Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela w czerwcu prosze o informacje

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.03.2008 10:10

Czerwiec/lipiec super termin. Rok szkolny kończy się 20 VI.
Ja także tak jadę...
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 16.03.2008 14:35

II połowa czerwca ? Owszem, ale jak wybierzesz rejon Kvarneru i wysp Losin, Cres to wieczory w długim rękawku.
Jeżeli w tym samym czasie będziesz na południu np. od Makarskiej w dół to wieczory na balkonie czy tarasie przesiedzisz w krótkim rękawku.
Woda zawsze w tym okresie była już dość ciepła (22-26). A ten brak tłumów ... jak zobaczysz ile ich jedzie kiedy ty wracasz i pomyślisz, że ty od tego uciekasz to za rok pojedziesz właśnie w II połowie czerwca.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 16.03.2008 23:06

Knicz Mirosław napisał(a):II połowa czerwca ? Owszem, ale jak wybierzesz rejon Kvarneru i wysp Losinj, Cres to wieczory w długim rękawku.
Jeżeli w tym samym czasie będziesz na południu np. od Makarskiej w dół to wieczory na balkonie czy tarasie przesiedzisz w krótkim rękawku.


Hmmm, kolega się chyba przewodników naczytał o mitycznych róznicach temperatur między północą a południem. Owszem one są ale ujawniaja się wtedy gdy nie ma turystów czyli jesienią i zimą.
Pomijam, że każdy rok mimo wszystko jest inny (vide ostatni wrzesień z temperaturami w pierwszej połowie iście bałtyckimi) ale bywałem i na północy i na samym poludniu zawsze przed lub po sezonie i jakoś tych różnic nie zauważyłem.
A tak na marginesie Losinj to obok Hvaru i Rabu najbardziej słoneczna wyspa Adriatyku, palmy rosną takie jak na Peljesacu, więc nawet zima nie może byc tam znacząco chłodniej.
PozdraVki
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 17.03.2008 00:08

W pierwszej połowie czerwca dało sią wieczorem wyjść bez sweterka, a woda była jak dla mnie odpowiednio chłodna, a dla żony odpowiednio ciepła. W Bałtyku nigdy się tak nie zdarza, zachodzi tylko ta pierwsza możliwość. Byłem na Peljesaczu
Zibuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 02.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibuś » 17.03.2008 12:38

W tym roku kolejny raz wybieramy sie właśnie zaraz po rozdaniu świadectw.
W tym terminie nie ma jeszcze takiego tłoku na campingach. O temperatury wody i powietrza nie ma się co obawiać. W morzu można sie kopać bez obaw nawet wieczorami.

Pozdrav :sm: Zibuś
dynastia15
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dynastia15 » 26.03.2008 11:37

Hej, ja wybieram sie w tym roku pierwszy raz do Chorwacji i jedziemy od 16 do 28 czerwca, byłam w podobnym okresie w Turcji i juz było bardzo gorąco, mam nadzieje ze bedą fajne temperaturki bez upałów, zabieram małe dziecko, to w upale by było cieżko a i ceny sa niższe i mam nadzieje na mniejsza ilosc urlopowiczów :) :lol: :hut: :papa: Jedziemy do Vodic tak na środek Chorwacji:))) Zastanawiam sie tylko czy sa tam jeżowce, moze ktoś był w Vodicach i wie cos na temat jeżowców w tym mieście?
jarop11
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarop11 » 05.04.2008 21:33

My też wybieramy się zaraz po rozdaniu świadectw. Już nie możemy się doczekać.
Adam,K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1890
Dołączył(a): 25.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam,K » 06.04.2008 08:36

dynastia15 napisał(a):Hej, ja wybieram sie w tym roku pierwszy raz do Chorwacji i jedziemy od 16 do 28 czerwca, byłam w podobnym okresie w Turcji i juz było bardzo gorąco, mam nadzieje ze bedą fajne temperaturki bez upałów, zabieram małe dziecko, to w upale by było cieżko a i ceny sa niższe i mam nadzieje na mniejsza ilosc urlopowiczów :) :lol: :hut: :papa: Jedziemy do Vodic tak na środek Chorwacji:))) Zastanawiam sie tylko czy sa tam jeżowce, moze ktoś był w Vodicach i wie cos na temat jeżowców w tym mieście?


Trzy razy byłem w Chorwacji i jeżowce były wszędzie a temperatura w zeszłym roku w połowie czerwca dochodziła ponoć do 40 stopni, jak mówiła mam miła pani na bazarze w trogirze.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1850
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 06.04.2008 09:05

[quote="Adam,K"][quote="dynastia15"]Hej, ja wybieram sie w tym roku pierwszy raz do Chorwacji i jedziemy od 16 do 28 czerwca, byłam w podobnym okresie w Turcji i juz było bardzo gorąco, mam nadzieje ze bedą fajne temperaturki bez upałów, zabieram małe dziecko, to w upale by było cieżko a i ceny sa niższe i mam nadzieje na mniejsza ilosc urlopowiczów :) :lol: :hut: :papa: Jedziemy do Vodic tak na środek Chorwacji:))) Zastanawiam sie tylko czy sa tam jeżowce, moze ktoś był w Vodicach i wie cos na temat jeżowców w tym mieście?[/quote]

Trzy razy byłem w Chorwacji i jeżowce były wszędzie a temperatura w zeszłym roku w połowie czerwca dochodziła ponoć do 40 stopni, jak mówiła mam miła pani na bazarze w trogirze.[/quote]

Rok temu byliśmy koniec czerwca,wszystko się zgadza temp.ok 33-40st.
majka&sajgon
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) majka&sajgon » 06.04.2008 19:01

My wybieramy się do Chorwacji również od 16 do 28 czerwca i najbardziej obawialiśmy się pogody i temperatury wody ale po przeczytanych postach powyżej jesteśmy spokojni! Jedziemy z małym dzieckiem (5 lat) i ograniczenie kąpieli wodnej graniczy z cudem a przy tej temperaturze to sama przyjemność. Pozdrawiamy
majka&sajgon
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) majka&sajgon » 06.04.2008 19:02

My wybieramy się do Chorwacji również od 16 do 28 czerwca i najbardziej obawialiśmy się pogody i temperatury wody ale po przeczytanych postach powyżej jesteśmy spokojni! Jedziemy z małym dzieckiem (5 lat) i ograniczenie kąpieli wodnej graniczy z cudem a przy tej temperaturze to sama przyjemność. Pozdrawiamy
kondzio
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondzio » 06.04.2008 19:24

w 2007 roku byliśmy w połowie czerwca,temperatura ok.35 stopni,wieczorki na tarasie w krótkich spodenkach i koszulkach do godz.23-24.
woda temp.23-25 stopni.
woda bez jeżowców plaża drobne kamyki

jeszcze jedno było to w Basce na Krku dzielnica Zarok
verus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 29.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) verus » 07.05.2008 13:51

od kiedy spada nawałnica turystów ?
lipiec czy już końcem czerwca ?
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 08.05.2008 17:49

Widzę, że coraz więcej ludzi wyjeżdża w czerwcu, wystarczy spojrzeć w kalendarz wyjazdowy. Ja ruszam 20.06.
kikus
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kikus » 09.05.2008 15:11

do momentu rozpoczecia szkolnych wakacji na plazach panuje niemal pustka ;)
owo rozpoczecie jest natychmiastowo odczuwalne ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Brela w czerwcu prosze o informacje - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone