Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Co myślicie o Bułgarii ???

Stolicą Bułgarii jest Sofia – miasto o wyjątkowej historii, którego początki sięgają już starożytności. Gest kręcenia głową w dwie strony Bułgarzy odbierają jako przyznanie racji lub wyrażenie zgody. Odwrotnie niż w pozostałej części Europy! Narodowym kwiatem Bułgarii są róże. Z tego państwa pochodzi aż 50% całkowitej światowej produkcji olejku różanego.
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 10.12.2011 19:49

Jak zabukowaliśmy wczasy, to pierwsze co zrobiłam, to odpaliłam kompa
i przejrzałam różne fora, min Bulgaricusa żeby dowiedzieć się jak
najwięcej o Sinemorcu, widziałam zdjęcia tej północnej plaży , to ewenement z jednej strony rzeka a z drógiej morze , w środku plaża, są jeszcze dwie ciekawe plaże, a ja najbardziej nastawiam się na wypad do
Stambułu....wiem,że Sinemorec to mała mieścina, ale jej największym
plusem jest, że leży blisko granicy tureckiej....więc Stambuł z jego wspaniałymi zabytkami wynagrodzi mi straty.....
Rysiu - ja sobie nie wzięłam tak bardzo do serca twojego współczucia.
Więcej luzu chłopaki.
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 10.12.2011 22:23

agniecha0103 napisał(a):Jak zabukowaliśmy wczasy...
a ja najbardziej nastawiam się na wypad do Stambułu....
plusem jest, że leży blisko granicy tureckiej....więc Stambuł z jego wspaniałymi zabytkami wynagrodzi mi straty.....
Rysiu - ja sobie nie wzięłam tak bardzo do serca twojego współczucia.
Więcej luzu chłopaki.


rozumiem, że zabukowaliście w biurze podróży na bazie transportu lotniczego...
więc pobyt sam w sobie będzie ciekawym - szczególnie dla osób uwielbiających kameralność...
a co do Istambułu...
pewnikiem przyhotelowe biuro podróży zorganizuje wycieczkę - taką z jednym dniem zwiedzania a reszta to dojazd i powrót...
a wiadomo, że Piotrek_B wykazał, iż na to miasto trzeba przeznaczyć minimum 4 - 6 dni...
więc to będzie jeno liźnięciem tematu...
ja w tym roku kolejny raz tranzytowałem solo wzdłuż czarnomorskiego wybrzeża do TR - dokladnie do Kizkalesi...
droga od Achtopolu - skręcająca do Małko Trnovo jeszcze nawet nie jest w planach remontu i wymaga sporego sprytu kierowcy dla unikania dupek - eee... dupki po bułgarsku to dziury...
ale po stronie TR - droga dojazdowa do autobahny - powala na kolana...
wracałem już z TR z Małko Trnovo drogą bezpośrednią do Burgas - ta trasa już w ca 60 % została wyremontaowana...
a wracając do rzeczy samej - jako wieloletni bywalec z BG obecnie zdradzający ją na rzecz TR - z uwagi na niekorzystną proporcję cenową - jednak mogę serdecznie polecić spokojne tranzytowanie z spaniem i zwiedzaniem - może nie tak dokładnym jak Kulkowie - ale na prawdę SPOKOJNYM i tanim...
tranzytowanie dotyczy wektora greckiego i tureckiego....
czyli jedziemy i lecimy na luzie...
biegi są zawsze od jedynki do piątki - poza automatem...
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 10.12.2011 22:27

jacky z DG napisał(a):
agniecha0103 napisał(a):Jak zabukowaliśmy wczasy...
a ja najbardziej nastawiam się na wypad do Stambułu....
a wiadomo, że Piotrek_B wykazał, iż na to miasto trzeba przeznaczyć minimum 4 - 6 dni...
...[/color]

Nie moglibyście w tym bułgarskim Stambule zostać już na całe życie?
niebieski i Piotrek By. :D
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 11.12.2011 13:28

agniecha0103 napisał(a):....wiem,że Sinemorec to mała mieścina, ale jej największym plusem jest, że leży blisko granicy tureckiej....więc Stambuł z jego wspaniałymi zabytkami wynagrodzi mi straty.....


Aga nie słuchaj tego "jojcenia" na Bułgarię i nie lekceważ okolicy, w której będziesz... :lol:

Weźcie pod uwagę, że będziecie na terenie Parku Przyrodniczego Strandża! A jak powiada legenda to Pan Bóg stworzył Strandżę, nie wyrzekłszy słowa - tylko się uśmiechnął :wink: - dlatego podobno jest tak tajemnicza i mistyczna. :)
To dziewicza, ale widokowo piękna okolica! Warta tego, żeby się tam trochę po okolicy pokręcić...
Oprócz ujścia rzeki Weleka przy której będziecie, macie w zasięgu ręki Miasto Miłości i Miasto Szczęścia :lol: czyli Achtopol, 17 km od Carewa macie wieś Byłgari tam jest ten zwyczaj tańca po rozżarzonych węglach (ale to chyba koniec maja :? ) i jeszecze parę innych wartch zobaczenia miejsc, nie mówiąc o paru fajnych rezerwatach z pływającymi wodnymi liliami, irysami czy pełzającymi lianami... 8)

Ale oczywiście Stambuł też jest fajną opcją! :)

Pozdrawiam!
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 11.12.2011 17:06

Do Bułgarii wybieramy się samochodem, bo lotem dla 4-osobowej
rodzinki to trochę drogo, a poza tym lubię jeżdzic samochodem,
w planie mamy nocleg myślę, że zaraz po przekroczeniu granicy serbsko-
bułgarskiej, po drodze planuję zwiedzić Plovdiv, a z powrotem jechać przez Rumunię, dzieciakom obiecaliśmy spotkanie z Drakulą w Branie...
takie mam plany, a co z tego uda się zrealizować ...zobaczymy.
Pozdrawiam wszystkich a w szczególności Andrzeja J.....
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.12.2011 17:14

A słynna Różana Dolina? :)
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 11.12.2011 19:17

jacky z DG napisał(a):
agniecha0103 napisał(a):Jak zabukowaliśmy wczasy...
a ja najbardziej nastawiam się na wypad do Stambułu....
plusem jest, że leży blisko granicy tureckiej....więc Stambuł z jego wspaniałymi zabytkami wynagrodzi mi straty.....
Rysiu - ja sobie nie wzięłam tak bardzo do serca twojego współczucia.
Więcej luzu chłopaki.


rozumiem, że zabukowaliście w biurze podróży na bazie transportu lotniczego...
więc pobyt sam w sobie będzie ciekawym - szczególnie dla osób uwielbiających kameralność...
a co do Istambułu...
pewnikiem przyhotelowe biuro podróży zorganizuje wycieczkę - taką z jednym dniem zwiedzania a reszta to dojazd i powrót...
a wiadomo, że Piotrek_B wykazał, iż na to miasto trzeba przeznaczyć minimum 4 - 6 dni...
więc to będzie jeno liźnięciem tematu...
ja w tym roku kolejny raz tranzytowałem solo wzdłuż czarnomorskiego wybrzeża do TR - dokladnie do Kizkalesi...
droga od Achtopolu - skręcająca do Małko Trnovo jeszcze nawet nie jest w planach remontu i wymaga sporego sprytu kierowcy dla unikania dupek - eee... dupki po bułgarsku to dziury...
ale po stronie TR - droga dojazdowa do autobahny - powala na kolana...
wracałem już z TR z Małko Trnovo drogą bezpośrednią do Burgas - ta trasa już w ca 60 % została wyremontaowana...
a wracając do rzeczy samej - jako wieloletni bywalec z BG obecnie zdradzający ją na rzecz TR - z uwagi na niekorzystną proporcję cenową - jednak mogę serdecznie polecić spokojne tranzytowanie z spaniem i zwiedzaniem - może nie tak dokładnym jak Kulkowie - ale na prawdę SPOKOJNYM i tanim...
tranzytowanie dotyczy wektora greckiego i tureckiego....
czyli jedziemy i lecimy na luzie...
biegi są zawsze od jedynki do piątki - poza automatem...


Bułgaria generalnie jest "mocno dziurawa" jeżeli chodzi o drogi. Przyznam, że chyba nawet w Albanii są lepsze drogi, a droga do granicy tureckiej to przechodzi samą siebie - choć raczej problem jest z nierównym asfaltem niż z wielkimi dziurami.

P.S Jeździsz do Turcji kontynentalnej? Możesz polecić jakieś miejsca na morzem Czarnym/Marmara/Egejskim?

Pozdrawiam
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 11.12.2011 19:41

agniecha0103 napisał(a):po drodze planuję zwiedzić Plovdiv

Płowdiw jak najbardziej, ale pomyśl jeszcze o Veliko Tyrnovo.

Główne bułgarskie drogi nie są tak tragiczne... takie zwyczajne, polskie :wink: . Boczne, zarówno w BG jak RO, zwykle tragiczne :roll:
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 11.12.2011 20:58

piter83pl napisał(a):P.S Jeździsz do Turcji kontynentalnej? Możesz polecić jakieś miejsca na morzem Czarnym/Marmara/Egejskim?

To już temat innej bajki.
Jeśli adminowie pozwolą to "wskrzeszę" tą destynację...
bo zasadniczo obecnie produkuję się w tej kwestyji na "Turcji w Sandałach"...
ale CRO.PL cały czas czytam i zapisuję sobie wnioski...
słuchając Januszkowego Radyjka non stop...
pozdr
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 11.12.2011 23:01

jacky z DG napisał(a):
piter83pl napisał(a):P.S Jeździsz do Turcji kontynentalnej? Możesz polecić jakieś miejsca na morzem Czarnym/Marmara/Egejskim?

To już temat innej bajki.
Jeśli adminowie pozwolą to "wskrzeszę" tą destynację...
bo zasadniczo obecnie produkuję się w tej kwestyji na "Turcji w Sandałach"...
ale CRO.PL cały czas czytam i zapisuję sobie wnioski...
słuchając Januszkowego Radyjka non stop...
pozdr


Ja troszkę "liznąłem" Turcję kontynentalną, stąd moje pytanie. Znalazłem Twoją relację i zaczynam ją czytać :)
Pozdrawiam i już nie robię off topa :)
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 12.12.2011 22:51

piter83pl napisał(a):Ja troszkę "liznąłem" Turcję kontynentalną, stąd moje pytanie. Znalazłem Twoją relację i zaczynam ją czytać :)
Pozdrawiam i już nie robię off topa :)


dla mnie Bałkan zaczyna się już w Romkowie...
potem jest "tutejsza" Bułgaria - też warta grzechu...
a kończy się na granicy z Syrią ( ale tam się "strzylają" ) ...
warto...
po prostu jechać...
cuś zobaczyć i odetchnąć nie europejskim kurortem...
pozdrufco...
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 12.12.2011 23:11



a fragmenty moich "bułgarskich" wspomnień sprzed lat publikuję w odcinkach


majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 12.12.2011 23:57

jacky z DG napisał(a):

a fragmenty moich "bułgarskich" wspomnień sprzed lat publikuję w odcinkach




...woooow! jestem pod wrażeniem!!! :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 13.12.2011 10:17

am1974 napisał(a):
Rysio napisał(a):
agniecha0103 napisał(a):Klamka zapadła.
Zostałam przegłosowana. W przyszłym roku Bułgaria.


pawelli napisał(a):Bardzo możliwe że też się tam wybierzemy - czyli Bulgaria.


Wyrazy współczucia :wink:


Witam,

tak z ciekawości ile razy Szanowny Rysiu byłeś w Bułgarii i konkretnie gdzie, że tak współczujesz...??? Proszę uprzejmie odpowiedz, tylko bez ściemy proszę... Oczywiście rozumiem Twoją ironię, bo wiem co myślisz o Bułgarii... chociaż idę o zakład, że nigdy tam nie byłeś... :twisted:
Mam rację...???

Pozdrawiam.
Artur


Wystarczy mi relacja kilku osób z rzeczywistego świata które były zarówno w Cro jak i w BG. Zdanie na temat BG było jedno - "byłem widziałem i nigdy więcej". Jak dla mnie strata roku 8)
jacky z DG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 959
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky z DG » 13.12.2011 23:49

Rysio napisał(a):Wystarczy mi relacja kilku osób z rzeczywistego świata które były zarówno w Cro jak i w BG. Zdanie na temat BG było jedno - "byłem widziałem i nigdy więcej". Jak dla mnie strata roku 8)


Rysiu - Hrvacie / zacny chwacie !!
a kto napisał, że trzeba tam cały rok siedzieć...
...
a tak pół żartem / pół serio ...

:wink: :wink:

czy przypadkiem nie doznałeś awersji po kolizji z Rejmerami ?
też - jak Ty i to z dużo wcześniejszym zadziałaniem znalazłem się na ichniej "liście zakazanych autorów i dzieł"...


Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bułgaria - България


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Co myślicie o Bułgarii ??? - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone