Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Co was dzisiaj ucieszyło, co zasmuciło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.04.2022 11:50

piekara114 napisał(a):z Avola nie ma jak dostać się do Katani w niedzielę....

W niedzielę komunikacja autobusowa praktycznie nie istnieje. W normalny dzień z Avola miałabyś autobus prosto na lotnisko.

piekara114 napisał(a):Taormina niegarnieta jeszcze do zwiedzania i jazdy bo chce ją połączyć z Castelmola. A bilet w jedną stronę to już 7 eur.

Mi wychodzi przy andata e ritorno 4,5 + 1,5. W dwie strony dla 3 osób 36 €. I tak tanie niż auto i nie obchodzi Cię parkowanie w Taorminie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2022 21:09

Poprosiłam Janusza o przeniesie, aby móc z czystym sumieniem kontynuować....

Ta komunikacja w niedzielę zmusiła do zmiany planów, bo nie dało się dostać z Avola do Katani, a z Syrakyz jest Interbus. Mam nadzieję, że one kursują zgodnie z rozkładem. Możesz potwierdzić?


Proszę daj linka do tego połączenia do Taorminy. Ja znajduje sporo droższe....
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.04.2022 21:21

Korzystam z wyszukiwarki na http://www.interbus.it
W niedzielę co godzinę z Corso Umberto w Syrakuzach jest połączenie prosto na lotnisko i dalej na dworzec autobusowy w Katanii.
Jak szukasz połączenia do Taorminy wybierz od razu datę w polu ritorno, wtedy masz niższą cenę za jednoczesny zakup biletów tam i z powrotem.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2022 22:30

A patrzyłam na kolej...
Interbus jest w miarę punktualny? bo wiem, że pociągi tak.

Kurczę, nie ma rozkładu jeszcze na 1 czerwca... chyba muszę poczekać kilka dni, bo na 31 maja jest..
Patrzę z ciekawości na 30/05, wyjazd Katania o 9 i powrót z Taorminy o 17:15 i wychodzi mi 4,5+4,5, więc więcej... Ale nie widzę opcji zaznaczenia bilet powrotny, przy szukaniu od razu w wyszukiwarce wybieram dwie te same daty.... Szkoda, że nie ma wersji ENG ułatwiłoby mi to działanie....
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 24.04.2022 23:05

piekara114 napisał(a):Interbus jest w miarę punktualny? bo wiem, że pociągi tak.

Generalnie na Sycylii nie mieliśmy problemów z punktualnością ani pociągów, ani autobusów.

piekara114 napisał(a):wychodzi mi 4,5+4,5,

Aaaa, to się nie zrozumiałyśmy :D .
Ja liczyłam przejazd z Katanii do Taorminy i dalej do Castelmola.
4,5 do Taorminy i 1,5 do Castemoli, razem 6 €.
6*2*3 = 36 €

piekara114 napisał(a):Ale nie widzę opcji zaznaczenia bilet powrotny, przy szukaniu od razu w wyszukiwarce wybieram dwie te same daty....

Dobrze wybierasz :).
Wersja komórkowa strony wygląda trochę inaczej.


piekara114 napisał(a):Kurczę, nie ma rozkładu jeszcze na 1 czerwca... chyba muszę poczekać kilka dni, bo na 31 maja jest..

Jest szansa na większą częstotliwość kursów.

A kiedy dokładnie jedziecie?
I za ile udało Ci się znaleźć noclegi? Bo ja nad Como na przełom maja i czerwca nie widziałam nic sensownego poniżej 65-70 euro za app/studio dla 2 osób.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.04.2022 23:23

26 mają - 2 czerwca.
Taormina będzie między 30maja a 1 czerwca, inaczej się nie da.

Noclegi dla 3 os: apartament z kuchnią i min. 1 sypialnia. Łącznie za 7 nocy 364 eur, czyli średnio 52. Kierowałam się raczej ceną przy wyborze, a potem lokalizacją (bliskość do przystanków i plaży). Wszystko z opcją odwołania, z czego już skorzystaliśmy jak coś lepszego się trafiło i tak udało się obniżyć ceny o 100 eur. Jeszcze muszę raz przyjrzeć się Syrakuzom, na razie mamy nocleg dość blisko dworca, na wyspie ciężko było coś sensownego dla 3 os.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.04.2022 09:49

To jestem pozytywnie zaskoczona. W tych granicach płaciliśmy w 2019 roku za apartament dla dwóch osób w Cefalu, Syrakuzach i Scicili, wyjazd też przełom maja i czerwca.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.04.2022 18:38

Dziewczyny, wczoraj u Wędrownych Motyli pojawił się nowy film, z Sycylii właśnie:



Może się Wam przyda 8)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.04.2022 20:11

maslinka napisał(a):Może się Wam przyda 8)

W sam raz dla Beaty. Wędrowne Motyle też podróżowały z Avoli :D .
Dzięki Agnieszko, fajnie było znowu spojrzeć na moje kochane Scicii :hearts: .
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.04.2022 22:05

Jam ci odkrył Scicli (nie chwaląc się) ;) ;)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.04.2022 22:09

tony montana napisał(a):Jam ci odkrył Scicli (nie chwaląc się) ;) ;)

Nie zaprzeczam :D . Masz moją dozgonną wdzięczność :oczko_usmiech:.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2022 08:40

Ja tam wolę blogi i czytać, ale skoro polecacie to obejrzę.
:papa:
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 28.04.2022 05:56

Dzień dobry wszystkim po dłuższej przerwie. Powiedzcie mi, ale tak szczerze, czy we Włoszech wakacje według Was wyjdą taniej niż w Chorwacji czy drożej? :) Chodzi o identyczny standard pobytu, jedzenia i.t.p. Oczywiście wyjazd samochodem - ceny paliw nie wliczane :) Wyjazd rodziny 2+2.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.04.2022 09:43

Dziewczyny,
wczoraj obejrzałam podlinkowany film. Ale się uśmiałam :lol: ....Te same problemy, które się i u nas pojawiły na etapie planowania i miały wpływ na rozłożenie noclegów i cały plan :mrgreen:


@Farstone - moje subiektywne porównanie: we Włoszech ciężko znaleźć darmowe parkingi (ale są). W porównaniu do Cro: w IT noclegi droższe, w sezonie często w opcji 7 dni lub wielokrotność (np. problem 10 dni lub wynajem od czwartku do wtorku, coś takiego jak wynajem bezpośredni to mało popularna forma), ale jedzenie tańsze (choć to zależy gdzie), tańsze zakupy w marketach pod własne pichcenie.

:papa:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8662
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.04.2022 10:17

piekara114 napisał(a):Dziewczyny,
wczoraj obejrzałam podlinkowany film. Ale się uśmiałam :lol: ....Te same problemy, które się i u nas pojawiły na etapie planowania i miały wpływ na rozłożenie noclegów i cały plan :mrgreen:

Po tylu tygodniach podróżowania po Włoszech komunikacją publiczną dla mnie takie planowanie to już rutyna :D . I bardzo to lubię 8) . Najszybciej nauczyłam się, żeby nie przeprowadzać się w niedzielę :mrgreen: .


Farstone napisał(a):czy we Włoszech wakacje według Was wyjdą taniej niż w Chorwacji czy drożej?

To zależy :mrgreen: .
Po pierwsze od regionu jaki wybierzesz, po drugie od, jak sam to określasz, standardu pobytu.
Jedziesz autem, więc w obszarze zainteresowań są pewnie północne regiony Włoch. Jeśli wybierzesz Ligurę, Toskanię czy Wenecję Euganejską to cena noclegu będzie pewnie wyższa niż w Cro. O ile trudno powiedzieć, bo zależy od standardu. W Chorwacji też rozstrzał cenowy jest ogromny - w lipcu 2021 w Omišu miałam oferty od 35€ za app w stylu późny Tito do 65€ za nowocześnie urządzony z widokiem na morze.
Taniej może być w Emilii Romanii, w okolicach Rimini, ale to nie są polecane plaże :roll: :lol: .
Jeśli w Cro stołujecie się w konobach to w knajpach w IT wydacie porównywalnie. Jeśli gotujecie sami to we Włoszech będzie taniej, a ogromny wybór i różnorodność produktów w sklepach spożywczych jeszcze bardziej przemawia na korzyść Włoch. Zaopatrzenie w pierwszym lepszym coopie czy conadzie w porównaniu z ofertą pierwszego lepszego studenaca czy tommiego to przepaść.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
Bella Italia - strona 120
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone