Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ANGIELSKI NA WAKACJACH

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.02.2016 13:37

arek_sosnowiec napisał(a):Dokładnie. Kiedyś zbłądziliśmy gdzieś na obrzeżach czeskiej Pragi. Pytam więc grzecznie po angielsku pierwszą napotkaną kobietę: jak dojść do najbliższej stacji metra. Pani po czesku, że nic nie rozumie i nie pomoże. Więc spytałem jeszcze raz, tym razem po polsku. Pani bez problemu zrozumiała i wytłumaczyła nam drogę.


No różnie jest z tym porozumiewaniem się. Szczególnie dalej od granicy polsko-czeskiej.

Polakom i Czechom mieszkającym na pograniczu polsko-czeskim łatwiej się dogadać z racji częstych kontaktów- wiem to z własnego doświadczenia , bo na takim pograniczu mieszkam.

Inaczej jest dalej od granicy, gdzie Czesi rzadziej stykają się z Polakami.

Kilka lat temu na czeskiej stacji benzynowej położonej przy granicy z Niemcami chciałam rozmienić pieniądze ,żeby mieć drobne na toaletę i nie mogłam się z Czechem dogadać .
Tłumaczyłam po angielsku , polsku-czesku , ni cholery nie wiedział o co mi chodzi ( pewnie po nieniecku by zrozumiał) .

W końcu poirytowany zapytał: no to co chcete ?!

Pomogła mi tylko gestykulacja.

Myślałam ,że się posikam - ze śmiechu i potrzeby :D
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 10.02.2016 14:02

travel napisał(a):Cóż mój angielski jest ........ dość słaby :oops: :oops: :oops:


Tak sobie myślę, że niepotrzebnie się tym martwisz ...

travel napisał(a):Pomogła mi tylko gestykulacja.
Myślałam ,że się posikam - ze śmiechu i potrzeby :D


... bo jak widać świetnie sobie potrafisz poradzić :D
i to w tak stresującej sytuacji :D :D :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 10.02.2016 18:41

arek_sosnowiec napisał(a):
travel napisał(a):Cóż mój angielski jest ........ dość słaby :oops: :oops: :oops:


Tak sobie myślę, że niepotrzebnie się tym martwisz ...

travel napisał(a):Pomogła mi tylko gestykulacja.
Myślałam ,że się posikam - ze śmiechu i potrzeby :D


... bo jak widać świetnie sobie potrafisz poradzić :D
i to w tak stresującej sytuacji :D :D :D


Dzięki za wsparcie :D

Jeszcze w tym roku czeka mnie Austria i Niemcy. Jakby co to będę rysować zamiast mówić :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
ANGIELSKI NA WAKACJACH - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone