Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Angie
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 100
Dołączył(a): 02.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angie » 19.02.2007 15:24

Dżemik figowy w różnych wersjach, ciasteczka z nadzieniem figowym, świeże figi, a poza figowymi specjałami to przede wszystkim WINO CHORWACKIE w dużych ilościach :!:

Z rzeczy niespożywczych to oczywiście woreczki z lawendą, które pachną w szufladzie z bielizną przez cały rok. A ostatnio z Zagrzebia przywiozłam ozdoby choinkowe, charakterystyczne zdaje się dla tego regionu adwentowe serduszka. Pięknie prezentowały się na choince i będą cieszyć oko w następnych latach.
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 19.02.2007 15:32

A ja przywiozłam z ostatnich wakacji :dżem figowy, likier orzechowy, kamyczki z morza, dużo zdjęć i wspomnień. :lol:
Iwona Baśka
Cromaniak
Posty: 1096
Dołączył(a): 15.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Baśka » 19.02.2007 15:50

Ja również przywożę likier, ale z czereśni Maraskino, wino czerwone Babić z winogron z okolic Promosten, a produkowane w Sibeniku, na ul. Velimira Skorpika. :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 19.02.2007 15:51

O, kurde, nie zauważyłem tego tematu. Muszę się poprawić- przywożę troszku "chudszy" portfel a poza tym .... miłe wspomnienia. Z rzeczy materialnych, raczej prawie nic, czasami jakaś pamiątka. Kiedyś kupiłem uszuszone figi (około 2 kg) ale niczym dojechałem do kraju, zostały zszamane. :wink: Lubię figi. :D
Ostatnio edytowano 19.02.2007 15:53 przez woka, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.02.2007 15:53

Wspomnienia, fotki, smak brazylijskiej kawy którą można u nas kupić, ale go wcześniej nie znałem, rakija i materac :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.02.2007 16:12

daisykf napisał(a):Miód szczególnie dobry na Hwarze.
Ten z pól lawendowych.


podpisuję się bez dwóch zdań! i nie mogę uwierzyć, że tylko raz padła ta odpowiedź.
Teraz widzę, że hvarskiemu miodzikowi potrzeba jakaś kampania.
prócz lawendowego polecam i rozmarynowy - też fantastyczny
Ostatnio edytowano 19.02.2007 16:40 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 19.02.2007 16:28

A ja przywożę zdjęcia. To mi w zupełności wystarczy. jako rodzina to jeszcze rakiję i wodę (Janę). Bo tych dwóch wyrobów w Polsce niestety nie ma.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1620
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 19.02.2007 16:43

Duży zapas energii, który musi wystarczyć do następnego roku, wspomnienia, widokówki, wino a także jakieś drobiazgi.
Wiolka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiolka » 19.02.2007 17:52

TERRY napisał(a):Kolce jeżowca :D Moja żona do tej pory ma kawałek w stopie nie przeszkadza jej i twierdzi ze to jej "pamiątka".


heh ja tez mam taka pamiatke w paluchu po ostatnim wypadzie :D
Wiolka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiolka » 19.02.2007 18:07

A tak serio serio to zawsze przywoze pršut, orahovice, vinko pelješac, pełno likierów (rakiji ni preferuje), kilogramy KAWY, bez ktorej nie moge sie obejsc popoludniami no i przede wszystkim mojego wlasnego chorwata :D :D ale cos mi sie widzi ze to szybciej on mnie przywiezie jako pamiatke z Polski niz ja jego jako pamiatke z Chorwacji ;) za niedlugo znowu Dalmacja :D :D :D :D :D

Pozdrav :)
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 20.02.2007 09:52

Wino, trochę rakiji, likiery (ulubiony przez żonę Kruskovac) :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.02.2007 21:46

Rakiję, travaricę z "bobicami" z Hvaru, białe wino.
W małej ilości pyszny, ciemny chleb.
Całe gałęzie z owocami z drzewka laurowego - wiszą w kuchni do teraz.
Suszone figi w nieprzyzwitej ilości.
Pozbierane z plaż i wyłowione z morza skorupki, muszelki i kamyki.
Dokładne mapy, materiały, czy też przewodniki z miejsca w którym byliśmy.

W ubiegłym roku przywiozłem jeszcze w lodówce turystycznej 5 kg świeżych, żywych małży.
Torcida1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 454
Dołączył(a): 30.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torcida1 » 20.02.2007 22:13

A ja zapomniałem o małżach. W tym roku jednak nie zamierzam popełnić takiego błędu:)
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 21.02.2007 18:18

Wino,rakija,opalenizna,zdjęcia,wspomnienia :)
hvarka
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 23.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hvarka » 23.02.2007 18:07

Wino wino i jeszcze raz wino...a oprócz tego Cedevitę!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone