Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Bułgaria

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mexiss
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.04.2009
Chorwacja czy Bułgaria

Nieprzeczytany postnapisał(a) mexiss » 18.04.2009 21:29

Witam
od wielu wielu lat jestem stałym odwiedzającym Chorwacje (posiadam już swoje stałe miejsce do którego przyjeżdzam) w okresie letnim,
zaproponowano mi aby przejechać się do Bułgarii

zna ktoś może warunki bułgarskie?
dość dużo słyszałem o niskim standardzie tamtejszych domów/apartamentów
nawet w hotelach wysokiej klasy, wyglądających porządnie tylko przez pierwsze miesiące?

czekam na odpowiedzi

pozdrawiam :)
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 18.04.2009 21:47


jak masz stałą miejscówkę, to trzymaj się jej dotąd, aż się znudzi...
...
po co Ci denerwować się kupami śmieci, petów na plażach, nieuprzejmą obsługą w knajpach, dużo dłuższą i droższą trasą dojazdową, zagrożenie porwaniem dla okupu, skradzeniem samochodu, okradzeniem bagażu, opróżnieniem konta przez zeskanowaną kartę bankomatową...
...
i to tylko dla kupki piasku podobno o złotym kolorze na plaży ( i tak to nie jest Klondike ) i tak Ci niepotrzebnego, skoro będziesz korzystać z basenu hotelowego ?
...
:roll: :roll: :P :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2009 21:50

donia2
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) donia2 » 18.04.2009 22:07

Daj sobie spokój z Bułgarią. W porównaniu z Chorwacją - BG to dziadostwo.

Ale czytaj przez mój osobisty uraz do Bułgarii. ZŁODZIEJE !

Pozdrawiam.
arturo72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 269
Dołączył(a): 08.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturo72 » 18.04.2009 22:42

jacky6 napisał(a):
po co Ci denerwować się kupami śmieci, petów na plażach, nieuprzejmą obsługą w knajpach, dużo dłuższą i droższą trasą dojazdową, zagrożenie porwaniem dla okupu, skradzeniem samochodu, okradzeniem bagażu, opróżnieniem konta przez zeskanowaną kartę bankomatową...
...
i to tylko dla kupki piasku podobno o złotym kolorze na plaży ( i tak to nie jest Klondike ) i tak Ci niepotrzebnego, skoro będziesz korzystać z basenu hotelowego ?
...
:roll: :roll: :P :P


Z jednego powodu,żeby poznać coś innego,nowego :)
Jacky,kolega może potraktować to na serio,chociaż parę punktów się zgadza,zwłaszcza porwanie dla okupu ;)
Ja dodam,że byłem trzy razy w Bułgarii i zdecydowanie polecam,jako porwany przeżyłem super przygodę ;)
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 18.04.2009 22:47


Piotrek ma rację...
nie wiem tylko, czy istnieje opcja połączenia wątków i przyklejenia...
...
bo temat będzie powracał wraz z ubożeniem naszych portfeli...
...
tradycyjnie nasi krajanie myślą o szansie tańszego gospodarowania na prywatnych kwaterach a na to wszystko nakładają się wspomnienia sprzed lat... podróże z rodzicami... lata 80 i 90 te...
:wink: :wink: :P :P
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 18.04.2009 23:26

no własnie lata 80-te, byłem z dziewczyną i znajomymi, szlismy wieczorem wzdłuż brzzegu morza w 2 pary ok 21.00 ciemno juz było, w oddali gwar i światła dyskotek i knajpek. Z naprzeciwka szło 9-ciu gostków zaczepili nasze laski i w tym momencie zaczęło się błyskawicznie. Cwiczyłem wtedy intensywnie karate (5 dni w tyg) i dla mnie to był raj: codziennie kilka km biegu o 7-mej rano i cwiczenia na plaży. Niestety Brus Lee nie mam na imię i szybko leżałem na piasku i skopali se mnie jak chcieli. Na szcżęcie wyrwałem się dogoniłem jednego, który biegl z "moją" i kilka ciosów zaliczył. Kumpel ze swoją zwiali. Mnie tam nic nie było, jedynie straciłem okulary.
Teraz sobie mysle że i w PL takie sytuacje sie zdarzają. Trochę przerwy i kilka lat temu na moto pojechalismy znów "zdobywać" Bułgarię. Nie dość że na 8 dni 3 dni lało, motocykle chowalismy w hallu pod kluczem- gospodarz były milicjant straszył nas że rok wczesniej ukradli w tej samej miejscowości 6 motocykli.. :cry: Za każdym razem patrzenie ile płacisz bo mimo ze tanio to cheć podwojenia marży u restauratorów i sprzedawców nagminna- choc i tak polepszyło się od poprzednich pobytów. Mój sentyment do Bułgarii wygasł zupełnie. Wczesniej jeszcze za gówniarza jezdzilismy z rodzicami, chyba 4 razy (jak mnie teraz mama przypomina). Wtedy wydawało się że wszystko jest ok, nie było żadnych przygód pewnie komuna mocno za morde trzymała...;)
Teraz gdybym mial ładowac tyle kilosów to zdecydowanie wybrałbym Grecję.
w Chorwacji często zostawialismy kluczyki w motocyklach, zawsze w nocy pozapinane sakwy czekaly na wyjazd do rana-nigdy nic nie zgineło. W Bułgarii ręczniki i kapielówki i stroje zniknęły w dzień, a w Montenegro ręczniki w nocy.
Morze na Chorwacji czysciutkie, a pogoda pewniejsza. Jedynie ten piasek który dla mnie milszy niż kamienie choć parzy w stopy..;)
mexiss
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mexiss » 19.04.2009 00:39

Co do Bułgarii to słyszałem że apartamenty jakie można nabyć są bardzo kiepskie, chyba wybije pomysł Bułgarii komuś z głowy.
co do chorwacji to w Vodicach mamy stałe, własne lokum, szczerze polecam oferty tamtejsze są sprawdzone...

a w latach PRL to Bułgaria przewyżała standardami Chorwacje :D

orientował sie ktoś może lub był w oferowanych przez deweloperów apartamentach/hotelach do sprzedaży?
jaki jest dokładnie standard wyposażenia? i jaka jakość :D
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 19.04.2009 01:04

no akurat nasz ostatni wyjazd i noclegi u milicjanta to najwyzszej półki nowe apartamenty
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 19.04.2009 01:16

Witam
od wielu wielu lat jestem stałym odwiedzającym Chorwacje (posiadam już swoje stałe miejsce do którego przyjeżdzam) w okresie letnim,
zaproponowano mi aby przejechać się do Bułgarii

Wiec w tym roku dla odmiany Bulgaria.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 19.04.2009 08:39

jacky6 napisał(a):
nie wiem tylko, czy istnieje opcja połączenia wątków
:wink: :wink: :P :P


Nie ma możliwości łączenia wątków w jeden :?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2009 09:01

mexiss napisał(a):Co do Bułgarii to słyszałem że apartamenty jakie można nabyć są bardzo kiepskie.....

To jest prawda w stylu: ktoś, coś, komuś powiedział ale nie każdy zrozumiał :lol:
Tak jak wszędzie - są lokale kategorii "syf", średnie i te wypasione na maxa - wybór należy do wynajmującego.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.04.2009 11:23

mexiss napisał(a):a w latach PRL to Bułgaria przewyżała standardami Chorwacje :D



Wtedy to była Yugoslavia :wink: Ale to se ne wrati 8)
Plava
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 17.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plava » 19.04.2009 12:45

Witam,rok temu byłam w BG z biurem podróży,lot samolotem więc na miejscu byłam w 2,5godz.I dalej dowieżli nas autobusem do Słonecznego brzegu,mieszkalam w hotelu Amphibia,z dala od centrum.I jestem zadowolona z pobytu tam,nie jestem osobą bogatą,ale mogę stwierdzić,ze ceny nie były wysokie,na obsługe kelnerską nie narzekam a codziennie się stolowałam na mieście,plaze i morze czyste,pieniadze należy wymieniać w hotelu,a nie w kantorach,ja polecam BG,gdyby nie chęć zwiedzania innych krajów to w tym roku bym tam znowu poleciała.Pozdrawiam Jola
Sysia_86
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 13.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sysia_86 » 20.04.2009 09:45

Ja mam doskonałe porównanie - rok 2007 w Bułgarii, a 2008 w Chorwacji i dla mnie właściwie... nie ma porównania - na korzyść Chorwacji oczywiście. W Bułgarii masz właściwie piasek, mnóstwo ludzi i hotele, żeby zobaczyć coś konkretnego np. zabytkowe miasteczko Neseber, musisz się wybrać na wycieczkę. Nie to co w Chorwacji, gdzie większość miasteczek ma swój niepowtarzalny klimat. Powiedziałabym, że Bułagria bardziej przypominała mi nasze polskie morze. Na wypoczynek bierny w sam raz, ale jeśli chcesz mieć jakieś niepowtarzalne wrażenia to na pewno Chorwacja. Poza tym dodam, że w Bułagarii trzeba było uważać, żeby nie złapać jakiego wirusa (prawdopodobnie z wody) - w końcu i tak wszyscy się pochorowaliśmy. Chorwacja natomiast pierwsza klasa :)
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone