Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.01.2021 17:40

No to jeszcze jeden głos w informacjach



nie wiem jak wstawić film.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 02.01.2021 17:43

boboo napisał(a):Tu w tym linku (artykuł dość świeży, z 09.09.2020):
https://www.deutschlandfunk.de/schweine ... _id=483838
niejaki Matti Sällberg, Immunologe am Karolinska Institut Stockholm
się wypowiada o 60-90 mln szczepień Pandemrixem oraz około 1.300 narkolepsjach z tym powiązanych.
W skali globalnej.

To nie jest podważanie Twoich danych,
ja tylko pokazuję, skąd biorę swoje.

...no chyba nas jeszcze stać na rozmowę...
ja spotkałem się z 30 milinów w europie i 1300 w europie, bo sam przyznasz iż 60 do 90 mln.
to dość mało precyzyjne...podobnie jak
"...und hier im Norden gab es nur um die 500 Fälle von Narkolepsie..."-jak w samej Szwecji blisko 800 przypadków-szwed powinien o tym wiedzieć, a Norwegia i Finlandia są nawet jeszcze bardziej na północ więc dodatkowo blisko 300 przypadków.
Sam artykuł sprawia wrażenie napisanego na kolanie i pomimo iż z września to jest to zlepek wypowiedzi z wcześniejszych wywiadów i nic świeżego nie wnosi.
"Reasumując wszystkie aspekty kwintesencji tematu, dochodzę do fundamentalnej konkluzji"...że nic nie wiem a żyć się chce.
pozdro
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2021 17:46

Gwidon Zakała napisał(a):nie wiem jak wstawić film.

Wystarczy wkleić do postu link do youtube bez [url]....[/url]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 04.01.2021 21:43

Małż dziś po pierwszej dawce - nadal żyje 8)
Objawów niepożądanych i pożądanych brak .
W ulotce w działaniach niepożądanych nie ma żadnych informacji o narkolepsji , za to pisze o możliwości porażenia nerwu twarzowego - w rzadkich przypadkach :?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 04.01.2021 22:01

...miejmy nadzieję, że wszystko pomyślnie się zakończy. Ja w pierwszej grupie, co prawda na końcu.

Nasi znajomi również już po, moje dzieci wkrótce...

https://www.mp.pl/szczepienia/aktualnos ... jYtu4uCNUA
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9694
Dołączył(a): 30.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 04.01.2021 22:48

Jestem pełen optymizmu co do szczepionki, natomiast obawiam się naszego "narodowego" bałaganu organizacyjnego.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 05.01.2021 00:24

travel napisał(a):Małż dziś po pierwszej dawce - nadal żyje 8)
Objawów niepożądanych i pożądanych brak .
W ulotce w działaniach niepożądanych nie ma żadnych informacji o narkolepsji , za to pisze o możliwości porażenia nerwu twarzowego - w rzadkich przypadkach :?


podobno to porażenie mija po 1 - 3 dniach, ale nie wiem czy tylko tak piszą, czy tak jest faktycznie.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 05.01.2021 12:28

ruwado napisał(a):
travel napisał(a):Małż dziś po pierwszej dawce - nadal żyje 8)
Objawów niepożądanych i pożądanych brak .
W ulotce w działaniach niepożądanych nie ma żadnych informacji o narkolepsji , za to pisze o możliwości porażenia nerwu twarzowego - w rzadkich przypadkach :?


podobno to porażenie mija po 1 - 3 dniach, ale nie wiem czy tylko tak piszą, czy tak jest faktycznie.

Na szczęście nic go nie poraziło, a po szczepionce nawet śladu nie ma :papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.01.2021 13:39

Wg mnie grupą 0 do szczepień powinni być politycy. W przypadku gdyby coś poszło nie tak ze szczepionką, za politykiem nikt normalny nie zapłacze. Gorzej z lekarzami, bo wtedy bylibyśmy naprawdę głęboko w dupie. :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.01.2021 15:29

W kilku krajach właśnie politycy się szczepią jako pierwsi, aby móc normalnie pracować, a przede wszystkim dać przykład innym... Jak obserwuję deklaracje krajów to medycy są często szczepieni dopiero po seniorach i osobach w DPS i domach starców.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 05.01.2021 16:31

piekara114 napisał(a):W kilku krajach właśnie politycy się szczepią jako pierwsi, aby móc normalnie pracować (...)

Polityk i praca... śmierdzi mi to na odległość. Dysonans taki. :mrgreen:
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 05.01.2021 16:42

Pomijając temat szczepionki? Jest tu może jakiś ozdrowieniec? Ja ponad przeszedłem covid miesiąc temu. Na początku 4 dni poleżałem w łóżku, wiadomo osłabienie, gorączka, potem delikatne zaburzenie węchu. Ja to wszystko już minęło to przyszedł suchy kaszel. W ciągu dnia mam ataki kaszlu i jest to niesamowicie męczące. Trwa to już blisko miesiąc. W necie piszą co piszą, żadne tabletki nie pomagają, prześwietlenie płuc nie nie wykazało.Czy jest tu może ktoś kto miał podobnie i po jakim czasie minął ten cholerny kaszel?
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 05.01.2021 16:46

marco156 napisał(a):Pomijając temat szczepionki? Jest tu może jakiś ozdrowieniec? Ja ponad przeszedłem covid miesiąc temu. Na początku 4 dni poleżałem w łóżku, wiadomo osłabienie, gorączka, potem delikatne zaburzenie węchu. Ja to wszystko już minęło to przyszedł suchy kaszel. W ciągu dnia mam ataki kaszlu i jest to niesamowicie męczące. Trwa to już blisko miesiąc. W necie piszą co piszą, żadne tabletki nie pomagają, prześwietlenie płuc nie nie wykazało.Czy jest tu może ktoś kto miał podobnie i po jakim czasie minął ten cholerny kaszel?


Dopadł mnie kaszel na sam koniec izolacji. Był bardzo intensywny, takie ataki ale tylko w dzień. Ponieważ ja właściwie po każdej infekcji wirusowej kaszlę po kilka miesięcy to spodziewałam się że ten również długo będzie się utrzymywał. Ale zniknął tak nagle jak sie pojawił po 3 lub 4 dniach.
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 05.01.2021 17:30

Kapitańska Baba napisał(a):
marco156 napisał(a):Pomijając temat szczepionki? Jest tu może jakiś ozdrowieniec? Ja ponad przeszedłem covid miesiąc temu. Na początku 4 dni poleżałem w łóżku, wiadomo osłabienie, gorączka, potem delikatne zaburzenie węchu. Ja to wszystko już minęło to przyszedł suchy kaszel. W ciągu dnia mam ataki kaszlu i jest to niesamowicie męczące. Trwa to już blisko miesiąc. W necie piszą co piszą, żadne tabletki nie pomagają, prześwietlenie płuc nie nie wykazało.Czy jest tu może ktoś kto miał podobnie i po jakim czasie minął ten cholerny kaszel?


Dopadł mnie kaszel na sam koniec izolacji. Był bardzo intensywny, takie ataki ale tylko w dzień. Ponieważ ja właściwie po każdej infekcji wirusowej kaszlę po kilka miesięcy to spodziewałam się że ten również długo będzie się utrzymywał. Ale zniknął tak nagle jak sie pojawił po 3 lub 4 dniach.


To ekstra, że tak krótko to trwało. Ja też na szczęście w nocy śpię spokojnie, jakoś nie mam wtedy tych ataków, ale w ciągu dnia, a zwłaszcza popołudniami dopada mnie to i męczy. Mam nadzieję, ze już niedługo minie ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.01.2021 17:45

marco156 napisał(a):Mam nadzieję, ze już niedługo minie ;)

Trzymam kciuki, żeby minęło :)

Ja mam inne powikłania po covidzie. Od 3 tygodni zmagam się z parosmią, zwaną węchowymi halucynacjami. Bardzo nieprzyjemna przypadłość, która uprzykrza życie. Czuję zmienione zapachy kosmetyków i co najgorsze - jedzenia :roll: Nie są one przyjemne. Generalnie, wszystko pachnie mi benzyną. Pół biedy, jeśli chodzi o coś na zimno, ale gorące (parujące) dania nie pachną ładnie i przez to również źle smakują. Moja kolacja wigilijna miała smak benzyny ;) :roll:

Zaczęłam mieć te objawy półtora miesiąca po tym, jak wyzdrowiałam. Podobno dzieje się tak u niektórych osób, które w wyniku covidu całkowicie straciły węch, a mnie węch faktycznie zupełnie odcięło. "Halucynacje węchowe" oznaczają, że zmysł się odbudowuje, ale musi to trochę potrwać... Ile, nikt nie wie :? U mnie trwa 3 tygodnie i jest lepiej, bo nieprzyjemny zapach nie jest już tak intensywny (inni ozdrowieńcy, poza benzyną, czują podobno surową rybę albo woń papierosów).

Lekarze zalecają wąchanie olejków eterycznych - różanego, cytrynowego, eukaliptusowego i goździkowego. (Nie mam pojęcia, dlaczego wymieniają akurat te zapachy :?) Podobno trzeba "nauczyć" mózg odczuwania zapachów na nowo. Wąchałam różany i cytrynowy; efektów nie zauważyłam, chociaż jest trochę lepiej, więc może ;)

Mam nadzieję, że wkrótce się to skończy, bo jedzenie nie daje żadnej przyjemności i trochę go unikam 8O, zwłaszcza gorących potraw...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone