Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.09.2012 17:26

banalnie proste...takie coś podaje strona internetowa PEKAO...:p

http://www.pekao.com.pl/placowki_bankom ... erId=36885
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2013 12:22

Więc teraz tak zapytam z nienacka - którego banku kartę lepiej mi zabrać (Supeter, Splitska wyspa Brać)

mBank czy PKO SA ???

Głównie chodzi mi o wypłaty z bankomatu, płątności w sklepach, jadrolini i stacjach benz., tudzierz opłaty za przejazd autostradą w tamtym roku załatwiałem kartą PKO i było wszystko za free, ale w tym roku zamierzam wypłacac kase na miejscu a nie wozic ze sobą. :roll:
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 20.06.2013 12:39

Posiadam Maestro z Pekao SA i w Chorwacji/Włoszech działała wszędzie. Dodam również, że były lepsze przeliczniki walut i nie płaciłem żadnych prowizji (korzystałem z bankomatów UniCredit, Zagrebacka Banka). Przy płaceniu w sklepach również nie było problemów. Spędzałem urlop na Brač. Ale np. w Austrii miałem kłopot na stacji benzynowej. Jednakże zabieram ze sobą jeszcze kartę żony VISA z PKO BP i kredytową VISA z Pekao SA na wszelki wypadek. VISA jest honorowana wszędzie bez mała.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 20.06.2013 12:44

Ja używam karty mBank - sprawdzona na 3 wyjazdach. W tym roku mam MC World Debit i pakiet Active do ekonta.
alfa466
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 20.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) alfa466 » 18.07.2013 15:58

A ktoś z Was używał może kartę visa z BZWBK?
Than
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 27.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Than » 02.08.2013 09:30

Karty Deutsche Banku (ale tylko DBNet, trzeba założyć konto przez internet) działają na całym świecie bez prowizji za wypłatę i BEZ PROWIZJI ZA WYMIANĘ WALUTY. Wychodzi czysty kurs bankowy. Taniej się nie da. Testowane w Chorwacji.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 02.08.2013 13:56

Than napisał(a):Karty Deutsche Banku (ale tylko DBNet, trzeba założyć konto przez internet) działają na całym świecie bez prowizji za wypłatę i BEZ PROWIZJI ZA WYMIANĘ WALUTY. Wychodzi czysty kurs bankowy. Taniej się nie da. Testowane w Chorwacji.

ile wyszło za 1 kunę?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.08.2013 14:01

Od niedawna uzywamy karty z akceptacja Mastercard z BOŚ

Za przewalutowanie mam 2,5% prowizji a za wypłatę z bankomatu tę prowizję +6zł bez względu na kwotę

Lipa jakaś czy to standard?

Wcześniej kurs mi wychodził bardzo ładny więc nigdy się nie zastanawiałem nad tymi prowizjami itd
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 02.08.2013 15:19

Lipa jakaś czy to standard?

Lipa :lol:
Rozejrzeć się i brać kartę przy której będzie tylko przewalutowanie, a samo wybieranie bez dodatkowej prowizji :)
tomkar73
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkar73 » 02.08.2013 22:19

Dzisiaj wybierałęm 1000 kun z jadranskiej banki - na razie zablokowało 590 zł na koncie w multibanku
nera_rosa
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nera_rosa » 06.08.2013 16:00

alfa466 napisał(a):A ktoś z Was używał może kartę visa z BZWBK?


Przykładowo płatność za autostradę:
18,00 HRK Kwota rozliczenia 2,40 EUR 10,47 zł
Kurs kupna dewiz 1 EUR = 4,3621 PLN
Płatność 2 sierpnia, rozliczenie wczoraj (5 sierpnia)
fischerwoman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fischerwoman » 06.05.2014 12:55

Podbijam temat do właścicieli kart debetowych w mbanku: jak wyszliście na wypłatach z chorwackich bankomatów i płatnością karta w Chorwacji przy prowizji mbanku 3% od transakcji, nie mniej niż 9zł? Pytam, bo teraz nie wiem,czy prowizja i tak zrekompensuje się dobrym kursem waluty ustanowionej przez bank czy lepiej wziąć walizkę eurosów z Polski i obstawę ;) ?
misiudg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 22.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiudg » 06.05.2014 16:51

mam w mBanku kartę Mastercard Debit ale nie jest ona wcale debetowa, przed zeszłymi wakacjami aktywowałem wypłatę we wszystkich bankomatach za 5 zł miesięcznie i więcej opłat nie ponoszę przy wypłacaniu gotówki, do płatności założyłem w Auchan taką kartę przedpłaconą Skarbonka - wpłacam tam kaskę i płacę na wakacjach za winietym autostrady i tam gdzie tylko się da - zoro opłat przy płaceniu
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 06.05.2014 17:34

Informacyjnie:
Bank Millennium zastępuje Dobre Konto (to co oddawali kasę za zakupy) jakimś kontem 360 gdzie nie będzie opłat za wyciąganie kasy z bankomatów za granicą
fischerwoman
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fischerwoman » 08.05.2014 11:48

misiudg napisał(a):mam w mBanku kartę Mastercard Debit ale nie jest ona wcale debetowa, przed zeszłymi wakacjami aktywowałem wypłatę we wszystkich bankomatach za 5 zł miesięcznie i więcej opłat nie ponoszę przy wypłacaniu gotówki, do płatności założyłem w Auchan taką kartę przedpłaconą Skarbonka - wpłacam tam kaskę i płacę na wakacjach za winietym autostrady i tam gdzie tylko się da - zoro opłat przy płaceniu


Tez mam usługe wypłate ze wszystkich bankomatów za 5 zł, ale to sie tyczy również bankomatów zagranicznych? musze to sprawdzić :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone