Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 28.12.2020 13:47

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dlaczego-warto-sie-zaszczepic-przeciwko-covid-19

Dlatego zaszczepię się jak tylko będzie możliwość.
Mam nadzieję, że będzie to szybko.


dokłanei tak Janusz
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 28.12.2020 13:56

pawelli napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):https://www.gov.pl/web/szczepimysie/dlaczego-warto-sie-zaszczepic-przeciwko-covid-19

Dlatego zaszczepię się jak tylko będzie możliwość.
Mam nadzieję, że będzie to szybko.


dokłanei tak Janusz


...ja z mężem również i oby było to szybko.


Właśnie odszedł nasz kolega, szkoda, że nie doczekał szczepionki.
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9694
Dołączył(a): 30.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 28.12.2020 14:28

Oby tylko nasze procedury organizacyjne nie zawiodły.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 28.12.2020 17:52

Myślę że będzie miał kto szczepić i organizacyjnie damy radę - tyle że może nie być chętnych ...... nasze społeczeństwo w zbyt wielu miejscach widzi podstęp i powstaje za dużo teorii spiskowych ...
Niestety łykają "jak pelikany" takie dziwne historyjki .....

W firmie w której pracuje wraz z ubezpieczycielem zdrowotnym chcą organizować punkt szczepien na terenie firmy.
matizmat
Cromaniak
Posty: 507
Dołączył(a): 28.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) matizmat » 28.12.2020 18:53

Ja zaliczam się do jednej z grup, która ma być szczepiona oprócz seniorów, więc pewnie się zdecyduję... Choć nie powiem, bym się nie wahał...
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9694
Dołączył(a): 30.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 29.12.2020 12:04

Z badań zrealizowanych dla prestiżowego czasopisma naukowego "Nature" wynika, że Polacy obok Rosjan są najmniej skłonni do szczepienia się. W wypadku Polski gotowość zaszczepienia zadeklarowało jedynie 56 proc. respondentów (w Niemczech 68 proc., w Hiszpanii 74 proc., w Stanach Zjednoczonych 75 proc., a w Korei Południowej prawie 80 proc).
Wyniki te są dzwonkiem alarmowym i świadczą o tym, że ciemnota i zabobon mają się w Polsce doskonale.
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9694
Dołączył(a): 30.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 29.12.2020 12:09

Jeśli zaszczepi się zaledwie połowa Polaków, koronawirus będzie zbierał śmiertelne żniwo jeszcze długo po tym, gdy pandemia już na dobre wygaśnie w innych krajach!
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 29.12.2020 16:30

pawelli napisał(a):Myślę że będzie miał kto szczepić i organizacyjnie damy radę - tyle że może nie być chętnych ...... nasze społeczeństwo w zbyt wielu miejscach widzi podstęp i powstaje za dużo teorii spiskowych ...
Niestety łykają "jak pelikany" takie dziwne historyjki .....

W firmie w której pracuje wraz z ubezpieczycielem zdrowotnym chcą organizować punkt szczepien na terenie firmy.



Niektorzy nawet boja sie przyznac przed znajomymi,ze sie szczepia......bo tylu juz jest tych ,co wierza w te teorie spiskowe i to jest smutne
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9694
Dołączył(a): 30.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 29.12.2020 21:56

... niestety smutne... "ciemny lud wszystko kupi" - jak mawiał klasyk
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 29.12.2020 22:54

A ja z tych co ich nie zaszczepią...na razie nie wiem czy to dobrze czy nie. Przeszłam wstrząs anafilaktyczny w najgorszym wydaniu. Może coś dla mnie wymyślą. Bo słyszałam o tym, że bez szczepienia za granicę nie wyjedzie się. A tu Hvar na mnie czeka- przełożony z wrzesnia 2019
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5788
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 29.12.2020 23:09

naturysta-06 napisał(a):Z badań zrealizowanych dla prestiżowego czasopisma naukowego "Nature" wynika, że Polacy obok Rosjan są najmniej skłonni do szczepienia się. W wypadku Polski gotowość zaszczepienia zadeklarowało jedynie 56 proc. respondentów (w Niemczech 68 proc., w Hiszpanii 74 proc., w Stanach Zjednoczonych 75 proc., a w Korei Południowej prawie 80 proc).
Wyniki te są dzwonkiem alarmowym i świadczą o tym, że ciemnota i zabobon mają się w Polsce doskonale.

Nie wszyscy z tych wahających się, wierzą w zabobony albo teorie spiskowe. Powody mogą być różne.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.12.2020 23:16

karin74 napisał(a):A ja z tych co ich nie zaszczepią...na razie nie wiem czy to dobrze czy nie. Przeszłam wstrząs anafilaktyczny w najgorszym wydaniu. Może coś dla mnie wymyślą. Bo słyszałam o tym, że bez szczepienia za granicę nie wyjedzie się.
Ja w to nie wierzę (przynajmniej w obrębie UE i przy transporcie niezbiorowym). W samej Chorwacji chętnych wg badań do szczepienia jest mniej niż w PL, coś 35-45% (dziś to czytałam, jak znajdę ten artykuł to dam linka). Poza tym mało, który kraj zaszczepi chętnych do lata, bo brak i wystarczającej ilości szczepionek i mocy przerobowej do szczepienia. Plan szczepień jest zbliżony w krajach (kolejność), a harmonogram czasowy dla DE wygląda tak....

plan niemiecki.jpg


W Polsce nie podano terminów dla poszczególnych wszystkich IV grup....
Ostatnio edytowano 29.12.2020 23:33 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 29.12.2020 23:27

naturysta-06 napisał(a):... niestety smutne... "ciemny lud wszystko kupi" - jak mawiał klasyk


...niestety, ciemny lud wszystko kupi.
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 29.12.2020 23:30

W tym, że według badań społecznych ok. połowa ludzi nie chce się zaszczepić upatruję pewien pozytyw.
Jestem osobą, która jest na końcu ogonka do szczepienia, więc jak tak dużo ludzi się nie zaszczepi, to pewno dla mnie kolejka się skróci.
Minusem jest to, że zanim się zaszczepię, to takiego nie zaszczepionego pracownika służby zdrowia gdzieś po drodze spotkam i mnie zarazi.
Myślę, że przeciwnicy szczepienia popełniają pewien błąd logiczny. Porównują ewentualne skutki uboczne po zaszczepieniu ze stanem gdy są zdrowi lub przeszli wirusa bezobjawowo. Natomiast skutki te, nawet jak się pojawią, to nijak się mają do nawet średnio ciężkiego przechodzenia choroby.
Przypomina mi się tutaj tocząca się wiele lat temu batalia przeciwko poduszkom powietrznym w samochodach. Nawet chyba jakiś znany aktor wypowiadał się, że w wyniku detonacji poduszki doznał złamania ręki. Może i doznał, ale jego złamana ręka ma się nijak do tysięcy ludzi, których poduszki uratowały przed śmiercią lub kalectwem.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.12.2020 07:16

Ktoś umie wytłumaczyć dlaczego połowa lekarzy nie chce się szczepić (podobno)?
Tępaki czy zwolennicy teorii spiskowych?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone