Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja po raz szósty... i siódmy i dalej...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 09.03.2012 22:09

Jarek999 napisał(a):Ech.... też się rozmarzyłem wybierając zdjęcia :)


nie dziwię się - wracają wspomnienia :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 09.03.2012 22:11

Ładnie , ładnie , może podążymy kiedyś Twoimi śladami.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 09.03.2012 22:30

Zapraszam :)
A ja czekam na ciąg dalszy Twojej relacji :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.03.2012 01:24

Kolejna relacja kusząca Lokrum :D

Tak wyspa , jak i arboretum w Trsteno jest na liście oczekujących :wink:
Po obejrzeniu Twoich zdjęć ochota na odwiedziny jeszcze większa , może przy okazji spaceru po Albanii :?: :)


Pozdrawiam
Piotr
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 10.03.2012 18:24

Na pewno są to miejsca gdzie można sobie odpocząć i wyciszyć wśród drzew i krzewów, czego akurat w Chorwacji w nadmiarze nie ma :)
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 11.03.2012 19:39

Wjeżdżając na Peljesac mijamy miejscowość Ston, podziwiamy z daleka mury obronne na stoku góry i jedziemy dalej zostawiając oglądanie na potem... . Często tak robiliśmy wracając z Mostaru, Dubrownika, czy Lokrum.

Obrazek

Ale warto poświęcić trochę czasu na zwiedzenie murów. Podczas jednej w naszych wycieczek zarezerwowaliśmy czas na zwiedzanie i obiad w cieniu murów.
Wejście na mury jest z dwóch stron, my wchodziliśmy w tej okolicy:

Obrazek

Można też wejść z tej strony:

Obrazek

my tutaj skończyliśmy nasz spacer. Cena biletów jeśli dobrze pamiętam to 30 kun za osobę.
Wspinaczki jest trochę, cienia nie ma, ale widoki wspaniałe:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po zejściu z murów wstąpiliśmy na zasłużony obiadek w cieniu parasoli, licznych restauracji u podnóża murów. W ramach eksperymentu kulinarnego zamówiłem sałatkę z ośmiornicy:

Obrazek

W degustacji towarzyszyły nam miejscowe drapieżniki: :D

Obrazek

I na koniec widokówka ze zdjęć:

Obrazek
Ostatnio edytowano 29.10.2017 11:34 przez Jarek999, łącznie edytowano 4 razy
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.03.2012 20:32

I jak się udał ten kulinarny eksperyment? No bo zestawienie ośmierniczek z całą resztą dość zaskakujące :wink:. Osobiście pewnie zaczęłabym od tego co w środku :P talerza, a reszta byłaby przekąską do winka :D, które w takim urokliwym miejscu musiałoby koniecznie pojawić się obok sałatki.
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 11.03.2012 20:54

Ja też zacząłem od środka, bo to właśnie była ta ośmiornica. Ale nie wzbudziło to mojego entuzjazmu, choć dało się zjeść :) .
Raczej nie jestem zwolennikiem owoców morza. Z chorwackich dań najbardziej "podchodziło" nam mesane meso i psrut.
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 11.03.2012 21:09

Jarku , jak Ty to robisz , że widziałeś już to ,co my dopiero mamy zamiar zobaczyć ?

Pisz dalej , może znów odnajdę w Twojej relacji coś , co mnie zaintryguje ?

Pozdrawiam....
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 11.03.2012 21:14

Czyli w Twoim przypadku eksperyment był małą klapą. Nie jesteś jedynym, który na owoce morza woli patrzec, niż je jeść :wink: . Inaczej, niż ja :), z tym że wszystkie te "wynalazki" ze smakiem jadam jedynie na wakacjach 8), przyrządzanie w domu nie smakują tak samo... No cóż, Wrocław leży dość daleko od ciepłych mórz, więc to co w sklepach sprzedają jako świeże...
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 11.03.2012 21:37

Iwona75 napisał(a):Jarku , jak Ty to robisz , że widziałeś już to ,co my dopiero mamy zamiar zobaczyć ?


Raczej jestem typem wędrownika i jak coś w pobliżu jest do zobaczenia, to staram się to zobaczyć, a przez 6 lat trochę się uzbierało. :)
Na szczęście nadal jest w Cro więcej miejsc których nie widziałem, niż widziałem, więc jest do czego wracać:D

dangol napisał(a):Czyli w Twoim przypadku eksperyment był małą klapą. Nie jesteś jedynym, który na owoce morza woli patrzec, niż je jeść.


Nie tyle klapą, co nie wzbudził entuzjazmu :) . Lubię próbować nowe potrawy ( oczywiście bez ekstremalnych doznań :wink: ), żeby wyrobić sobie o tym zdanie.
Większą klapą była pizza zamówiona na obiad w czasie jednego z pobytów w Dubrowniku. Była na badzooooo cienkim cieście ( co nie było zaskoczeniem), ale tak twardym, że kobiety nie mogły bez naszej pomocy ukroić go nożem :)
Iwona75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1288
Dołączył(a): 15.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona75 » 12.03.2012 10:45

Zatem wędrowniku , jedżmy dalej ,bo tak ciekawie u Ciebie , że nawet własną relację zaniedbałam , a przy Twojej sporo czasu spędzam .
Jarek999
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 473
Dołączył(a): 09.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarek999 » 12.03.2012 19:35

Miejscem nierozerwalnie związanym z naszymi podróżami do Chorwacji jest miejscowość Ptuj.
Jest to podobno najstarsze miasto Słowenii, położone nad rzeka Drawa. Miasto składa się z dwóch części - starej i nowszej, która jest położona za rzeką. Ptuj był osadą już za czasów rzymskich, przed 100 rokiem naszej ery. W X wieku został założony zamek i otrzymał też wtedy prawa miejskie.
Obecnie jest to znany ośrodek wypoczynkowy, znajduje się tu ośrodek z termami. Słynie z największej zjeżdżalni wodnej Słowenii i oferuje nowoczesny kompleks basenów krytych i otwartych, których łączna powierzchnia wynosi aż 4200 m2 . ( informacje z Internetu )
W pierwszych latach naszych podróży do Cro było naszym miejscem na nocleg w tej samej prywatnej kwaterze. Ostatnie dwa lata natomiast zatrzymywaliśmy się na dłuższy odpoczynek w miłej kawiarence na zapleczu stacji benzynowej, ale już bez noclegu.
W czasie jednego z pobytów byliśmy na tyle wcześnie, że znaleźliśmy trochę czasu na zwiedzanie.
Niestety, nie wziąłem wtedy ze sobą aparatu, ale zachwycony pięknem miasteczka popełniłem kilka "fotek" za pomocą komórki, kilka zdjęć jest z aparatu mojego kuzyna, który również wtedy z nami wędrował ze swoją rodziną:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w tym samym czasie za rzeką odbywały się właśnie pokazy balonowe:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i zachód słońca nad Drawą:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niewątpliwie jest to miejsce, gdzie warto zatrzymać się w drodze na wakacje w Chorwacji
i poświęcić trochę czasu na odpoczynek i spacer lub nawet nocleg
:)
Ostatnio edytowano 29.10.2017 11:38 przez Jarek999, łącznie edytowano 3 razy
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 12.03.2012 19:48

Hm, jakoś nigdy nie miałam czasu żeby w Ptuju się zatrzymać :?
Całkiem ładne miasteczko, a ten zachód słońca....... :P
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 12.03.2012 20:28

Jarku , na zdjęciach ze Stonu "widać" temperaturę :lol:

Ptuj jest dla nas celem na kiedyś
Zamek z XII wieku kusi bardzo już od dawna - wspaniałe zbiory instrumentów , mebli i gobelinów , ale też ceramicznych pieców
pałacowych i obrazów
8)


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Chorwacja po raz szósty... i siódmy i dalej... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone