Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co myślicie o Bułgarii ???

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 09.12.2011 20:15

Rysio napisał(a):
agniecha0103 napisał(a):Klamka zapadła.
Zostałam przegłosowana. W przyszłym roku Bułgaria.


pawelli napisał(a):Bardzo możliwe że też się tam wybierzemy - czyli Bulgaria.


Wyrazy współczucia :wink:


Richard dej im pokój kej nie chcom słuchać :wink:
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 09.12.2011 20:42

mkm napisał(a):
Rysio napisał(a):
agniecha0103 napisał(a):Klamka zapadła.
Zostałam przegłosowana. W przyszłym roku Bułgaria.


pawelli napisał(a):Bardzo możliwe że też się tam wybierzemy - czyli Bulgaria.


Wyrazy współczucia :wink:


Richard dej im pokój kej nie chcom słuchać :wink:


Widzę, że odezwał się następny kolega z tej samej bajki... Jesteście bardzo tendencyjni w swoich wypowiedziach na temat Bułgarii i śpiewacie jednym głosem, oczywiście tak jak poprzednik Bułgarię też widziałeś tylko na mapie...??? :twisted:
Tak szczerze, to lubię się wypowiadać w temacie, który jest mi znany z własnego doświadczenia... jest to uczciwe czy nie Panie mkm...???
Cenię bardzo sobie to forum za swobodę wypowiedzi, wiele relacji właśnie z Jak nie Chorwacja to...??? było dla mnie inspiracją ( w tym roku Albania, a w przyszłorocznych planach Macedonia - zbieram się powoli do relacji z Albanii właśnie). Rozumiem, że można mieć uprzedzenia, ale tylko na podstawie własnych doświadczeń a nie tak ja Wy to uprawiacie drodzy przedmówcy... Proszę o konstruktywne opinie i poparte własnym doświadczeniem - o nic więcej...
Jak już posmakujecie tej beznadziejnej w Waszym mniemaniu Bułgarii to napiszcie proszę konkretnie co się Wam nie podobało i nie smakowało i co Wam tam ukradli, ale dopiero wtedy jak zaliczycie tam pobyt... I żeby nie było, że jestem bezkrytcznym piewcą Bułgarii tak ja Wy Cro - bo na dzień dzisiejszy to jestem zakochany w Albanii i Macedonii ze wszystkimi + i -...

Pozdrawiam.
Artur
Ostatnio edytowano 09.12.2011 22:36 przez am1974, łącznie edytowano 1 raz
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 09.12.2011 20:49

am1974 napisał(a): ze wszystkimi + i -...
Artur

my też lubimy + i - ,a moondek lubi nawet banany :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 09.12.2011 21:03

am1974 opisz tą Albanię,w następnym roku ten kierunek łącznie z Grecja
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 09.12.2011 21:32

Raz warto pojechać by mieć swoją opinię,ale jeśli ktoś liczy na podobny klimat(atmosferę)oferowaną w Cro czy nawet w Grecji to się srogo rozczaruje.M.Czarne to prawie jak Bałtyk tylko cieplejsze.
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 09.12.2011 22:55

AndrzejJ. napisał(a):
am1974 napisał(a): ze wszystkimi + i -...
Artur

my też lubimy + i - ,a moondek lubi nawet banany :D


Tylko, że ja znam te + i - z własnego doświadczenia, a inni nie będąc tam nigdy mają tupet pouczać i doradzać innym... Czy to jest OK...???
Ja się nie wypowiadam na temat krajów w których nigdy nie byłem na podstawie jakiś tam zasłyszanych stereotypów czy też opowieści z drugiej ręki wyssanych z brudnego palucha... :lol:
I to nas zdecydowanie różni od siebie, a ten dział właśnie służy wymianie informacji i doświadczeń na temat innych wakacyjnych kierunków. Każdy ma wybór i swoje preferencje, ale są pewne granice... Widocznie niektórym klapki na oczy i wąskie horyzonty zbytnio nie przeszkadzają...
Sorry, że tak piszę ale od jakiegoś czasu przyglądam się takim "prowokacjom" pewnych osób i dzisiaj mam ochotę napisać co mi leży na wątrobie... :x Nie mam zamiaru nikogo obrażać, tylko skłonić do przemyślenia pewnych zachowań, które może i nie tylko mnie irytują...

Pozdrawiam.
Artur
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 09.12.2011 23:18

am1974 napisał(a):[
Pozdrawiam.
Artur

Ty z bulcaricusa ? Spoko znamy ten smutek ,że nie macie chorwackich plaż. Pisz nikt tu cię nie zbananuje to nie bulcaritikus. :D
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 09.12.2011 23:38

Pisuję na różnych forach, tak się składa, że akurat tu najczęściej... Co to ma do rzeczy...?
Mam wrażenie, że niektórzy nie rozumieją tytułu wątku - nie brzmi on "jechać na wakacje do Cro czy do BG...?"
Widzę, że działają tu proste skojarzenia - piszesz dobrze o BG no to wiadomo, że musisz być z Bulgaricusa... Tylko, że dzielę się moją opinią na konkretne zapytanie a nie bawię się w ciągłe porównania do Cro... Jeżeli ktoś pyta w temacie BG to nie będę mu pisał nic nie wnoszących w temacie postów i nabijał sobie licznika i robił z tematu śmietnika... :P

Pozdrawiam.
Artur
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 09.12.2011 23:42

am1974 napisał(a):i nabijał sobie licznika i robił z tematu śmietnika... :P

Pozdrawiam.
Artur

To nie rób i spadaj.
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 10.12.2011 00:04

AndrzejJ. napisał(a):
am1974 napisał(a):i nabijał sobie licznika i robił z tematu śmietnika... :P

Pozdrawiam.
Artur

To nie rób i spadaj.


Gratuluję ostatniej wypowiedzi... :lool:
Chyba w końcu zrozumiałeś o czym piszę i zareagowałeś odpowiednio - koledzy mogą być z Ciebie dumni... Dobry adwokat im się trafił... Sami jakoś przestali się już udzielać w temacie... Palneli swoją jedyną słuszną śpiewkę, że jak wakacje to tylko w Cro i poszli spać... Szkoda, że jakoś Twoje wypowiedzi również odbiegają tak daleko od tematu, wszyscy powtarzacie tę samą mantrę... Koraliki się Wam jeszcze nie wytarły...? :lol:

Mimo wszystko pozdrawiam.
Artur
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 10.12.2011 00:27

Byłem w Sinemorcu i było naprawdę ok. Fajne ładne plaże, tanio i bardzo dobre warunki hotelowe, z resztą jest w relacji. Jeżeli jednak ktoś chce pojechać to jednego z wielkich kurortów... to będzie miał klimat kurortowy, jak dla mnie piekło. Bułgarię warto zobaczyć, tylko jeżeli chcemy mieć spokój, warto trzymać się z daleka od dużych miejscowości turystycznych. Poza tym stawianie jako ideał Chorwacji jest wg. mocno na wyrost - dla mnie, dużo atrakcyjniejsza jest Macedonia, Grecja i Albania... ale to moje zdanie. Trzeba zobaczyć i ocenić, tylko zobaczyć rozsądnie przygotowując się i wybierając miejsce które będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom. Klimat Bułgarii jest zupełnie inny, ale wydaje mi się że warto zobaczyć ten kraj. Tutaj możecie zobaczyć bułgarskie plaże... moim zdaniem bardzo atrakcyjne.
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=348 ... c&start=30
Pozdrawiam
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 10.12.2011 14:57

am1974 napisał(a):Widzę, że odezwał się następny kolega z tej samej bajki... Jesteście bardzo tendencyjni w swoich wypowiedziach na temat Bułgarii i śpiewacie jednym głosem, oczywiście tak jak poprzednik Bułgarię też widziałeś tylko na mapie...??? :twisted:
Tak szczerze, to lubię się wypowiadać w temacie, który jest mi znany z własnego doświadczenia... jest to uczciwe czy nie Panie mkm...???
Cenię bardzo sobie to forum za swobodę wypowiedzi, wiele relacji właśnie z Jak nie Chorwacja to...??? było dla mnie inspiracją ( w tym roku Albania, a w przyszłorocznych planach Macedonia - zbieram się powoli do relacji z Albanii właśnie). Rozumiem, że można mieć uprzedzenia, ale tylko na podstawie własnych doświadczeń a nie tak ja Wy to uprawiacie drodzy przedmówcy... Proszę o konstruktywne opinie i poparte własnym doświadczeniem - o nic więcej...
Jak już posmakujecie tej beznadziejnej w Waszym mniemaniu Bułgarii to napiszcie proszę konkretnie co się Wam nie podobało i nie smakowało i co Wam tam ukradli, ale dopiero wtedy jak zaliczycie tam pobyt... I żeby nie było, że jestem bezkrytcznym piewcą Bułgarii tak ja Wy Cro - bo na dzień dzisiejszy to jestem zakochany w Albanii i Macedonii ze wszystkimi + i -...

Pozdrawiam.
Artur


Ja już napisałem co i jak z moich doświadczeń i pobytów, także nie jestem z tej samej bajki a moje opinie nie borą się na pewno z palucha.
Jak masz pecha, to cię okradną i we Włoszech- tam grasuje pełno podkolorowanej chołoty z biedniejszych krajów lub miejscowe drobne złodziejaszki wysługujące się grupom przestępczym, także licho nie śpi.
Mnie najbardziej nie odpowiada postępująca komercjalizacja turystyki i podejście Bułgarów- chcą szybko na nas zarobić i są mniej przyjaźni.
Ogólnie za bardzo ponurzy jak dla mnie.
Nie nazywam Bułgarii beznadziejną, ale nie jest aż tak atrakcyjna i myślę, że przedmówcy o tym dobrze wiedzą, także nawet jeśli nie byli to nie dziwię się, że nie pociąga ich ten kraj za bardzo, skoro pewne sprawy z nim związane są już znane.
To trochę tak jak Alpy czy Pireneje.
Te dla jednego wspanialsze i piękniejsze, ale dla drugiego za bardzo skomercjalizowane i zabudowane, wyciągami, hotelami i kurortami. Dlatego wolą Pireneje, gdzie nadal jest wiele miejsc pustych i odludnych- gdzie wiatr i szum wody w potokach zastępują odgłosy cywilizacji.
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 10.12.2011 17:48

agniecha0103 napisał(a):...Wyjazd do Sinemorca ...


Bardzo fajny wybór! Ja niestety dowiedziałam się o tej miejscowości dopiero po powrocie z Bułgarii, także nie dotarłam tam póki co osobiście, ale widziałam tegoroczne zdjęcia kolegi, niestety już po naszym powrocie...
Także w tym wypadku mogę służyć wiadomościami "z drugie ręki" :wink: ale może się przyda:
Miejscowość nie należy do komercyjnych (dla jednych będzie to plus, dla drugich minus), ale położona jest przepięknie. :)
Koniecznie wybierzcie się na tę plaże przy ujściu rzeki - tylko uważajcie, jeżeli jedziecie z dzieciakami, bo morze jest tam zdradliwe i szybko głęboko! Takich fal jak na tych zdjęciach to ja nigdzie w czasie naszego pobytu nie widziałam! 8O Jednak spokojnie można tam się kąpać w rzece - woda czyściutka -natomiast widokowo bajecznie! :D Na tej plaży jest chyba tylko jedna knajpka :lol: ale położona na wzniesieniu z pięknym widokiem na wybrzeże. Jak się tam zapuścicie to koniecznie weź aparat - nie będziesz żałować! :D

Pozdrawiam!
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 10.12.2011 18:57

Sinemorec jak na Bułgarię prezentuje się rewelacyjnie ...
... jednak to wszystko zdecydowanie za mało, aby odważyć się na Crozdradę :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2522
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 10.12.2011 19:35

Rysio napisał(a):
pawelli napisał(a):Bardzo możliwe że też się tam wybierzemy - czyli Bulgaria.


Wyrazy współczucia :wink:


hmmm, dziękuję .... :?
sercem jest w Cro .... ale wszystko się może zdarzyć .... :roll:

choć tak po cichu myśle, że skończy się w Hrvatska !!!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Co myślicie o Bułgarii ??? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone