Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Beskidy.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 04.10.2012 23:35

Zainspirowany ubiegłoroczną fotorelacją Maslinki:

maslinka napisał(a):Brenna Centrum - Horzelica - Stary Groń - Grabowa - Kotarz - Hala Jaworowa - Brenna Hołcyna - Brenna Centrum


postanowiłem wykorzystać ostatni podobno ciepły dzień w tym roku i pójść po jej śladach. Nie znałem tych szlaków, nigdy tą drogą nie szedłem.
Zostawiłem auto jak zawsze pod kościołem i ruszyłem w stronę zielonego szlaku. Niestety tuż za mostkiem oznakowanie zniknęło więc poszedłem "na wyczucie" szeroką drogą między domami. Po kilkunastu minutach dotarłem do czarnego szlaku i dalej już bez problemu na Stary Groń i Grabową do czerwonego. Tu, będąc już potwornie głodny, próbowałem odnaleźć wspomniane przez Maslinkę schronisko - niestety bez rezultatu. Kończyła mi się też woda, więc dość szybkim krokiem przemierzyłem resztę trasy aż do pięknej doliny Hołcyny. Na moment przysiadłem jedynie na Hali Jaworowej by nacieszyć oczy pięknymi widokami i wygrzać kości w jesiennym słońcu. Zaciekawiła mnie zrujnowana budowla u dołu hali, przypominająca raczej domek letniskowy niż bacówkę 8O Może Interseal wie, co to kiedyś było :?:
Brenna niezmiennie zachwyca mnie za każdym razem gdy w niej jestem. A bywam tam często, bo to zaledwie godzinka drogi z mojego domu. Za każdym razem odkrywam nowe zakątki. Tak było też dzisiaj z doliną Hołcyny. Piękne miejsce.
Brenna, w przeciwieństwie do Wisły czy Ustronia, nie jest też nigdy zbyt zatłoczona - nawet w środku sezonu. Dzisiaj była wręcz wyludniona. Musiałem się troszkę nachodzić by coś zjeść, bo większość knajpek była już zamknięta.

Nie będzie fotorelacji, bo żaden ze mnie fotograf i aparatu nigdy ze sobą nie zabieram. Najciekawsze obrazy zapisuję we własnej pamięci :) Wrzucę jedynie parę fotek wykonanych telefonem:
Załączniki:
2012-10-04-130.jpg
Hala Jaworowa
2012-10-04-126.jpg
Brenna
2012-10-04-128.jpg
Stary Groń
2012-10-04-129.jpg
Widok na Halę Jaworową
2012-10-04-131.jpg
Tajemniczy domek na Hali Jaworowej
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 04.10.2012 23:45

Greenrs, cieszę się, że wycieczka Ci się udała. Dziwna sprawa z tą Chatą na Grabowej. Była tuż przy czarnym szlaku, przed szczytem Grabowej.

Też bardzo lubię Brenną i jej urokliwe doliny - Dolinę Leśnicy i Hołcyny. Zdecydowanie spokojniej niż w Wiśle czy Ustroniu (dzięki temu, że nie jest to miejscowość przelotowa) i bardziej urokliwie :)

Pozdrawiam :papa:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 04.10.2012 23:52

greenrs napisał(a):
Nie będzie fotorelacji, bo żaden ze mnie fotograf i aparatu nigdy ze sobą nie zabieram. Najciekawsze obrazy zapisuję we własnej pamięci :) Wrzucę jedynie parę fotek wykonanych telefonem:

Jak na telefon i żadnego fotografa to bardzo ładna ta 1-sza fotka. :) :D


Nie, no Krzychoooo ....aleś wypalił z tą Babią w zimowo-jesiennej okrasie!
Bardzo fajne chmurki miałeś i jaką widoczność!

Maslinko... jak tam narada nad Międzygórzem?

Noclegi proponowałbym tu:
http://www.gigant.ng.pl/cennik.html
Termin do ustalenia. Póki jesień złota...
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5794
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 05.10.2012 00:07

maslinka napisał(a):Dziwna sprawa z tą Chatą na Grabowej. Była tuż przy czarnym szlaku, przed szczytem Grabowej.


No dziwna sprawa :? Było tam kilka zabudowań, ale na pewno żadne z nich nie było knajpką. Wyglądały raczej na zwykłe mieszkalne domy. Żadnej reklamy, szyldu czy parasoli. Brakowało mi tej "mety" :wink:

Fatamorgana napisał(a):Jak na telefon i żadnego fotografa to bardzo ładna ta 1-sza fotka. :) :D


Dzięki :D
Użytkownik usunięty
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2012 10:40

greenrs napisał(a):No dziwna sprawa :? Było tam kilka zabudowań, ale na pewno żadne z nich nie było knajpką. Wyglądały raczej na zwykłe mieszkalne domy. Żadnej reklamy, szyldu czy parasoli. Brakowało mi tej "mety" :wink:


Zdjęcie zrobione ze szlaku. Tak wygląda. Czyżby podzieliła los innych podobnych chat?
http://www.polskiekrajobrazy.pl/Galerie ... abowa.html

Co do obiektu "na Kotarzu" (Hali Jaworowej - miejscowi bardzo rzadko używają tej nazwy) to nie wiem, co to było. Dość powiedzieć, że jeszcze na tej hali nigdy nie byłem :lol:
Kiedyś była tam bardzo duża owczarnia, być może to pozostałość po tamtym przedsięwzięciu?

Co do Brennej i spokoju... jeszcze jest dobrze.

Teraz łatwiej jest wjechać i wyjechać w kierunku na Skoczów.
Centrum mocno się zmieniło - dla mnie niekoniecznie na lepsze, ale dla turystów pewnie tak. W dolinach panuje jeszcze większy spokój. Co prawda w niedziele przy ładnej pogodzie na szlakach turystycznych aż huczy, ale to przypadłość wszystkich szlaków w Beskidzie Śląskim.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.10.2012 15:02

Marzec 2008.
Wyjątkowo nie sam, tylko z kumplem. Trasa: Wapienica - Szyndzielnia - Klimczok - Błatnia - Wapienica.

Początek:

PIMG0043.jpg


PIMG0049.jpg


PIMG0059.jpg


PIMG0063.jpg


PIMG0064.jpg


PIMG0069.jpg


PIMG0070.jpg


Środek:

PIMG0071.jpg


PIMG0072.jpg


PIMG0080.jpg


PIMG0088.jpg


PIMG0090.jpg


PIMG0093.jpg


Końcówka:

PIMG0095.jpg


PIMG0097.jpg


PIMG0098.jpg


PIMG0105.jpg


PIMG0110.jpg


PIMG0114.jpg


PIMG0120.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.10.2012 15:09

Wojtek, Ty to masz szczęście do pogody :) I do widoczności!

Pozdrawiam :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2012 15:12

Franz napisał(a):
PIMG0072.jpg



To miejsce zastanawia mnie od zawsze. Poprzeczny kilkumetrowy uskok terenu.

Kiedyś po ciemku wracałem z Brennej do Bielska, jechałem tu na zadku aż miło :lol: .

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.10.2012 15:19

maslinka napisał(a):Wojtek, Ty to masz szczęście do pogody :) I do widoczności!

Zdarza się. Nie było aż tak obrej widoczności, jak na przykład tutaj - fotki na końcu, ale nie było źle.

Interseal napisał(a):Kiedyś po ciemku wracałem z Brennej do Bielska, jechałem tu na zadku aż miło :lol: .

Oj, tak. Można tam pojechać.

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.10.2012 12:21

A co do wycieczki górskiej Cromaniackiej, to myśleliśmy raczej o jednodniowym wypadzie. Poświęcimy się i wstaniemy skoro świt ;) Dwa dni wymagają już większej organizacji, a dodatkowo w Kotlinę Kłodzką jest dosyć daleko. To jest przynajmniej nasze zdanie.

Mnie się po cichu marzy wycieczka na Wielką Raczę. (Myślę, że Śląski można skreślić - za bardzo oblegany przez turystów. Żywiecki bardziej pusty i ciekawszy :)) Jakby co, to na Babią też się piszemy, jeśli pogoda będzie odpowiednia :)

Mariusz, Fata, napiszcie, co o tym sądzicie. I przede wszystkim, kiedy ten plan mógłby być zrealizowany? Jak dla nas to może być nawet następny weekend albo jeszcze następny.

Pozdrav :papa:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.10.2012 16:00

maslinka napisał(a):...Żywiecki bardziej pusty i ciekawszy :)) Jakby co, to na Babią też się piszemy, jeśli pogoda będzie odpowiednia :)

A w zeszłym tygodniu zlot żywczaków na Babiej jak co roku se był.
Nie było Was...
ziomek
Croentuzjasta
Posty: 428
Dołączył(a): 15.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziomek » 07.10.2012 19:32

Pismak ze mnie żaden ale ponieważ Wielka Racza to jedna z moich ulubionych górek pozwolę sobie wrzucić kilka fotek z naszej zimowej wycieczki żółtym szlakiem z Rycerki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2012 19:46

maslinka napisał(a):Mariusz, Fata, napiszcie, co o tym sądzicie. I przede wszystkim, kiedy ten plan mógłby być zrealizowany? Jak dla nas to może być nawet następny weekend albo jeszcze następny.


Za tydzień żona wybiera się do stolicy Republiki Rakouska na weekend. :wink:
Jeżeli ma być to jeden dzień, to proponuję sobotę za dwa tygodnie. Niedziela odpada - czeka mnie spotkanie z braćmi mniejszymi ... w ZOO.... nie w klasztorze.

Z dwojga złego jestem za Żywieckim. :wink:

Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2012 20:12

romuald22 napisał(a):
Nie było Was...


Jaki ze mnie Żywczak ? :lol: :wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 07.10.2012 20:37

.....
Ostatnio edytowano 01.06.2013 11:25 przez AndrzejJ., łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska

cron
Beskidy. - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone