Zdjęcie000236.jpg

Zdjęcie000238.jpg

Zdjęcie000239.jpg

Zdjęcie000241.jpg


maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 22.10.2016 21:21

dhmegi napisał(a):i eleganckie trybuny

Szału ni ma przyjedź zobaczyć nasze w GD na Energa Arena. :oczko_usmiech:
....ale widoczki cudne. :D
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 23.10.2016 19:49

maniust napisał(a):
dhmegi napisał(a):i eleganckie trybuny

Szału ni ma przyjedź zobaczyć nasze w GD na Energa Arena. :oczko_usmiech:

Ależ porównanie. To jakbyś malucha porównywał z ferrari. :lool:
Energa Arenę to możemy skonfrontować ze stadionem Poljud w Splicie, a nie z małym stadionikiem w Makarskiej. :roll:
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 23.10.2016 20:58

[quote="dhmegi"]
Voga jest kameralnym i spokojnym stateczkiem i takie nam odpowiadają, w przeciwieństwie do wielkiego i głośnego Makarskiego Jadranu.

Zgadzam się z Tobą! Płynęliśmy jeden raz Bibą z Baskiej Vody :evil: Wystarczy! Biba i Makarski Jadran to nie dla nas.Rejs Vogą był za to bardzo sympatyczny!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone