Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Mój pierwszy i drugi raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lakizak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 19:02

Witam,
Nie zakładam nowego wątku i w tej relacji od strony 5 będzie relacja z 2016r. :D

Hej!

Jeżeli macie siły i pozwolicie to wrzucę kilka moich wypocin robionych zwykłą cyfrówką sony i zwykłymi cegłówkami typu nokia i samsung.
kilka zdjęć w tym wątku brela-sierpien-2015-kilka-zdjec-t49646.html
Wyjazd do Chorwacji na urlop chodził za mną od kilku lat,nie to, że mam coś do Naszego Bałtyku ale w końcu dałem się namówić żonie :).

Nie potrafię pięknie pisać ale postaram się jakoś streścić Naszą pierwszą wizytę w tym pięknym zakątku Europy.
Nastał styczeń i zanosiło się, że wszystko będzie jak zwykle, sierpień, Bałtyk, Rewal.
Później przez myśl przeszła mi Czarnogóra.
Ale jednak po cichu dojrzewała myśl o Chorwacji, a że długo myślałem to zaczął się luty i przeglądanie ofert, szukanie apartamentów
tzn kwatery :).Od kilku lat zamawiałem co roku darmowe foldery z Chorwackiej izby Turystycznej aż w końcu nadszedł ten okres, że też tam się znajdę.
Oczywiście, które miejsce w Chorwacji wybrać?
Na początek była Istria i kwatera blisko Medulin i bliżej Polski.
Nawet cena była atrakcyjna 48€ za 3 osoby z klimatyzacją.
Ale żona przyszła z pracy i zaczęła opowiadać, że koleżanki tam były, pogoda też nie pewna tylko woda cieplejsza.(później się dowiedziałem, że po prostu wszystkie jej opowiadały, że w Dalmacji najlepiej)
Tak mijały kolejne dni poszukiwań z pomocą forum i opinii forumowiczów padło na Brelę.Pierwsze opinie ,że drogo, ze wysoko ale i pięknie.
Wiadomo, że budżet wakacyjny jest ograniczony i przyjąłem widełki między 50 a 60€ czyli około 250zł za dobę dla 3 osób (w Polsce płaciłem około 180-200zł).Zacząłem oglądać fotorelacje, opisy, filmiki z Breli. i wtedy postanowiłem tak tam chcę być!
W sumie po podliczeniu wysłałem 127 maili.Niestety już pierwsze odpowiedzi nie nastrajały optymistycznie.
Raz, że cena dwa że brak terminów trzy, że kwatera jest ale tylko od soboty do soboty a ja chciałem od poniedziałku do piątku.
Jak już coś znalazłem to było bez klimatyzacji a gospodarz zapewniał mnie, że nie będzie ona potrzebna.
Ale ja nieufny Polak,że nie wytrzymam wysokich temperatur muszę mieć klimę.

Ale to już prawie marzec i po 2 tygodniach wyczerpujących poszukiwań(naprawdę wiele razy miałem chwilę zwątpienia)
i wybór między Jardulą, Stomaricą, Scitem.
Pierwsza odpadła Jardula bo.. najdalej od centrum(dziś już mam inną opinię), była prawie Stomarica już , już ale
okazało się, że parter i przy ulicy z chodnika można wejść do pokoju.
Stało się został Scit i cena 55€.
Ostatnio edytowano 05.08.2016 12:55 przez lakizak, łącznie edytowano 3 razy
CROnikiCROpka
Cromaniak
Re: Chorwacja po raz pierwszy(i od razu brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.02.2016 19:06

Pierwsza :boss:

Czekam na tą Brelę :wink:
lakizak
Croentuzjasta
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 19:10

Dzięki poprawione :)

I się zaczęło.
Zaliczka wysłana 2 kwietnia i zostało równe 4 miesiące do urlopu.
Oczywiście przygotowania do wyjazdu nie odbyły się bez forum.
Na początek, budżet ustalony i rezerwa taktyczna też.
Przygotowania rozpoczęte, lista rzeczy do zabrania z forum bezcenna.
Powoli szafa z akcesoriami do zabrania z domu się zapełniała
Z mojej strony obliczanie kosztów, trasy wykonany.
Przegląd samochodu, wymiana sprzęgła i klocków zrobione.
Ubezpieczania AC i turystyczne opłacone.
Wielkimi krokami zbliżała się niedziela 2 sierpnia.

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 18.02.2016 19:40 przez lakizak, łącznie edytowano 1 raz
walp
Cromaniak
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.02.2016 19:36

lakizak napisał(a):Jeżeli macie siły i pozwolicie to wrzucę kilka moich wypocin robionych zwykłą cyfrówką sony i zwykłymi cegłówkami typu nokia i samsung.

Dawaj, pooglądamy. :)
lakizak napisał(a):Później przez myśl przeszła mi Czarnogóra.
Ale jednak po cichu dojrzewała myśl o Chorwacji ...

W przyszłości można połączyć, porównać. :wink:
loverosa
Cromaniak
Re: Mój pierwszy raz w Chorwacji (i od razu Brela)

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 18.02.2016 19:45

Super,chętnie poczytam jak podobało się w Breli:)
Czy sprzęgło niedomagało,czy naprawiliście na zaś?
lakizak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 19:54

W między czasie okazało się, że kolega z pracy razem ze szwagrem też tego samego dnia wyjeżdżają na południe do Omisia.
Ok będzie raźniej:)
Nadszedł czas wyjazdu, zostało kilka godzin, tylko samochód przemyć lekko odkurzyć i pakować.Myjnia zaliczona,
odkurzacz zrobiony i nagle...Q%$#@ kontrolka poduszki powietrznej się zapaliła.
co do czorta 4h do wyjazdu!!!
Obrazek
Ostatnio edytowano 18.02.2016 20:31 przez lakizak, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.02.2016 19:56

Brela w tegorocznych planach, przejazdem albo pieszo, zasiadam.
lakizak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 19:58

loverosa napisał(a):Super,chętnie poczytam jak podobało się w Breli:)
Czy sprzęgło niedomagało,czy naprawiliście na zaś?

Sprzęgło do wymiany na szczęście bez dwu masy "tylko" 1300zł.
Dodać jeszcze muszę, że wymieniłem też opony :)
figusek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 18.02.2016 20:02

Czekam na ciąg dalszy :)

PS u mnie za kontrolkę poduszki powietrznej odpowiedzialna była taśma w kierownicy :lol:
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.02.2016 20:11

W tym roku mam zamiar odwiedzić Brelę, więc chętnie poczytam Twoją relację i pooglądam fotki. Może coś mnie zauroczy i tam skieruję swoje kroki.
Ciekawe czy Twoim znajomym podobał się Omiš. Ja byłam w Omišu w 2014 i byłam zachwycona.
slawekkg
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 18.02.2016 20:20

to i ja poczytam :P Może w tym roku??
lakizak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 20:26

Niedziela, komputer potrzebny do sprawdzenia tylko gdzie?
Zostało Nordauto Sosnowiec, szybki telefon i wjazd na komputer 40zł.Diagnoza? Błąd zapłonnika poduszki pasażera, nie potrafili skasować błędu!!!
Cóż jedziemy (chyba) bez aktywnej poduszki, przecież żona siedzi na miejscu pasażera, co się mam martwić :devil: .
Po urlopie okazało się, że w trakcie odkurzania ruszyłem wtyczką pod siedzeniem.Wypiąłem wtyczkę i wpiąłem. Kolega wykasował błąd.
zwykłym komputerkiem za 130zł z alledrogo.(chyba sobie kupię).
I tak niedziela 17:30 zbiórka przed górką śródulską, spotykam się z kolegami i wyruszamy na pierwszy etap czyli kupno winiet w Czechach.Po godzinie jazdy minęliśmy granicę i nasze autka czyli Seat Toledo(moje) Seat Leon i fiat Stilo zajechały na shella koło Ostrawy.
Ludzi na stacji pełno i wszyscy po winiety.Kupuję 1 czeską oraz 2 austriackie (dziesięciodniowe)tak, żeby w drodze powrotnej już nie kupować.
Tak tak słoweńskiej nie kupujemy, bo jest plan objazdu Słowenii :lol:

W promieniach zachodzącego słońca udajemy się w kierunku granicy z Austrią gdzie mam zaplanowane tankowanie.
Pierwszy mały koreczek za Ołomuńcem jakieś 10-15min.
Obrazek
Minęliśmy Brno zrobiło się ciemno i na jakimś zwężeniu, remont mostu zjechaliśmy w złą stronę choć od razu GPS zaalarmował to zatrzymaliśmy się jakieś 300m dalej na jakieś stacji benzynowej i debatowaliśmy jak tam wjechać z powrotem.Nie tylko my tak zjechaliśmy, bo kilka aut z Polski też stało.Niby gps ale tu bardziej zawiodło oznakowanie było dużo słupków, ciemno nie było pasów awaryjnych pomalowanych.15 minut w plecy:)
Obrazek
Ostatnio edytowano 19.02.2016 18:40 przez lakizak, łącznie edytowano 2 razy
pablos77
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 18.02.2016 21:08

Jako że byliśmy na tej samej plaży w tym samym czasie chętnie powspominam :hut:
lakizak
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lakizak » 18.02.2016 21:28

A że ma być to relacja z podróży to nie bijcie, że brak zdjęć będzie ich troszkę później. :)
.Zaraz za granicą pierwsze tankowanie Stacja BP Eva Gartner. 1,29€ za litr pb95 22 litry.
Niestety moje autko ma 2l silnik benzynowy i spalanie przy grzecznej jeździe 130km/h to ~9l
Przed Grazem godz1:00 postój o ile planowany to i wymuszony.Koledze z Leona zapaliła się kontrolka ze świecami żarowymi i stracił moc.
Prędkość max 110km/h.Parking pełen Polaków( i tak do konca podróży). Odpięliśmy klemy żeby zresetować możliwe błędy silnik odpoczął no i zapłon wszystko gra i jedziemy dalej.
Już niedługo czeka nas objazd w Słowenii
Jeszcze jedno jak zamówić naklejkę na auto?
figusek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 18.02.2016 21:43

lakizak napisał(a):A że ma być to relacja z podróży to nie bijcie, że brak zdjęć będzie ich troszkę później. :)
.Zaraz za granicą pierwsze tankowanie Stacja BP Eva Gartner. 1,29€ za litr pb95 22 litry.
Niestety moje autko ma 2l silnik benzynowy i spalanie przy grzecznej jeździe 130km/h to ~9l
Przed Grazem godz1:00 postój o ile planowany to i wymuszony.Koledze z Leona zapaliła się kontrolka ze świecami żarowymi i stracił moc.
Prędkość max 110km/h.Parking pełen Polaków( i tak do konca podróży). Odpięliśmy klemy żeby zresetować możliwe błędy silnik odpoczął no i zapłon wszystko gra i jedziemy dalej.
Już niedługo czeka nas objazd w Słowenii
Jeszcze jedno jak zamówić naklejkę na auto?

naklejki-cro-pl-magnetyczne-t38633.html
Tu masz wszystko opisane :)
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022