Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

ANGIELSKI NA WAKACJACH

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.02.2016 13:37

arek_sosnowiec napisał(a):Dokładnie. Kiedyś zbłądziliśmy gdzieś na obrzeżach czeskiej Pragi. Pytam więc grzecznie po angielsku pierwszą napotkaną kobietę: jak dojść do najbliższej stacji metra. Pani po czesku, że nic nie rozumie i nie pomoże. Więc spytałem jeszcze raz, tym razem po polsku. Pani bez problemu zrozumiała i wytłumaczyła nam drogę.

No różnie jest z tym porozumiewaniem się. Szczególnie dalej od granicy polsko-czeskiej.

Polakom i Czechom mieszkającym na pograniczu polsko-czeskim łatwiej się dogadać z racji częstych kontaktów- wiem to z własnego doświadczenia , bo na takim pograniczu mieszkam.

Inaczej jest dalej od granicy, gdzie Czesi rzadziej stykają się z Polakami.

Kilka lat temu na czeskiej stacji benzynowej położonej przy granicy z Niemcami chciałam rozmienić pieniądze ,żeby mieć drobne na toaletę i nie mogłam się z Czechem dogadać .
Tłumaczyłam po angielsku , polsku-czesku , ni cholery nie wiedział o co mi chodzi ( pewnie po nieniecku by zrozumiał) .

W końcu poirytowany zapytał: no to co chcete ?!

Pomogła mi tylko gestykulacja.

Myślałam ,że się posikam - ze śmiechu i potrzeby :D
arek_sosnowiec
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 10.02.2016 14:02

travel napisał(a):Cóż mój angielski jest ........ dość słaby :oops: :oops: :oops:

Tak sobie myślę, że niepotrzebnie się tym martwisz ...

travel napisał(a):Pomogła mi tylko gestykulacja.

... bo jak widać świetnie sobie potrafisz poradzić :D
i to w tak stresującej sytuacji :D :D :D
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.02.2016 18:41

arek_sosnowiec napisał(a):
travel napisał(a):Cóż mój angielski jest ........ dość słaby :oops: :oops: :oops:

Tak sobie myślę, że niepotrzebnie się tym martwisz ...

travel napisał(a):Pomogła mi tylko gestykulacja.

... bo jak widać świetnie sobie potrafisz poradzić :D
i to w tak stresującej sytuacji :D :D :D

Dzięki za wsparcie :D

Jeszcze w tym roku czeka mnie Austria i Niemcy. Jakby co to będę rysować zamiast mówić :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

ANGIELSKI NA WAKACJACH - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019