Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alpejskie wędrówki i wspinaczki

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 03.09.2011 21:35

TAkie coś, jak na pierwszym zdjęciu, to u mnie w małpich gajach jest ;)


Ale ten lodowy tunel - bajka :roll:







No dobrze, reszta też, tylko mi słów brakuje :D

Pozdrawiam
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.09.2011 11:08

Jak to dobrze Wojtku, że jesteś Wielkim Podróżnikiem i że dzięki Tobie mogę stanąć (zawisnąć?) w miejscach, gdzie nawet w najśmielszych myślach :roll: nie odważyłabym się znaleźć... No chyba, że w tym lodowym tunelu 8) , tylko jakim cudem bym tam dotarła?

Pozdrawiam serdecznie :papa:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.09.2011 11:59

Jeszcze dobrze nie ochłonąłem po jednych górskich widokach , a Ty już zaserwowałeś zajawkę z linami , lodowym tunelem i doliną z marzeń 8) gdzie chmury falą przelewają się przez przełęcz i zapewne w następnym zdjęciu pochłoną zygzakującą drogę . . .


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.09.2011 15:33

helen napisał(a):Umarłabym na tych sznurkach ze strachu, ale z chęcią pooglądam więcej tak cudnych widoków.

Ten mostek linowy akurat należał do łatwiejszego fragmentu trasy, ale fakt - chybotało nieźle. :twisted:

Tymona napisał(a): Ciekawe gdzie ta górska droga, bo podobna do tej Grossglocknerowej :D (wiem, wiem - podobna, ale zapewne nie ta :wink: )

Ta wspinająca się pod chmury prowadzi z Gletsch na Grimselpass, a ta opadająca spod stóp, sprowadza do Gletsch z Furkapass. 8)

weldon napisał(a):Ale ten lodowy tunel - bajka :roll:

Żeby za szybko się nie zapadł i nie przedziurawił od strony powierzchni, ta część lodowca nakryta była czymś w rodzaju prześcieradła. :lol:

dangol napisał(a):dzięki Tobie mogę stanąć (zawisnąć?) w miejscach, gdzie nawet w najśmielszych myślach :roll: nie odważyłabym się znaleźć... No chyba, że w tym lodowym tunelu 8) , tylko jakim cudem bym tam dotarła?

W zasadzie droga była prosta i oczywista - kupić bilet w kasie i dojść wygodną dróżką. Ale... niektóre propozycje są dla mnie zbyt proste i oczywiste, bym się na nie skusił. ;) Dlatego znalazłem inną możliwość.

piotrf napisał(a):Jeszcze dobrze nie ochłonąłem po jednych górskich widokach , a Ty już zaserwowałeś zajawkę z linami , lodowym tunelem i doliną z marzeń 8) gdzie chmury falą przelewają się przez przełęcz i zapewne w następnym zdjęciu pochłoną zygzakującą drogę . . .

Wiesz, było to tak wciągające, że zrobiłem sobie tam kawkę i posiedziałem, obserwując przelewające się chmury. Spływały bez przerwy, ale nie dosięgły dna doliny. Rozwiewało je stale i mimo ciągłych dostaw, dno doliny pozostało czyste.

Pozdrawiam,
Wojtek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 04.09.2011 15:36

Franz napisał(a):
helen napisał(a):Umarłabym na tych sznurkach ze strachu, ale z chęcią pooglądam więcej tak cudnych widoków.

Ten mostek linowy akurat należał do łatwiejszego fragmentu trasy, ale fakt - chybotało nieźle. :twisted:


8O - łatwiejszy powiadasz .... :roll:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 04.09.2011 18:48

Crayfish napisał(a):
8O - łatwiejszy powiadasz .... :roll:


Też zwróciłem na to uwagę. Od patrzenia na zdjęcie kręci się w głowie. 8O
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 04.09.2011 22:25

Zajawka O B Ł Ę D!!! 8O :roll: Trochę jakby mam zawroty, ale ciekawość jest większa! Dawaj, dalej! Nie odstraszysz mnie linami! :wink: :lol:

Pozdrawiam,
Anka
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 04.09.2011 23:11

Hmmm, no tak ... :) Gdzie będzie dalszy ciąg zajawki ?
pozdrawiam 8)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.09.2011 09:51

Długi to jest odcinek do przejścia po tych linach?
Przełęcz jak głęboka - jakaś fotka w dół?


Pzdr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.09.2011 12:42

jan_s1 napisał(a):
Crayfish napisał(a):
8O - łatwiejszy powiadasz .... :roll:


Też zwróciłem na to uwagę. Od patrzenia na zdjęcie kręci się w głowie. 8O

Serio! Ten fragment nie wymagał ani siły, ani specjalnej zręczności. Wystarczyło zachować równowagę na linie. :lol:

mahadarbi napisał(a):Dawaj, dalej! Nie odstraszysz mnie linami! :wink: :lol:

plavac napisał(a):Hmmm, no tak ... :) Gdzie będzie dalszy ciąg zajawki ?
pozdrawiam 8)

Ciąg dalszy będzie w tym wątku. Ale tych parę fotek tylko miało usprawiedliwić przerwę, która nastąpiła i wyjaśnić, czym się w tym czasie zajmowałem. Wolałbym trzymać się chronologii i rozwinąć temat w swoim czasie. Od razu powiem, że po drodze jeszcze niejedna podobna atrakcja się trafi. ;)

Ale skoro tak konkretne pytanie się pojawiło:

Jacek S napisał(a):Długi to jest odcinek do przejścia po tych linach?
Przełęcz jak głęboka - jakaś fotka w dół?

to spróbuję jakąś fotkę jeszcze wygrzebać i tu wrzucić.
Długość odcinka - około 20m. Wysokość w środkowym punkcie - też podobnie. Nic strasznego. Poza tym - była możliwość obejścia tego miejsca.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.09.2011 14:41

Jacek S napisał(a):jakaś fotka w dół?


Oto dwie: :)

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.09.2011 14:53

Dziękuję, pozdrawiam, idę.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.09.2011 15:19

Franz napisał(a):
Jacek S napisał(a):jakaś fotka w dół?


Oto dwie: :)

Nie lekceważ miejskich krawężników :lol:


Pozdrawiam :wink:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 05.09.2011 15:46

weldon napisał(a):Nie lekceważ miejskich krawężników :lol:
:wink:


Dokładnie :!: :) Są ogromnym zagrożeniem i bywa, że potrafią uderzyć w głowę ... :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.09.2011 15:49

Zajawka bardzo zachęcająca. Ale ostatnie 2 zdjęcia (widok w dół) przerażają.
Mimo wszystko zostaję i będę walczyć ze swoim lękiem wysokości :D

Wojtku, nie ogarniam wszystkich Twoich relacji :oops: Nie nadążam nawet z czytaniem, a co dopiero mówić o komentarzach. Zresztą często po prostu brakuje mi słów z wrażenia :D

Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Alpejskie wędrówki i wspinaczki - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone