Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 29.08.2005 18:33

A ja przywożę zawsze dżem figowy i mam prośbę do wszystkich forumowiczów powracających - przywoźcie dżem figowy z Hr - absolutna rewelacja,bardzo miły prezent dla łasuchów jak ja. Miałem zgrzewkę przed 2 laty i już niestety zjadłem.Może ktoś ma jakąś hurtownię i zamówi do którejś z sieci marketów, jestem w stanie kupić dużą porcję :lol:
anetka1011
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 107
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) anetka1011 » 29.08.2005 19:16

Wiadzialam kiedys w sklepie konfiture figowa oraz dzem figowo - pomaranczowy firmy STOVIT. Nie mam pojecia, jak smakuja (bo jeszcze oryginalne zajadam :lol: ), ale wygladaja niezle. SMACZNEGO!!!
PS. Jak ktos kupi, niech da znac, czy dobre i czy podobne do chorwackich.
Pozdrawiam!!!
Obrazek
Obrazek
http://www.stovit.com.pl/
romek
Croentuzjasta
Posty: 209
Dołączył(a): 29.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek » 02.10.2005 15:28

Idę zaraz na spacer i może gdzieś znajdę jakieś przetwory z fig lub figopodobne jak kiedyś wyroby czekoladopodobne.Dam znać jak tylko znajdę.
Jo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 18.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo » 23.01.2006 09:18

Do tych wszystkich wspaniałych "różności" dla ciała i dla ducha :D dorzucę jeszcze gałązkę oliwną... taka namiastka gaju oliwnego...

Pozdrawaiam :D
jabu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 24.01.2006
Ajvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) jabu » 09.04.2006 21:39

Przywiozłem zeszłego roku
2 wina białe,
6 piw Karlovacko,
1 słoik Ajvar.
Żałuję że tak mało, ale niedługo lato ...
Wczoraj natrafiłem w sklepie na oryginalny AJVAR. Kupiliśmy z żoną duży słoik. Dzisiaj - w niedzielę - jest już prawie pusty. Przypomniał się nam smak i atmosfera wieczornych kolacji z grilowanym mięsem z przyprawą Ajvar i z winem. Odżyły miłe wspomnienia i atmosfera dalekiej Chorwacji. Koleny raz stwierdziliśmy, że wkrótce tam pojedziemy.
pozdrawiamy wszystkich CROmaniaków
Janusz :D
daro_
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 30.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daro_ » 09.04.2006 21:54

Opalenizne i wspaniałe wspomnienia .Z materialnych rzeczy rakija i winko...Pozdrawiam
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 10.04.2006 10:10

A ja w tym roku nastawiam sie na skuteczne przywiezienie zaszczepek ziół. Świetnie ukorzenia się rozmaryn i tymianek.
Poza tym zapolujemy na małe pojemności do piwniczki z winami. Taka buteleczka 200 ml w sam raz do kolacji we dwoje.
Może w okolicach Dubrownika spotkam na dnie wymarzone skorupki jeżowców...;-)
zapominajka
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) zapominajka » 13.04.2006 13:10

Poza zachwytem, wspomnieniami na zimowe wieczory i opalenizną - marmury z wyspy Brac. Misy, miseczki, kielichy, cukiernice, lichtarze. Piękne i nawet w zimie ogrzewają dłonie. A może to wspomnienia dają tyle ciepła? Poza tym - cudowną oliwę do sałatek, nie do porównania z dostępną w Polsce. Koniecznie z małej tłoczni, a nie z chorwackiego supermaketu.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 13.04.2006 13:30

Witam. W zeszłym roku przywiozłem bratu karlovacko i ....................................................................................... skorpiona, którego zatłukliśmy w naszym pokoju.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.04.2006 14:03

Poza tym zapolujemy na małe pojemności do piwniczki z winami. Taka buteleczka 200 ml w sam raz do kolacji we dwoje.

???? dla Kapiszonka, chyba? :lol:
Ja (przedostatnim razem) przywiozłem do Polski 11 litrów białego wina... cieszyłem sięz niego całą drogę - na miejscu okazało się, że smakuje gorzej niż Sofia (Sophia, Soffia) :(
Taki urok wakacji - nie da się wyżyć na kreowaniu namiastek chorwacjopodobnych... k
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 13.04.2006 15:35

mama_Kapiszonka napisał(a):Może w okolicach Dubrownika spotkam na dnie wymarzone skorupki jeżowców...;-)[/color]


Naprawdę to Twoje marzenie? To Ci kilka sztuk odłożę i ususzę ;) Chyba, że chcesz je sama odławiać, ale jesienią same ląduja na plaży...
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 13.04.2006 17:02

Plumku, wezmę każdą ilość. Mam szklany pojemnik na nie. Jakieś 20 litrów... :lol:
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 13.04.2006 19:48

mama_Kapiszonka napisał(a):Plumku, wezmę każdą ilość. Mam szklany pojemnik na nie. Jakieś 20 litrów... :lol:


Umowa stoi ;)
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 13.04.2006 19:48

Z Istrii w zeszłym roku przywiozłem:
- 6x0,75 rakiji - od 40 do 100 kun za flaszkę (najdroższa kupiona w sklepie z rakiją w Puli była najgorsza - najlepsza krzakówa kupiona na końcu limskiego kanału na straganach - z pod lady przy restauracji)
- zasuszona ryba nadymka 40 kuna w Poreciu
- z Istri miał też przyjechać ser krążek ok 0,5 kg za 110 kun - 2 szt. też kupione na w/w na straganie niestety niedotrwały do wyjazdu :wink: zresztą tak jak ser z truflami krążek fi ok 8 cm 4 cm gruby 175 kun - ten to nawet nie dojechał do apartamentu :oops:
- za to dojechały (część) skorup małży zjedzonych w/w restauracji porcja dla dwóch osób (ogromna micha) 170 kun
-dojechały niestety też kolce jeżowca na którego się nadziałem pierwszego dnia
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 13.04.2006 22:30

Krystof napisał(a):Ja (przedostatnim razem) przywiozłem do Polski 11 litrów białego wina... cieszyłem sięz niego całą drogę - na miejscu okazało się, że smakuje gorzej niż Sofia (Sophia, Soffia) :(
Taki urok wakacji - nie da się wyżyć na kreowaniu namiastek chorwacjopodobnych... k


Coś w tym jest... ja ostatnio też kupiłem dwie butelki wina, białego i czerwonego (chyba peljesac albo korculansko), na promocji w jakimś supermarkecie. Okazały się tak parszywe, że nawet do gotowania nikt nie chciał ;-) Jednak w tej cenie wolę hiszpańskie, a już Rioja w szczególności.

Z rzeczy przywiezionych z Cro najmilej wspominam pęczek lawendy, który ciągle jeździ pod lusterkiem :-) W tym roku znowu pojadę na Hvar, uroczyście złożę ususzoną lawendę i wymienię na nową ;-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone