Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 25.06.2015 11:31

Dzięki wielkie a foty :)
No to Sarande ładnie zaśmiecone ;p a w okolicach Sarande są jakieś ładne plaże ? Bo podejrzewam że w mieście to ciężko będzie takowe znaleźć.
Ogólnie chyba dojdziemy do wniosku, że pojedziemy w ciemno i tam się zatrzymamy gdzie najbardziej się spodoba. Ten niebieski na internecie pewnie reklamowany jako apartament 3* tylko zdjęcia robione od 2 piętra w zwyż :P
przepioor
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 20.06.2012
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepioor » 25.06.2015 13:16

jerry.ie napisał(a): ... ale moja opinia jest nie zmienna Albania to bardzo ciekawy kraj godny odwiedzenia . Pozdrawiam :papa:


Ja też się podpisuję pod tą opinią - byliśmy z rodziną w Ksamil 3 razy: 2012, 13, 14 i zawsze było super! W zeszłym roku pojawił się nawet supermarket, gdzie można było płacić kartą - poszukajcie mojego wpisu z zeszłego roku. A muzę z dyskotek było słychać do późnej nocy :lol:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.06.2015 17:36

guma1906 napisał(a):Do Sol-Wagon:
- Skopje --> Ochrid --> Korcza --> Tepelene --> Sarande --> Himare (wg google maps wychodzi 568)

Jeżeli by to była docelowo Saranda to ta różnica by się zmniejszyła i obie trasy miały by po około 520 km.
Jadę bez przyczepy ale stosunkowo małym samochodem osobowym.


jechałem w zeszłym roku, jeżeli ci nie zależy za bardzo na zawieszeniu czy rozklekotaniu wnętrza to przejedziesz szybciej już ja, mnie trasa od granicy macedońsko-albańskiej do Himare zajęła ok. 11,5 godziny...
widoki i klimat miejscowości w górach niepowtarzalny...
dołóż jeden dzień i jedź tamtędy:)
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 25.06.2015 19:21

Troche masakra 11,5h ;p nie chciałbym za bardzo rozklekotac ;p aż tak rozwalona droga czy raczej zakrety/serpentyny takie ? ;p
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.06.2015 20:11

i serpentyny i ubytki asfaltu, dziur jako takich (jakie widać w Polsce nie kojarzę); po prostu bardzo nierówna droga, z brakami asfaltu włącznie...
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 25.06.2015 20:35

Sol-Wagon napisał(a):
guma1906 napisał(a):Do Sol-Wagon:
- Skopje --> Ochrid --> Korcza --> Tepelene --> Sarande --> Himare (wg google maps wychodzi 568)

Jeżeli by to była docelowo Saranda to ta różnica by się zmniejszyła i obie trasy miały by po około 520 km.
Jadę bez przyczepy ale stosunkowo małym samochodem osobowym.


jechałem w zeszłym roku, jeżeli ci nie zależy za bardzo na zawieszeniu czy rozklekotaniu wnętrza to przejedziesz szybciej już ja, mnie trasa od granicy macedońsko-albańskiej do Himare zajęła ok. 11,5 godziny...


Jak na pierwszy raz w Albanii jechałbym z Ochrydu przez Elbasan.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.06.2015 21:00

ja też jechałem pierwszy raz...trzeba po prostu dodatkowy dzień jazdy i skrócić na miejscu o 1 dzień:)
a nie chcesz wjechać od Pd z Grecji?
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 25.06.2015 21:49

Hmm 2 lata temu wakacje spedzilem na pld Czarnogory i w jeden dzien pojechalem na wycieczke nad Jezioro Szkoderskie i okolice to bylem w wielkim szoku, ale nie wzgledu stan drog tylko na kompletny brak przestrzegania przepisow.. Pod prad, na czerwonym to norma xD jakies zaprzegi wlasnej roboty.. Na rondzie stawali,trabili , machali, wpuszczali na rondo z podporzadkowanych:p ogolnie kosmos ale na poludniu Albanii podobno jest z tym lepiej :) przez Grecje chcialem wrocic a w pierwsza strone cos zobaczyc.. Czy aby napewno dzien w plecy ? Jadac przez Albasan na te 520 km tez trzeba poswiecic z 8h.. Wiec tak naprawde jest 4h roznicy a nie dzien czy sie myle? A w drodze przez korcze jest cos do zobaczenia konkretnego oprocz ohrydu czy po prostu takie piekne krajobrazy bo juz czytalem mnostwo komentarzy ze jest tam przepieknie.
Dziur jako tako jak w Polsce nie ma ? Tzn ze droga lepsza niz lokalne tutaj ? Wiem ze predkoscia nie nadrobi tamtedy ale czy nie ma niespodzianek za zakretami typu nagly brak asfaltu,brak studzienki , kamienie na drodze itp.
Pozdrawiam
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 26.06.2015 08:59

My już wróciliśmy z naszych wojaży. Byliśmy m.in. w Albanii. Droga z Nisiu do Himare zajęła nam ok 12h. Jechaliśmy przez Struge, Elbasen, Fier, Vlora. Trasa pod względem jakości nawierzchni zróżnicowana ;) [u nas w kraju tez z tym jest różnie] np. w niektórych miejscach nie było dylatacji na mostach tylko puste rowki 8O , albo rzecz dla nas bardzo egzotyczna skrzyżowania na autostradzie :) i pan sprzedający przez płot kury i kaczki :) Krajobrazowo Albania jest przepiękna. A za zakrętem niespodzianki się zdarzają, możesz np. tak jak my nocą na przełęczy Llogara za zakrętem stanąć oko w oko z krową :) Z brakiem studzienek się nie spotkaliśmy. Ale z brakiem drogi tak, jak byliśmy w Blue Eye, dojechaliśmy pod źródła i w między czasie panowie zdążyli koparką drogę "ściągnąć" i dziurę wykopać [remont całego odcinka od szlabanu], więc jak wracaliśmy to musieliśmy czekać na nasypanie i wyrównanie trasy ;)
Wracaliśmy prze Grecję, bo tam też kilka dni jeszcze byliśmy.
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 26.06.2015 09:45

No to jak widać jest różnica czasowo. 12h Nisiu to 612 km :) kolega wyżej pisał że od granicy Albańskiej przez korcze do Sarande 11,5h jakieś 320 km ;p
Większość czasu spędziliście we Vlore ? Jak tam było ? Co powiedziecie o miejscowościach jadąc w stronę Grecji ? Coś Wam się wyjątkowo podobało ?
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 26.06.2015 21:25

Podróż bez zwiedzania po drodze z Niusiu do Himary. Może Sol-Wagon zwiedzał po drodze i zatrzymywał się na dłużej niektórych? no i jechał inna trasą, dlatego miał taki czas a nie inny. Generalnie można przyjąć że ten czas który podaje np., gogle maps jest nie realny do osiągnięcia ;) Nasze miejsce docelowe to Himara Livadh [Vlora tranzyt] gdzie spędziliśmy 6 nocy. Podobało nam się. Cisza spokój, mało ludzi. Zwiedzaliśmy plaże i okolice, m.in. Porto Palermo, Dhremi, Gjirokastra. Jak dla nas Albania przepiękna krajobrazowo. Potem zjechaliśmy [przez Ksamil-tranzyt, i mały drewniany prom] do Grecji do Pargi, gdzie spędziliśmy kolejne 5 nocy. Po drodze do Grecji, ładnie wyglądała miejscowość Mursi, ale widziałam tylko z drogi niestety.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 26.06.2015 23:13

guma1906 napisał(a):No to jak widać jest różnica czasowo. 12h Nisiu to 612 km :) kolega wyżej pisał że od granicy Albańskiej przez Korcze do Sarande 11,5h jakieś 320 km ;p

przejedź się i zobaczysz ile zejdzie:)
KOL pisze, że droga Korce-Gjirokaster do 6 godzin
grecja-przez-albanie-i-nie-tylko-raz-jeszcze-2011-i-2012-t32480-150.html
dodatkowo do Korce jest bardzo kiepski odcinek miejscami, chociaż może przez rok znacznie go poprawili;
jechałem czasami nawet na 1 biegu...ale to głównie do Korca...
w górach już lepiej: 2 i 3 bieg...

Jorgucat-Himare to bardzo dużo zakrętów, droga jak stół, ale nie nadgonisz bo także strome podjazdy...wychodzisz z ostrego zakrętu i zaraz w górę, więc jak masz słabe auto to 3 bieg i to wszystko...

przede wszystkim pisałem, że jechałem nie do Sarandy a Himare (z Sarandy do Himare jest jeszcze godzina jazdy);
sprawdziłem dokładnie na godzinach robienia fotek, więc wyjechaliśmy z granicy Albańskiej o 10 rano;
nic po drodze nie zwiedzaliśmy tylko robiliśmy zdjęcia, dojechaliśmy na miejsce (Himare) ok. godz. 19.30-20.00...
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 04.07.2015 09:14

Mai napisał(a):Podróż bez zwiedzania po drodze z Niusiu do Himary. Może Sol-Wagon zwiedzał po drodze i zatrzymywał się na dłużej niektórych? no i jechał inna trasą, dlatego miał taki czas a nie inny. Generalnie można przyjąć że ten czas który podaje np., gogle maps jest nie realny do osiągnięcia ;) Nasze miejsce docelowe to Himara Livadh [Vlora tranzyt] gdzie spędziliśmy 6 nocy. Podobało nam się. Cisza spokój, mało ludzi. Zwiedzaliśmy plaże i okolice, m.in. Porto Palermo, Dhremi, Gjirokastra. Jak dla nas Albania przepiękna krajobrazowo. Potem zjechaliśmy [przez Ksamil-tranzyt, i mały drewniany prom] do Grecji do Pargi, gdzie spędziliśmy kolejne 5 nocy. Po drodze do Grecji, ładnie wyglądała miejscowość Mursi, ale widziałam tylko z drogi niestety.


Wybieram się w tym roku do Himare, czy nocowaliście w Nisz ???
Czy polecisz tam jakiś nocleg ???
Podróżnik z Pcimia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.10.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Podróżnik z Pcimia » 16.10.2015 08:43

Witam !
Bardzo serdecznie zapraszam Was do przeczytania mojej relacji z wyprawy do Albanii i Macedonii 2015. Wyprawa trwała 16 dni a spaliśmy na campingach. Dokładny opis znajdziecie na stronie "Podróżników z Pcimia".
JurekM73
Croentuzjasta
Posty: 162
Dołączył(a): 25.04.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JurekM73 » 16.10.2015 21:20

Podróżnik z Pcimia napisał(a):Witam !
Bardzo serdecznie zapraszam Was do przeczytania mojej relacji z wyprawy do Albanii i Macedonii 2015. Wyprawa trwała 16 dni a spaliśmy na campingach. Dokładny opis znajdziecie na stronie "Podróżników z Pcimia".

Marku, super relacja, pozwolę sobie zamieścić link na forum albańskim
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011) - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone