Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela i okolice 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
age1974
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) age1974 » 16.09.2012 08:12

Świetna relacja.Jestem raczkującym cromaniakiem .W tym roku pierewszy raz byliśmy w Chorwacji-Istra.
Za rok 100% wracamy ,ale kierunek Dalmajca.Po twojej relacji przekonałam się że Brela jest w sam raz dla nas .
Aprtament MIKIĆ wolny w terminie który mnie interesuje. Dlatego mam pytanie na którą plażę z tego apartamentu jest najbliżej i jak daleko jest na tą piękną zatoczkę.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.09.2012 17:23

age1974 napisał(a):Aprtament MIKIĆ wolny w terminie który mnie interesuje. Dlatego mam pytanie na którą plażę z tego apartamentu jest najbliżej


jeśli mogę się wtrącić: wychodząc z Apartmanu od góry na ul. Ścit w prawo w dół, skierujesz się w kierunku: rondka na promenadzie do zawracania aut, potem do małej plaży/zatoczki ze skałkami, potem skałka symbol Breli i plaża Punta Rata; wychodząc z Apartmanu na ul. Ścit w lewo nieco w górę, potem prosto (nie ostro w prawo w górę, bo to do Jadranki) obok innych apartmanów, schodkami w dół na plażę Stomarica; wg mnie raczej jedna droga tzn odległość
Ostatnio edytowano 16.09.2012 19:51 przez te kiero, łącznie edytowano 1 raz
age1974
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) age1974 » 16.09.2012 17:52

Dziękuję za tak dokładną odpowiedź. To jeszcze jedno pytanie jeśli można :oops: Na stronie Apartamentu jest informacja że do plaży jest 70 m .Jakoś nie chce mi się wierzyć :?: Zatoczka ze skałkami chyba najładniejsza tzn.ustronna jeśli to w ogóle możliwe w lipcu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.09.2012 19:56

70m to nawet w linii prostej do promenady nie ma (zawsze trochę skracają); można między innymi domkami, apartmanami, po wielu schódkach i zawijasach, uważając by nie wejść na prywatną posesję; na szczęście wiele jest opisanych "Privat"; jeśli chodzi o zatoczki to na początku sierpnia nie było problemów z miejscem na plaży, choć wiele "całodobowo zarezerwowanych", najwięcej ludzi jednak na Punta Rata i Soline
age1974
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) age1974 » 16.09.2012 20:11

To znaczy spacerek 15 min z całym majdanem :lol: .
karolcia1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolcia1 » 16.09.2012 20:27

Od 1.09 do 8.09 byłam w Baśce i prawie co wieczór błyskało się nad Brać(ą) 8O :lol: Jechaliśmy z myślą że będą upały a tu niespodzianka :evil: Dobrze że w ciągu dnia było słonecznie.A Brela też mi przypadła do gustu.Jakoś tak spokojniej.Pozdrawiam. :)
RONINEK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 138
Dołączył(a): 08.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RONINEK » 16.09.2012 23:28

Relacja S U P E R !

Przeczytałem jednym tchem po kolacji :) Łezka się w oku zakręciła na znajome widoczki :)

Pozdrawiam !
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.09.2012 08:16

age1974 napisał(a):Świetna relacja.Jestem raczkującym cromaniakiem .W tym roku pierewszy raz byliśmy w Chorwacji-Istra.
Za rok 100% wracamy ,ale kierunek Dalmajca.Po twojej relacji przekonałam się że Brela jest w sam raz dla nas .
Aprtament MIKIĆ wolny w terminie który mnie interesuje. Dlatego mam pytanie na którą plażę z tego apartamentu jest najbliżej i jak daleko jest na tą piękną zatoczkę.


Pozdrówcie gospodarzy. Oni w zasadzie gadają tylko po swojemu, ale nas powinni pamiętać.
Który apartman wybraliście ? Niezły na fotacj jest 10+2 :roll:
Wbij ze strony gospodarzy namiary w google maps i zobaczysz N 43°22'38.5", E 16°55'06"
Acha parking jest nad domem, ale to on pokaże wszystko.

Do plaży kawałek jest, nie znaleźlismy bezp zejścia z domu, chodziliśmy trochę w dół i schodkami na dół. Zejście pikuś, gorzej powrót.
Tu schodziliśmy, ale można w drugą stronę od domu do schodów na sam dół. Dużo schodków jest private

Obrazek

Żałuję, że nie wziąłem pontonu, było gdzie "parkować" na wodzie...
Ostatnio edytowano 05.12.2015 10:03 przez jackuc, łącznie edytowano 1 raz
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.09.2012 08:30

Iwona1973 napisał(a):....a jeśli chodzi o Hvar to warto :D i to jak!Byłam w tym roku-jest cudowny...ale zamiast wierzyć mi na słowo wybierzcie się i sami oceńcie :lol: (jestem dziwnie spokojna, że będziecie tego samego zdania),pozdrawiam.


Hm może trochę na wyrost, ale już zaczynam myśleć o następnych wakacjach :roll:
Nie wiem czy się uda, ale trzeba zakładać, że tak

W związku z tym może Ty oraz inni doświadczeni na Hvarze cromaniancy podpowiedzą mi:

1. Gdzie na Hvarze szukać kwatery ? Nie wiem czy będzie nas dwójka czy więcej, ale chodzi o miejscowość. Zależy nam na spokoju, może być blisko czegoś większego na dojście piechotą np., w miarę ciszy, urozmaiconej plaży ze skałkami, miejsca do nurkowania z rurką itp.
Fajnie jakby był w miarę normalny parking na kwaterze bez potrzeby przestawiania samochodów jak ktoś chce wyjechać.
Dzięki za porady, może jakieś namiarki :mrgreen:

2. Nigdy się nie przeprawiałem promem tylko widziałem jak to się odbywa. Podjeżdżam w kolejkę i tyle ? Czy trzeba gdzieś kupić jakies bilety wcześniej ? Jak rozumiem wjeżdża się przodem promu a wyjeżdza tyłem na drugim brzegu ?
Sorki jeśli to naiwne pytanie....

:papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.09.2012 08:43

Acha jakby co to jeden z gospodarzy pobliskich (Pervan) zamieścił fajną galerię z Breli

https://picasaweb.google.com/114664288371524438911
age1974
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) age1974 » 17.09.2012 09:00

Jak widzisz my już też "może na wyrost "planujemy wakacje na przyszły rok .Plan trzeba mieć żeby całą zimę wiedzieć na co pracować :lol: :mrgreen: . Dziękuję za info o o plaży .Miałam nadzieję że do będzie trochę bliżej.W tym roku na Istrze trochę się nachodziliśmy .
age1974
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 14.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) age1974 » 17.09.2012 11:50

Bardzo dziękuję za e-maila.Czy kwatera Mikic jest godna polecenia czy raczej szukać czegoś innego?Niby wszystko wydaje się ok.
Interesuje nas Ap.2+1 ten w którym byliście .Nie jest za mały dla 3 osób?
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.09.2012 12:12

Ja mogę z czystm sercem polecić chociaż dla trzech osób może być ciasnawo. Spanie dla 3 osoby raczej na rozkładanej amerykance (taki mebel, bez podtekstów :twisted: ).
Parking na górze domu bezproblemowy
Łazienka spora, Pani wymienia ręczniki co kilka dni i raz pościel.
Problemem może być malutka lodówka (trochę się grzeje i są ciepłe sztuće w szufladzie, my uchylalismy szuflade to ciszej pracowała) i kuchenka a także brak w pokoju dużego stołu, ew można ten z tarasu wtargać lub jeść na tarasie, ale.....

taras jest bardzo słoneczny i jak jest lampa ciężko wysiedzieć. My mieliśmy sznurek który rozwisilismy a na nim stary kocyk aby trochę zasłonić słońce i wypić kawę.

No i nożki w zasadzie wszędzie w Breli trzeba wyćwiczyć, ale to chyba dobrze
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 17.09.2012 18:55

Fajna relacja, przeczytałem ją z pewnym opóźnieniem, ale co tam, warto było... :papa:
menadzer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) menadzer » 17.09.2012 20:20

jackuc napisał(a):
I przerwa w zajęciach

Obrazek

Na pewno jest gdzie iść na wagary wokoło….



Widzicie szaliki polskich klubów piłkarskich z Ekstraklasy? W zeszłym roku jadłem tak obiad, właściciel mówi po polsku i jest fanem polskiej Ekstraklasy. Obiecałem mu wysłać szalik mojego Zagłębia, ale jeszcze tego nie zrobiłem. Ale wyślę. Zabawne, jako Aperitif podał nam antybiotyk, jak to nazwał, w postaci niezłej rakiji :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brela i okolice 2012 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone