Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja mój pierwszy raz:) pomocy

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
validos23
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.02.2016
Chorwacja mój pierwszy raz:) pomocy

Nieprzeczytany postnapisał(a) validos23 » 08.02.2016 20:38

Witam wybieram się z rodziną ( dwójka dzieci 7 i 4 lata) do Chorwacji. Po konsultacji wybraliśmy wyspę Hvar:) proszę o namiary na jakieś apartamenty z aneksem kuchennym. Blisko plaży i z łagodnym zejściem. Bardzo dziękuje za pomoc:) każdą nawet najmniejszą:)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.02.2016 20:45

karolina031
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolina031 » 08.02.2016 21:38

Jeśli jedziecie po raz pierwszy odradzam wyspę, która choć piękna, ale znacznie ogranicza możliwość poznania Chorwacji, jej zabytków, ciekawych miejsc. Wyprawa promem osoby wraz z autem to kosztowna wycieczka. Lepiej wybrać się na pierwszy raz na stały ląd ;-)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 09.02.2016 10:06

Hvar jest piękny, cudowny , słoneczny ... :)
Ale:
potem będziecie porównywać wszystko z wyspą i wiele wypadnie gorzej,
przeliczcie koszty promów,
do czasu jazdy należy doliczyć czas oczekiwania w kolejce do promu,
ustalcie jaki sposób zwiedzania wam odpowiada,
jeśli chcecie zwiedzić wszystko co się da także poza wyspą to nie wiem czy Hvar będzie dobrym wyborem,
nie rezerwujcie apartamentu w Sucuraju bo to będzie porażka logistyczna,
wyspa ma mnóstwo ciekawych miejsc jak dla mnie starczą na parę wyjazdów ;)

Bez przesady poza tym. Nie każdy planuje maraton zwiedzania na jeden wyjazd z dwójką małych dzieci. Nie trzeba obowiązkowo zaliczyć połowy Cro w dwa tygodnie! Niektórzy chcą po prostu posiedzieć na plaży w słońcu i pięknych okolicznościach przyrody :)
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 09.02.2016 10:28

Wyprawa promem osoby wraz z autem to kosztowna wycieczka

Chyba nie aż tak bardzo.

Z Sucuraja 2+2 i auto osobowe było chyba około 160kn.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


Bez przesady poza tym. Nie każdy planuje maraton zwiedzania na jeden wyjazd z dwójką małych dzieci. Nie trzeba obowiązkowo zaliczyć połowy Cro w dwa tygodnie! Niektórzy chcą po prostu posiedzieć na plaży w słońcu i pięknych okolicznościach przyrody :)

Pełna zgoda.

Myślę ,że Hvar na pierwszy raz jak najbardziej.
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 09.02.2016 10:51

Zastanawiam mniej jedno, ktoś pyta o wyspę, (na której byłem jeden dzień i chętnie bym pojechał jeszcze raz) a wy zaraz odradzacie że drogo...
przecież pytający pewnie trochę się rozeznał w cenach i widocznie mu odpowiada.
Są też ludzie, których kompletnie nie interesują gorące mury Dubrownika czy tłumy w Splicie w szczycie sezonu, a chcą sobie poleżeć spokojnie na plaży.
A tak z tego co ja oglądałem i szukałem czegoś dla siebie to koszt "dopłynięcia" często jest wliczany przez Chorwatów w niższą cenę apartamentów przez co wyspa wcale nie musi być droższa, a przede wszystkim dużo łatwiej znaleźć apartament w rozsądnych $$$$ przy samym morzu i nie trzeba wspinać się jak w Breli czy Baskiej:)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.02.2016 11:12

paulr napisał(a):A tak z tego co ja oglądałem i szukałem czegoś dla siebie to koszt "dopłynięcia" często jest wliczany przez Chorwatów w niższą cenę apartamentów przez co wyspa wcale nie musi być droższa,

W pełni się zgadzam - też mi się kiedyś wydawało, że wyspy muszą być droższe, tymczasem spokojnie udawało mi się znaleźć apartamenty na Hvarze czy Braču w cenach niższych niż np. w wielu miejscowościach Makarskiej Riwiery. Oczywiście na samych wyspach są miejscowości tańsze i droższe. Zatunelowy Hvar z popularnymi Zavalą, Ivanem Dolcem czy Sv. Nedjelją będzie często zdecydowanie droższy niż np. Jelsa; tak samo apartament w Bolu może być znacznie kosztowniejszy niż np. w Povlji.

Dla autorki wątku mała sugestia - lepiej dobrze rozejrzeć się na forum, zwłaszcza w relacjach i wątkach dotyczących Hvaru, tak aby mieć już z grubsza upatrzone miejscowości, które Wam odpowiadają; potem pytać o apartamenty w konkretnym miejscu.
Myślę, że ten post Kasi G-B jest bardzo cenny, jak i inne jej wskazówki w poniższym wątku:
hvar-t19490.html#p285462
Oczywiście obowiązkowe lektury tutaj:
klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
np. zatunelowy Hvar z maluchami:
w-poszukiwaniu-fig-t46984.html
i kilka innych relacji z udziałem dzieci. Wypytaj autorów o szczegóły i poziom zadowolenia, poproś o ich konkretne namiary.
Na Hvar warto jechać, oprócz malowniczych widoków i przyjemnych zatoczek, także dla miłośników zwiedzania jest tam sporo atrakcji. Akurat Hvar i Brač to IMO pewniaki na takie łączone plażowo - turystyczne wakacje.
Przed wyjazdem na Hvar korzystałam też z tej strony: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
kakoste
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 04.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kakoste » 04.04.2016 23:08

A ja słyszałem sporo pozytywnych opinii o Vrianica Bellvedere niedaleko Trogiru ;)

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Chorwacja mój pierwszy raz:) pomocy
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone