Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co przywozicie z Cro?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
conewka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 338
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) conewka » 14.06.2005 20:56

płyty z muzyką - dla duszy :)
lozo i wino - dla ciała :)

a także zdjęcia, filmy, sól.....
i nowe umiejętności :)
cokolwiek to znaczy :)
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 15.06.2005 20:57

Co Wy tak z tą solą?
Poważnie jest lepsza czy jaja robicie?
Moze jakieś małe uzasadnienie.......;)
gripen
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) gripen » 15.06.2005 21:19

widze że nie tylko ja mam zboczenie na punkcie soli z cro...
AgataW
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 30.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgataW » 15.06.2005 21:58

Oliwa, wino, prsut, ser (trapist, paski lub livanjski) by przedłużyć chorwackie chwile oraz "zielsko" czyli półmetrowy anyż (na anyżówkę :wink: ).
conewka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 338
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) conewka » 16.06.2005 05:27

gripen napisał(a):widze że nie tylko ja mam zboczenie na punkcie soli z cro...


:) :) :)

a teraz do Krzyśka :)
bo to sól z Cro jest.... i to jest całe uzasadnienie.
A najlepsza jest [sic!] właśnie do jajek na twardo :)
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 16.06.2005 09:31

Ja zawodowo zajmuje sie zarciem wiec zbieram (oprocz kontrowersynej rakiji choc jak sie ktos zna troche i probuje co kupuje to kupi taka ze nie przypomina specjalnie bimbru ;) :
wina - poluje na cos innego , czego nie dostane w Polsce - a wiec na Krku znalazlam biale wino Zlathina, jest w kilku malych winnicach, biale , rześkie - dobre na prezent.
Na Hvarze i w Dalmacji trafia sie - "Prosek " wino robione z suszonych winogron - jest inne - slodsze, nie kazdemu smakuje ale dla mnie ciekawe bylo wiec przywiozlam.
Do tego "paski syr" ale mnie osobiscie nie smakowal i wg mnie nie wart wygorowanej ceny jaka za niego trzeba dac.
No i figi , sloik oliwek z pestkami ( maja ladnie zapakowane czesto wiec na prezenty )
Jeszcze czego nie wymienili poprzednicy : LAWENDA pod wieloma postaciami - chyba jeden z "symboli" Chorwacji.
Jeszcze znalazalm jeden hit : w splicie w Podrum jest masa pamiatek a w srod nich jedno stoisko z wyrobami z marmuru i alabastru - chyba tak ten kamien sie zwie - kieliszki, wazy, figurki, swieczniki, szklanki , patery , cuda na kiju - w sercu Splitu kosztuja naprawde o niebo taniej niz w Polsce w firmie ktora to ( sprawdzalam ) sprowadza wlasnie z Cro - kamien jest stamtad a wygladaja super i wcale nie zaden kicz ( oprocz slonikow ) o ile ktos ma mieszkanie w kolorach - zielono - brazowo- zoltym. Kupowalam na prezenty ( to nie jest wcale tanie ) i budzilo zachwyt. ( Namiastke tego co tam maja widzialam w naszych centrach handlowych na stoiskach z kamieniami ale ceny byly wyzsze sporo i glownie kiczowate wyroby sprowadzaja , nie wiem czemu nie te ladne )
No to chyba juz spora lista .....mam nadzieje ze po powrocie zmodyfikuje ten wpis i dorzuce jeszcze cos "hitowego" i niebanalnego z Istrii i Cresu ....
Pozdrawiam Anetka
JARUT
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 16.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) JARUT » 16.06.2005 09:36

bo to sól z Cro jest.... i to jest całe uzasadnienie.
A najlepsza jest [sic!] właśnie do jajek na twardo :)[/quote]

I właśniie w domu mocząc nogi w wodzie z tą solą jak miło
wspominać pobyt w Cro nad Adriatykiem
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 16.06.2005 09:40

Sam nie wiem jak to jest z tą solą.
Podobno morska jest lepsza od kopalnianej. Nie wiem jak jest naprawdę ale przywożę Chorwacką.
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 16.06.2005 12:16

[quote="Krzysiekm"]Co Wy tak z tą solą?
Poważnie jest lepsza czy jaja robicie?
Moze jakieś małe uzasadnienie.......;)[/quote]
Czy chcesz czy nie sól zawsze przywieziesz z CRO.
Zawsze pamietam sól na sprzęcie pływajacym itp.
A inne rzeczy ? Ja przyworze zawsze jakies owoce morza, kilkakrotnie przywiozłem lingie i szkampi.
Odpowiednio przyrządzone najlepiej smakują w grudniu.
POZDRAV :roll:
Lena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 14.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lena » 16.06.2005 13:32

Midas napisał(a):
Krzysiekm napisał(a):Co Wy tak z tą solą?
Poważnie jest lepsza czy jaja robicie?
Moze jakieś małe uzasadnienie.......;)

Czy chcesz czy nie sól zawsze przywieziesz z CRO.
Zawsze pamietam sól na sprzęcie pływajacym itp.
A inne rzeczy ? Ja przyworze zawsze jakies owoce morza, kilkakrotnie przywiozłem lingie i szkampi.
Odpowiednio przyrządzone najlepiej smakują w grudniu.
POZDRAV :roll:



MIDAS

W jaki sposób dowozisz te owoce morza do Polski ?są to produkty krótko trwałe
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 23.06.2005 14:38

A my mamy taki zwyczaj, że z kazdych wczasów przywozimy co najmniej 2 butelki z alkoholem. Jak się już ulotni, to do jednej pakujemy paisek z plaż z danego kraju (w Cro będzie o piasek trudniej ;-) ), a do drugiej muszelki. No i trzeba będzie przywieźć rakiję w jakiś fajnych flaszkach :-D
Znajoma z kolei zamówiła sobie suszone koniki morskie. Ponoć są śliczne.
Mnie się marzą jakieś skamielinki, ale nie mam bladego pojęcia gdzie ich szukać, wezmę łotek do otoczaków. Może będą jakieś skarby?!
A poza tym zapełniamy na maxa album: widokówki tych miejsc, których nie da się sfotografować oraz fotki własnej produkcji. Zrobienie albumu z wakacji to niemal dla mnie rytuał. Ale warto się do niego przyłożyć!
A.
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 23.06.2005 15:22

Olbrzymie szyszki pinii z Istrii (nigdzie więcej takich nie widziałem). Dingac i Prosek :) A z Bośni ozdobny komplecik do kawy (tacka, filiżanki, dzbanuszek i cukiernica) - dzbanuszek nazywa się chyba dżezwa. Pełno muszelek, szkielety jeżowców. Wszystkie bilety wstępu gdziekolwiek :)
xelius_traveller
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 03.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) xelius_traveller » 30.06.2005 22:25

Zazwyczaj rakije i wina. Od tego roku chce z każdego pobytu w HR przywozic do Polski oliwe, i tu mam pytanie do zorientowanych: jakie oliwy polecacie??
Krzysiekm
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 413
Dołączył(a): 25.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiekm » 30.06.2005 22:39

Oliwa z oliwek tłoczona na zimno.
Chorwackie są dobre ale drogie ok 60zł 1l
W naszych sklepach można kupić za 20zł włoskie ,ale co do smaku to się niestety nie wypowiem bo dla mnie nie ma rożnicy.Jest sentyment do chorwackiej ale on zaburza wiarygodność mojego podniebienia dlatego tak naprawde nie wiem.
:D
marlon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlon » 30.06.2005 23:03

w jakiej cenie kupujecie Rakije / litr?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Co przywozicie z Cro? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone