Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co myślicie o Bułgarii ???

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010
Co myślicie o Bułgarii ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 30.10.2011 20:02

Jak w temacie ...
Znajomi proponują nam w przyszłym roku Bułgarię ...

Był ktoś, polaca ktoś, warto, nie warto ? itp. itd. ?
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 30.10.2011 20:19

kto wie, czy nie przyjdzie adminom przykleić wątek..
cuś w tym jest...
a literatura przedmiotu na cro.pl'i nadzwyczaj bogata...
czy znajdzie się ktuś, kto pozbiera owe wątki od PAPa do Kulki ?
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 31.10.2011 09:47

Faktycznie jest tego trochę ;)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.10.2011 09:56

Bułgaria to jak dla mnie pełno ładnych gór, ciekawy folklor, sporo możliwości włóczenia się po pustawych jeszcze, niezadeptanych miejscach, świetne wina i...Melnik- perełka na skalę europejską. Miasteczko schowane przez światem...
Wybrzeże to hmmm... jakby to rzec- pamiętające dawne czasy hotele i szybko postępująca komercha oczekująca na portfele turystów (np. Nessebyr to jeden wielki stragan 8O :twisted: :roll: ).

Wybrzeże takie za bardzo bałtyckiego typu jak dla mnie. No jest tam parę skarp i górek ze skałkami, ale to jest nic. Na pewno nic takiego, by specjalnie tam lecieć na urlop nad morzem.
Jak ktoś nie zna wybrzeży włoskich czy francuskich, bądź chorwackich, to może go bułgarska riwiera podniecić, ale w przeciwnym razie nie liczyłbym na cud. Poza tym, trochę postkomunistycznego brudu i złodziejstwa niestety tam nadal jest.
Mentalność ludzi....

Także Bułgaria ma o wiele więcej do zaoferowania w górach niż nad morzem- w mojej opinii.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 31.10.2011 11:58

Fatamorgana napisał(a):Jak ktoś nie zna wybrzeży włoskich czy francuskich, bądź chorwackich, to może go bułgarska riwiera podniecić, ale w przeciwnym razie nie liczyłbym na cud. Poza tym, trochę postkomunistycznego brudu i złodziejstwa niestety tam nadal jest.
Mentalność ludzi....


I tego właśnie się obawiam ...
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 31.10.2011 13:05

Fatamorgana napisał(a):Bułgaria to jak dla mnie pełno ładnych gór, ciekawy folklor, sporo możliwości włóczenia się po pustawych jeszcze, niezadeptanych miejscach, świetne wina i...Melnik- perełka na skalę europejską. Miasteczko schowane przez światem...
Wybrzeże to hmmm... jakby to rzec- pamiętające dawne czasy hotele i szybko postępująca komercha oczekująca na portfele turystów (np. Nessebyr to jeden wielki stragan 8O :twisted: :roll: ).

Wybrzeże takie za bardzo bałtyckiego typu jak dla mnie. No jest tam parę skarp i górek ze skałkami, ale to jest nic. Na pewno nic takiego, by specjalnie tam lecieć na urlop nad morzem.
Jak ktoś nie zna wybrzeży włoskich czy francuskich, bądź chorwackich, to może go bułgarska riwiera podniecić, ale w przeciwnym razie nie liczyłbym na cud. Poza tym, trochę postkomunistycznego brudu i złodziejstwa niestety tam nadal jest.
Mentalność ludzi....

Także Bułgaria ma o wiele więcej do zaoferowania w górach niż nad morzem- w mojej opinii.


Precyzyjnie , a zarazem delikatnie powiedziane :wink:
sloninka2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 486
Dołączył(a): 30.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sloninka2 » 31.10.2011 14:17

Nie ukrywam, że i u nas ulęgł się pomysł na wakacje w Bułgarii,ale skoro piszecie i potwierdzacie iż plaże nie umywają się do tych chorwackich , no to tradycyjnie w przyszłym roku-CHORWACJA :P :P :lol:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 31.10.2011 17:01

JA też skłaniam się do Cro - ale znajomi podobno maja jakiś sprawdzona kwaterkę. Mają przynieść zdjecia itp.

Ale ja tam chce do CROOOOO :)::):):):)
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 31.10.2011 17:18

sloninka2 napisał(a):Nie ukrywam, że i u nas ulęgł się pomysł na wakacje w Bułgarii,ale skoro piszecie i potwierdzacie iż plaże nie umywają się do tych chorwackich , no to tradycyjnie w przyszłym roku-CHORWACJA :P :P :lol:


Aby być precyzyjnym...
Plaże są o wiele lepsze, bo w zasadzie niemal wszystkie są piaszczyste w przeciwieństwie do Chorwacji, gdzie coś, co bywa tu nazywane nagminnie plażą, dla mnie ono nią nie do końca jest...
Natomiast krajobrazowo i widokowo, tu właśnie Bułgaria nad morzem się chowa w cieniu CRO....
Jak komuś do szczęścia trzeba tylko ciepłej wody w morzu, piasku i długich, pojemnych plaż, to niech szuka tego w Bułgarii- i znajdzie.

Być może dodatkowym argumentem dla tych, co się znajdą/planują znaleźć nad południowym kawałkiem riwiery bułgarskiej będzie bliskość Istambułu. Wtedy taki pobyt zmienia się w naprawdę ciekawy...
:) :)
Istambuł może zastąpić niedostatki krajobrazowe Bułgarii innymi wrażeniami.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 31.10.2011 17:25

Jak nie pojedziesz to nie zobaczysz,aby mieć swoję zdanie.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 31.10.2011 17:47

Kolega w tym roku był w Bułgarii i po jego wypowiedziach nie zdecyduję się na wyjazd do tego kraju,w 2012 planuję wyskok na wakacje do Albanii(blisko granicy z Grecją-Ksamil) a następnie zahaczę o Grecją(tą bliską :),lecz dla mnie taką najbardziej pasującą mi miejscowością jest Nicea,znajomi mają tam apartament przy porcie na Mount Baroun i jak dla mnie nic tego nie przebije.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 31.10.2011 21:38

Fatamorgana napisał(a):
Być może dodatkowym argumentem dla tych, co się znajdą/planują znaleźć nad południowym kawałkiem riwiery bułgarskiej będzie bliskość Istambułu. Wtedy taki pobyt zmienia się w naprawdę ciekawy...
:) :)
Istambuł może zastąpić niedostatki krajobrazowe Bułgarii innymi wrażeniami.


Ja tam wolę dostatek krajobrazu i w zasiegu mieć Mostar a nawet Sarajevo ... chyba najbardziej tureckie ze wszystkich tureckich miast :wink:
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 31.10.2011 21:49

post wykasowany....
Ostatnio edytowano 31.10.2011 21:56 przez jacky z DG, łącznie edytowano 1 raz
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 31.10.2011 21:51

Z napisał(a):dla mnie taką najbardziej pasującą mi miejscowością jest Nicea

byłem latoś w Nicei, czyli w Izniku...
szukajcie mnie w necie...
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 01.11.2011 09:52

Z napisał(a):Kolega w tym roku był w Bułgarii i po jego wypowiedziach nie zdecyduję się na wyjazd do tego kraju,.


Inni znajomi byli w Bułgarii - gdzieś koło Neseber. Niby zadowoleni byli z wyjazdu.
Natomiast jak popatrzyłem na fotki - to w sumie nic ciekawego ....

Sam hotel OK - ale plaża masakra !!!
Niby szeroka, piaszczysta - ale cała masa czegoś zielonego pływało w wodzie !!!

Troche mnie też zniechęca podróż przez Rumunię no i .... sami Bułgarzy .... podobno strasznie złodziejski kraj ....
Następna strona

Powrót do Bułgaria - България


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Co myślicie o Bułgarii ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone