Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra + Serbia

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2005 23:20

http://www.montenegrosmiles.com/index.htm
zapraszam na tej stronie do wirtualne podróże..po Czarnogórze.
:papa:
anya
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 03.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anya » 18.08.2005 10:46

swietna strona!!dzieki :)
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 18.08.2005 15:12

I PARĘ INNYCH PRZYDATNYCH STRONEK
www.geo-gauss.hr/id18.htm
i tu jest sporo wiadomości
www.montenegro.com/
www.gradovi.cg.yu/
zwadara
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 02.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) zwadara » 18.08.2005 16:17

Ja byłem w Czarnogórze 11.08 - to moja największa porażka . Pojechaliśmy na jeden dzień ( mieszkaliśmy w Monulecie , bardzo blisko granicy ) . Zaczęło się od granicy , przejeżdżaliśmy takim malutkim przejściem granicznym koło Prevlaki , Chorwaci puścili bez problemu , Czarnogórcy zawrócili , brak ichniejszej zielonej karty ( mam ac obowiązujące w całej Europie , podwyższony standard ) na tym przejściu kupić nie mogliśmy , więc objazd 30 km na większe przejście tam za 15 E musieliśmy kupić ichniejszą zieloną kartę . Najpierw zwiedzanie Herceg Novi - całkiem spoko - oprócz płazy nabitej na maksa i brudnej , potem Kotor - fajny ale w każdym zakamarku przeraźliwy smród sików , a dodatkowo natarczywi sprzedawcy perfum , parking 1E godzina . Budwa - rewelacja z zewnątrz , zrobiła na mnie nawet większe wrażenie niż Dubrownik , ale spacer po murach znowu uświadomił mnie gdzie jestem . Dzieci chciały czym prędzej zwiewać z murów były tak zaszczane i zakupane - fuj . Parking 1E h . W drodze do sw. Stefan postanowiliśmy się wykąpać . Gdzie stanąć - oto jest pytanie , z niemałym trudem zapełniliśmy ostanie dwa miejsca na jakimś dzikim parkingu 3E . W barze polecanym przez parkingowych zamówiliśmy Cewapici - totalnie bez smaku , obsługa dramatyczna , gość przy nas ściąga obrus - myślimy co za kultura , a on strzepuje resztki jedzenia na nasze kolana i udając że zna angielski zbiera zamówienie , dobrze że mówimy po Chorwacku , bo nie wiem jakby się to skończyło - generalnie porażka . W św. Stefan mieliśmy delikatną stłuczkę , prosimy o pomoc policjanta , a on macha ramionami i mówi że nie jest stąd tylko przysłali go tu z Podgory i w ogóle to najlepiej żebyśmy się odczepili . Szok . Wracamy Od w. Stefan do Budwy , gigantyczny koras wszyscy wracają z plaży . Oczywiście Czarnogórców korek nie obowiązuje , jada na czołówki , blokują ruch , ogarnia nas przerażenie . Z Budwy na prom jedziemy już po ciemku , ale nie dla tego że nie mamy świateł , tylko dlatego że kierowcy w Czarnogórze nie maja w zwyczaju zmieniać długich świateł . Ogólnie porażka , bo kraj jest piękny , ale ....
Rafał
Sebeq
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 25.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sebeq » 18.08.2005 17:03

Całkowicie się pod tym podpisuję. Czarnogóra to kraj dziki ale bardzo piękny i warto zajrzeć tam choćby na jeden dzień, pomimo że brud i smród.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 18.08.2005 21:14

zwadara napisał(a):Ja byłem w Czarnogórze 11.08 - to moja największa porażka . Pojechaliśmy na jeden dzień ( mieszkaliśmy w Monulecie , bardzo blisko granicy ) . Zaczęło się od granicy , przejeżdżaliśmy takim malutkim przejściem granicznym koło Prevlaki , Chorwaci puścili bez problemu , Czarnogórcy zawrócili , brak ichniejszej zielonej karty ( mam ac obowiązujące w całej Europie , podwyższony standard ) na tym przejściu kupić nie mogliśmy , więc objazd 30 km na większe przejście tam za 15 E musieliśmy kupić ichniejszą zieloną kartę . Najpierw zwiedzanie Herceg Novi - całkiem spoko - oprócz płazy nabitej na maksa i brudnej , potem Kotor - fajny ale w każdym zakamarku przeraźliwy smród sików , a dodatkowo natarczywi sprzedawcy perfum , parking 1E godzina . Budwa - rewelacja z zewnątrz , zrobiła na mnie nawet większe wrażenie niż Dubrownik , ale spacer po murach znowu uświadomił mnie gdzie jestem . Dzieci chciały czym prędzej zwiewać z murów były tak zaszczane i zakupane - fuj . Parking 1E h . W drodze do sw. Stefan postanowiliśmy się wykąpać . Gdzie stanąć - oto jest pytanie , z niemałym trudem zapełniliśmy ostanie dwa miejsca na jakimś dzikim parkingu 3E . W barze polecanym przez parkingowych zamówiliśmy Cewapici - totalnie bez smaku , obsługa dramatyczna , gość przy nas ściąga obrus - myślimy co za kultura , a on strzepuje resztki jedzenia na nasze kolana i udając że zna angielski zbiera zamówienie , dobrze że mówimy po Chorwacku , bo nie wiem jakby się to skończyło - generalnie porażka . W św. Stefan mieliśmy delikatną stłuczkę , prosimy o pomoc policjanta , a on macha ramionami i mówi że nie jest stąd tylko przysłali go tu z Podgory i w ogóle to najlepiej żebyśmy się odczepili . Szok . Wracamy Od w. Stefan do Budwy , gigantyczny koras wszyscy wracają z plaży . Oczywiście Czarnogórców korek nie obowiązuje , jada na czołówki , blokują ruch , ogarnia nas przerażenie . Z Budwy na prom jedziemy już po ciemku , ale nie dla tego że nie mamy świateł , tylko dlatego że kierowcy w Czarnogórze nie maja w zwyczaju zmieniać długich świateł . Ogólnie porażka , bo kraj jest piękny , ale ....
Rafał


troche mnie przeraziles
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.08.2005 21:49

cholercia , mnie też - czy naprawde aż tak żle?
Czy te zdjęcia mogą kłamać - chyba nie.
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 18.08.2005 22:11

Witam

Wróciłem z Czarnogóry/Hr/Bośni w poniedziałek. Dłuższa relacja po weekendzie, mam masę zdjęć, jakies 15GB, nawet nie wiem kiedy to przejrzę. Tak na szybko: Zwiedziłem wszystkie większe miasta poza herceg Novi na wybrzezu. W Czarnogórze warto odwiedzić zatoke Kotorską, widoki super Kotor jest piękny, jezioro Szkoderskie i wnętrze kraju. Kotor to skrzyżowanie Dubrownika ze Stonem, nie tak bogaty, ale naprawdę piękny. Piekny jest tajemniczy Perast i jego okolice. po drodze można wpaść na rzymskie mozaiki do Risanu. I tyle na wybrzezu z maist. Budwa jest przekomercjalizowana, pełno platiku. Co z tego że są wąskie uliczki gdy wściekły tłum turystów niweczy atmosferę. I architektura mało renesansowa, raczej coś jak neoklasycyzm. Jedna ładana cerkiew. I tyle. Ulcinij owszem wschodni tylko ze w ramach tego wschodu wciska sie turystom platik i tandete z Chin. I nic więcej. "Stare miasto" jest tak naprawdę w XIXw i jest to w większości hotel.
Bar a właściwie stary Bar to ruina totalna. Zwiedza się to jak Salonę ale taniej i bez tego starozytnego posmaku. W kilku ostatnich względnie całych udynkach coś sie dzieje. Np w tureckiej łaźni ktoś sobie urządził amatorską siłownię.
Plaże w MN brzydkie, przeludnione. Nie ma dzikich plaż poza kilkoma, można znaleźć dzikie skałki ale wymaga to wysiłu. A poza tym wściekłe ilości ludzi, wszędzie rzedy parasolek i leżaków. Owszem jest brudno, ale tak naprawdę brudno to jest od Budwy na południe. Walczą ze śmieciami i to ostro ale wystarczy wyjechać od morza na 3 kilometry i widać jak przegrywają.
Wielka plaża może była by ładna gdybyśmy nie mieli takich nad Bałtykiem. Tyle że my nie mamy jeszcze tych 20km leżaków w kilku rzędach za każdy 2Euro. No i u nas jest jeszcze szansa by wykąpać się nie potykając się o butelki i bez towarzystwa worków po chipsach w wodzie.
Ostatnio edytowano 18.08.2005 23:04 przez Kir, łącznie edytowano 1 raz
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 18.08.2005 22:49

A teraz o plusach.
Najpiekniejsza rzecz jaką widziałem to jezioro Szkoderskie. Myślę że
jezioro i wielkie błloto to jedno z piekniejszych miejsc w Europie.
http://www.montenegrosmiles.com/pages/skadar_lake.htm
http://www.montenegrosmiles.com/pages/r ... jevika.htm
Więcej napiszę później. Teraz tylko tyle że gdybym był w okolicy Dubrownika to nie wahałbym się poswięcić 1 dnia na wypad przez Niksic i Podgoricę nad Jezioro przejad przez mosti z Virpazar wyprawę nad Wielkie błoto do Crnojevki lub w drugą stronę do monastyrów na wyspach
Kanion Tary z samochodu nie jest wart tak długiej wycieczki. Z samochodu lepiej się zwiedza Sawę (nie wiem czy nie pokręciłem - w każdym razie rzekę wzdłuz drogi Podgorica-Belgrad. Ludzie którzy spłyneli byli bardzo zadowoleni. Most na Tarze - ok ale zeby jechać taki szmat

Góry - z tego co widziałem Biogradskie jezioro i okolica oraz Zabljak i okolice Czarnego jeziora - ładne, ale do Tatr sie nie umywa

Monastyry - piekne. Niestety poza wybrzezem turysci nie sa mile widziani. W kazdym razie ci co nie sa prawoslawni. W sumie bylismy w 6 czy 7. Normalnie to co widzielismy powinno byc w muzeum. I to zderzenie z mistyka, inna kulutra. Niestety mało kultywowana przez miejscowych.
Cetenje - samo miasto to Polska B 15 lat temu z poselstawmi wszystkich państw które chcą byc obecne w regionie. Wieksze wrazenie niż miasto robi skupisko sporych komisow samochodowych na płaskowyżu pod miastem

Monastyr piękny. relikwie - reka sw Jana w przepieknym relikwiarzu i fragment krzyza robia wrażenie. Zwłaszcza że można je obejrzec z odległości 10cm. Niestety zdjęć nie wolno robić

Dobry jest tunel Bar - Podgorica. Nieco drogi 2.5E ale warto sie przejechac.

Komunikacja to koszmar. Korki na całym wybrzezu. jezeli na prom przez Kotor trzeba czekac lepiej jest jechac dookoła. Najgorzej w Sutomore i Budwie. Korki tworza sie zwlaszcza gdy Policja probuje kierowac rucham. W sumie na wakacje odradzam. Na zwiedzanie wnętrza polecam

I jeszcze jedno. troche snurkowałem sobie w MN. Oczywiście na dzikich skałkach bo o plażach z litosci zamilczę. Zycie podwodne jest znacznie bogatsze niz w Hr. Woda widac jest albo mniej zatruta albo przełowiona. Omułki są wszędzie, ostrygi rosna sobie bez przeszkód. rozgwiazdy wszędzie. Co oni w tej Hr zrobili!!!
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 19.08.2005 10:21

CZytając wasze posty to stwierdzam że chyba jednak w sezonie lipiec sierpień to faktycznie tam jest za duży ścisk i są coraz gorsze problemy z czystością. Wniosek - CG tylko do końca czerwca jest przyjemna, potem nie ma co się pchać ąz chyba do września. Moi gospodarze uprzedzali o ścisku. Mi w czerwcu się udalo bo było jeszcze względnie lużno i nie bylo widocznego problemu ze śmieciami.
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 20.08.2005 07:54

mimo wszystko pojade tam i nadzieja w tym,ze wybieram sie tam w drugiej polowie czerwca....pozdrawiam
zdzicho
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zdzicho » 24.08.2005 12:47

Drodzy forumowicze, czy w okolicach Podgoricy są jakies schroniska górskie, żeby po tych gorach pochodzić?
bogjan
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogjan » 23.04.2006 17:52

[quote="Marco Polo"]To dorzuce coś od siebie.
Witaj
Czy jesteś w tym roku na tym forum?
Jesli tak,to mam parę putań odnośnie Czarnogóry,a jak do tej pory Twoje uwagi sa bardzo konstruktywne
Pozdrawiam
Janusz
Marco Polo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marco Polo » 25.04.2006 17:06

tak spoko jestem jak cos cię ciekawi to pytaj, coś tam jeszcze pamietam
mieszko181
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mieszko181 » 04.03.2007 11:41

a jakie sa ceny spływu w kanionie tary szukalem troche ale nigdzie nie mogle znalezc i prosilny o podanie jeszcze jakiejs ciekawej trasy przez góry chodzi mi aby byly piekne widoki i troche jazdy serpentynami ????????????
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Czarnogóra + Serbia - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone