Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ALPY vs JADRAN (Zillertal vs Krk).

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2014 22:45

a HA 8)

No to ciekawe :roll:

A nawet straszne :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2014 23:30

mervik napisał(a):
Lednice napisał(a):Nie uwierzę w to, że Jadran przegrał :wink:


Mimo że Dolomity mi się podobały i Jadran też ,to teraz obstawiam Jadran ale z górami
...czyli Krk przegrał z Dalmacją :wink:


Musze się zmobilizować i rozpocząć swoją relację
ALPY vs JADRAN (Ötztal vs Banjole). 8)

Tylko tu jest kłopot, bo ja NIGDY, PRZENIGDY nie rozpatrywałem Alp i Jadranu jako miejsc do stoczenia bitwy :roll:
NIGDY nie przeciwstawiałem gór morzu i odwrotnie :wink:

W Dalmacji byłem, tam na Makarskiej morze i góry, 2 w 1 :D
Czyli tam jest komplet :wink:

Od 2011 roku jeździmy zawsze tak, że jedna część wyprawy jest nad Jadranem, druga w Alpach :D :D :D
Specjalnie, świadomie i celowo tak robimy i nam to pasuje. 8)
Morze i góry :D
Alpy i Jadran są dla nas jak dwie połówki całości urlopu, bardzo różne połówki :wink:
SgwdYrEira
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4294
Dołączył(a): 18.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) SgwdYrEira » 06.09.2014 09:35

mysza73 napisał(a):Tak więc ALPY vs JADRAN 3-0 8)


A nie pisałem ;) :lol:

mysza73 napisał(a):Wbrew pozorom nie był to aż taki łatwy mecz, na pewno nie była to tzw "godzinka z prysznicem" :wink: .


Godzina trzydzieści :)
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 06.09.2014 11:58

mysza73 napisał(a):Tak więc ALPY vs JADRAN 3-0 8)

Czyli moja cromaniacka intuicja, żeby na wypoczynek absolutnie nie brać pod uwagę terenów powyżej Szybenika jest zdecydowanie słuszna :mrgreen: .

Apartmanu i pogody współczuję, bo to rzeczywiście może zrazić do wszystkiego.

Ale żeby tak zaraz 0:3 :twisted: .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 06.09.2014 18:45

Cieszy mnie taki wynik ... :D ... całkiem możliwe, że cały przyszłoroczny urlop spędzimy w austriackich Alpach ... :lol:
Jedyne co mnie niepokoi to pogoda jaka może nas tam spotkać - ale jak pokazuje tegoroczne lato nawet w Cro nie można jej być pewnym ... :D
Dzięki za fajną relację i super foty.
Pozdrawiam.
ELIMAR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4147
Dołączył(a): 29.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) ELIMAR » 06.09.2014 21:08

No NIE !!!!
Jestem zawiedziona :(
Zdecydowanie stawiałam na CRO :)
Ale rozumiem :pogoda kiepska, foch forever, kiepski apartman ... :(
A było jechać na Krk ?
Splitska się odpodobała ;) ?
Na starych śmieciach jednak najlepiej :D

P.S. Pozdrowienia z przepięknej , cichej, spokojnej , urokliwej i całkiem słonecznej POVLJI :D :D :D :papa:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 06.09.2014 21:18

mysza73 napisał(a):Tak więc ALPY vs JADRAN 3-0 8)


Widzę, że niestety Krk przegrał z kretesem :(

A nam się tam jednak bardzo podobało, a mamy też porównanie z Dalmacją.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 06.09.2014 22:00

woka napisał(a):
mysza73 napisał(a):Tak więc ALPY vs JADRAN 3-0 8)

8O 8O 8O
Żeby góry i kamienie wygrywały z czystą wodą, pięknymi plażami, .....

No tak wyszło :?
woka napisał(a):oczywiście szanuję wynik.

Dzięki :wink:

-Katka- napisał(a):Tak myślałam :D i tak obstawiałam,

:D
-Katka- napisał(a):W Chorwacji uwielbiam Dalmację

Ja też :P .

woka napisał(a):
mysza73 napisał(a):zabraniam :!: jakiemukolwiek Cromaniakowi jechać do apartmana na Dobrinjską 22 w Krku :!: :!: :!:

Ja korzystam z lokum gdzie codziennie jest sprzątane, codziennie nowe ręcznik. Nie jest hotel jak również "apartman". Widok z balkonu na pełne morze i oczywiście całe miasto KRK. Oddalone od Twojego lokum .... rzut beretem.
Trzeba było poszukać. :wink:

Dlatego apartman na przyszły rok sprawdziłam już w kilku źródłach :wink: ,
wszyscy mówią to samo, że OK :!: :mrgreen: .

Lednice napisał(a):Musze się zmobilizować i rozpocząć swoją relację
ALPY vs JADRAN (Ötztal vs Banjole). 8)

No najwyższy czas :roll: :wink: .
Lednice napisał(a):Tylko tu jest kłopot, bo ja NIGDY, PRZENIGDY nie rozpatrywałem Alp i Jadranu jako miejsc do stoczenia bitwy :roll:
NIGDY nie przeciwstawiałem gór morzu i odwrotnie :wink:

W Dalmacji byłem, tam na Makarskiej morze i góry, 2 w 1 :D
Czyli tam jest komplet :wink:

Od 2011 roku jeździmy zawsze tak, że jedna część wyprawy jest nad Jadranem, druga w Alpach :D :D :D
Specjalnie, świadomie i celowo tak robimy i nam to pasuje. 8)
Morze i góry :D
Alpy i Jadran są dla nas jak dwie połówki całości urlopu, bardzo różne połówki :wink:

Ja do tej pory nie wyobrażałam sobie wakacji bez ciepłego morza, a teraz już jestem w stanie to sobie wyobrazić :D .
Choć w przyszłym roku również będzie ciepłe morze :lool: :wink: .

SgwdYrEira napisał(a):
mysza73 napisał(a):Tak więc ALPY vs JADRAN 3-0 8)

A nie pisałem ;) :lol:
mysza73 napisał(a):Wbrew pozorom nie był to aż taki łatwy mecz, na pewno nie była to tzw "godzinka z prysznicem" :wink: .

Godzina trzydzieści :)
Set pierwszy był na przewagi :wink: ,
powiedzmy coś w stylu 38-36 :oczko_usmiech: .

morgana napisał(a):
mysza73 napisał(a):Tak więc ALPY vs JADRAN 3-0 8)

Czyli moja cromaniacka intuicja, żeby na wypoczynek absolutnie nie brać pod uwagę terenów powyżej Szybenika jest zdecydowanie słuszna :mrgreen: .

Zdecydowanie :wink: .
morgana napisał(a):Ale żeby tak zaraz 0:3 :twisted: .
:oops:


kmichal napisał(a):Cieszy mnie taki wynik ... :D ... całkiem możliwe, że cały przyszłoroczny urlop spędzimy w austriackich Alpach ... :lol:

Polecam :P .
kmichal napisał(a):Dzięki za fajną relację i super foty.
Pozdrawiam.

Nawet te bez nóg 8O :wink: :papa: .

ELIMAR napisał(a):No NIE !!!!
Jestem zawiedziona :(
Zdecydowanie stawiałam na CRO :)
Ale rozumiem :pogoda kiepska, foch forever, kiepski apartman ... :(
A było jechać na Krk ?
Splitska się odpodobała ;) ?
Na starych śmieciach jednak najlepiej :D

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło :wink:
ELIMAR napisał(a):P.S. Pozdrowienia z przepięknej , cichej, spokojnej , urokliwej i całkiem słonecznej POVLJI :D :D :D :papa:

Udanego wypoczynku życzę :P .

Piter_M napisał(a):
mysza73 napisał(a):Tak więc ALPY vs JADRAN 3-0 8)

Widzę, że niestety Krk przegrał z kretesem :(

Tak wyszło :?
Piter_M napisał(a):A nam się tam jednak bardzo podobało, a mamy też porównanie z Dalmacją.

Ja jak się już do czegoś zrażę, to koniec :oops: ,
np kilka lat temu zraziłam się do Wlazłego :roll: i za nic nie chce mi przejść :roll: , a dzisiejszy mecz tylko pogłębia moje uprzedzenia :roll: .
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 07.09.2014 00:10

Więcej napiszę później.... Właśnie wróciliśmy z rynku, gdzie nikt nas nie chciał nakarmić :evil: ...
Powiem tylko, że ja PIERWSZA :oczko_usmiech: i najbardziej zdecydowana byłam przy obstawiania prawidłowego wyniku :mrgreen:
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 07.09.2014 01:04

mysza73 napisał(a):np kilka lat temu zraziłam się do Wlazłego :roll: i za nic nie chce mi przejść :roll: , a dzisiejszy mecz tylko pogłębia moje uprzedzenia :roll: .

Dzisiejszego meczu nie widziałam, bo w gościach byłam...

A do Mańka też się zraziłam laaaaata temu, niestety do reszty kadry też, jak tylko kadra przestała być MOJĄ kadrą... czyli dawno temu. Dlatego też nie odzywałam się w temacie siatkówki, bo moja miłość wyparowała wraz z kilkoma zawodnikami oraz z charakterem (czytaj - jajami :twisted: ) tej drużyny... czego żałuję, bo czas, kiedy serce oddałam siatkówce był bardzo fajny...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.09.2014 10:03

Potter napisał(a):Więcej napiszę później.... Właśnie wróciliśmy z rynku, gdzie nikt nas nie chciał nakarmić :evil: ...

Biedactwa :o ,
a co z tym darmowym, zabrakło :roll: 8O :? :smo:
Potter napisał(a):Powiem tylko, że ja PIERWSZA :oczko_usmiech: i najbardziej zdecydowana byłam przy obstawiania prawidłowego wyniku :mrgreen:

:smo:

morgana napisał(a):
mysza73 napisał(a):np kilka lat temu zraziłam się do Wlazłego :roll: i za nic nie chce mi przejść :roll: , a dzisiejszy mecz tylko pogłębia moje uprzedzenia :roll: .

Dzisiejszego meczu nie widziałam, bo w gościach byłam...

A do Mańka też się zraziłam laaaaata temu, niestety do reszty kadry też, jak tylko kadra przestała być MOJĄ kadrą... czyli dawno temu. Dlatego też nie odzywałam się w temacie siatkówki, bo moja miłość wyparowała wraz z kilkoma zawodnikami oraz z charakterem (czytaj - jajami :twisted: ) tej drużyny... czego żałuję, bo czas, kiedy serce oddałam siatkówce był bardzo fajny...

Zawodnicy odchodzą, no Guma jeszcze jest, ale to już ostatni raz :( ,
ale moja miłość cały czas trwa, bo to piękne chwile są :D .
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 07.09.2014 19:42

Z moich notatek wychodzi, że zwycięstwo Alp obstawiali: kataryniarz, Roxi, -Katka-, Franz, Magdalena S., golibroda, Potter, Kobal66, Fatamorgana, kmichal, kkra, madziaos, SgwdYrEira.


Ja tak tylko żartowałem. :lol: :mrgreen:

Po jednym urlopie nie odważyłbym się w życiu porównywać takiego bezmiaru możliwości i ilości miejsc.

Poza tym, jedno kapryśne lato to...tylko jedno kapryśne lato. :) :wink:
A u mnie wakacje stricte w górach a wakacje stricte nad morzem to dwie różne planety i nigdy nie łączę tego w całość a wszelkie porównania nie mają większego sensu bo ja lubię i jedno i drugie z tą lekką przewagą, że jak tylko nie "chodzi się w góry po Krupówkach" czy kolejką na Kasprowy i nie chodzi się w sezonie letnim po naszych Tatrach to na bank jest więcej miejsca w górach jednak i ciszej, spokojniej itd.
Ja widzę to tak, że nad Jadran jedzie się jednak między jakichś ludzi a jak jadę w góry to wręcz przeciwnie- z dala od nich.
Właśnie dlatego podczas pobytu w Starej B. zwiałem na 2 dni w tamte "góry" i tam było już "wszystko jak należy".

Poza tym- a tego jeszcze nie napisałem nigdzie- jest na Krku takie miejsce, dla którego bym nawet zrezygnował z Alp. Nie na długo- ale jednak.
Czasami trzeba długo czekać na nagrodę za cierpliwość, ale ja się na Krku jednak doczekałem i było to... ostatniego dnia pobytu. Ten jeden dzień oraz jeden człowiek sprawił, że w mig szlag trafił wszelkie negatywy z poprzednich dni.... :) :mrgreen:

Ja na szczęście nie marudzę na byle co i nie dramatyzuję jak w CRO jest dzień bez słońca czy leje.
Jakby mi ktoś powiedział jutro: "stary jadę na Krk, tam gdzie byłeś, mam załatwioną łódź i mogę Cię zabrać do auta" to bym pojechał. :) :mrgreen:

A statystycznie rzecz biorąc to dobrze pamiętam, że kiedyś musiałem przerwać wyprawę objazdową po Alpach z powodu pogody. Wczesnojesienny front opadowy trwał bowiem tak długo, że straciłem cierpliwość (bo ileż można zamiast gór oglądać ciężkie chmury? w Austrii lało, w Bawarii lało, w Tyrolu lało...) i wróciłem w...Tatry, gdzie powiało na dobitkę zimą (wrzesień i 40 cm śniegu 8O :roll: :lol: ). Natomiast nigdy w przeciągu tych 20 lat w CRO nie zdarzyło mi się, abym musiał zmieniać plany wakacyjne na miejscu.
I do dzisiaj żałuję, że wtedy- z Alp nie pojechałem do...CRO. :lol: :mrgreen:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.09.2014 19:52

Fatamorgana napisał(a):Ja na szczęście nie marudzę na byle co i nie dramatyzuję jak w CRO jest dzień bez słońca czy leje.
Jakby mi ktoś powiedział jutro: "stary jadę na Krk, tam gdzie byłeś, mam załatwioną łódź i mogę Cię zabrać do auta" to bym pojechał. :) :mrgreen:

Oj Fata, Fata, ten mój pojedynek to był taki z przymrużeniem oka :wink: ,
a że wygrały Alpy ... no tak wyszło :wink: ,
myślę że to nie pogoda przeważyła, tylko ten apartman :roll: .

Ja też nie marudzę i dlatego ... już zarezerwowałam na przyszłe wakacje apartman w ... CHORWACJI :D :D :D ,
a foch forever ... już dawno minął :wink: :papa: .
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 07.09.2014 20:13

Fatamorgana napisał(a):Poza tym- a tego jeszcze nie napisałem nigdzie- jest na Krku takie miejsce, dla którego bym nawet zrezygnował z Alp.

Jako stary KRK-owiec, powiadam - dobrze piszesz. :D
Takich miejsc jest wiele, Ja to wiem, Ty to wiesz (choć znasz tylko jedno). Z pełnym szacunkiem czytam (przeglądam) relacje osób które zahaczyły o KRK. Czasem aż korci aby coś napisać, sprostować - jednak z reguły nic nie robię ponieważ to autentyczne odczucia kogoś. Komuś się nie podoba krajobraz, kolor wody, za dużo (mało) kotów, gałki lodów za małe, apartament drogi i brudny, ....
To wszystko można spotkać tylko na KRK-u. W Dalmacji jak ręką odjął, tam same plusy, .... cudnie.
Prawie od 20 lat, i z reguły corocznie jestem na KRK-u. Nie zauważyłem nic niepokojącego. Może jestem za mało spostrzegawczy skoro ktoś inny, "wpadnie" raz i wie więcej ode mnie.

Mógłbym więcej na temat KRK-u ale ja "niepiśmienny jestem". Tak już mam .... :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 07.09.2014 20:53

woka napisał(a):
Fatamorgana napisał(a):Poza tym- a tego jeszcze nie napisałem nigdzie- jest na Krku takie miejsce, dla którego bym nawet zrezygnował z Alp.

Jako stary KRK-owiec, powiadam - dobrze piszesz. :D
Takich miejsc jest wiele, Ja to wiem, Ty to wiesz (choć znasz tylko jedno). Z pełnym szacunkiem czytam (przeglądam) relacje osób które zahaczyły o KRK. Czasem aż korci aby coś napisać, sprostować - jednak z reguły nic nie robię ponieważ to autentyczne odczucia kogoś. Komuś się nie podoba krajobraz, kolor wody, za dużo (mało) kotów, gałki lodów za małe, apartament drogi i brudny, ....
To wszystko można spotkać tylko na KRK-u. W Dalmacji jak ręką odjął, tam same plusy, .... cudnie.
Prawie od 20 lat, i z reguły corocznie jestem na KRK-u. Nie zauważyłem nic niepokojącego. Może jestem za mało spostrzegawczy skoro ktoś inny, "wpadnie" raz i wie więcej ode mnie.

Mógłbym więcej na temat KRK-u ale ja "niepiśmienny jestem". Tak już mam .... :wink:

O jo joj, strasznie podpadłam chyba miłośnikowi Krku 8O :wink: .
I wcale nie twierdzę, że po "wpadnięciu" tam raz wiem więcej od Ciebie :roll: .
Ale dobrze, że zauważasz, że to są moje odczucia :wink: .
No zraziłam się przez ten apartman i już :roll: .
Ale apartman apartmanem, pogoda pogodą, a mnie i tak bardziej odpowiada Dalmacja :mrgreen: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
ALPY vs JADRAN (Zillertal vs Krk). - strona 34
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone