Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 25.07.2005 10:08

Zestaw całkiem ładny :wink: tylko co w nim robi macedoński Vranec 8O tosz to profanacja :twisted: , a tak na poważnia to Vranec sprzedawany jest też w Polsce więc szkoda autko obciążać :wink:
PZDR :)
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 25.07.2005 10:18

Maciej napisał(a):Zestaw całkiem ładny :wink: tylko co w nim robi macedoński Vranec 8O tosz to profanacja :twisted: , a tak na poważnia to Vranec sprzedawany jest też w Polsce więc szkoda autko obciążać :wink:
PZDR :)

Ciiiiii ....to byl prezent ...nawiasem mowiac kwasne i wg mnie nie za dobre wino ..ale polecam za to ten okragly likier gruszkowy jak ktos zobaczy w sklepach ...mniam.
Dobry jest tez ten proszek jak ktos lubi do ciasta winko.
Pozdro Sas.
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 25.07.2005 11:21

platon napisał(a):
Martini2000 napisał(a):Ser z rejon Plitvickich,

Vino - MORRO - bylo git- musze w tym, roku zrobic zapas :)

Pozdr
ML

ale to chyba włoskie? :oops:


z tego co pamietam to CRO - robione w Splicie,
szukalem go w Zagrzebiu i nie bylo, pewnie to ich lokalny wyrob :)
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 25.07.2005 14:30

A ja prosze o radę: kupiłam od dzieciaków pancerz jeżowca, który niestety jest na tyle świeży, że przeraźliwie cuchnie (nie owijam w bawełnę, że ma nieprzyjemny zapach). Ale jest na tyle ładny, że nie chciałabym się z nim rozstawać!

Jak się pozbyć tego .... fetoru? Boję się zalać go w całosci z domestosem, bo zbieleje i zacznie śmierdzieć chlorem...

Pomożecie? :-D

A.
buczyn
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) buczyn » 26.07.2005 11:25

mama_Kapiszonka napisał(a):Jak się pozbyć tego .... fetoru?


Jak kiedys przywiozlem cala lape (znaczy sie szczypce) kraba (nie z Chorwacji), to smierdzial dopoki dobrze nie wysechl. Suszylem na zewnatrz (chyba z miesiac czasu) i teraz wyglada bardzo ladnie rowniez i wewnatrz:)
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 26.07.2005 11:27

To znaczy, ze byłam blisko: jeżak (jak mówią chorwaci) wisi w papierowej torebce w przewiewnym miejscu na balkonie. Zdejmę go jak nadejdą mrozy ;-)
A.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 26.07.2005 11:42

mama_Kapiszonka napisał(a):A ja prosze o radę: kupiłam od dzieciaków pancerz jeżowca, który niestety jest na tyle świeży, że przeraźliwie cuchnie (nie owijam w bawełnę, że ma nieprzyjemny zapach). Ale jest na tyle ładny, że nie chciałabym się z nim rozstawać!

Jak się pozbyć tego .... fetoru? Boję się zalać go w całosci z domestosem, bo zbieleje i zacznie śmierdzieć chlorem...

Pomożecie? :-D

A.


Nic dziwnego, że śmierdzi - przecież w środku ma wszystkie wnętrzności, np, żołądek :)
Najlepszym sposobem jest zakopanie w ziemi na jakiś tydzień - robaczki oczyszczą dokładnie...

Plumek
deste77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) deste77 » 26.07.2005 11:57

aniamik napisał(a):wino, wino, wino i dla odmiany... PROSZEK:]


Kupiłem kiedyś w katowickim markecie Prośek- ale zapomniałem w którym;( teraz nie potrafię już znależć... :x
asikx
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) asikx » 27.07.2005 15:24

deste77 napisał(a):
aniamik napisał(a):wino, wino, wino i dla odmiany... PROSZEK:]


Kupiłem kiedyś w katowickim markecie Prośek- ale zapomniałem w którym;( teraz nie potrafię już znależć... :x



W warszawskim Makro Cash&Carry też można kupić Prosek. Nie pamiętam tylko czy Dioklecjan czy jakiś inny.

A co do jeżowców. Domestos pomaga.


Pozdrawiam
Rafał
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 27.07.2005 15:59

O ile pamiętam nie miał konkretnej nazwy. Teraz jakby go mniej w sklepach. Jak dla mnei był bardziej pijalny bo nie tak strasznie słodki jak ten w Chorwacji
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 27.07.2005 16:06

[
Nic dziwnego, że śmierdzi - przecież w środku ma wszystkie wnętrzności, np, żołądek :)
Najlepszym sposobem jest zakopanie w ziemi na jakiś tydzień - robaczki oczyszczą dokładnie...

Plumek[/quote]

Nie Plumku, ja kupiłam juz wypatroszony pancerzyk z przyklejoną butaprenem muszelką. On po prostu jest za świeży i tyle. Połozyłam go na mrowisku i robotnice już się gościem zajęły. One się najedzą, a ja będę miała doskonale wypreparowanego jeżaka ;-)
Znaleźliśmy takiego kopletnego na plaży, bo go ktoś wyrwał ze środowiska naturalnego. Ale on rzeczywiście długo by się musiał preparować, wiec po obejrzeniu (tak sympatycznie wygląda, a potrafi być takie wredne małe żyjątko) zostawiliśmy na miejscu - był na tyle widoczny, że nikt raczej na niego nie nadepnie.

A.
Alea
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 12.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alea » 05.08.2005 14:09

A w temacie co przywieźć z Cro to ja w ubiegłym roku przywiozłam geody wykute na Hvarze, i kawałek amfory greckiej odkutej z dna morskiego.
A prócz tego zasuszone karczochy (ładnie wygladaja w wazonie), i pamiątki własnej roboty.
A co się trafi w tym roku . Nie mam pojęcia.
Pozdrawiam Alea :D
Arjano
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arjano » 05.08.2005 17:48

Powiedz, że żartujesz... Nie wierzę.

I nie chodzi mi o karczochy...
Teresa_M
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teresa_M » 05.08.2005 23:58

Rok temu córka znalazła na plaży jeżowca i nie chciała się z nim rozstać. Zimę spędził poza domem i w tym roku już nie śmierdzi :D . Mam nadzieję, że za dwa tygodnie znajdzie następnego!
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 08.08.2005 08:41

Mi już został ostatni kawałek w palcu. Reszta zdążyła wyjść.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone