Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ALPY vs JADRAN (Zillertal vs Krk).

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 07.09.2014 20:53

Mój Krk po 20 lat to nie ten Krk co wtedy.
Tylko że bardzo dużo zależy co i z czym się porównuje. Ja nie widzę sensu porównywać tej wyspy z Dalmacją i jej wyspami. Już dawno tu powiedziano, że każda wyspa jest inna i..właśnie o to chodzi. Nie pojechałem na Krk, żeby go porównywać z innymi miejscami. Nie z ciekawości jak tam jest w ogóle, nie przez ślepy traf ale dlatego, że jest "pod ręką" i aby zobaczyć przy tej awaryjnej nieco okazji jak teraz to wygląda no i żeby po prostu odświeżyć parę miejsc i zobaczyć te nieznane, żeby go "odhaczyć" i mieć na razie zaliczony.
Tak się złożyło, że ubiegłoroczny Mljet z Lastovem a tegoroczny Krk to były moje najlepsze, najobfitsze a... najgorsze i najdziwniejsze wakacje, ale to też jest plusem, bo wytworzyła się lepsza skala porównawcza i przynajmniej sporo jest pomiędzy tymi wartościami, także jak kolejne pobyty nie będą gorsze to już będzie dobrze.
:lol: :wink:

Poza tym- tak reasumując te kilka opowieści z wakacji na Krku i przyrównując je do tego co pisze Mysza- ocena typowego wczasowiczo-plażowicza nie jest dla mnie żadnym drogowskazem, bo tacy ludzie z reguły jak już coś więcej zobaczą to i tak jest to coś, co już dobrze poznane i zawiera się w klasycznym zestawie miejsc.
Zupełnie co innego jak pokażą i napiszą coś ciekawego ci, którzy wyszukują i poszukują czegoś nieznanego, mało popularnego. Wakacyjnie aktywni, którzy z niejednego pieca chleba jadali zawsze do mnie bardziej przemawiają.
Jak czytam, że kawałek stromszej drogi do Starej Baśki to dla kogoś już przepaście to nie wiem czy mówi serio - bo nigdy nie widział przepaści- czy się wygłupia...

Ale jak taki Piter_M mówi gdzie trzeba pójść z buta ponad kilometr żeby znaleźć świetną i pustawą plażę
to już go lubię. :) :wink:

Jeżeli miałbym czynić jakieś porównania to najwyżej to czy dane miejsce na Krku okazało się bardziej fascynujące i głębiej zapadające w pamięć niż te dotychczasowe w CRO lub przynajmniej dobiło do czołówki z uwagi na odmienność wyglądu i szczególne walory widokowe oraz przeżyte tam piękne momenty.
Zawsze byłem zdania, że ładne i ciekawe miejsca należy bardziej kolekcjonować niż je porównywać- tym bardziej, że każde jest jednak jakoś tam inne..

A narzekania?
Ja w apartmanach nie mieszkam za dnia- ja tam tylko trzymam graty i śpię oraz jem. Niektórzy znowuż musza mieć "kontynuację" tego standardu co w domu. Tylko że apartman a pogoda to dwie różne sprawy.
Także jak ktoś nastawia się na komfortowe wczasy i potem narzeka że mu z nieba popadało to już jego pech.
:) :wink:

Myszko- szacunek że Ci się chciało. Ładnie to pokazałaś. No i ta mnogość uliczek i te Twoje "myszkowanie" po nich. To przebiło nawet te skrzydełka... :lol: :mrgreen: :wink:

Miło było tu być. :)

Na moje wrażenia z Krku trzeba jeszcze poczekać. Sezon u mnie jeszcze w pełni i rozjazdów masa.
Weekend bez zawodów- weekendem straconym. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2014 20:59

Z gustami trudno dyskutowac, ale zeby Jadran nie zdpbyl nawet jednego seta :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.09.2014 21:05

Fatamorgana napisał(a):A narzekania?
Ja w apartmanach nie mieszkam za dnia- ja tam tylko trzymam graty i śpię oraz jem.
Ale przyznasz, że miło jest spać i jeść w czystości :roll: :wink: .

Fatamorgana napisał(a):Myszko- szacunek że Ci się chciało. Ładnie to pokazałaś. No i ta mnogość uliczek i te Twoje "myszkowanie" po nich. To przebiło nawet te skrzydełka... :lol: :mrgreen: :wink:

Myszkowanie tak jak skrzydełka będą zawsze :wink: .

Fatamorgana napisał(a):Na moje wrażenia z Krku trzeba jeszcze poczekać. Sezon u mnie jeszcze w pełni i rozjazdów masa.
Weekend bez zawodów- weekendem straconym. :)
Poczekam cierpliwie :wink: ,
teraz i tak rządzi siatkówka :mrgreen: :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.09.2014 21:20

Lednice napisał(a):Z gustami trudno dyskutowac, ale zeby Jadran nie zdpbyl nawet jednego seta :wink:

Dajże już spokój, przecież w jednym walczył zaciekle :roll: ,
ja wiem jak cudny jest Jadran, ale w tym roku nie pokazał mi swojego piękna :roll: ,
kolejna szansa za rok :wink: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 07.09.2014 22:46

mysza73 napisał(a):Set pierwszy
Set drugi
Set trzeci

...

Sumienna analiza. :)

Gratuluję zwycięzcy. 8)
Dziękuję sprawozdawcy i narratorce :papa:

Pozdrawiam,
Wojtek
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 07.09.2014 23:14

Za rok tylko Dalmacja,albo nie jedź i sypnij walkower "z góry" - z wynikiem na to samo wyjdzie a na paliwie zaoszczędzisz :mrgreen:

Fajnie się czytałogladało
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.09.2014 08:25

mysza73 napisał(a): Ale przyznasz, że miło jest spać i jeść w czystości :roll: :wink: .

8O .... już pisałem, ja zawsze mam codziennie sprzątane i codziennie nowe ręczniki. Skoro Ty miałaś inaczej (pomijając powody) to trzeba było samej sobie posprzątać. Żarty sobie robisz :?:
Opodal jest pensjonat, ...... zapewne dwa razy drożej ale miałabyś wszystko.
Ponadto co ma wspólnego czystość lokum z walorami krajobrazowymi KRK :roll: ( jakbyś miała np. paskudną pogodę w Dalmacji, to Dalmacja jest zła ) :?:
Przyznasz - trochę niepotrzebnie "pojechałaś" z tym problemem.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.09.2014 08:58

Franz napisał(a):
mysza73 napisał(a):Set pierwszy
Set drugi
Set trzeci

...

Sumienna analiza. :)

Gratuluję zwycięzcy. 8)
Dziękuję sprawozdawcy i narratorce :papa:

Pozdrawiam,
Wojtek

:P

CROberto napisał(a):Za rok tylko Dalmacja,albo nie jedź i sypnij walkower "z góry" - z wynikiem na to samo wyjdzie a na paliwie zaoszczędzisz :mrgreen:

Jak to nie jedź 8O :evil: 8O :evil:
CROberto napisał(a):Fajnie się czytałogladało

:wink:


woka napisał(a):
mysza73 napisał(a): Ale przyznasz, że miło jest spać i jeść w czystości :roll: :wink: .

8O .... już pisałem, ja zawsze mam codziennie sprzątane i codziennie nowe ręczniki. Skoro Ty miałaś inaczej (pomijając powody) to trzeba było samej sobie posprzątać. Żarty sobie robisz :?:

Nie robię sobie żartów 8O ,
miałam inaczej, a powodów dlaczego było brudno nie znam :roll: , pewnie komuś nie chciało się posprzątać :roll: ,
i napisałam, że sama sobie posprzątałam, ale pewnie nie doczytałeś, bo nie czytasz więcej niż 3 zdań :? .

woka napisał(a):Opodal jest pensjonat, ...... zapewne dwa razy drożej ale miałabyś wszystko.

Do tej pory miałam wszystko i taniej, więc nie widzę powodów, żeby przepłacać :evil: .
woka napisał(a):Ponadto co ma wspólnego czystość lokum z walorami krajobrazowymi KRK :roll: ( jakbyś miała np. paskudną pogodę w Dalmacji, to Dalmacja jest zła ) :?:

Nigdzie nie napisałam, że jedno z drugim ma coś współnego :!: ,
walory krajobrazowe doceniłam, ale może też nie doczytałeś, a że bardziej przemówiły do mnie te alpejskie, mój wybór :mrgreen: .
woka napisał(a):Przyznasz - trochę niepotrzebnie "pojechałaś" z tym problemem.

Nie przyznam :!: ,
było brudno, więc napisałam, że było brudno :!:
Rero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 630
Dołączył(a): 14.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rero » 08.09.2014 09:38

To wszystko w związku z tym - bo Myszce było smutno po czymś takim - prawda? Dziękuję bardzo zarelacje i inspiracje - wszystkie :) R.Obrazek Obrazek Obrazek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 08.09.2014 09:45

mysza73 napisał(a):Obrazek

Obrazek

Mysza powiedz Zuźce, że ślicznie jej w takich rozpuszczonych włosach :mrgreen: ...
I widzę kolejną Twoją sukienkę :evil: ... Ileś Ty ich nabrała co ? Przyznaj się ... na każdy dzień inną :evil: :smo: ..
Co do wyniku meczu to nie zaskoczył mnie wcale :mrgreen: ...
Co do apartmana to owszem bo pamiętam jak wysyłałaś mi link do niego - wydawał się bardziej w porządku 8O ...

PS. Więcej na piszę na @ wieczorem, bo teraz padam na nos ...
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 08.09.2014 09:47

Potter napisał(a):
mysza73 napisał(a):Obrazek

Obrazek

Mysza powiedz Zuźce, że ślicznie jej w takich rozpuszczonych włosach :mrgreen: ...
I widzę kolejną Twoją sukienkę :evil: ... Ileś Ty ich nabrała co ? Przyznaj się ... na każdy dzień inną :evil: :smo: ..
Co do wyniku meczu to nie zaskoczył mnie wcale :mrgreen: ...
Co do apartmana to owszem bo pamiętam jak wysyłałaś mi link do niego - wydawał się bardziej w porządku 8O ...

PS. Więcej na piszę na @ wieczorem, bo teraz padam na nos ...
O info o Twój apartman'15 nie wspomnę :evil: :smo:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.09.2014 09:50

Po kilkunastu „razach" w Cro mogę zaryzykować tezę, że Alpy mają swój urok i świeżość, której Cro już nie ma.
Do czystości kwater trudno się odnieść, bo wrażenie może zniweczyć wyposażenie z późnego Tito, jak i w GaPa u Turka równiez remont byłby wskazany.
Ale było czysto!
Pogoda?
Rzecz względna. Nas już >, niż 30 st. męczy, więc serduszko zabije żwawiej, przy słupku rtęci niżej.

A co było na trzecie?

Aha. Jazda dowolna.
Jednak góry, mimo wyciszającego morza.

No ale można pogodzić. Como, Garda...

:mrgreen:

P.S. Zakochać można się w kimś, ale raczej trudno w czymś.
:wink:
Ostatnio edytowano 08.09.2014 09:54 przez FUX, łącznie edytowano 1 raz
SYLWKA_2014
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 262
Dołączył(a): 28.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) SYLWKA_2014 » 08.09.2014 09:51

Agnieszko,
bardzo dziękuję za relację. Trochę mi przykro, że mój na ten moment ulubiony (nie znaczy że nie mam innych ulubionych miejsc, tu mogę popełniać poligamię) Krk tak sromotnie przegrał. Ale rozumiem, że jest to Twoja ocena tego akurat wyjazdu, choć czasem dostało się wyspie nie za swoje (np wybór kwatery, traf z pogodą), ale cóż Ty tu rządzisz.
Fatamorgana - uwielbiam Cię za to co napisałeś o Krk-u, ja też go pokochałam (wiem, wiem byłam pierwszy raz na Chorwacji, ale byłam w wielu miejscach nie tylko Europy i mam do tego jakąś skalę porównawczą). Ale chyba powinniśmy uszanować zdanie Autorki???
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 08.09.2014 11:10

Rero napisał(a):Dziękuję bardzo zarelacje i inspiracje - wszystkie :) R.

Pierwsze - Splitska :hearts: ,
drugie - nie wiem :oops:
trzecie - Postira?

:P

Potter napisał(a):Mysza powiedz Zuźce, że ślicznie jej w takich rozpuszczonych włosach :mrgreen: ...

Powiem :D .
Potter napisał(a):I widzę kolejną Twoją sukienkę :evil: ... Ileś Ty ich nabrała co ? Przyznaj się ... na każdy dzień inną :evil: :smo: ..

No w brudnych miałam chodzić :smo: .
Potter napisał(a):PS. Więcej na piszę na @ wieczorem, bo teraz padam na nos ...
O info o Twój apartman'15 nie wspomnę :evil: :smo:

Czekam :smo:

FUX napisał(a):Po kilkunastu „razach" w Cro mogę zaryzykować tezę, że Alpy mają swój urok i świeżość, której Cro już nie ma.
Do czystości kwater trudno się odnieść, bo wrażenie może zniweczyć wyposażenie z późnego Tito, jak i w GaPa u Turka równiez remont byłby wskazany.
Ale było czysto!
Pogoda?
Rzecz względna. Nas już >, niż 30 st. męczy, więc serduszko zabije żwawiej, przy słupku rtęci niżej.

A co było na trzecie?

Aha. Jazda dowolna.
Jednak góry, mimo wyciszającego morza.

No ale można pogodzić. Como, Garda...

:mrgreen:

P.S. Zakochać można się w kimś, ale raczej trudno w czymś.
:wink:

Prawie ze wszystkim się z Tobą zgadzam :wink: .

SYLWKA_2014 napisał(a):Agnieszko,
bardzo dziękuję za relację. Trochę mi przykro, że mój na ten moment ulubiony (nie znaczy że nie mam innych ulubionych miejsc, tu mogę popełniać poligamię) Krk tak sromotnie przegrał. Ale rozumiem, że jest to Twoja ocena tego akurat wyjazdu, choć czasem dostało się wyspie nie za swoje (np wybór kwatery, traf z pogodą), ale cóż Ty tu rządzisz.

:D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 08.09.2014 12:18

mysza73 napisał(a):.., ale pewnie nie doczytałeś, bo nie czytasz więcej niż 3 zdań :? .

To prawda.
Uważam, że ważne rzeczy są zawarte w kilku zdaniach. Reszta to "radosna twórczość" , może ważna dla konkretnej (piszącej) osoby a dla innych już niekoniecznie.

Za moje niedoczytanie - przepraszam jeżeli spowodowało to kłopot.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
ALPY vs JADRAN (Zillertal vs Krk). - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone