Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2012 21:32

anakin napisał(a):A gdybyście zasugerowali "mechanikom" żeby sprawdzili dwie rzeczy?

Mianowicie :
-czujnik położenia wałka rozrządu
i
-czujnik położenia wału korbowego ?

Jeżeli problem nie leży po stronie przewodów paliwowych,filtra i innych rzeczy związanych z paliwem....

Miałem podobne objawy kiedyś w swoim aucie.
No,ale to był Opel,więc nie wiem czy się przyda taka inf. do Mastera....... :?

Generalnie to współczuję.. :cry:

Upsssssssssssssssssss..
Przeoczyłem ,że już ktoś o tym mówił.. :oops: :?


we francy to by się najpierw stado lampek zapaliło i dalej z tym by jechał w trybie awaryjnym (oba te czujniki przerobiłem w scenicu). to może być albo coś banalnego, albo wielka doopa.
guniak
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 26.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guniak » 28.06.2012 21:48

A nie myślicie że to coś zwiazane z temepraturą?Zimny chodzi a rozgrzany staje.Ale w pierwszej kolejności musicie podać co już zostało wymienione.Takie auto to nie moja brocha,ale jak komp nic nie pokazuje to trzeba pomyśleć co mogło walnąć a nie jest podłączone do kompa
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 28.06.2012 22:47

No własnie bardziej mechaniczna część, bo w francuzach to zawsze sie choinka swieci jak jakies byle gowno sie zepsuje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2012 22:50

Cropolak napisał(a):No własnie bardziej mechaniczna część, bo w francuzach to zawsze sie choinka swieci jak jakies byle gowno sie zepsuje.

albo prundu nie ma gdzieś
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.06.2012 23:01

arturac napisał(a):we francy to by się najpierw stado lampek zapaliło i dalej z tym by jechał w trybie awaryjnym (oba te czujniki przerobiłem w scenicu). to może być albo coś banalnego, albo wielka doopa.


Zgadywałem tylko... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2012 23:09

anakin napisał(a):
arturac napisał(a):we francy to by się najpierw stado lampek zapaliło i dalej z tym by jechał w trybie awaryjnym (oba te czujniki przerobiłem w scenicu). to może być albo coś banalnego, albo wielka doopa.


Zgadywałem tylko... :)

jak my wszyscy, mogliby ustalić co padło, bo jakoś długo ta diagnostyka trwa :)
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 28.06.2012 23:11

Jacek 206 napisał(a):A może Leon pomoże.

kom. 00385 91 5070955
Pozdrawiam


a kto to jest Leon?

nie wiemy kto w nim cos wymienial ostatnio, tutaj w serwisie poza zagrnieciem kasy tez nic nie wymienili-policzyli nam za godziny pracy i to niemało.
Dziwi mnie to ze w takim serwisie ale nikt na ten filtr nawet nie spojrzał.

Silnik tego auta to 2.4 88kW (nie wiem czy o to chodzi bo sie kurde nie znam-baba jestem tylko ;) ). Objawow zadnych poza tym ze nie odpala-nic nie cieknie, nic nie warczy, nie zaskakuje, nie dymi ani nic innego... Po prostu nie jedzie :( a serwis nic nie potrafi stwierdzic, ciagle upierają się tylko ze to wina komputera, ale tak naprawde zadnych filtrow ani nic innego nie sprawdzili-juz sami nie wiemy co o tym myslec.
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 28.06.2012 23:50

no to benzyna to raczej moze byc paliwo, zrobcie cos z tym filtrem.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.06.2012 00:02

olciap6 napisał(a):a kto to jest Leon?

Mieszka na stałe w Cro , na Ciovo bodajże.
Dzwoń , powiedz że polecili ci z Cro.pl i może coś pomoże.

......chociaż teraz chyba pływa , bo od paru dni nie widziałem go na Cropli.

Powodzenia :wink:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.06.2012 00:03

olciap6 napisał(a):
Jacek 206 napisał(a):A może Leon pomoże.

kom. 00385 91 5070955
Pozdrawiam


a kto to jest Leon?


Chorwat,który mieszka na Ciovo..
Prawdopodobnie jest na miejscu ,więc możecie spróbować zadzwonić,powołując się na Croplę.
Jak będzie mógł- na bank pomoże.

Mnie Maniek uprzedził. :? :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.06.2012 00:08

Zapchany filtr paliwa oto jest przyczyna. Zatyka się i przerywa pracę silnika. Spuścić paliwo i zatankować nowe. Tak to jest z pożyczonymi pojazdami. :twisted:
Mam nadzieję, że już dość macie całodziennych kłopotów z autem. Wobec powyższego życzę Wam aby rachunek był niski.
Ostatnio edytowano 29.06.2012 00:11 przez darek1, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2012 00:10

darek1 napisał(a):Zapchany filtr paliwa oto jest przyczyna. Zatyka się i przerywa pracę silnika. Spuścić paliwoi zatankować nowe.Tak to jest z pozyczonymi pojazdami.


a niby po co spuszczać to paliwo?:)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.06.2012 00:13

arturac napisał(a):
darek1 napisał(a):Zapchany filtr paliwa oto jest przyczyna. Zatyka się i przerywa pracę silnika. Spuścić paliwoi zatankować nowe.Tak to jest z pozyczonymi pojazdami.


a niby po co spuszczać to paliwo?:)


Żeby zeszły wszystkie zanieczyszczenia. Przerobiłem ten temat w 1998 r. Serwis nie pomógł tylko facet na ulicy. To był strzał w 10. Najczęściej dzieje się to przy tankowaniu małych ilości paliwa. Coś tam się wytrąca.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2012 00:14

darek1 napisał(a):
arturac napisał(a):
darek1 napisał(a):Zapchany filtr paliwa oto jest przyczyna. Zatyka się i przerywa pracę silnika. Spuścić paliwoi zatankować nowe.Tak to jest z pozyczonymi pojazdami.


a niby po co spuszczać to paliwo?:)


Żeby zeszły wszystkie zanieczyszczenia. Przerobiłem ten temat w 1998 r. Serwis nie pomógł tylko facet na ulicy. To był strzał w 10. Najczęściej dzieje się to przy tankowaniu małych ilości paliwa. Coś tam się wytrąca.


skąd mają te zanieczyszczenia zejść?
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 29.06.2012 00:17

arturac napisał(a):
darek1 napisał(a):
arturac napisał(a):
darek1 napisał(a):Zapchany filtr paliwa oto jest przyczyna. Zatyka się i przerywa pracę silnika. Spuścić paliwoi zatankować nowe.Tak to jest z pozyczonymi pojazdami.


a niby po co spuszczać to paliwo?:)


Żeby zeszły wszystkie zanieczyszczenia. Przerobiłem ten temat w 1998 r. Serwis nie pomógł tylko facet na ulicy. To był strzał w 10. Najczęściej dzieje się to przy tankowaniu małych ilości paliwa. Coś tam się wytrąca.


skąd mają te zanieczyszczenia zejść?


No z baku chyba nie z du..py :D . U mnie teśż komputer pokazywał błąd. Wyjeżdżałem i dupa. Paliwo zmienić, paliwo i zacznie działać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone