Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

COVID - szczepionka

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.12.2020 09:34

anakin napisał(a):Ktoś umie wytłumaczyć dlaczego połowa lekarzy nie chce się szczepić (podobno)?
Tępaki czy zwolennicy teorii spiskowych?
Z moich kontaktów z personelem medycznym ani to, ani to..... Po prostu brak pełnych badań nad szczepionką w perspektywie długofalowej oraz interakcji szczepionki z lekami (nie było takich testów, jest to w ulotce szczepionki zaznaczone) i stąd ich nie chęć. Część nie wyklucza szczepienia się w późniejszym okresie, jak będą wyniki obserwacji dużej grupy populacji....
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.12.2020 10:09

Nie wiem, do kogo się zaliczam? :? Zabobonny nie jestem, z teoriami spiskowymi walczę od dawna, (chociaż to walka z wiatrakami),
IQ przeciętne, więc coś tam łapię :oczko_usmiech:, a jednak nie pędzę z hura optymizmem po szczepionkę. Czegoś mi tu brakuje. :roll:

I zgadzam się, że to na razie jest:
marze_na napisał(a):Loteria, w której sam decydujesz i sam ponosisz ryzyko i ewentualne konsekwencje.

ale chyba jednak
pawelli napisał(a):(...) nie mamy wyjścia i musimy się zaszczepić chyba że chcemy żyć tak jak przez ostatni rok .....

Mam nadzieję, że kiedy przyjdzie moja kolej na zastrzyk, będzie wiadomo już coś więcej.

Taki ciekawy wątek prawie mi umknął. :)
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 30.12.2020 10:20

Ja się zaszczepię, oby jak najszybciej. Bardziej niż ewentualnych skutków ubocznych szczepionki boję się COVIDA, a najbardziej boję się, że mogłabym kogoś zarazić i ten ktoś by tego nie przeżył. Nie umiałabym sobie z tym poradzić, a szczepionka ewentualnie zaszkodzi tylko mnie.
No i chcę zacząć żyć normalnie, to kolejny argument.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.12.2020 10:43

Coraz częściej spotykam się z tym, że "dobrowolność" szczepień będzie polegała na tym, że masz prawo się nie szczepić, ale wtedy pracodawca cię zwolni, ponieważ nie będzie narażał innych na niebezpieczeństwo.
Na FB ktoś wkleił pismo Dyrektora Departamentu Kadr MON, które mówi, że "szczepienie jest nieobowiązkowe, jednak jego brak nie pozostanie bez wpływu na opinię służbową .
Za chwilę od tego będzie uzależnione przyjęcie dzieci do przedszkola, szkoły, wyjazd za granicę, itd.
Ot, taka "dobrowolność".

ps. Pierwsze dwa przypadki to fakty, kolejne zaś to moje teorie spiskowe.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 30.12.2020 11:18

Zaszczepię się tylko dlatego jeżeli Polska i świat zrobią selekcję tych gorszych i lepszych.
To znaczy ze swojego wyboru się nie szczepię. Nigdy.
Jeżeli zostaną wprowadzone jakieś restrykcje bądź utrudnienia życia dla nie szczepiących się to wówczas podejmę decyzję na tak lub nie.

PS. jestem ozdrowieńcem. Coś tam o covid19 wiem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.12.2020 11:29

anakin napisał(a):Coraz częściej spotykam się z tym, że "dobrowolność" szczepień będzie polegała na tym, że masz prawo się nie szczepić, ale wtedy pracodawca cię zwolni, ponieważ nie będzie narażał innych na niebezpieczeństwo.
Tylko co na to RODO? Oraz fakt, że nie każdy może się zaszczepić ze wzgl. zdrowotnych - to będzie już dyskryminacja....

anakin napisał(a):Za chwilę od tego będzie uzależnione przyjęcie dzieci do przedszkola, szkoły, wyjazd za granicę, itd.
W tej chwili przedszkola nie mogą sobie poradzić z egzekwowaniem szczepień obowiązkowych (klucz do przyjęć).....
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 30.12.2020 11:56

Odpowiem Ci cytatem - "kiedyś było jakoś fajniej".
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.12.2020 12:34

anakin napisał(a):Coraz częściej spotykam się z tym, że "dobrowolność" szczepień będzie polegała na tym, że masz prawo się nie szczepić, ale wtedy pracodawca cię zwolni, ponieważ nie będzie narażał innych na niebezpieczeństwo.
Na FB ktoś wkleił pismo Dyrektora Departamentu Kadr MON, które mówi, że "szczepienie jest nieobowiązkowe, jednak jego brak nie pozostanie bez wpływu na opinię służbową .
Za chwilę od tego będzie uzależnione przyjęcie dzieci do przedszkola, szkoły, wyjazd za granicę, itd.
Ot, taka "dobrowolność".

ps. Pierwsze dwa przypadki to fakty, kolejne zaś to moje teorie spiskowe.


Cały czas myślę że szczepienie to będzie taki dobrowolny przymus, czyli oczywiście nie musisz się szczepić ale.... i tutaj różne firmy i instytucje będą miały pole do popisu :wink:
Ja się zaszczepię chociaż pewne obawy są.
Ps. Mój ojciec w latach czterdziestych zachorował na chorobę Heinego-Medina, niestety dosyć mocno i do dzisiaj ma porażoną lewą nogę. Gdyby w tym czasie była szczepionka nie byłby inwalidą :?
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 30.12.2020 16:05

piekara114 napisał(a):
karin74 napisał(a):A ja z tych co ich nie zaszczepią...na razie nie wiem czy to dobrze czy nie. Przeszłam wstrząs anafilaktyczny w najgorszym wydaniu. Może coś dla mnie wymyślą. Bo słyszałam o tym, że bez szczepienia za granicę nie wyjedzie się.
Ja w to nie wierzę (przynajmniej w obrębie UE i przy transporcie niezbiorowym). W samej Chorwacji chętnych wg badań do szczepienia jest mniej niż w PL, coś 35-45% (dziś to czytałam, jak znajdę ten artykuł to dam linka). Poza tym mało, który kraj zaszczepi chętnych do lata, bo brak i wystarczającej ilości szczepionek i mocy przerobowej do szczepienia. Plan szczepień jest zbliżony w krajach (kolejność), a harmonogram czasowy dla DE wygląda tak....

plan niemiecki.jpg


W Polsce nie podano terminów dla poszczególnych wszystkich IV grup....


Ja w Niemczech naleze do grupy ostatniej,niestety...Ale licze na to,ze bedzie mi dany szybszy termin...Chwilowo okolo 100 tysiecy juz zaszczepionych.
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9694
Dołączył(a): 30.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 30.12.2020 17:19

anakin napisał(a):Ktoś umie wytłumaczyć dlaczego połowa lekarzy nie chce się szczepić (podobno)?
Tępaki czy zwolennicy teorii spiskowych?


Lekarze różnych specjalności - stomatolodzy, okuliści, ortopedzi itp to grupa lekarzy, mająca wiedzę w innych specjalizacjach niewiele większą niż ogół społeczeństwa i reprezentująca podobne stanowiska jak ogół populacji, natomiast opinia specjalistów - lekarzy wirusologów i epidemiologów jest jednoznaczna.
Nie wierzę rządzącym, ale wierzę specjalistom, dlatego z niecierpliwością czekam na swoją kolej.
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 30.12.2020 20:09

piekara114 napisał(a):
karin74 napisał(a):A ja z tych co ich nie zaszczepią...na razie nie wiem czy to dobrze czy nie. Przeszłam wstrząs anafilaktyczny w najgorszym wydaniu. Może coś dla mnie wymyślą. Bo słyszałam o tym, że bez szczepienia za granicę nie wyjedzie się.
Ja w to nie wierzę (przynajmniej w obrębie UE i przy transporcie niezbiorowym). W samej Chorwacji chętnych wg badań do szczepienia jest mniej niż w PL, coś 35-45% (dziś to czytałam, jak znajdę ten artykuł to dam linka). Poza tym mało, który kraj zaszczepi chętnych do lata, bo brak i wystarczającej ilości szczepionek i mocy przerobowej do szczepienia. Plan szczepień jest zbliżony w krajach (kolejność), a harmonogram czasowy dla DE wygląda tak.....

Wierzymy czy nie faktem jest to , że od koleżanki z pracy mąż w kwietniu ma jechać do pracy w Holandii. Pojedzie - pod warunkiem okazania zaszczepienia na Covid.
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 30.12.2020 23:03

Przeszedłem Covid-19 zupełnie bezobjawowo, ale zaszczepię się. Jest wielce prawdopodobne, że bez szczepień nie będzie można przekraczać granic nawet wewnątrz unijnych. Niestety jestem gdzieś na szarym końcu, jeżeli chodzi o kolejność szczepień.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4910
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 31.12.2020 08:47

anakin napisał(a):Ktoś umie wytłumaczyć dlaczego połowa lekarzy nie chce się szczepić (podobno)?
Tępaki czy zwolennicy teorii spiskowych?

W Niemczech jest to:
73 Prozent der Ärzte (...) in Deutschland würden sich zurzeit gegen SARS-CoV-2 impfen lassen.
(źródło: http://www.divi.de, http://www.dgiin.de)

W sumie odpowiedzi dostarczył "naturysta-06".
Ja pozwolę sobie na dodanie luźnego spostrzeżenia:
to ów niepohamowany pęd do wiedzy i poszerzania horyzontów owej połowy i/lub 27% (100-73=27) skutkuje takimi a nie innymi wynikami.
("mam dyplom, babcie z katarem i łupaniem w krzyżu będą przychodzić, kasa zapewniona, więc na cholerę mam tracić czas na nowości, jak mogę sobie pograć w golfa albo popływać? A potem przy long-drinku z kolegami snuć teorie...")

anakin napisał(a):"kiedyś było jakoś fajniej"
Całkowicie się zgadzam. Bez pierniczenia o naruszaniu wolności i praw każdy był obowiązkowo (i bez szans na uniki) szczepiony na różne gruźlice, błonice itp.
Teoretycznie takie obowiązkowe szczepienia istnieją i dzisiaj. Teoretycznie.
Bo podobnie do "turystyki aborcyjnej" istnieje również "turystyka antyszczepionkowa".
Wiem, bo mam w rodzinie takiego głąba. Żeby noworodkowi nie "zasrać życia" szczepieniem na WZW i gruźlicę, jedzie taka mamuśka na poród do jakiegoś ościennego kraju, gdzie takiego obowiązku nie ma.
anakin napisał(a):Tępaki czy zwolennicy teorii spiskowych?
A czy to nie synonim?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.12.2020 12:24

Gwidon Zakała napisał(a):Maszyna ruszyła, szczepienia rozpoczęte.
Kto się szczepi a kto nie, zapraszam do dyskusji?


Proponuje zapoznać się z tym artykułem - https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/materialy-dla-prasy/3210-stanowisko-7-zespolu-ds-covid-19-przy-prezesie-pan-szczepienie-jest-jedynym-racjonalnym-wyborem-dzieki-ktoremu-bedziemy-mogli-szybciej-wyjsc-z-pandemii

Ja wiem, że jest bardzo duże grono "specjalistów" i dla nich dedykuję takie zdjęcie :)

Obrazek
naturysta-06
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9694
Dołączył(a): 30.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) naturysta-06 » 31.12.2020 17:17

Jestem optymistą, że społeczeństwo zmądrzeje i te kompromitujące procenty anty.. znacząco zmaleją !
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
COVID - szczepionka - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone