Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.09.2012 00:40

piwo34 napisał(a):To może w nawiązaniu do mojego weekendowego pobytu w Beskidzie Śląskim wrzucę parę fotek z sobotniej wycieczki na Baranią Górę.


Dopisałem Cię do spisu wycieczek na pierwszej stronie.

Fajna wycieczka, ale widok na stoki Baraniej od strony żywieckiej - przerażający... :roll:

Pozdrawiam.
piwo34
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 98
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piwo34 » 20.09.2012 07:34

Dzięki.
No niestety pogoda nie pozwoliła nam cieszyć się tym czego oczekiwaliśmy najbardziej, tj pięknymi widokami. Ale może następnym razem... :D
Pozdrawiam
Piotrek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.09.2012 19:41

29 września (sobota): Bystra - Przełęcz Kołowrót - Szyndzielnia (1028) - Klimczok (1117) - Schronisko pod Magurą - Bystra

Skusiła nas piękna pogoda i pojechaliśmy w góry, niemal najbliżej jak się dało ;) Chcemy zrobić sobie spacer na Szyndzielnię i Klimczok. Startujemy zielonym szlakiem z Bystrej. Przechodzimy obok budynku nadleśnictwa i hodowanych tam gęsi ;):

Obrazek

Jedna z nich najwyraźniej chciała mnie uszczypnąć; dobrze, że była za płotem ;)

Obrazek

Na początku szlak jest bardzo błotnisty. Podziwiamy pierwsze kolory jesieni (wyżej będzie bardziej kolorowo :))

Obrazek

Szlak prowadzi przez las z przewagą buków.

Obrazek

Idealna miejsce na odpoczynek - siadamy na chwilę i dla dodania sobie energii zjadamy coś czekoladowego. Chyba właśnie coś przeżuwam ;):

Obrazek

Ruszamy dalej:

Obrazek

Po chwili dogania nas grupka młodzieży z księdzem na czele. Puszczamy ich przodem:

Obrazek

Wkrótce docieramy do Przełęczy Kołowrót, na której zmieniamy szlak na żółty, czyli idziemy wąską ścieżką w prawo:

Obrazek

Widoki mamy, na razie, na Bielsko ;):

Obrazek

Jeszcze kawałek w górę i zdobywamy szczyt Szyndzielni ;) Nie jest to wielkie osiągnięcie, ale przecież mogliśmy wyjechać gondolką, więc jest nieźle ;) Powiem szczerze, że rozważałam taką opcję (wyjazd wagonikiem i dłuższą wycieczkę granią, np. na Błatnią), ale ceny biletów mnie zmroziły - 15 zł od osoby w jedną stronę (20 zł w obie).

Weszliśmy sobie więc i mamy satysfakcję :) Oraz 30 zł w kieszeni 8)

W schronisku na Szyndzielni pełno ludzi, co było do przewidzenia.

Obrazek

Mijamy je tylko i żółtym szlakiem zmierzamy na Klimczok.

c.d.n.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2012 21:22

Witam... :)

Więc tak.... w sobotę, około wpół do dziewiątej rano przejeżdżałem ostatni raz koło stawu z gęsiami. :lol:

Wcześniej przeciąłem zarówno szlak zielony, jak i żółty :lol:

Wy idąc zielonym, w pewnym momencie musieliście przeciąć dość szeroką, nową, gruntową leśną drogę, która w tym miejscu tworzy zakręt... jeżeli na ziemi były ślady kół - musiały to być moje ślady :lol:

Chyba już gdzieś pisałem, że ciągle się gdzieś w Beskidach mijamy...?

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.09.2012 21:49

Interseal napisał(a):Więc tak.... w sobotę, około wpół do dziewiątej rano przejeżdżałem ostatni raz koło stawu z gęsiami. :lol:

Wcześniej przeciąłem zarówno szlak zielony, jak i żółty :lol:

Znowu depczemy sobie po piętach :lol:


Interseal napisał(a):Wy idąc zielonym, w pewnym momencie musieliście przeciąć dość szeroką, nową, gruntową leśną drogę, która w tym miejscu tworzy zakręt... jeżeli na ziemi były ślady kół - musiały to być moje ślady :lol:

Była taka droga :) Ślady kół widzieliśmy parę razy w różnych miejscach, więc już nie pamiętam, czy tam też. Ale pewnie były Twoje, chyba że ktoś jeszcze jechał później.


Interseal napisał(a):Chyba już gdzieś pisałem, że ciągle się gdzieś w Beskidach mijamy...?

Ostatnio w rejonie Skrzycznego, a w okolicach Świniorki więcej niż raz ;)

Fajną masz pracę - przyjemne z pożytecznym ;)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 30.09.2012 22:58

Interseal napisał(a):Witam... :)
... jeżeli na ziemi były ślady kół - musiały to być moje ślady :lol:

Mariusz. Dlaczego w górach robisz koła i na dodatek śladowe ? :wink: :wink: :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2012 16:39

maslinka napisał(a):Fajną masz pracę - przyjemne z pożytecznym ;)


Hmmm... można by podyskutować, ale nie na forum...

No właśnie... Fatamorgana się stęsknił :lol: co powiecie na jakieś spotkanie w górach i obgadanie podobnych i innych tematów? Jeździliśmy już na nartach w deszczu, może jeszcze coś dziwniejszego teraz się przytrafi?

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 01.10.2012 16:41 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2012 16:41

romuald22 napisał(a):
Interseal napisał(a):Witam... :)
... jeżeli na ziemi były ślady kół - musiały to być moje ślady :lol:

Mariusz. Dlaczego w górach robisz koła i na dodatek śladowe ? :wink: :wink: :D


8O :lol:

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.10.2012 16:55

Interseal napisał(a):No właśnie... Fatamorgana się stęsknił :lol: co powiecie na jakieś spotkanie w górach i obgadanie podobnych i innych tematów? Jeździliśmy już na nartach w deszczu, może jeszcze coś dziwniejszego teraz się przytrafi?

My jesteśmy jak najbardziej za :D Na razie nie mamy żadnych wiążących planów na najbliższe weekendy.

Fajnie by było jeszcze w październiku, póki są kolorowe (czy jakiekolwiek) liście na drzewach i przynajmniej szansa na cieplejsze dni. Chociaż może być tak jak z tym nartowaniem w deszczu... Być może ktoś z nas ma pecha do pogody ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.10.2012 18:47

29 września (sobota): Bystra - Przełęcz Kołowrót - Szyndzielnia (1028) - Klimczok (1117) - Schronisko pod Magurą - Bystra. Część druga

Za szczytem Szyndzielni na szczęście jest mniej tłoczno. Robimy sobie krótką przerwę na sesję zdjęciową - focimy jesień i nie tylko ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety niebo zasnuło się chmurami. Ale jeszcze będzie dzisiaj piękne słońce :)

Póki co, idziemy dalej żółtym szlakiem w stronę Klimczoka:

Obrazek

Obrazek

Przed nami rozciągają się widoki, tym razem już nie na Bielsko-Białą ;):

Obrazek

Na horyzoncie widać... właśnie: czy to jest czeska Lysa Hora :?::

Obrazek

Im wyżej, tym bardziej kolorowo:

Obrazek

Docieramy na szczyt Klimczoka. Widać nasz kolejny cel - schronisko "Klimczok" pod Magurą:

Obrazek

Ale na razie trochę się pokręcimy po szczycie. Jeszcze wejdę mężowi w kadr ;):

Obrazek

Ciekawe, kiedy uda nam się zrealizować plan wejścia na Babią :roll:

Pod szczytem Klimczoka zrobiono niby to ogródek, niby miejsce do biwakowania. Są kwiatki, ławeczki i krąg do ogniska:

Obrazek

Są też niestety "pamiątki" po turystach :evil::

Obrazek

Obrazek

Tuż obok stoi szałas nazwany Chatką na Gorycznej Skałce i informacja, że kiedyś nazywała się ona Chatką na Klimczoku:

Obrazek

Na stokach Klimczoka jest sporo borowinek. Na krzaczkach wciąż jeszcze są jagody. Nie mogę się powstrzymać :D:

Obrazek

Ze zdziwieniem uświadamiamy sobie, że w tym roku jagód w górach jeszcze nie jedliśmy 8O Pamiętam, że będąc w czerwcu na Pilsku, żałowaliśmy, że jest za wcześnie. Później jakoś nie było okazji.

Po jakimś czasie odrywam się od krzaczków ;) Pora zjeść coś konkretniejszego. Przed nami schronisko pod Magurą:

Obrazek

za nami Klimczok:

Obrazek

c.d.n.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.10.2012 18:58

maslinka napisał(a):
Na horyzoncie widać... właśnie: czy to jest czeska Lysa Hora :?::


Tak. Lysa Hora, przed nią przypuszczalnie pasmo Javorovego, a z przodu Czantoria.

Pozdrawiam.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.10.2012 20:11

Przepiękne kolory jesienne zaczynają się w górach pojawiać :)
Plan zdobycia Babiej? Czy to znaczy, że na Babiej nie byłaś...?

pozdr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 01.10.2012 20:19

Interseal napisał(a):
maslinka napisał(a):
Na horyzoncie widać... właśnie: czy to jest czeska Lysa Hora :?::


Tak. Lysa Hora, przed nią przypuszczalnie pasmo Javorovego, a z przodu Czantoria.

Dzięki, tak myślałam, ale wolałam zapytać. Kiedyś już wzięłam ją za Pradziada ;)



janusz.w. napisał(a):Plan zdobycia Babiej? Czy to znaczy, że na Babiej nie byłaś...?

No właśnie nie byłam :( Wstyd, prawda? Ale jeszcze będę :)



Ta - dam! To mój post nr 5 tys. :D :lol:
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 01.10.2012 20:28

Nooo, to taaaa - dammmm... :D -gratulacje :!:
Eee, tam wstyd... :wink:

pozdr
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.10.2012 23:03

Interseal napisał(a):
maslinka napisał(a):
Dzięki, tak myślałam, ale wolałam zapytać. Kiedyś już wzięłam ją za Pradziada ;)

No właśnie nie byłam :( Wstyd, prawda? Ale jeszcze będę :)



Hmmm... można by podyskutować, ale nie na forum...

No właśnie... Fatamorgana się stęsknił :lol: co powiecie na jakieś spotkanie w górach i obgadanie podobnych i innych tematów? Jeździliśmy już na nartach w deszczu, może jeszcze coś dziwniejszego teraz się przytrafi?

Pozdrawiam.

Widzę, że Maslinki już ruszyli w góry!
:D
Taaak....Świniorka wiecznie żywa!
I mnie już niesie w nasze góry- zwłaszcza teraz, jesienią.
A Babią polecam jednak najbardziej zimą...

Ja też jestem za październikiem, ale tym razem bardzo mi się chce odwiedzić pewną przeuroczą miejscowość w Kotlinie Klodzkiej ...
Miedzygórze!
I co Wy na to?
Tanio nocleg, otoczenie wyśmienite ( najpiękniejszy wodospad w Polsce, mały wąwóz, Śnieznik itd.)... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone