Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela w czerwcu prosze o informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 18.01.2009 21:41

barster
PostWysłany: 17-01-2009 00:09 Temat postu:
Ja w tym roku tez sie wybieram zaraz po 20 czerwca i mam małe wątpliwości co do temperatury wody, bo temp powietrz sie absolutnie nie martwie, dokładnie mysle o wyspie Ciovo (g. Okrug) czy bedzie tak miła jak w 2006, ale wtedy to była połowa lipca okolice Vodic)). Może ma ktoś czerwcowe doświadczenia z teperaturą wody w zatoce tej wyspy. icon_question.


Nie martw się temperaturą wody w tym okresie, jest już ciepła 23-25 stopnie
barster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 16.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) barster » 18.01.2009 21:46

Uffff......... piekna temperatura !!!!
Dla mnie byłoby ok juz przy 21 st, ale mój synek 1,5 roczku to bedzie sie bardzo komfortowo czuł w takiej temperaturce.
Dzieki za odpowiedz :P
borewicz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) borewicz » 20.01.2009 09:34

Trzeci raz zaliczę w tym roku Chorwację i to w tym samym terminie tj. 20.06-04.07 (+/- jeden dzień) i ani razu nie było załamania pogody. Cieplutko, słonecznie i przede wszystkim morze ciepłe. Z opowieści osób,które zaliczają Croatie tylko w tym terminie wiem, że jest to pewny czas na wypoczynek.
Pozdrav :hut:
barster
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 37
Dołączył(a): 16.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) barster » 20.01.2009 11:36

No to dzieki za pomyślne wypowiedzi. Juz teraz wiem że uda sie mi w takim razie po raz pierwszy z moim 1,5 rocznym synkiem w morzu pobuszowac. :P
O słoneczko na niebie byłem spokojny, ale nurtowała mnie ta woda. Teraz wszystkie moje wątpliwości sie wyjasniły! Też zycze w takim razie miłego czerwcowo - lipcowego wypoczynku dla Pana Borewicza. A przy okazji jaki wariant trasy wybieracie do Cro ? Ja poprzednim razem jechałem przez Słowacje-Austrie-Słowenie i praktycznie cały czas autostrada, w Cro natomiast zjeżdzałem magistralką adriatycką zeby podziwiac widoczki. Ale w tym roku po zapoznaniu sie z wspaniałomyślnym mysleniem Słoweńców i winietką za 35 euro + tunel za 6,50 , zastanawiam sie nad innym wariantem. I rozważam jak poprzednio trase ale z bezpłatnym wariantem Słowenii przez Ptuj, albo wariant Słowacja -Węgry- Cro ? No i w tym roku juz raczej do samego Ciovo autobanką ? Czekam na konstruktywne podpowiedzi.
Pazdrav
jb79
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jb79 » 20.01.2009 14:52

witam wszystkich
ja też 11 czerwca pierwszy raz wybieram się do Chorwacji (Ciovo) Wasze wypowiedzi co do temperatury morza i powietrza są bardzo zachęcające. Szczególnie cieszy mnie ciepłe morze :D :D
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 20.01.2009 15:19

W ubiegłym roku byliśmy w CRO w drugiej połowie czerwca.
90 % naszego trzytygodniowego pobytu: Zavala na Hvarze i Żivogosce Blato :roll: 8)
temp. powietrza powyżej 30stC
temp. wody 25-28 szt.C :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 20.01.2009 16:09

My w tamtym roku byliśmy od 26.05 do 4.06 w Zivogosce - Blato. Temperatura powietrza ok.28. - 30 st.C, tylko jeden dzień pochmurny, ale ciepły. :D
Woda w sam raz do kąpania i pluskania, ok 21 st. C
Fajnie było i w tym roku też chcemy pojechać na początku czerwca. Nie ma jeszcze takich upałów. 8)
jb79
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 17.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jb79 » 20.01.2009 19:58

do wszystkich , którzy byli bądź jeżdżą w czerwcu czy rezerwujecie coś wcześniej czy jedziecie w ciemno????? i w jaki dzień zaczynacie swój urlop :?: :?: :?: :?: czy zwartek to dobry dzień na rozpoczęcie urlopu chodzi o dostępność kwater
vuvo
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) vuvo » 20.01.2009 20:20

byłem w zeszłym roku od 14,06 do 29,06 ciepło miło mało ludzi taniej kwatery do wyboru do koloru jedyna wada jaka widziałem to troche droższe owoce i warzywa w tym roku tez jadę w tym okresie. :lol:
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 20.01.2009 20:57

jb79 napisał(a):do wszystkich , którzy byli bądź jeżdżą w czerwcu czy rezerwujecie coś wcześniej czy jedziecie w ciemno????? i w jaki dzień zaczynacie swój urlop :?: :?: :?: :?: czy zwartek to dobry dzień na rozpoczęcie urlopu chodzi o dostępność kwater


Ja akurat rezerwuję, bo zależy mi na tym miejscu do którego się wybieram ( bungalow nad samą plaża ). Spokojnie jednak można jechać " w ciemno". W tamtym roku widzieliśmy mnóstwo wolnych apartamentów, a w turystycznych miejscowościach cisza. :D No może w Makarskiej jak dla mnie sporo ludzi. :roll:
Przekraczaliśmy granicę w sobotę i totalne luzy, nawet pani celniczka przejrzała paszporty. :D
Spokojnie, nie martw się i śmiało jedź w czwartek , tak jak sobie zaplanowałeś. 8)
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 20.01.2009 21:22

jb79
PostWysłany: 20-01-2009 18:58 Temat postu:
do wszystkich , którzy byli bądź jeżdżą w czerwcu czy rezerwujecie coś wcześniej czy jedziecie w ciemno????? i w jaki dzień zaczynacie swój urlop icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif czy zwartek to dobry dzień na rozpoczęcie urlopu chodzi o dostępność kwater

Popieram również wyjazd w czwartek, albo inny dzień tygodnia. W ubiegłym roku, w pierwszą sobotę wakacji, było już "turystycznie" na drogach.
Oprócz Polaków i Węgrzy ruszyli nad ciepłe morze.
Natomiast w inne dni zawsze mieliśmy "totalne luzy".
linka_ka
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) linka_ka » 10.02.2009 14:44

Ojojoj, ależ się cieszę z tych temperatur!! Też zastanawiałam się jak to będzie na koniec czerwca, ale widzę, że moi synowie będą mieli raj :D
Tych fig tylko szkoda....
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 10.02.2009 16:15

W ubiegłym roku byłem na Rabie w połowie czerwca, był to mój pierwszy wyjazd do Chorwacji i wnioski są takie:
1) Woda dla bywalca Bałtyku jest super, nie mierzyłem temperatury ale po 2 godzinach nurkowanie nie było mi zimno.
2) Temperatura powietrza na poziomie 32 - 34 stopnie potrafi zmęczyć i gdyby była trochę niższa to nie miał bym pretensji.
3) Najdłuższe dni w roku są świetną okazją do wieczornych spacerów po mieście.
4) Wieczory różnie, raz długi rękaw a raz krótki (wieczór znaczy od 23).
5) Po za Loparem nie było tłoku, zawsze znalazło się miejsce na autko i nie trzeba było się przepychać między ludźmi w uliczkach.
6) Dziecko zabrałem tydzień przed rozdaniem świadectw bo i tak nie ma to już znaczenia gdyż jest już po klasyfikacji i dzieciaki chodzą do szkoły bo tak jest w przepisach.
7) Jechałem z piątku na sobotę i jedyne miejsce w którym utknąłem to prom na Rab.
8) Owoce tylko z importu, u naszych gospodarzy winogrona były dalekie od dojrzałości a pomidory zupełnie zielone.

W tym roku jadę po rozdaniu świadectw bo dziecię idzie do gimnazjum i nie mogę wcześniej. Nie potrafię odnieść się do innych miesięcy ale w czerwcu nie mam się specjalnie do czego przyczepić :D
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 14.03.2009 15:59

W ubiegłym roku byliśmy w Podgorze 28.06-05.07.
Temp.ok.30 stopni, woda 26/28 stopni
Polecam wyjazdy ,,czerwcowe''-mniej turystów,dłuższy dzień,ceny ,,przedsezonowe'',większy wybór kwater.
Pozdrawiam :lol: :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 14.03.2009 16:56

linka_ka napisał(a):Ojojoj, ależ się cieszę z tych temperatur!! Też zastanawiałam się jak to będzie na koniec czerwca, ale widzę, że moi synowie będą mieli raj :D
Tych fig tylko szkoda....


Dlaczego? Jest i wczesna odmiana tzw. pertovača, która dojrzewa już w czerwcu...
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela w czerwcu prosze o informacje - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone