Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.10.2009 18:59

Jak podaje Gazeta.pl wiadomości

Polskie banki blokują karty. "W Hiszpanii był wyciek"

Klienci polskich banków informują, że karty kredytowe wielu z nich zostały zablokowane. Nie można korzystać między innymi z kart PKO BP, Multibanku, Pekao SA. Do tej pory bank PKO BP zablokował 1800 kart kredytowych swoich klientów.

Jest to ochrona z powodu wycieku danych, który prawdopodobnie nastąpił w Hiszpanii - powiedział Radiu Olsztyn Marek Ryczkowski - z biura prasowego PKO BP. Jak wyjaśnił, od jednego z pośredników obrotu kartami w Hiszpanii wyciekły dane klientów. W okresie od połowy stycznia do połowy września tego roku odnotowano przypadki użycia tych danych w punktach handlowych bez wiedzy właścicieli kart.

Transakcje dotyczyły wszystkich kart, nie tylko PKO BP, którymi można się posługiwać poza granicami Polski. Jednak klienci nie poniosą żadnych strat - dodaje Marek Ryczkowski. Jak podkreśla, kiedy dochodzi do przestępstwa, bank bierze pełną odpowiedzialność za tę transakcję. Klienci, którzy na wyciągach z dokonywanymi transakcjami zauważą błąd, jeszcze teraz mogą zgłosić to swojemu bankowi.


Sprawę wykryły bankowe monitoringi polskich banków. Wszystkie nowe karty kredytowe zostaną wydane klientom bezpłatnie.

Artykuł dostępny TU
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 20.10.2009 19:12

A jak się miewają dzisiaj Wasze karty po tegorocznych wojażach?
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Bankomaty w Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 22.04.2010 16:17

miejski napisał(a):Witam,
Ile bankomatów i ew. jakich banków znajduje się w Orebic? Najbardziej zależy mi na Zagrebacka Banka (bezprowizyjne wypłaty z kart Pekao S.A.).


ponawiam pytanie...
Użytkownik usunięty
Re: Bankomaty w Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.04.2010 16:44

kcapiga napisał(a):
miejski napisał(a):Witam,
Ile bankomatów i ew. jakich banków znajduje się w Orebic? Najbardziej zależy mi na Zagrebacka Banka (bezprowizyjne wypłaty z kart Pekao S.A.).


ponawiam pytanie...

Zamiast ponawiać nie prościej i szybciej kliknąć na strone nr 1 i tam masz link do wykazu bankomatów Zagrebacka Banka :roll:
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 22.04.2010 17:02

Ja korzystałem z bankomatu w samym centrum Orebićia przy domu towarowym i takim małym placu targowym, ale zabij mnie, nie patrzyłem jaki to bank.

Mój przyjaciel Pan Googiel pokazał, że jest bankomat ZB w Orebićiu. Z mapy wygląda mi to na supermarket po prawej stronie drogi, przy wjeździe do Orebića od strony Trpanja.
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008
Re: Bankomaty w Orebic

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 22.04.2010 17:37

Piotrek_B napisał(a):
kcapiga napisał(a):
miejski napisał(a):Witam,
Ile bankomatów i ew. jakich banków znajduje się w Orebic? Najbardziej zależy mi na Zagrebacka Banka (bezprowizyjne wypłaty z kart Pekao S.A.).


ponawiam pytanie...

Zamiast ponawiać nie prościej i szybciej kliknąć na strone nr 1 i tam masz link do wykazu bankomatów Zagrebacka Banka :roll:


Nie wiem jak to się stało że przeoczyłem pierwszą stronę tego tematu... Sorry i zarazem dziękuję.
Klaudyna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klaudyna » 19.05.2010 09:28

Widze ze zachwalacie wypłacanie z ściany wiec moze i warto spróbować.

jednak ja strachliwa osóbka pod tym względem jestem i mam wiele obaw, związanych głównie z kiepska znajomościa języków.
Mam zatem takie pytanko i prośbe: mógłby mi ktoś powiedzieć jakie polecenia wyswietlaja się w chorwackim bankomacie, a przedewszystkim co tam wcisnac żeby na angielski przeszło. A może lepiej po chorwacku wybierac? Najlepiej jakby mi ktoś napisał jakie komendy wiś wyświetlaja po kolei.
Tylko prosze sie nie śmiac, wiem ze to pewnie proste no ale ja bez ściągi pewnie sie nie odwaze.

I jeszcze druga sprawa mam karte z mbanku ale taką na podpis, czy to nie problem przy placeniu nia zamiast gotówką?

no to z góry dzieki za pomoc
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2010 09:44

Klaudyna napisał(a):a przedewszystkim co tam wcisnac żeby na angielski przeszło.

klawisz ENGLISH

Klaudyna napisał(a):A może lepiej po chorwacku wybierac?

Po co ? Tyle samo i po takim samym kursie Ci wypłaci jak w opcji anglojęzycznej :-)

Klaudyna napisał(a):Najlepiej jakby mi ktoś napisał jakie komendy wiś wyświetlaja po kolei.

A nie prościej podejść do pierwszego z brzegu bankomatu w Polsce - wybierasz na starcie język angielski i widzisz jakie komendy się pojawiają ;-)

Klaudyna napisał(a):I jeszcze druga sprawa mam karte z mbanku ale taką na podpis, czy to nie problem przy placeniu nia zamiast gotówką?

Jak masz kartę ważną i na niej posiadasz środki lub i limit to żaden problem
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 19.05.2010 09:44

Kartą na podpis oczywiście zapłacisz wszędzie bez problemu.
Jeśli chodzi o te komendy w bankomacie to przyznam że nie pamiętam bo zawsze robię to intuicyjnie i nie zwracam na to uwagi. Ale na 100% sobie poradzisz nawet jak nie znasz języków. Od razu jak włożysz kartę to maszyna pyta się o język. Po za tym na pewno nie będziesz sama w CRO więc ktoś kto z Tobą będzie na pewno rozkmini tą "maszynę" :)
Powodzenia.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.05.2010 09:44

Klaudyna napisał(a):I jeszcze druga sprawa mam karte z mbanku ale taką na podpis, czy to nie problem przy placeniu nia zamiast gotówką?

no to z góry dzieki za pomoc


forum/viewtopic.php?p=524883
Klaudyna
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 19.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klaudyna » 19.05.2010 09:48

Piotrek_B napisał(a):
Klaudyna napisał(a):A może lepiej po chorwacku wybierac?

Po co ? Tyle samo i po takim samym kursie Ci wypłaci jak w opcji anglojęzycznej :-)


w to nie wątpie, chodzi mi raczej o zrozumienie polecen, i w którym języku lepiej
ale dziękuje porady, i chyba spróbuje wybrac w Polsce po angielsku na próbe :)
kaltam
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 10.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaltam » 19.05.2010 18:12

Zabrać złotówki. Wymieniasz je w każdym kantorze i banku po dobrym kursie. tak było w zeszłym roku.
Paweł1976
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 28.06.2010
Brak paszportu a możliwość wymiany Euro na Kuny w chorwackic

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł1976 » 29.06.2010 09:27

Witam,

Bardzo proszę o podpowiedź, czy posługując się tylko dowodem osobistym mogę bez problemu wymienić Euro na Kuny w banku w Chorwacji ?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Brak paszportu a możliwość wymiany Euro na Kuny w chorwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 29.06.2010 09:29

Paweł1976 napisał(a):Witam,

Bardzo proszę o podpowiedź, czy posługując się tylko dowodem osobistym mogę bez problemu wymienić Euro na Kuny w banku w Chorwacji ?

To pewnie zależy od kwoty.
Nie pamiętam żebym musiał się "okazywać".
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002
Re: Brak paszportu a możliwość wymiany Euro na Kuny w chorwa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 29.06.2010 09:32

Paweł1976 napisał(a):Witam,

Bardzo proszę o podpowiedź, czy posługując się tylko dowodem osobistym mogę bez problemu wymienić Euro na Kuny w banku w Chorwacji ?


nie potrzeba dowodu przy eu na kuny...jak bedziesz wymieniac dolarki,to potrzebny jest paszport...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Bankomaty w Chorwacji - rozmowy wycięte z FAQ - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone