Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cena paliwa...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
umca81
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca81 » 10.07.2015 21:44

Ceny on w Chorwacji na trasie od 9,30 do 9,48 kun.
Najdrożej widziałem na stacji w Jelsa 9,86.

Ceny po drodze Czechy i Austria zbliżone. Choć w Austrii najdrożej widziałem za prawie 5,80 zł.

Co do jakość pierwszy raz sprawdzałem spalanie i różnice były 0,5 litra. Więc w granicy błędu. Jedyne co mi się wydaje to że samochód na droższym paliwie miał więcej mocy. Być może tylko to sobie wmawialem ;) w każdym bądź razie w Chorwacji tankuje "lepsze" paliwo ponieważ cena minimalna.

Ps. Nieśmiertelny Passat B5 2001 1.9 tdi 130km - 4 raz w Cro :D
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 10.07.2015 23:13

rstrzecha napisał(a):
A&S napisał(a):
rstrzecha napisał(a):
czarna_zabka napisał(a):Ceny paliw Makarska 7.07.2015

Stacja INA:

Pb 98 - 10,68 HRK
Pb 95 - 10,42 HRK

ON - 9,28 HRK
ON Gold Class - 9,38 HRK


Cześć,

Pytanko, jak jest z tymi paliwami ON w Cro?
Poprzednio, był to mój pierwszy wyjazd, tankowałem tego droższego, ale nie wiem czy lepszego. Jak jest z jakością obu tych paliw? Czy warto płacić ciut więcej, czy jednak darować sobie i jechać na tym tańszym?


Wszystko zależy na czym Ci bardziej zależy - niższym rachunku na stacji czy lepszej jakości paliwa co lepiej wpłynie na silnik. Końcem końców różnica będzie mała bo za tańsze paliwo zapłacisz mniej a na lepszym zrobisz więcej kilometrów także kto co wybiera i woli :)


Generalnie to chodzi mi o to, czy ktoś empirycznie sprawdził różnicę cena/jakość dla obu tych paliw. Sam doszedłem wówczas do wniosku, że skoro różnica w cenie jest znikoma, jak to zauważył "wiekusz", to dla bezpieczeństwa idę w droższy wariant. Ale jak mawia klasyk: "Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?"

A że wątek jest o cenie paliwa, to pytam.


Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć - lej lepszego :) Chociaż za granicą np w A nawet standard jest według mnie lepszy od naszych ulepszonych odmian :)

Dla potwierdzenia przykład - znajomy Austriak kupił u siebie nowe auto w salonie. Jego firma sprzedawała swoje produkty w Polsce to i często u nas był i w aucie klasy średniej po 60 tys km padł silnik, kompletnie. Oddał auto na gwarancji a producent odmówił mu udzielenia gwarancji ponieważ znalazł w systemie ASO ze robił przegląd w Polsce i obliczył ze nie miał możliwości nie zatankować polskiego paliwa żeby dojechać tam gdzie robił przegląd - i po gwarancji. Drudzy znajomi z Austrii wożą w karnistrze paliwo do Polski jak jadą i ani kropli w Polsce - auto ma już około 600kkm i nic się nie dzieje. Mi nasze paliwo rozwalilo silnik - pękł w pół.. Takze tankujcie lepsze paliwo jak macie możliwość i Wam nie szkoda troszkę więcej wydać bo nie daj Bóg ten wydatek pomoże sporo zaoszczędzić :)
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 11.07.2015 01:48

Pracowalem kiedys w pewnej firmie gdzie dostalem firmowe seicento 899cm3 poj go oddawalem mialo ponad 300 tysiecy.. Przejechane. W komisie odmlodzili go na 50 (3 lata mial) i pewnie jeszcze ktos nim troche pojezdzil nie wiem bo jakos mnie to nie interesowalo co z nim komis robi.. Ale wracajac do tematu ten maly fiacik nie widzial paliwa innego jak polskie. Silnik caly czas chodzil ok. Idac tokiem ze w polsce jest takie fatalne paliwo nowe diesle jezdzily by do 1 tankowania (czyli zazwyczaj 1 stacja po wyjechaniu z salonu) a tak sie nie dzieje. Nigdy nie tankowalem paliwa "premium" a 99% tankowan robie w tesco bo mam pod domem i jakos nowy silnik 1.4 z turbo o mocy 170km ma juz przejechane 70 tysiecy bez zadnych problemow. Mimo ze to alfa:-)
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 11.07.2015 08:24

1.4 turbo to benzyna a benzyny nie są tak wyczulone na jakość paliwa jak diesle :) Także nie dziwię się że jeździ bez problemu :)

A co do wymiany silnika u znajomego przy 60kkm - bardziej jak o fakt ze tak szybko się popsuł chodziło mi o fakt ze odmówili mu gwarancji przez nasze paliwo, także coś jest na rzeczy, jednak to zawsze pozostanie indywidualna kwestia i subiektywne odczucia właściciela auta jak mu się na jakim paliwie jeździ :)
rstrzecha
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 02.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rstrzecha » 11.07.2015 13:46

Moja subiektywna ocena jest taka, że paliwo u nas jest słabej jakości. Na co szczególnie wrażliwe są nowej generacji diesle. Sprowadzałem swojego z Niemiec i po przekroczeniu granicy i zatankowaniu polskiego paliwa zacząłem obserwować spadek wydajności tzn. wzrastała wartość średniego spalania pokazywanego przez komputer.

Sprawdzałem ceny na petrol.pl i średnia cena w Austrii wychodzi bardzo korzystnie, jeśli dołożyć do tego lepszą jakość, to ja zamierzam tankować ON w AU jak najwięcej.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 11.07.2015 14:13

A&S napisał(a):... a benzyny nie są tak wyczulone na jakość paliwa jak diesle ...

Święta prawda, Pb na "żurze" pojedzie, trochę przymulone będzie ale jak dobry osiołek na mokrym sianie ale pójdzie. Na ON już tak dobrze nie jest no chyba że stary diesel, który na "lemoniadzie" czyli OO nawet pojedzie.
rstrzecha napisał(a):i zatankowaniu polskiego paliwa zacząłem obserwować spadek wydajności tzn. wzrastała wartość średniego spalania pokazywanego przez komputer.
dlatego w kraju tankuję premium ON. Moje subiektywne odczucie polskie permium = D, A, SLO normal ON, ichnie premium = nasza Nitro + a A Nitro + to jak bym cetan bustera dodał :mrgreen:
rstrzecha napisał(a):Sprawdzałem ceny na petrol.pl i średnia cena w Austrii wychodzi bardzo korzystnie, jeśli dołożyć do tego lepszą jakość, to ja zamierzam tankować ON w AU jak najwięcej.

i tak jak już wcześniej pisałem nie warto się zastanawiać ani liczyć do 4rech miejsc po przecinku i trzeba tankować premium.
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 11.07.2015 14:54

Amen :D
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 12.07.2015 21:06

Witam.
Czy może ktoś z was tankował ostatnio ON na stacji INA w Letenye ? Proszę o podanie aktualnej ceny ON .
Josh75
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josh75 » 14.07.2015 23:36

Ja tankowałem w Zagrzebiu na INA. Diesel euro class 9,48 i płacić w kunach najlepiej.....W euro chcieli po 6,20zł za litr. paliwo bardzo dobre
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 15.07.2015 15:44

Josh75 napisał(a):Ja tankowałem w Zagrzebiu na INA. Diesel euro class 9,48 i płacić w kunach najlepiej.....W euro chcieli po 6,20zł za litr. paliwo bardzo dobre

Dzięki za odpowiedź.
Ja zawsze na stacjach w Chorwacji płacę kartą wtedy wychodzi najkorzystniej. Co do jakości paliwa to wiem że On class jest OK. W zagrzebiu tankowałeś w centrum czy na obwodnicy ? Bo przy autostradach jest zawsze droższe paliwo.
Josh75
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 24.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josh75 » 16.07.2015 00:00

na obwodnicy
Szymon1277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 10.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymon1277 » 16.07.2015 00:20

Jechałem 8.07 i trafił się przymusowy przejazd przez Graz (zamknięta droga) , ale za to tankowanie diesela za 1,09€ 8O
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3456
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 16.07.2015 08:13

Dla zainteresowanych cenami benzyny PB95 - wróciłem wczoraj z Cro.
Węgry /Shell, poza autostradami - 397 HUF- 5,40zł/ za 1 litr /po zaksięgowaniu banku
Neum - INA - 4,75 zł/1 litr / 2,21 BAM
Cro - INA - 5,8 zł na A1. - 10,52 KN
wnioski proste - najdrożej w CRO.
vrinks82
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 06.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) vrinks82 » 22.07.2015 11:14

witam

proszę doświadczonych forumowiczów kierowców o małą poradę.

Niedawno kupiłem pierwsze auto audi a3 tdi 90KM. Gdzie polecacie tankować w Polsce. mając na uwadze oczywiście jakość paliwa i ewentualne korzyści z programów lojalnościowych. Waham się między Orlen a Shell. Które z tych stacji oferuje paliwo bez niespodzianek i lepszej jakości diesel premium (Verva vs. V-power). dzięki za pomoc
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 22.07.2015 11:30

vrinks82 napisał(a):witam

proszę doświadczonych forumowiczów kierowców o małą poradę.

Niedawno kupiłem pierwsze auto audi a3 tdi 90KM. Gdzie polecacie tankować w Polsce. mając na uwadze oczywiście jakość paliwa i ewentualne korzyści z programów lojalnościowych. Waham się między Orlen a Shell. Które z tych stacji oferuje paliwo bez niespodzianek i lepszej jakości diesel premium (Verva vs. V-power). dzięki za pomoc


Jak dla mnie to nie kieruj się żadnym programem lojalnościowym... Wszystko to ściema... Trzeba tankować nie wiadomo ile, żeby dostać za punkty łaskawie hot-doga... Ok, jak jest program punktowy to fajnie, ale raczej traktowałbym go jako dodatek a nie coś, czym kieruję się w wyborze stacji tankowania.
Moim zdaniem nie warto też tankować paliw typu premium... Jak dla mnie jest to po prostu chwyt marketingowy i tyle, aczkolwiek nawet na tym forum znajdą się ludzie którzy nie zgadzają się z taką opinią.

Generalnie masz fajny samochód, ze świetnym silnikiem (miałem taki swego czasu). Tankuj po prostu na sprawdzonych stacjach (nie jakieś No Name) i długo się nim nacieszysz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone