Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

ANGIELSKI NA WAKACJACH

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 08.02.2016 10:46

heca7 napisał(a):Przypomina mi to historię serbskiej pary jaką spotkaliśmy w Grecji w zeszłym roku. Opowiadali jak byli na wycieczce w Oświęcimiu. W Muzeum nie było słuchawek z serbskim więc wzięli polski bo wydawał im się taki podobny. I jak stwierdzili po paru minutach nie rozumieli NIC :D

Tak zwany potok słów 8O

Ale jakby była to wolna opowieść ...to może piąte przez dziesiąte .... coś by tam zrozumieli :papa:
Rysio
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 08.02.2016 14:56

Nigdy nawet nie próbowałem angielskiego używać bo mój poziom jest żenuła. Żona próbowała, po czym często okazywało się że skutek był marny i wracaliśmy na polsko - chorwackie esperanto :wink: Byliśmy z córą kiedyś w szpitalu, trochę się angielski żony przydał, bo tam wszyscy perfekt, ale z pigułą i tak se pogadałem po swojemu.

Jeśli ogarniają Cię lęki, to wyobraź sobie że zaliczyłem dzwona u Madziarów :mrgreen: Egesz megesz i policjant dzwonił do tłumacza żeby miał mnie jak poinformować że daje mi ileśtam mandatu za spowodowanie i potem baw się dobrze. Płyn z chłodnicy naszego autka został na rondzie w Csornie a na haku miałem 5-cio metrowego RIBa. 24 h później jechaliśmy dalej do Cro. Da się ? DA :!: :sm:
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 09.02.2016 11:11

Rysio napisał(a): Da się ? DA :!: :sm:

No to jestem trochę spokojniejsza :D
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.02.2016 13:43

Zwiedzaliśmy w ubiegłym roku Pustinję Blacę na Braču. Gdy przewodnik dowiedział się, że cała ekipa to Polacy, stwierdził, że nie będzie się wysilał i mówił po angielsku, bo wszyscy jesteśmy przecież Słowianami, no i oprowadził nas opowiadając po chorwacku. :oczko_usmiech:
Spoko będzie. Ale angielskiego i tak warto się pouczyć. :mrgreen: :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.02.2016 14:26

W Chorwacji zawsze mówię po polsku i znając trochę chorwackich słówek oraz zwrotów nigdy nie miałem problemu z dogadaniem się 8)
Natomiast w Słowenii zauważyłem, że miejscowi bardzo dobrze znają angielski i od razu przechodzą na "angola" w rozmowie :roll:
lotnikwsk
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 09.02.2016 14:46

A może znasz niemiecki :?: Na północy Chorwacji to się dużo osób pyta czy kumam .
Ale polsko- chorwacki wszędzie skuteczny :mrgreen: :wink:
dr.kokos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 09.02.2016 19:13

W Makarskiej w jednej z restauracji kelnerka była zdziwiona że mowię do niej po angielsku zamiast po Naszemu :D
euromissile
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 09.02.2016 19:25

człowiek uczyl sie angielskiego w szkole, a w szkole jak to w szkole ;) niby nie jest zle ale jak to mowia 'niecwiczony miesien zanika' i w zeszłym roku sie seplenilem ze hej bo Pan Chorwat wlasciciel - starszy Pan - tak smigał in ingisz ze az mi sie głupio zrobilo i zrobiliem sie o taki malutki ;p
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.02.2016 19:26

Największy ubaw mają Czesi, jak do nich Polacy mówią po angielsku :D
Oni rozumieją Polaków zawsze i dla nich jest to czysty absurd, jak Polak może nie rozumieć Czecha 8)
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 09.02.2016 19:35

Lednice napisał(a):Największy ubaw mają Czesi, jak do nich Polacy mówią po angielsku :D
Oni rozumieją Polaków zawsze i dla nich jest to czysty absurd, jak Polak może nie rozumieć Czecha 8)

Uwierz, że Polak z Tychów potrafi nie rozumieć Czecha :)
Koleżanka na plenerze fotograficznym zawsze w panikę wpada za Olzą :)
Polak z B-B też nie zawsze ogarnia, moja córka nie ma problemów z czeskim, syn się z lekka zawiesza i nie do końca jest pewien :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.02.2016 22:35

Wierzę 8)

Pisałem, że Czech rozumie Polaka, w drugą stronę bywa różnie :roll:

Czeski dla Polaka jest śmieszny i to zakłóca zrozumienie 8)
Np. Czech mówi "mam napad", a to wcale nie oznacza, że jest gangsterem :roll:
Polak wyje ze śmiechu i rozumie to inaczej, niż Czech miał na myśli :roll:
A jak Polak powie "napadło mnie", to Czech od razu skojarzy z "mam napad" 8)

Podejrzewam, że Chorwat bardziej rozumie Polaka niż Polak Chorwata
Może to dlatego, że chorwacki i czeski są starsze od polskiego, np. wiele słówek polskich wywodzi się od czeskiego,w drugą stronę raczej prawie żadne :roll:
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 09.02.2016 22:53

Nie wspominając o listku v zadu :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.02.2016 23:01

Koło Cieszyna, jak ktoś zna gwarę cieszyńską, to czeski i chorwacki łatwiej zrozumie :!:

Np. takie słowo cesta, dla Polaka z Warszawy abstrakcja, dla Cieszynioka, Chorwata, Czecha, Słoweńca i Słowaka oznacza "drogę" 8)

Czesi oraz Słowacy mają identyczny alfabet jak Chorwaci i Słoweńcy czy Bośniacy, nie mają żadnych problemów z czytaniem
euromissile
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 09.02.2016 23:06

od czeskiego latwiejszy do zrozumienia jest słowacki imo :) :)
Bea.ta
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 09.02.2016 23:08

euromissile napisał(a):od czeskiego latwiejszy do zrozumienia jest słowacki imo :) :)

w życiu :)
Ile razy byłam na plenerze na Słowacji, to nie dość, że nic tam jeść nie mogłam bez popitki śliwowicą, to niczego nie rozumiałam :)
w przeciwieństwie do czeskiego jedzenia i języka ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

ANGIELSKI NA WAKACJACH - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019