Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 10.04.2010 01:42

soul17 napisał(a):W całym wątku nie znalazłem jednego przykładu, żeby coś było tańsze niż w Polsce


Proste - tańsze są apartamenty. Skoro we wrześniu minionego roku zapłaciłem 370 złotych za 10 noclegów, to w żadnym polskim nadmorskim kurorcie takowego w powyższej cenie nie znajdę. I od razu zaznaczam, że nie spałem w jakiejś spelunie :)

Teraz jeszcze tak abstrakcyjnie - tańsza jest pogoda :) I nad Bałtykiem i nad Adriatykiem trzeba przecież uiścić opłatę klimatyczną. Przepraszam, ale za co u nas?:P Fakt, czasem się trafią 2 tygodnie ciepła :P

I tak, wiem - temat jest o jedzeniu :D To akurat specjalnie tańsze nie jest... Choć pamiętam, że w zeszłym roku dla 10 osób ugotowaliśmy obiad (spaghetti + sos z pomidorów bez skórki + kiełbasa) w całości złożony z produktów zakupionych w sklepie w Čara i na głowę wychodziło około 2-3 PLN :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.04.2010 14:35

wojtap napisał(a):...całe szczęście, że tam nie ma McDonalda...

Nie wyprowadzaj rodziny z błędu...

Jak zwykle wszystko zależy od zasobności portfela.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 10.04.2010 17:52

wojtap napisał(a):Do Chorwacji nie jedzie się na gyros czy Hot-Doga to nie te klimaty. Jak dla mnie to całe szczęście, że tam nie ma McDonalda a nawet dzieci tam będąc za nim nie tęskniły. Drugiej strony w drodze powrotnej musieliśmy zaliczyć pierwszy w Polsce choć to była 22.


gwoli ścisłości, jeśli chcecie uniknąć ciągnięcia za rękawy, spodenki i sukienki :P

Mapka

Pzdr :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.04.2010 21:01

soul17 napisał(a):Dawno mnie tu nie było, ale wakacje w CRO już zaklepane to sobie czytam to tu, to tam :).
W całym wątku nie znalazłem jednego przykładu, żeby coś było tańsze niż w Polsce, a te w tej samej cenie to takie naciągane.
Nawet ta pizza, nie wiem jak smak bo w Cro jadam raczej inne potrawy, ale kojarzę cenę 40, 50 kun co w 2009 dawało około 24 do 30zł.
Na ile znam polskie ceny to większość oscyluje do 20zł więc tylko 4zł różnicy, a to tylko 20%.
Tak jest ze wszystkim, przy czym te 20% więcej to dla produktów które kosztują "tyle samo" co w Polsce.
pzdr


No to zazdroszcze cen w miescie zamieszkania.
Czy to w Katowicach czy w duzo mniejszym Bielsku-Białej srednio za pizzę 4 składnikową srednica ok 40cm muszę dac min 25zł a nie rzadko jest to ok 30zł. Sa to ceny zarówno z sieciówek jak i pizzeri nie sieciowych.
W CHR jadłam pizzę 40-45cm (czyli normal) w Trogirze i Dubrowniku - jak widać nie najtanszych miejscach. W Trogirze dalismy 43kn (na promenadzie), w Dubrowniku 47kn. W Primstenie wiem ze jeszcze mniej nas wyszło.

Zaś co do cen noclegów to faktycznie - biorąc pod uwage czerwiec i wrzesień czyli preferowane przeze mnie miesiące ze względu na brak tłoku, noclegi wychodzą mi taniej niz nad polskim morzem czy w Tatrach. No i standard jest wyższy.
soul17
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 28.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) soul17 » 13.04.2010 08:42

To fakt apartamenty są tańsze, jak się dobrze poszuka, ale raczej kłopotu z tym nie ma. A wracając do postu Rysia, akurat w zeszłym roku byłem i nad Bałtykiem i nad Adriatykiem, i w Polsce zdecydowanie taniej było zarówno w sklepach jak i restauracjach. Prawdą jest, że za pokój z łazienką płaciłem 160zł, a w Cro 40euro za 2 sypialnie + pokój dzienny, kuchnię i spory taras, tu akurat krajowa porażka.
Ale... za rybkę świeżutką, najwyższego sortu, jeszcze ciepłą w wędzarni płaciłem 50, 60zł /kg, a w Cro za grilowaną ceny zaczynały się od 250kun.
Ponieważ na wakacjach jadam 'obiadokolacje' tylko w restauracjach, to w kraju dla naszej 4-ki (dzieci 10 i 2) oscylowało to około 100zł, w Chorwacji nigdy nie zapłaciłem mniej niż 300kun. Pizzy niestety nie jadłem ani razu.
Tylko ja nie chcę nikogo przekonywać, po prostu tak jest, a niektórzy na siłę chcą udowodnić coś innego. Z powodu tego, że jestem realistą, nie czuję się gorszym Cromaniakiem i w tym roku też tam jadę :D
Pozdrawiam serdecznie.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 13.04.2010 11:01

W W-wie przeżyłem szok cenowy. Po oddaniu hołdu tragicznie zmarłym i po dosyć długim spacerze, głód zmusił nas do poszukiwania knajpki. Wybór padła na pierogarnię, na Bednarskiej, niestety nieczynna. Poszliśmy na Mariensztat do pubu... (nazwy nie pamiętam).
6 pierogów, dosyć małych za 16 zł i 0.5 l piwa za 8 zł, dwie porcje, razem prawie 50 zł, odechciało nam się jeść.
W Bukowinie za 10 pierogów, dużych płaciłem 8-12 zł.
Wolę ceny w Cro, mniej mnie szokują
Wojtek
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 30.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wojtek » 13.04.2010 12:02

maciek1956 napisał(a):W W-wie przeżyłem szok cenowy. Po oddaniu hołdu tragicznie zmarłym i po dosyć długim spacerze, głód zmusił nas do poszukiwania knajpki. Wybór padła na pierogarnię, na Bednarskiej, niestety nieczynna. Poszliśmy na Mariensztat do pubu... (nazwy nie pamiętam).
6 pierogów, dosyć małych za 16 zł i 0.5 l piwa za 8 zł, dwie porcje, razem prawie 50 zł, odechciało nam się jeść.
W Bukowinie za 10 pierogów, dużych płaciłem 8-12 zł.
Wolę ceny w Cro, mniej mnie szokują

Bo w Warszawie zeby tanio i dobrze zjeśc trzeba udac sie na dw. centralny, zapakowac sie do Intercity i po niecałych 3 godzinach porządna kolacja w Krakowie :D
a w Hr zdecydowanie tansza i lepsza niz w Pl pizza i lody czyli... raj dla dzieci :)
yahhoo
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) yahhoo » 13.04.2010 12:34

Kto co lubi ja np. mam lodówkę samochodową i biorę sporo, że tak powiem gotowych obiadów, kilka puszek i tym podobnych. Wszystko jest uzależnione od pojemności portfela, gustów dla każdego coś dobrego. Wolę zaoszczędzić na obiadkach, a przez to przeznaczyć kaskę na zwiedzanie i małe przyjemności
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.04.2010 18:01

yahhoo napisał(a):Kto co lubi ja np. mam lodówkę samochodową i biorę sporo, że tak powiem gotowych obiadów, kilka puszek i tym podobnych. Wszystko jest uzależnione od pojemności portfela, gustów dla każdego coś dobrego. Wolę zaoszczędzić na obiadkach, a przez to przeznaczyć kaskę na zwiedzanie i małe przyjemności


Hm, kolega to jest zapobiegliwy.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.04.2010 18:03

maciek1956 napisał(a):W W-wie przeżyłem szok cenowy. Po oddaniu hołdu tragicznie zmarłym i po dosyć długim spacerze, głód zmusił nas do poszukiwania knajpki. Wybór padła na pierogarnię, na Bednarskiej, niestety nieczynna. Poszliśmy na Mariensztat do pubu... (nazwy nie pamiętam).
6 pierogów, dosyć małych za 16 zł i 0.5 l piwa za 8 zł, dwie porcje, razem prawie 50 zł, odechciało nam się jeść.
W Bukowinie za 10 pierogów, dużych płaciłem 8-12 zł.
Wolę ceny w Cro, mniej mnie szokują



Dzisiaj w sklepiku widziałem naleśniki 1 szt. za 4 zł 20 gr. Coś wydaje mi się, że za dużo albo odszedłem już od realiów kupowania w małych sklepach. Czy to dużo czy mało ???
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 14.04.2010 07:51

Nie da się ukryć ze w moim przypadku nie odczuwam wyższych cen obiadokolacji w HR. A to dlatego że nie jestem miłośniczka mięs, a ryb i owoców morza nie cierpię ;) wolę obiadki w stylu wiosennym (ziemniaczki/ kalafiorek/maslaneczka, leczo), od czasu do czas Pizze bo w PL jadam ja moze 4 razy w roku (a ta chorwacka mna zawładnęła), czy robiliśmy sobie domowe spagetti z sosem z chorwackich pomidorów. Były też gołabki Pudliszek na 2 obiadki ;)
To ze spedzę 30 min (a takie było załozenie - obiadki do 30 min) w kuchni dziennie nie jest dla mnie karą bo lubie gotowac. Zresztą bylismy w 4 osoby więc az 3 razy 'musiałam' robic obiadek, który w sumie sam się robił gdy my np sączylismy zimne piwko na tarasie.

Dlatego zdaje sobie sprawę że gdybym była miłośniczką ryb i jadania ich w restauracjach to po urlopie zostałoby mi duzo mniej kasy na karcie ;)
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 14.04.2010 08:57

a swoja droga to cos nie tak ze nad morzem ryby jakby za drogie
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.04.2010 10:19

slawek66 napisał(a):a swoja droga to cos nie tak ze nad morzem ryby jakby za drogie

Jak się tak zastanawić głębiej, to nie jest to aż tak dziwne.. Świeże ryby są jednak towarem luksusowym (zastanówmy się, jak często jadamy świeże ryby? ile razy w miesiącu? czy w tygodniu?). Przede wszystkim nie ma ich aż tak dużo (połowy są ostro regulowane, a i ryby do odłowu coraz mniej). Głupia jestem w te klocki okrutnie, ale jeśli czegoś jest mało, a zapotrzebowanie na to duże, to niemała cena jest normą (prawo popytu i podaży).
A ile kosztuje świeża ryba morska w kilkusetkilometrowej odległości od na przykład Bałtyku?
Pozdrawiam
kaszpir
Croentuzjasta
Posty: 166
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszpir » 15.04.2010 07:46

soul17 napisał(a):To fakt apartamenty są tańsze, jak się dobrze poszuka, ale raczej kłopotu z tym nie ma. A wracając do postu Rysia, akurat w zeszłym roku byłem i nad Bałtykiem i nad Adriatykiem, i w Polsce zdecydowanie taniej było zarówno w sklepach jak i restauracjach. Prawdą jest, że za pokój z łazienką płaciłem 160zł, a w Cro 40euro za 2 sypialnie + pokój dzienny, kuchnię i spory taras, tu akurat krajowa porażka.


Jak dla mnie nie ma co porównywać cen w PL do cen w Chorwacji.

Ceny w Chorwacji są dużo wyższe , także ze względu na niską wartość złotówki.

Pamiętam rok temu porównywałem ceny Konzum kontra ceny w naszych hipermarketach (Toruń).
Nie znalazłem niczego co było by tańsze lub na porównywalnym poziomie co w Polsce. Ceny były wyższe od około 30% do około 300% (mięso,sery)

Co do noclegów w PL. Mam rezerwację na sierpień w Karwi w naprawdę bardzo ładnych nowym ośrodku. Pokoje naprawdę dużei bardzo ładnie urządzone , każdy z balkonem. Dla dzieci duuży ogród z placem zabaw i itd ... Za moją rodzinę 4 osobową będę płacił za nocleg 139zł. Wychodzi to więc niecale 35 Euro za dzień.

W sierpniu (początek sierpnia) noclegi (apartament 4-osobowy) to wydatek od około 55E do 70E ...

Co do jedzenia w "knajpach" ...

W Toruniu pizza 31cm (duża) to cena 13zł a "familijna" 41cm - 20zł.
Zestaw "obiadowy" to około 13-16zł

W Chorwacji (Malinska - KRK) za pizzę (nie znam rozmiaru) życzyli sobie od 40 kun (22zł).

Ser (najtańszy) wyszedł w przeliczeniu około 40zł (w Toruniu - 13zł) , wędliny , szynka była około 3-4x droższe niż w PL.

Nawet woda mineralna była około 2x droższa niż w PL ...

Urlop w PL będzie ZAWSZE tańszy , bo odpada drogi dojazd , winiety , koszty autostrad a jedzenie w PL jest po prostu tańsze ...
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 15.04.2010 08:18

kaszpir napisał(a):Jak dla mnie nie ma co porównywać cen w PL do cen w Chorwacji.

Ceny w Chorwacji są dużo wyższe



Póki co nie ma obowiązku urlopowania w Chorwacji. I całe szczęście. Zostań w Polsce lub jedź do Tunezji. I dalej przeliczaj.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
co kosztuje tyle samo co w Polsce-jedzenie - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone