Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ivcia
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 14.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ivcia » 08.08.2005 08:16

Wino, koniecznie wino 8)
Alea
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alea » 08.08.2005 08:46

:D Ariano wcale , a wcale nie żartuję. pamiątki robiliśmy sami ( klej suszki muszelki lawenda kamienie szlifowane- fajna zabawa), geody wykulismy w górach, a skorupki to z dna morskiego na Hvarze.
Bardzo przyjemnie spedzilismy czas nie nudząc się.
pozdrawiam
Arjano
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arjano » 08.08.2005 17:02

Haj!

Ja nie żartuję. Też wyrabiam sobie pamiątki "hand made" ze znalezionych skarbów...

Obrazek

Ale chodziło mi o te "amfory greckie odkute z dna na Hvarze"... :-(

TRAGEDIA...
BEZ - NA - DZIE- JA...

Powiem tak, no comments...

Widziałem je w muzeum w twierdzy w Hvarze. To Tobie je odebrali??? :-/

Myślę, że jak zabierzesz zasuszoną lawendę, cytrynkę, nawet kamyczek to wystarczy. Daj innym pokoleniom tez się nacieszyć tym, co tam zastałeś!
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 08.08.2005 17:18

Wspomienia,wspomnienia.Już minęły 2 tygodnie od powrotu,a ja jeszcze myślami jestem tam.Jeszcze w ub.roku przywoziłem prosek,ale przed wyjazdem znalazłem w Selgrosie trzy razy taniej.Może będę woził prosek do HR? :lol:
korkonka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.08.2005
Co przyw....?

Nieprzeczytany postnapisał(a) korkonka » 08.08.2005 18:02

No zawsze pare różnych rozajów
Rakij
i,
liście laurowe
, które samemu można zerwać na polu i
wrzosy
, które suszymy i wkładamy w woreczki. :wink:

A poza tym niezapomniane przeżycia...
Alea
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alea » 09.08.2005 08:54

No cóż muszę się usprawiedliwić. kawałki Amfory zostały odkute przez moich współpodróżnych, ale jak tu sie dziwić archeologom - muszą grzebać w ziemi ( wodzie) nawet na wakacjach. Myślę,że wiedzieli co robią więc nie jest tak źle.
Arjano
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arjano » 09.08.2005 16:05

Archeolodzy... Po studiach? Pogratulować...

Tacy jedni już rozszabrowali Egipt...
lider
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 09.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lider » 09.08.2005 17:55

Krzysiekm napisał(a):Mam pytanie do cromaniaków
Co przywizicie zawsze z wakacji w Cro?
Nie mam tu na myśli opalenizny,zdjeć,pamiątek,muszelek itp.
Chodzi mi o jakieś typowo chorwackie ulubione rzeczy,które przywozicie a inni dzięki Wam też mogą sobie przywieźć.

Wina(kilka butelek,na jesienne wspomnienia Chorwacji)
Oliwa z oliwek(chorwacka,jest b.droga i dlatego idzie do lepszych sałatek)
Ciasteczka z "Kraś-ia"

Kiedyś "Ajvar"-obecnie jest w każdym większym markecie,wiec już nie.

A ja wiozę MERLOTA/takie tam winko/albo crvak-a/tyż winko/ ostatnio 23 sztuki,ale szybko zeszło,więc wracam 20.08.05 koło TRIGORU-pozd
mario788
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 20.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario788 » 09.08.2005 18:15

Oczywiscie ze RAKIJA!!!
:lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.08.2005 20:01

PRZEDE WSZYSTKIM SIEBIE. CAŁYCH I ZDROWYCH!!!!
I ŻEBY TAK ZAWSZE POZOSTAŁO!!!!!!!!!!!!!!!!
CZEGO I WAM WSZYSTKIM ŻYCZĘ.
Alea
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alea » 10.08.2005 06:32

Aleś Ty sceptyczny. Od razu widzisz jak szarpią grabią i chowaja do swoich piwnic. Calkiem spokojnie po fachowemu podeszli do sprawy.
A w tym roku to jadę bez nich więc przywiozę tylko orechowicę i kamyczki.
Pozdrawiam
Arjano
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arjano » 10.08.2005 15:21

No i wygrasz na tym w moich oczach! :-)
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 28.08.2005 06:50

Dżem figowy jest przepyszny - może jakiś fan tego dżemu podpowie mi gdzie w PL można kupić takowy. W HR są 3 rodzaje- z samych fig, figi z kakaom, figi z narancom(czyli z pomarańczą).Jestem głodny,jeszcze nie jadłem śniadania i mam ochotę na nieco słodyczy z HR.Może na forum jest jakiś właściciel hurtowni spożywczej i8 sprowadzi, zamawiam zgrzewkę dżemu.Jest w Hr drogi (coś ok.10 PLN) a może więcej,elegancko pakowany - na wieczku ozdobny papierek i karteczka z info,niestety zgubiłem.Proszę o pomoc,zgóry dziękuję. :wink:
Tomek O.
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek O. » 28.08.2005 07:44

Witam. Jako że wczoraj wróciłem na swieżo mogę napisać jakie skarby przywiozłem z Cro. Otóż pełen słoik znalezionych muszelek mniejszych i większych, skorupke jeżowca, małą rozgwiazdę, torbę pełną fig i lekko niedojrzałych jeszcze granatów, 2 literki rakiji, półtora litra winka własnej roboty gospodarza, Juklishke (mniam) i oczywiście kilka buteleczek winka i prośka :) Aaaaa no i oczywiscie kuuuupę zdjeć i opalenizne (wszędzie :wink: :wink: :wink: )
ewa7770
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa7770 » 28.08.2005 15:04

Tomek O. napisał(a):Witam. Jako że wczoraj wróciłem na swieżo mogę napisać jakie skarby przywiozłem z Cro. Otóż pełen słoik znalezionych muszelek mniejszych i większych, skorupke jeżowca, małą rozgwiazdę, torbę pełną fig i lekko niedojrzałych jeszcze granatów, 2 literki rakiji, półtora litra winka własnej roboty gospodarza, Juklishke (mniam) i oczywiście kilka buteleczek winka i prośka :) Aaaaa no i oczywiscie kuuuupę zdjeć i opalenizne (wszędzie :wink: :wink: :wink: )


Witam
Przywiozlam dokladnie to samo co Tomek+ajvar,pozostalosci kolcow jezowca w piecie meza,zauroczenie Cro,cudowne wrazenia z pierwszego od wielu lat wyjazdu tylko z mezem[fajny jest taki drugi"miesiac miodowy"]
Wielkie dzieki forumowiczom,bo tak naprawde to dzieki temu co wyczytalam w postach ,zdecydowalismy sie jechac do Chorwacji.
Do tej pory uwazalam ze tylko poludnie Wloch moze mnie zachwycic a teraz wiem ze wszystkie nowosci sa fascynujace i to jest ich wielki urok.
Pozdrawiam
Ewa :papa: :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone