Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.10.2016 20:34

9 czerwca 2016 cd.
W poszukiwaniu plaży Nugal

Park Suma Osejava 2.jpg


Idziemy przez plażę przy Hotelu Jadran w stronę tej majaczącej nam w oddali ścieżki. Niestety nie mogłam nic nakręcić, bowiem plaża ta została opanowana przez nudystów. Nie było ich wielu, ale jednak byli w takiej odległości od siebie, że w żadnym miejscu nie można było swobodnie wyjąć kamery czy aparatu. Tak więc ani filmu, ani zdjęć z tej plaży nie mam.
Przy samym końcu plaży, tuż przy wejściu na ścieżkę był już spory ścisk. Chyba to miejsce jest ulubione przez nudystów. Po wejściu na ścieżkę na kamieniach zaczęły się pojawiać napisy FKK. Aha, to chyba wiem o co chodzi. Wydaje mi się, że w tym przypadku nudyści z plaży FKK wylegli na plażę przy Hotelu Jadran. Zostawiliśmy nudystów za sobą i idziemy ścieżką wijącą się wśród drzew w niewielkiej odległości od morza.

1.jpg

2.jpg


Po drodze widzieliśmy kolejnych nudystów, którzy wylegiwali się na małych skrawkach plaż ukrytych pomiędzy kamieniami. W pewnym momencie usłyszeliśmy z dołu jakieś erotyczne odgłosy. To para nudystów uprawiała sex w wodzie, a było to dokładnie pod ścieżką, po której szliśmy. Szybciutko się stamtąd oddaliliśmy, żeby im nie przeszkadzać.

3.jpg


Idziemy dalej i podziwiamy widoki na Jadran. Ścieżka to idzie w górę, to opada w dół.

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg


Miałam nadzieję, że tą ścieżką dotrzemy do plaży Nugal, o której tyle się naczytałam na forum, że postanowiłam zobaczyć ją na własne oczy. Jednakże w żadnej relacji nie znalazłam dokładnego opisu dojścia do tej plaży. Google map pokazuje jakieś ścieżki na terenie Parku Osejava, ale co innego widzieć je na mapie, a co innego w rzeczywistości. Okazało się, że do plaży Nugal można dojść tylko i wyłącznie od strony Makarskiej. Tam jest łagodne zejście na tą plażę ze ścieżki biegnącej nad Jadranem. Innego wejścia nie ma. Ścieżka, którą rozpoczęliśmy nasz spacer początkowa wiła się łagodnie blisko morza, ale im dalej, tym trzeba było się wyżej wspinać.

19.jpg

20.jpg


Zaczynamy się denerwować, bo nigdzie nie widać plaży Nugal, ani żadnej innej ścieżki, która mogłaby do niej prowadzić, żadnego znaku, nic. Mamy dwa wyjścia, albo się wracamy do Tučepi i tą samą drogą, którą tam przyszliśmy wracamy do Makarskiej, albo idziemy dalej tą ścieżką, która nie wiadomo dokąd nas zaprowadzi. Decydujemy, że idziemy dalej.
Ścieżka zaprowadziła nas na sam szczyt Parku Osejava. Tam dotarliśmy do tej drogi, po której wędrowaliśmy do Tucepi kilka godzin wcześniej. Znowu mamy dylemat, co robić dalej. Mój mąż już miał dosyć, chciał wracać do Makarskiej, ale ja się uparłam. Jak tu jestem, to muszę zobaczyć Nugal Beach. W pewnym momencie zobaczyliśmy przyczepioną do drzewa tabliczkę ze strzałką, pokazującą kierunek do plaży Nugal. Uff - odsapnęłam. Ale tabliczka ta nie jest łatwa do zobaczenia, naprawdę trzeba się bardzo rozglądać, żeby ją zobaczyć. Chyba specjalnie jest tak zakamuflowane, żeby na plażę trafiali tylko wtajemniczeni.
Idziemy więc w kierunku, który pokazuje strzałka. Ścieżka prowadzi dokładnie w kierunku Jadranu i w pewnym momencie zaczyna schodzić w dół zakolami.

21.jpg

22.jpg


Na końcu łączy się z tą ścieżką, która prowadzi z Makarskiej do plaży Nugal.
23.jpg


Skręcamy w lewo i idziemy w kierunku Tučepi (ale do Tučepi się tą ścieżką nie dojdzie).
Ścieżka prawie wisi nad wodą. I znowu raz się lekko wznosi, raz opada.

24.jpg

25.jpg

26.jpg

27.jpg


I tak sobie idziemy. Nikogo po drodze nie mijamy. Pusto i cicho. Mój mąż się buntuje. Przecież tutaj nic nie ma, ja wracam. Spokojnie mu tłumaczę, że tu zaraz za następnym zakrętem będzie ta plaża, że ona jest schowana w zatoce pomiędzy klifami. No dał się przekonać. Znowu ruszamy, mijamy kolejny zakręt i dalej nic. Ale nagle zaczynamy dostrzegać na kamieniach napisy wskazujące kierunek do plaży Nugal.

28.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg

32.jpg

33.jpg

34.jpg

35.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg

40.jpg


W oddali pojawia się jakiś ludzik w czerwonej koszulce, więc jesteśmy na dobrej ścieżce.
41.jpg


No i wreszcie za kolejnym zakrętem ukazała nam się Nugal Beach. Początkowo widzieliśmy ją zasłoniętą lekko roślinnością, ale im bliżej podchodziliśmy, tym lepiej było ją widać. No i wreszcie pokazała nam się w całej okazałości.

42.jpg

43.jpg

44.jpg

45.jpg


Naprawdę jest piękna. Ponapawaliśmy swe oczy tym widokiem i zaczęliśmy schodzić ścieżką w dół.

46.jpg

47.jpg

IMG_8978.jpg

IMG_8979.jpg


Dojście z plaży przy Hotelu Jadran w Tučepi do plaży Nugal trwało 1 godzinę i 10 minut.



Schowałam już kamerki, żeby nie denerwować nudystów. Czytałam na forum, że na tę plażę mogą również wchodzić tekstylni i rozkładają się z tej strony plaży, gdzie się na nią wchodzi, natomiast nudyści zajmują część plaży z przeciwnej strony, czyli pod klifami.
Ale niestety w tym dniu żadnych tekstylnych oprócz nas nie było. Bardzo głupio się tam czuliśmy.
Usiedliśmy nad samym brzegiem morza, tyłem do nudystów. Trochę się rozglądaliśmy, że pooglądać plażę, lecz więcej patrzyliśmy na morze. Ale i tutaj widok nie był niestety zbyt piękny. Otóż morze przywiało w tej rejon jakiś śmieci, które unosiły się na wodzie w jednym miejscu dokładnie przez nami. Były dość spore fale, bo wiał wiatr, a te śmieci utrzymywały się w jednym miejscu.
Słońce świeciło niemiłosiernie, a my nie mieliśmy się gdzie schować. Na tej plaży nie ma drzew piniowych, jak na plaży w Makarskiej, które dają tak pożądany cień. Jest tam jakaś roślinność, ale daleko od wody i nie chcieliśmy się tam przemieszczać. Nie mieliśmy też żadnego parasola. Mój mąż nie lubi się opalać, więc zawsze na plaży stara się ulokować w cieniu, ale tutaj nie miał takiej możliwości. Skutek tego był taki, że przypiekł sobie łydki na nogach.
Po 40 minutach zdecydowaliśmy się na powrót. Nie sprawiał nam przyjemności pobyt na tej plaży, pomimo tego że jest piękna. Może gdyby faktycznie było tutaj chociaż kilku tekstylnych, to czulibyśmy się raźniej, a tak czuliśmy się jak intruzi. Podejrzewam, że tekstylni pojawiają się tutaj w sezonie i wtedy to nudyści są w mniejszości.
Ale byłam, zobaczyłam i wiem z własnego doświadczenia, że plaża Nugal jest piękna.
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 17.10.2016 21:04

Dziękuję za "namiary" na poprzednie relacje, z chęcią poczytam i pooglądam :)
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 18.10.2016 08:53

Zarąbiste foty . :D

Obrazek

Jak wy robicie , że ziemia wychodzi na zdjęciach zaokrąglona? :roll:
Ja wiem że ziemia jest okrągła :mrgreen: , ale nie wiem jakim cudem, wam to tak wychodzi na zdjęciach.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 18.10.2016 15:02

witam się :papa:

Makarska Riviera jest dla mnie szczególnym miejscem w Cro, pierwszy chorwacki urlop spędziliśmy w Breli (i nie tylko pierwszy...)
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.10.2016 17:49

maniust napisał(a):Jak wy robicie , że ziemia wychodzi na zdjęciach zaokrąglona? :roll:
Ja wiem że ziemia jest okrągła :mrgreen: , ale nie wiem jakim cudem, wam to tak wychodzi na zdjęciach.

Bo nie wszystkie wstawione tutaj fotki są zdjęciami sensu strikto. Większość z nich, w tym również to, które wskazałeś jako przykład, są zatrzymanymi w kadrze ujęciami z kamery, w której mam ustawiony kąt widzenia 120 stopni, stąd powstają te zaokrąglenia (prawie jak z obiektywu "rybie oko", który uzyskuje kąt widzenia 180 stopni i więcej). Mogę również ustawić kąt widzenia aż 170 stopni, ale wtedy obraz na pierwszym planie jest prawie okrągły, co też jest ciekawe.
Oto przykład ujęcia z kątem widzenia 170 stopni.
Zdjęcie000118.jpg

Te palmy w porcie w Omišu w rzeczywistości rosną w linii prostej

Nie mam niestety czterech rąk, i mogę albo kręcić filmy, albo robić zdjęcia. Czasami udaje mi się i jedno i drugie, ale muszę mieć na to dużo czasu, żeby w danym miejscu zatrzymać się na dłużej i zamienić kamerę z aparatem.
Ponieważ CROmanicy wolą w relacjach oglądać zdjęcia niż filmiki, to wstawiam tutaj, oprócz filmików, właśnie takie ujęcia z kamer.
Z kolei filmiki ja uwielbiam, bowiem wydaje mi się, że taki ruchomy obraz bardziej oddaje wrażenia, niż nieruchome zdjęcie, chociaż zdjęcia też bardzo lubię oglądać. :)
Ostatnio edytowano 08.03.2017 21:07 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.10.2016 17:50

Kasia i Krzyś napisał(a):witam się :papa:

Makarska Riviera jest dla mnie szczególnym miejscem w Cro, pierwszy chorwacki urlop spędziliśmy w Breli (i nie tylko pierwszy...)

Witam, fajnie że się dosiadasz. :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.10.2016 18:48

Oooo, hotel rozbierają. 8O
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.10.2016 19:53

9 czerwca 2016 cd.

Powrót z plaży Nugal do Makarskiej

Już jest prawie godzina 15-ta, więc powolnym spacerkiem wracamy do Makarskiej. Teraz już nie można zabłądzić, bo ścieżka od samej plaży Nugal do groty Deep w Makarskiej prowadzi nad samym morzem. Nie trzeba szukać żadnej ścieżki w bok.

Park Suma Osejava 3.jpg


Tak więc idziemy spokojnie, niczym się nie stresując. Nugal Beach oprócz tego, że jest piękna, ma jeszcze jedną zaletę. Droga która do niej prowadzi również jest fantastyczna. Tutaj na każdym kroku wpada się w zachwyt. Nie będę tego opisywać, tylko Wam pokażę.

Zdjęcie000073.jpg

Zdjęcie000074.jpg

Zdjęcie000075.jpg

Zdjęcie000076.jpg

Zdjęcie000077.jpg

Zdjęcie000079.jpg

Zdjęcie000080.jpg

Zdjęcie000081.jpg

Zdjęcie000082.jpg


Po około 10 minutach spaceru ścieżka schodzi w dół i znajdujemy się przy samym Jadranie.

Zdjęcie000083.jpg

Zdjęcie000084.jpg

DSC_1999.jpg

DSC_2002.jpg


Tam siadamy na kamieniach przy samej wodzie i konsumujemy resztki naszych zapasów. Ostało nam się jeszcze troszkę piwa, więc je kończymy. Dobrze, że to piwko mamy w termosach termicznych, to nie jest gorące (no zimne też nie jest, ale nie wymagajmy zbyt wiele w takim upale). Teraz mój mąż będzie już miał lekką reklamówkę, bo zostały w niej same butelki i to plastikowe.
Jeszcze widzimy w oddali, jak załoga stateczku wyciąga z wody śmiałka, który wybrał się wpław z Makarskiej, a fale były dosyć spore, więc chyba nie dał rady płynąć dalej.
DSC_2003.jpg


Ruszamy dalej i znowu zachwycają nas ta ścieżka i widoki, które się z niej roztaczają.

Zdjęcie000086.jpg

Zdjęcie000087.jpg

Zdjęcie000088.jpg

Zdjęcie000089.jpg

Zdjęcie000090.jpg

Zdjęcie000091.jpg

Zdjęcie000092.jpg

Zdjęcie000093.jpg

Zdjęcie000094.jpg

Zdjęcie000095.jpg

DSC_2004.jpg

IMG_8999.jpg

IMG_8984.jpg

IMG_9006.jpg

Zdjęcie000097.jpg

Zdjęcie000098.jpg

Zdjęcie000099.jpg

Zdjęcie000100.jpg


Towarzyszy nam stateczek, który kieruje się do portu w Makarskiej.

IMG_8991.jpg

Zdjęcie000101.jpg

Zdjęcie000102.jpg

Zdjęcie000103.jpg

Zdjęcie000104.jpg

Zdjęcie000105.jpg

Zdjęcie000106.jpg

Zdjęcie000107.jpg

Zdjęcie000108.jpg

Zdjęcie000109.jpg


Do portu w Makarskiej wpływa prom "Pelješčanka" z Sumartinu.

Zdjęcie000110.jpg


Ależ mamy stąd fantastyczny widok na Makarską i Biokovo.
Zdjęcie000111.jpg


Powoli schodzimy w dół i już jesteśmy przy grocie Deep. Chwilę przystajemy na plaży przy grocie, którą okupują raczej miejscowi. Jest tutaj dosyć tłoczno, więc nawet nie myślimy o tym, żeby tutaj zostać.

Zdjęcie000112.jpg

Zdjęcie000113.jpg

Zdjęcie000115.jpg

Zdjęcie000116.jpg




Powrót z plaży Nugal do Makarskiej trwał 1 godzinę w której zawarła się 25 minutowa przerwa na posiłek na skałkach po drodze.
Bardzo nam się podobała ta nasza dzisiejsza wycieczka. Jesteśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.10.2016 21:07

Strasznie żałuję, że będąc w tym roku na Makarskiej Riwierze nie pokusiliśmy się o spacer na Nugal. Mam nadzieję, że co się odwlecze... :wink:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.10.2016 07:44

CROnikiCROpka napisał(a):Strasznie żałuję, że będąc w tym roku na Makarskiej Riwierze nie pokusiliśmy się o spacer na Nugal. Mam nadzieję, że co się odwlecze... :wink:

2 razy byłem w Tucepi i nie wiedziałem , że tak blisko jest tak fajne i ładne miejsce. :evil:
No cóż trza będzie znów jechać do Tucepi , :mrgreen: tylko co na to moja małżonka.....

Z tą kamerką to fajny bajer Gosia. :D
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 19.10.2016 09:40

Spacerowałam z Wami :wink: śliczne zdjęcia, fajny filmik,kolor wody cud-malina :D
czekam na cd,pozdrawiam :papa:
Edi1012
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 56
Dołączył(a): 23.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edi1012 » 19.10.2016 10:43

Witaj dhmegi...o mały włos przegapiłbym Twoją relacje... :oops:
Szkoda ze bp odwołało mi rezerwacje w hotelu Palma bo byłbym w nim w tym samym terminie co Wy.
Super relacja...wspomnienia wracają a niektóre foty mam praktycznie identyczne w szczególności z plaży nugal (piękne miejsce na spacer, widoki mega i łatwo trafić).
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 19.10.2016 16:09

maniust napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Strasznie żałuję, że będąc w tym roku na Makarskiej Riwierze nie pokusiliśmy się o spacer na Nugal. Mam nadzieję, że co się odwlecze... :wink:

2 razy byłem w Tucepi i nie wiedziałem , że tak blisko jest tak fajne i ładne miejsce. :evil:
No cóż trza będzie znów jechać do Tucepi , :mrgreen: tylko co na to moja małżonka.....

Z tą kamerką to fajny bajer Gosia. :D


Kurczę ja też dwa lata temu przebywałam w Makarskiej i nawet szliśmy tą drogą... Byłam pewna, że byliśmy blisko, ale narzeczony twierdził, że ta droga na pewno prowadzi donikąd, no i do dziś mam niespełnione marzenie z Cro :cry:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.10.2016 18:37

CROnikiCROpka napisał(a):Strasznie żałuję, że będąc w tym roku na Makarskiej Riwierze nie pokusiliśmy się o spacer na Nugal. Mam nadzieję, że co się odwlecze... :wink:

maniust napisał(a):2 razy byłem w Tucepi i nie wiedziałem , że tak blisko jest tak fajne i ładne miejsce. :evil:
No cóż trza będzie znów jechać do Tucepi , :mrgreen: tylko co na to moja małżonka.....

tyniolek napisał(a):Kurczę ja też dwa lata temu przebywałam w Makarskiej i nawet szliśmy tą drogą... Byłam pewna, że byliśmy blisko, ale narzeczony twierdził, że ta droga na pewno prowadzi donikąd, no i do dziś mam niespełnione marzenie z Cro :cry:

No to koniecznie musicie ponownie tam zawitać. Ja też dopiero podczas trzeciej wizyty w Makarskiej odkryłam to miejsce.
A co do Twojej małżonki maniust, to przecież ją namówisz. Bo jak nie Ty, to kto? :wink:

maniust napisał(a):Z tą kamerką to fajny bajer Gosia. :D

Fajny, fajny, tylko jakość takich zdjątek nie jest najlepsza niestety.

janka.mik. napisał(a):Spacerowałam z Wami :wink: śliczne zdjęcia, fajny filmik,kolor wody cud-malina :D
czekam na cd,pozdrawiam :papa:

Dzięki za mile towarzystwo na spacerze. Cd już niebawem.

Edi1012 napisał(a):Witaj dhmegi...o mały włos przegapiłbym Twoją relacje... :oops:
Szkoda ze bp odwołało mi rezerwacje w hotelu Palma bo byłbym w nim w tym samym terminie co Wy.
Super relacja...wspomnienia wracają a niektóre foty mam praktycznie identyczne w szczególności z plaży nugal (piękne miejsce na spacer, widoki mega i łatwo trafić).

Fajnie, że tutaj zajrzałeś i że jednak nie przegapiłeś. Czekałam na Ciebie.
Teraz żałuję, że nie wpadłam na pomysł, aby się spotkać w Makarskiej. :( maniust się spotkał z krakusami i teraz mają fajne wspomnienia.
Ostatnio edytowano 20.10.2016 10:54 przez megidh, łącznie edytowano 1 raz
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4592
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Maka

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.10.2016 20:07

9 czerwca 2016 cd.

Port w Makarskiej

Co dalej robimy, takie pytanie zadajemy sobie po wyjściu z plaży przy grocie Deep. Jest dopiero po 16-tej więc do obiadokolacji mamy jeszcze prawie dwie godziny czasu. Przed nami roztacza się wspaniały widok na Makarską i Biokovo, więc decydujemy, że tutaj troszkę posiedzimy.

Idziemy na nabrzeże portowe, które jednocześnie jest falochronem. Dochodzimy do jego końca i na wyciągnięcie ręki mamy półwysep Sv.Petar.

Zdjęcie000134.jpg


Obok nas przepływają statki wchodzące do portu.

IMG_9046.jpg

Zdjęcie000145.jpg

IMG_9057.jpg


Nagle na wodzie pojawiają się malutkie, jak łupinki od orzecha, żaglóweczki. To małe dzieci pływały nimi po portowym akwenie.

IMG_9027.jpg

Zdjęcie000141.jpg

Zdjęcie000143.jpg


Nad szczytem masywu Biokovo przetaczały się olbrzymie ilości chmur. Ten spektakl wyglądał fantastycznie.

Zdjęcie000131.jpg

Zdjęcie000133.jpg

IMG_9016.jpg

Zdjęcie000140.jpg

IMG_9031.jpg

IMG_9034.jpg

Zdjęcie000144.jpg


W pewnym momencie nad Biokovo napłynęły bardzo ciemne i ciężkie chmury.
No to chyba zaraz lunie.

IMG_9041.jpg

IMG_9043.jpg


Ale nie, po chwili wiatr przewiał te chmury i znowu zaświeciło słońce.

IMG_9045.jpg


Po naszej prawej stronie pięknie w tym słońcu błyszczał hotel Osejava.

Zdjęcie000132.jpg

IMG_9039.jpg


Przed hotelem Osejava w akwenie portowym kąpali się chłopcy. Gdy zobaczyli, że kręcę kamerką, to urządzili mi prawdziwe widowisko skoków, które widać na filmiku. Każdy chce jakoś zaistnieć. Widać mieli parcie na szkło.

Zdjęcie000150.jpg

Zdjęcie000156.jpg

Zdjęcie000157.jpg




cdn.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Lubię wracać do miejsc, które znam, czyli czerwcowa Makarska - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone