Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alpejskie wędrówki i wspinaczki

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.09.2011 08:18

Interseal napisał(a):Piękne... bardzo mi bliskie... i często oczekiwane uczucie.

Można by rzec - coś, co łączy ludzi gór. 8)

Ale tyczy się każdego, kto kocha Naturę...

Pozdrawiam,
Wojtek
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 13.09.2011 09:48

Franz napisał(a):Można by rzec - coś, co łączy ludzi gór. 8)

Ale tyczy się każdego, kto kocha Naturę...


Trochę przekornie, samotność na plaży.
i to przez kilka godzin. Rowy-Łącka Góra i z powrotem.

Obrazek

Też przyjemne uczucie. ;)
pzdr :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.09.2011 12:04

longtom napisał(a):Trochę przekornie, samotność na plaży.

Bardzo przekornie. :lol:
Wyprasowałeś idealnie te góry!

Pozdrawiam,
Wojtek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.09.2011 12:32

Franz napisał(a):Bardzo przekornie. :lol:
Wyprasowałeś idealnie te góry!


Źle zdjęcie wkleił...obróciło się... :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 13.09.2011 12:39

Franz napisał(a):Na jej załomie pojawia się ludzka postać - oto drugi wędrowiec, wchodzący dziś na Hohe Wilde.

No i korek się wam zrobił ... ;)
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 13.09.2011 13:01

Wojtek, znowu Cię dogoniłem chociaż tu :)
Ale żeś porcję widoków zapodał. Morza chmur w takim natężeniu to jeszcze nie widziałem.
Lecę Cię gonić po Bałkanach. Może się gdzieś Twój szlak przetnie z moim z tego lata.
pzdr
k

P.S. Parę świstaków nam niedawno przebiegło drogę przed samochodem, w miejscu które może znasz bo wszędzie byłeś. Kiedyś o tym opowiem...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.09.2011 13:03

Jacek S napisał(a):Źle zdjęcie wkleił...obróciło się... :wink:

Mówisz o tej pionowej ścianie piaskowca nad wąską strużką na dnie kanionu? ;)

weldon napisał(a):No i korek się wam zrobił ... ;)

Ruch wahadłowy...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.09.2011 16:49

zawodowiec napisał(a):Wojtek, znowu Cię dogoniłem chociaż tu :)

Miło, ze zagościłeś. Nie zauważyłem wcześniej Twego wpisu, bo dokładnie w tym momencie odpowiadałem na wcześniejsze.

zawodowiec napisał(a):Ale żeś porcję widoków zapodał. Morza chmur w takim natężeniu to jeszcze nie widziałem.

No cóż - uczta dla oczu. 8)

zawodowiec napisał(a):Parę świstaków nam niedawno przebiegło drogę przed samochodem, w miejscu które może znasz bo wszędzie byłeś.

Na szczęście, w wielu miejscach jeszcze nie byłem, więc wciąż mam gdzie nowości odkrywać. :D
Pod koniec sierpnia jeden świstak też wiał asfaltem, ale jak zlazł z drogi, to stanął słupka i pozował mi do zdjęcia. Ładnie wyszedł.

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 13.09.2011 23:15

Samotność w górach to dar. Nie zawsze się zdarza ... Ale jak już jest, to jeszcze trzeba mieć wewnętrzny spokój w sobie, żeby to dostrzec i docenić. Jak się te dwie determinanty spotkają - człowiek dotyka opuszkami palców Nieba :)
Czułem tak w wielu miejscach - ostatnio na Uklejnie nad Myślenicami, ciut ponad 650 m npm. Czułem to też w łanie zbóż pod bezkresnym niebiem ...
Wierzę, że można nad brzegiem morza. Tylko, że z górskiego szczytu ( teoretycznie ) do tego Nieba bliżej :wink: 8)

Pięknie Ci się zdarzyło, Wojtku ...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.09.2011 10:16

plavac napisał(a):Samotność w górach to dar. Nie zawsze się zdarza ...

Mnie akurat często. Ale już rzadziej - w takich miejscach...

plavac napisał(a):Czułem tak w wielu miejscach - ostatnio na Uklejnie nad Myślenicami, ciut ponad 650 m npm.

Uklejna... Byłem tylko raz. Wiele, wiele lat temu...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.09.2011 18:30

Przed schroniskiem siadam przy jednym ze stołów ustawionych na zewnątrz. Ociepliło się na tyle, że łapy już nie grabieją. Przygotowuję sobie śniadanie - uczciwie na nie dziś zapracowałem.
Nie jestem sam - liczne grupki uwijają się raźno. Jeszcze nie zakończył się czas porannych wyjść. A ja mam już za sobą najwyższy szczyt...

Śniadanie zjedzone - zwijam graty i w trasę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście, nie wracam tą samą drogą, którą tu dotarłem. Pętelkę przemyślałem dobrze i teraz kieruję się wprost na południe. Przechodzę pod marmurowymi gigantami - Lodner oraz Hohe Weiße, po drugiej stronie mając szeroką dolinę Fossen. Ponad nią - niezbyt wielki stąd - Similaun. Dwa dni temu z jego wierzchołka mój wzrok wędrował z ciekawością w kierunku marmurowych bliźniaków; teraz posyłam spojrzenie dokładnie w drugą stronę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.09.2011 18:31

Ścieżka się obniża i w końcu zanurzam się w białe poduchy, które tyle radości przynosiły przez ostatnie godziny. Niestety, wnętrze takiej poduchy jest już o wiele mniej atrakcyjne - szara mgła spowija otoczenie i wlaściwie nic specjalnie wzroku nie przyciąga. Ma to tylko jeden plus - nie zatrzymuję się, by pstrykać fotki, a więc zyskuję odrobinę na czasie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Schodzę coraz niżej i mgły zaczynają rzednąć. Osiągam dolny pułap chmur - nie były zbyt grube. Docieram do schroniska Lodner, położonego na wysokości 2259m n.p.m., a więc od Stettiner Hütte straciłem już ponad sześćset metrów.

Obrazek

Obrazek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 19.09.2011 18:58

Faaajnie ... :)

Trochę wilgotno, ale faaajnie ... :wink:

Czekam na c.d. - jak na najlepszą rehabilitację 8)
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 21.09.2011 21:15

Franz napisał(a):Obrazek


Patrząc na to zdjęcie można zrozumieć dlaczego nie lubisz przebywać w morzu schodząc do niego, Ty do morza się wspinasz, aby znaleźć się w nim... na wysokościach i tam pływać w morzu... chmur.

Tak, nie każdy może mieć to morze w górach.

I co można powiedzieć więcej, jak w większości moje posty są spóźnione i nie nadążają za wieloma istniejącymi relacjami.

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.09.2011 16:28

plavac napisał(a):Czekam na c.d. - jak na najlepszą rehabilitację 8)

Postaram się jak najszybciej kontynuować - oby skutecznie - Twoją rehabilitację. ;)

nomad napisał(a):Patrząc na to zdjęcie można zrozumieć dlaczego nie lubisz przebywać w morzu schodząc do niego, Ty do morza się wspinasz, aby znaleźć się w nim... na wysokościach i tam pływać w morzu... chmur.

Tak, nie każdy może mieć to morze w górach.

Może nie na aż tak wzburzone, ale Ty też spoglądałeś z góry na morze obłoków...

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Alpejskie wędrówki i wspinaczki - strona 31
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone