Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Alpejskie wędrówki i wspinaczki

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 16.08.2011 08:37

Franz napisał(a):Czuję ten dzisiejszy dzień w nogach. Ponad dwa tysiące metrów przewyższenia a i trasa niezbyt krótka.

Ufff ..... :roll: 8) ...
"Zerwa-łeś się" jak nie przymierzając "Devil's Claw" ! ;)

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.08.2011 15:20

Crayfish napisał(a):... bosko ...

Interseal napisał(a):Mnie też się podoba.

Po całym dniu, kiedy chmury wisiały tuż nade mną - to zakończenie dnia z takimi widokami :!: - czułem się, jakby mi ktoś ekstra premię wypłacił. 8)

mariusz-w napisał(a):Ufff ..... :roll: 8) ...
"Zerwa-łeś się" jak nie przymierzając "Devil's Claw" ! ;)

Takie (czasem większe) przewyższenia nie są czymś rzadkim w moim przypadku. Wtedy jednak jakoś czułem tę drogę w nogach. Zapewne niepewność co od następnego poranka wzmogły odczucie zmęczenia...

Pozdrawiam,
Wojtek
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 16.08.2011 19:27

A tymczasem w kraju właśnie przeczytałem:

"Ponad 40 tys. osób odwiedziło polskie Tatry w minioną niedzielę. - To nowy dzienny rekord frekwencji - powiedział we wtorek na konferencji prasowej dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Paweł Skawiński. Tylko do Morskiego Oka w tym dniu doszło aż 13 tys. turystów. "

Łomatko !!!!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.08.2011 15:42

Crayfish napisał(a):"Ponad 40 tys. osób odwiedziło polskie Tatry w minioną niedzielę."

To jest jeden z dwóch powodów, dla których przestałem jeździć w Tatry.
Czasami mnie korci, by wyskoczyć ponownie, ale wtedy mi się właśnie takie informacje przypominają. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 18.08.2011 07:36

Franz napisał(a):
Crayfish napisał(a):"Ponad 40 tys. osób odwiedziło polskie Tatry w minioną niedzielę."

To jest jeden z dwóch powodów, dla których przestałem jeździć w Tatry.
Czasami mnie korci, by wyskoczyć ponownie, ale wtedy mi się właśnie takie informacje przypominają. ;)

Córa z "przyjacielem serca" ;) ... +- trzy tygodnie temu schodziła zachodnie Tatry ... podobno pusto było.
Często, gęsto sami na szlakach byli ! ... a i w schroniskach całkiem przyjemnie.
Tłumy dopadły ich dopiero w Zakopanym ... a właściwie oni dopadli tłumy, bo doszli ok 17:00 godziny pod Wielką Krokiew ... w sam raz na finał etapu "Tour de Pologne". :)

Pozdrawiam.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.08.2011 09:47

mariusz-w napisał(a):zachodnie Tatry ... podobno pusto było.

Tatry Zachodnie, to już zupełnie inne kształty, niż Wysokie.
Co nie zmienia faktu, że w Alpach i po takich zdarza mi się wędrować. Ale wolę te strzeliste turnie. Jeszcze jest kolejna różnica - w Alpach, za wyjątkiem ich skrajów, gdzie spojrzysz, tam góry...

A już o takie ewenementy, jak pokazane w najnowszym odcinku, ostro odcinające się od granitu marmurowe szczyty - zdecydowanie trudno.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.08.2011 01:49

Myślałem, że zdążę jeszcze opisać wstający poranek. Nie udało się. Póki co - wyprzedzająco - trzy ujęcia z nadchodzącego dnia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.08.2011 18:01

Piękne te szczyty pomiędzy . . . chmurami :D
Wyglądają jak skaliste wysepki na wzburzonym oceanie


Pozdrawiam
Piotr
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 30.08.2011 19:29

Dzięki, że zwolniłeś z marszem na Wysoką i Dziką ... też bym kontemplował tygodniami taki poranek, takie morze w górach ...

Mam jeszcze w oczach Alpy Graickie, ich potęgę, piękno i grozę ...
Nie udało nam się ( synowi i mnie ) zdobyć Gran Paradiso. Decyzję o odwrocie podjęliśmy na 3500 m. Tak trzeba było . Przedsionek Wielkiego Raju i tak był cudownie piękny ...

Czy Tobie udało się poskromić Wysoką i Dziką ?
Gdzie teraz jesteś, Wojtku ?
pozdrawiam 8)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.09.2011 15:47

piotrf napisał(a):Piękne te szczyty pomiędzy . . . chmurami :D
Wyglądają jak skaliste wysepki na wzburzonym oceanie

Za każdym razem, gdy wyjdę ponad chmury, wygląda to inaczej. Aż tak wzburzone fale nie zdarzają się zbyt często. 8)

plavac napisał(a):Nie udało nam się ( synowi i mnie ) zdobyć Gran Paradiso. Decyzję o odwrocie podjęliśmy na 3500 m. Tak trzeba było . Przedsionek Wielkiego Raju i tak był cudownie piękny ...

Zostaje na ewentualny, kolejny raz...

plavac napisał(a):Czy Tobie udało się poskromić Wysoką i Dziką ?

Wkrótce wyruszymy dalej. :)

plavac napisał(a):Gdzie teraz jesteś, Wojtku ?

Gdy pisałeś te słowa, byłem właśnie w Rätikonie. To góry na granicy Gryzonii i Vorarlbergu.

Pozdrawiam,
Wojtek
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 02.09.2011 16:12

Część Alp Retyckich ?
Egzotyczne miejsce .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.09.2011 14:45

plavac napisał(a):Część Alp Retyckich ?
Egzotyczne miejsce .

Niektórzy zaliczają Rätikon do Alp Retyckich, inni nie. Nie bedę wchodził w spory geografów. ;)
Ale góry piękne... 8)

Pracuję właśnie nad wyborem kilku fotek z całego wyjazdu, żeby tylko baaardzo z grubsza zobrazować najnowszy wypad.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.09.2011 15:58

Oto wybranych kilka migawek z najnowszego wypadu. Teren działania: Austria, Włochy (Südtirol), Szwajcaria.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 03.09.2011 17:01

Umarłabym na tych sznurkach ze strachu, ale z chęcią pooglądam więcej tak cudnych widoków.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 03.09.2011 21:05

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaale fajna zajawka :D

Ciekawe gdzie ta górska droga, bo podobna do tej Grossglocknerowej :D (wiem, wiem - podobna, ale zapewne nie ta :wink: )

pozdrawiam
:D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Alpejskie wędrówki i wspinaczki - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone