Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.07.2015 14:37

Fanka napisał(a): i możliwość zobaczenia Ostatniej Wieczerzy w klasztorze. Bilety na Ostatnią Wieczerze są mocno ograniczone, trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, nawet dwumiesięcznym.

I jak doznania? I jak oceniasz całą organizację w tym zakresie? I tłumy?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2015 14:39

e_block napisał(a):Byłem dwa dni w Wenecji. Może i drogo ale warto. Nocowaliśmy w Mestre. Jeżeli chodzi o ceny jedzenia da się przeżyć raviolii 8,5 itp. (przy dworcu) im bliżej Placu Świętego Marka drogo. Też wykupiliśmy bilet za 20 euro. Trochę spaceru trochę popływaliśmy statkami łączącymi wyspy. Na lIdo jest plaża ale w większości płatna.


No to mieliście podobny sposób zwiedzania Wenecji 8)
Na pewno Wenecja jest warta odwiedzin :!:
Najlepiej przenocować w Mestre, bo robienie kilkuset kilometrów z Istrii do Wenecji i z powrotem w jeden dzień jest bardzo męczące, a zobaczy się bardzo mało :roll:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 31.07.2015 14:48

piekara114 napisał(a):
Fanka napisał(a): i możliwość zobaczenia Ostatniej Wieczerzy w klasztorze. Bilety na Ostatnią Wieczerze są mocno ograniczone, trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem, nawet dwumiesięcznym.

I jak doznania? I jak oceniasz całą organizację w tym zakresie? I tłumy?


Doznania super, myślałam, że to obraz , a to jest ogromny fresk. Nie ma tłumów, wejścia są w grupach 20 góra 30 osobowych, miejsca jest masa bo fresk jest namalowany w wielkiej sali. Wszyscy przychodzą na swoją godzinę. Przechodzi się przez śluzy bezpieczeństwa, grupy są b. pilnowane, nie można zdjęć robić.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 31.07.2015 14:53

Fanka napisał(a): Nie ma tłumów, wejścia są w grupach 20 góra 30 osobowych

Powinni to wprowadzić w Kaplicy Sykstyńskiej :evil: .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.07.2015 16:08

marze_na napisał(a):
Fanka napisał(a): Nie ma tłumów, wejścia są w grupach 20 góra 30 osobowych

Powinni to wprowadzić w Kaplicy Sykstyńskiej :evil: .

To byśmy już pewnie rezerwowali bilety na 2022 rok :mrgreen:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 31.07.2015 21:26

tony montana napisał(a):Cały czas czekam na czyjąś relację z apulijskich miasteczek - chciałbym zobaczyć je innymi "oczami"
Była szansa na Kulki, ale wybrali w tym roku piękną Sardynię

Może ktoś się skusi? :)

:papa:

Ja planuję w przyszłym roku meridionale, a w szczególności Kalabria, Kampania i Apulia.
Chociaż ostatnio sobie przypomniałem, że w przyszłym roku okrągła rocznica ślubu i trochę rozważamy coś w innym stylu :hut:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.07.2015 21:28

Mikeee napisał(a): Chociaż ostatnio sobie przypomniałem, że w przyszłym roku okrągła rocznica ślubu i trochę rozważamy coś w innym stylu :hut:

Lepiej sobie zapisz, żeby w planach wakacyjnych nie zginęło :wink:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 07.08.2015 21:43

piekara114 napisał(a):Lepiej sobie zapisz...


Nie jest to konieczne. Gdy będzie zbliżał się ten dzień, wewnętrzny głos mi o tym powie. :oczko_usmiech:

Napiszesz coś o Toskanii?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15680
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2015 22:06

Mikeee napisał(a):
piekara114 napisał(a):Lepiej sobie zapisz...


Nie jest to konieczne. Gdy będzie zbliżał się ten dzień, wewnętrzny głos mi o tym powie. :oczko_usmiech:

Napiszesz coś o Toskanii?

Oczywiście, ale jesienią, jak będę potrzebowała się ogrzać....
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 18.02.2016 09:17

Jeśli ktoś planuje wakacje w Cinque Terre, to niech się lepiej pospieszy i nie odkłada tego na później. Włosi planują ograniczyć o co najmniej milion liczbę turystów, którzy każdego roku odwiedzają 5T. Przyjechać wprawdzie nadal będzie można, ale prawdopodbnie trzeba będzie czekać w kolejce na pozwolenie :|

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/italy/12159689/Italy-plans-tourist-quota-for-saturated-Cinque-Terre-coastline.html
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13782
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 18.02.2016 22:15

maxredaktor napisał(a):Jeśli ktoś planuje wakacje w Cinque Terre, to niech się lepiej pospieszy i nie odkłada tego na później. Włosi planują ograniczyć o co najmniej milion liczbę turystów, którzy każdego roku odwiedzają 5T. Przyjechać wprawdzie nadal będzie można, ale prawdopodbnie trzeba będzie czekać w kolejce na pozwolenie :|

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/italy/12159689/Italy-plans-tourist-quota-for-saturated-Cinque-Terre-coastline.html


Znam taką jedną z tego Forum, która planuje zdążyć przed tym ograniczeniem
8)
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.02.2016 08:50

tony montana napisał(a):
maxredaktor napisał(a):Jeśli ktoś planuje wakacje w Cinque Terre, to niech się lepiej pospieszy i nie odkłada tego na później. Włosi planują ograniczyć o co najmniej milion liczbę turystów, którzy każdego roku odwiedzają 5T. Przyjechać wprawdzie nadal będzie można, ale prawdopodbnie trzeba będzie czekać w kolejce na pozwolenie :|

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/italy/12159689/Italy-plans-tourist-quota-for-saturated-Cinque-Terre-coastline.html


Znam taką jedną z tego Forum, która planuje zdążyć przed tym ograniczeniem
8)


Nie wiem kogo Ty znasz :smo: , ale ja chyba skoczę tam przed tymi ograniczeniami ... :roll:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8672
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 19.02.2016 09:28

Agnieszka, po wylądowaniu w Mediolanie wypożyczasz auto?
Interesuje mnie cena wynajmu.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 19.02.2016 09:44

marze_na napisał(a):Agnieszka, po wylądowaniu w Mediolanie wypożyczasz auto?
Interesuje mnie cena wynajmu.

Napisałam na PW :smo:
macvw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 11.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) macvw » 29.02.2016 06:05

Po czterokrotnych wyjazdach do CRO Primosten, Marusici /w tym roku powrót/ w ub. roku pojechaliśmy w połowie lipca do Italii, do miejscowości Roseto degli Abruzzi. Jedynym minusem był dystans, jaki dzielił Gniew od Roseto - 1930km! /Oczywiście w połowie drogi nocleg w Austrii - http://nartywaustrii.eu/pensjonat / Ale było warto! Bardzo urokliwa miejscowość, choć nie mała z naprawdę nie dużą ilością turystów, czuliśmy się tam wspaniale! Widzieliśmy tylko trzy samochody z polskimi rejestracjami + nasz i znajomych, którzy z nami jechali. Spaliśmy w hotelu przy samej plaży "Casa Del Mar" zarezerwowanym przez booking - polecam! Udało nam się trochę zwiedzić tę część Włoch - Abruzję. Zdecydowanie największe wrażenie zrobiło na nas zabytkowe miasteczko Atri. Może mieliśmy szczęście, ale poznaliśmy samych sympatycznych, wesołych Włochów. Jak mówiliśmy, że jesteśmy Polako:-), to śpiewali nam "sto lat". Skąd oni to znają?:-) Na pewno tam wrócimy!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 89
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone