Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
k-z
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.05.2008
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) k-z » 14.06.2015 20:39

czy jedzie ktoś do ksamil 24 czerwca 2015 r
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 23.06.2015 13:23

Ja wyjeżdżam w tamte okolice około 13.08.2015r. :)
1. może macie jakieś "tanie" noclegi do polecenia ? Jedziemy w 4 osoby raczej oszczędnie (2 osoby jeszcze studiują ale nie wiem czy tam obowiązują jakieś zniżki ?)
2.Planujemy zabrać namiot i szukać jakiegoś campu może znacie jakieś o których nie słyszałem ? Wyczytałem o Jal , Livadh, Kranea, Caravan Ksamil Camp , Eko Camp .. coś pominąłem ? Szczerze mówiąc korespondując z właścicielami campów w większości wołają ok. 6-7 euro/os/noc a widzę że jakąś kwatere można wynaleźć za 8-9 euro/os/noc więc czy jest sens ?
3. Jak wygląda życie nocne w tamtych rejonach ? Są jakieś kluby , dyskoteki , potańcówki ? muzyka na żywo ? Ważne żeby zwyczajnie w świecie było co robić wieczorem :) Może jakaś starówka uliczki, jedzenie.
4.No i jaką mieścinkę wybrać ? Wiem że dużo osób pytało ale widzę coraz więcej negatywnych opinii o Ksamil . Dla mnie największym minusem są te wysepki które jednak zasłaniają morze nad które tyle jedziemy ;P
5.Co do trasy to pierwsze pytanie czy spokojnie przejedziemy samochodem osobowym ? Planuję
Rzeszów->Kosice->Budapeszt->Szeged->Belgrad-> Skopje->Ohryd->no i na Vlore czy Korcze ?? No i dalej to już gdzie będzie piękniej :)
Powrót myślałem Sarande->Igoumenitsa-> prawie Saloniki->Kumanovo ->Belgrad ->Budapeszt->Kosice -> Rzeszów
6. O walucie coś czytałem ale warto się upewnić . Brać euro i w miejscowych bankach/kantorach wymieniać na Leki czy raczej Karta Visa ?

Trochę się rozpisałem ale liczę na wasze doświadczenie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 23.06.2015 16:16

2) z tych kempingów spałem w Ksamil, tam, jeśli obsługa Cię polubi, to spuszczają z ceny (nam chyba na jakieś 3 euro za osobę za noc). W ogóle pani prowadząca bardzo sympatyczna, sama zaoferowała, że pojedzie z nami do apteki, mówiła, że gdyby były jakieś problemy zdrowotne (partnerka stłukła sobie nogę) to najpierw do niej, ona się wszystkim zajmie. Ale sam kemping zatłoczony fest. Czy znajdziesz rzeczywiście kwaterę za 8-9 euro za noc w sierpniu? Nie wiem, choć nie wykluczam. Ceny 8-9 euro za osobę to strasznie drogo jak na albański kemping, na najdroższym pod Durres płaciliśmy w sumie 16 euro, w innych zawsze było taniej.
4) ja tam nie mam o Ksamil negatywnych opinii, ale spałem na kempingu, więc na obrzeżach miejscowości. Z plaży korzystałem tylko rano i wieczorem, w ciągu dnia był tłok. Więc jeśli szukać ciszy i spokoju to raczej nie tam w tym terminie. Natomiast kwestie zakupów, czy jedzenia w przyzwoitej cenie - z tym w Ksamil nie ma problemu. Jeśli życie nocne - to również tam, choć raczej nie spodziewaj się drugiej Ibizy ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 23.06.2015 18:45

guma1906 napisał(a):Ja wyjeżdżam w tamte okolice około 13.08.2015r. :)
5.Co do trasy to pierwsze pytanie czy spokojnie przejedziemy samochodem osobowym ? Planuję
Rzeszów->Kosice->Budapeszt->Szeged->Belgrad-> Skopje->Ohryd->no i na Vlore czy Korcze ?? No i dalej to już gdzie będzie piękniej :)

6. O walucie coś czytałem ale warto się upewnić . Brać euro i w miejscowych bankach/kantorach wymieniać na Leki czy raczej Karta Visa ?

Trochę się rozpisałem ale liczę na wasze doświadczenie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
Pozdrawiam

5. z Ohryd na Vlore którędy?
6. ja bym nie kombinował, wybrał by jednorazowo lub max 2-krotnie większą kwotę z bankomatu w lekach i awaryjnie miał jakieś EUR...
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 23.06.2015 23:21

ja miałem euro i nie narzekałem. I tak w większości miejsc można płacić w tej walucie, o kursie zblizonym lub takim samym jak przy wymianie, a czasem nawet taniej (prom koło Butrintu drożej wyszedł w lekach niż euro).
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 24.06.2015 08:00

Do Sol-Wagon:
- myślałem Skopje, Macedonia--> Ohryd --> Okręg Elbasan, Albania --> Vlora -->Himarë (wg gogle maps 449 km od skopje)
- Skopje --> Ochrid --> Korcza --> Tepelene --> Sarande --> Himare (wg google maps wychodzi 568)

Jeżeli by to była docelowo Saranda to ta różnica by się zmniejszyła i obie trasy miały by po około 520 km.
Jadę bez przyczepy ale stosunkowo małym samochodem osobowym.
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 24.06.2015 08:24

Do pudelek:
Dzięki za odpowiedź :) nie oczekuję Ibizy, zdaję sobie sprawę że campingi w 95% są na obrzeżach mieścin, bądź całkiem przy trasie. Jednak fajnie żeby można było wieczorem gdzieś wyjść nawet idąc powiedzmy 2 kilometry coś zjeść, wypić piwko. Orientujecie się czy istnieją tam jakieś dyskoteki Ksamil / Sarande ?? Dwa lata temu byłem na południu Czarnogóry to o 22:00/23:00 wszystko umierało, pozamykane i nikogo nie było.
3 euro za osobe to musieli was baaardzo polubić :) W Czarnogórze płaciłem 2 lata temu koniec sierpnia/początek września 5euro.
Jeszcze jedno pytanie: Podobno są jakieś autobusy Ksamil -> Sarande -> Ksamil . Wiecie może jaka cena i godziny ? W nocy też kursują ?
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 24.06.2015 09:12

z kempingu w Ksamil idzie się jakieś 500-600 metrów i jest knajpa z pizzą, czymś jeszcze i picie. Potem idąc w kierunku centrum knajp jest sporo, można również tam dojść (do plaży przy wysepkach) ładnym deptakiem nadmorskim - to tak z 1-2 km, więc też niedaleko. Zatem jest to w osiągalnym pobliżu :) Na głównej drodze do plaży (odbija od przelotówki w centrum) co krok to knajpa - i pizzerie i takie z albańskim jedzeniem (choć tych ostatniej mniej, łatwiej zjeść kebaba ;)). Nie wiem niestety jak długo są otwarte, bo my wychodziliśmy zazwyczaj około 19 jeść, ale sądzę, że w centrum coś będzie dłużej działało.

Aha, jest jeszcze jeden kemping obok tego Caravan Ksamil - z 50 metrów wcześniej, na podwórku jakiegoś domu. Ponoć trochę taniej niż oficjalne ceny na tym drugim, mniej zatłoczony, ale właściciel kempingu jakiś dziwny lub namolny... I jeszcze trzeci kemping przy samym wjeździe do Ksamil, po prawej stronie, przed plażą - ale tam stały same kampery, praktycznie brak cienia no i nie wiem jak z infrastrukturą i cenami.

Co do tras - droga przez Korczę jest znacznie gorszej jakości niż ta przez Elbasan, ale widoki ponoc piękne (nie jechałem). Natomiast z drugiej wersji - z Wlory przez Llogarę i potem wzdłuż wybrzeża jest bardzo ładny odcinek.
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 24.06.2015 09:54

Dzięki za informacje :)
Teraz mam jeszcze większy dylemat co do trasy skoro obie piękne ;p
Czyli jednak coś jest i można wyjść wieczorem. Pytam bo wyczytałem kilka opinii w stylu "zadupie, nie ma otwartego morze bo są wysepki, a wieczorami nuda nuda nuda" więc zdania są podzielone :)
O campingu wyczytałem jednym ale widzę że jest praktycznie 3 więc można by wybrać ten najmniej zatłoczony.
- o tych autobusach i ogólnie transporcie publicznym coś ktoś wie ?
Ps. Pudelek w którym roku byłaś w tamtych rejonach ?
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 24.06.2015 10:06

że nuda to jeszcze pół biedy ale ten wpis daje trochę do myślenia :D
joajer napisał(a):Uwaga Ksamil - Totalna porażka
Zdjęcia jakie oglądaliśmy wyglądają jak reklama biura podróży, nijak się mające do rzeczywistości.
Zaczarowani tym klimatem zaplanowaliśmy wyjazd właśnie do Ksamil, choć nie wiem jak nam ta miejscowość umknęła, bo w okolicach Sarandy byliśmy 3 lata temu, no ale... może nie zauważyliśmy.
Aby więcej zwiedzić pojechaliśmy nad Ohrid a potem do Ksamil.
Kilka dni w podróży, temperatura dochodziła na termometrze w aucie do 39st.C.
A samo Ksamil....Porażka!!!
Nie patrzcie na zdjęcia, może po sezonie, dobry aparat + komputer da efekt dobrej reklamy.
Miejscowość tandeta, taka Albańska wiocha jakich wiele, sklepy ze skromnym zaopatrzeniem, ludzie na nas patrzyli jak na małpy w zoo.
Cenowo to dla przykładu: niedroga pizza (pizza to nie obiad-to takie byle co) wynosiła 30zł a najdroższa to ponad 60zł (2000lek)
Osławiony hotel Majestc, za noc dla 2+1 chcieli 40E ale jak płaciliśmy to zażądali 45
Pokoje beznadzieja, może i czyste ale klima (a było prawie 35st.C) po 5-10 minutach się wyłączała, jakieś straszne spadki napięcia tam były, nie było nawet szklanki w pokoju, rano nie było ciepłej wody...
Ale najgorsze są plaże:
nie ma metra kwadratowego aby nie był skomercjalizowany, wszędzie tylko leżaki i parasole pod wynajem, całe plaże i miejsca obok, gdzie się dało teren zajęty
Spędziliśmy 1 noc, o jedną za dużo, nie było ani jednej rzeczy która by nam się spodobała i była na + za pozostaniem tam.
Daliśmy nura do Grecji, jakieś 150km dalej znaleźliśmy ciszę i spokój, piękne złote plaże i dobre warunki i to taniej niż w zasr...m hotelu w Ksamil.
Całe szczęście jest granica z Grecją poniżej Ksamil, nie musieliśmy robić kolejnych setek km,
nie dajcie się oszukać na hasło raj na ziemi, to piekło, chyba że ktoś lubi totalne byle co.
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 24.06.2015 11:36

Chyba byłem w innym Ksamil niż guma1906 ,wypoczywałem tam w tamtym roku teraz wracam z uśmiechem na ustach . Pensjonat był czyściutki , tani 15 euro za pokój , klima szalała całą noc , ludzie uśmiechnięci i życzliwi na plaży fakt komercja ale przynajmniej każdy ma swój leżak i nikt mi na głowę nie właził . Co do cen to śmiesznie niskie w porównaniu z cenami w cro
wkrak
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 06.02.2014
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wkrak » 24.06.2015 12:09

guma1906 napisał(a):Do Sol-Wagon:
- myślałem Skopje, Macedonia--> Ohryd --> Okręg Elbasan, Albania --> Vlora -->Himarë (wg gogle maps 449 km od skopje)
- Skopje --> Ochrid --> Korcza --> Tepelene --> Sarande --> Himare (wg google maps wychodzi 568)



Te drogi sa nieporównywalne. Droga przez Korczę i Tepelene jest znacznie trudniejsza i zajmie znacznie więcej czasu - jedziesz tam po to, żeby pozwiedzać coś po drodze. Z Macedonii nad morze - przez Elbasan. A jak ktoś chce jechać wygodnie, to jedzie przez Grecję.
guma1906
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.06.2015
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) guma1906 » 24.06.2015 12:33

Penie jery.ie : Jakby Pan czytał posty ze zrozumieniem to by Pan wiedział, że jeszcze nie byłem w Ksamil. Dlatego też zbieram opinie i przydatne porady od innych.

Wkrak a może orientujesz się ile orientacyjnie schodzi trasa ze Skopje->Elbasan->Sarande/Ksamil , a ile Skopje->Korcza->Tepelene->Sarande/Ksamil ?? Duża różnica godzinowo bo to co podaje gogle maps to wiadomo że poza zasięgiem :)
Przez Grecję chce wrócić żeby było jak najszybciej (jaka cena autostrad greckich od Albanii do Salonik i w górę ?) , natomiast w pierwszą stronę chce jechać którąś z tych 2 tras, żeby zobaczyć trochę Albanię od środka, a nie tylko wybrzeże :)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1974
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 24.06.2015 14:16

guma1906 napisał(a):Ps. Pudelek w którym roku byłaś w tamtych rejonach ?


byłem tam rok temu :)

natomiast co do samego Ksamil to bardzo mnie ubawił ten opis:
Miejscowość tandeta, taka Albańska wiocha jakich wiele, sklepy ze skromnym zaopatrzeniem, ludzie na nas patrzyli jak na małpy w zoo.


trzeba tu sobie napisać, że większość albańskich miejscowości to tandeta, bo efekt półwiecznego odcięcia od cywilizacji robi swoje. Saranda - to dopiero dla mnie tandeta - na pierwszy rzut oka "zachodni kurort", a jak wjedziesz to okazuje się, że np. hotele nie mają parkingów, więc auta stoją na głównych ulicach, przepełnione śmietniki stoją co kilkanaście metrów itp.. Tak jak pisałem - to nie Ibiza :) Ale te dwie następne kwestie: nieźle wyposażonych marketów są w Ksamil co najmniej ze trzy-cztery, w tym dwa w odległości 5-10 minut od kempingów. Jasne, tam nie ma Tesco ekspressu czy Biedronki, bo w Albanii w ogóle poza średnimi supermarketami nie ma takich sklepów. Nie wiem też jak musiał wyglądać autor tego wpisu, skoro patrzyli na niego jak na małpy - tam są turyści z całej Europy, więc musiał się naprawdę wyróżnić ;) Nie pamiętam już dokładnych cen (oprócz piwa - w pizzerii na obrzeżach było po 150 leków za duży kufel, a w centrum za tą cenę było 0,33), ale śmiało mogę stwierdzić, że za 50 zł szło spokojnie zjeść obiad/kolację dla dwóch osób, jeśli się pochodziło i porównało ceny. Blisko kempingu jest ta właśnie pizzeria: https://plus.google.com/+RestaurantPizz ... amil/posts . Pizze smaczne, kelnerzy uprzejmi, chyba też mieli coś poza pizzą i pastą, ale faktem jest, że ciągle ktoś zamawiał pizzę z zewnątrz, to musi cieszyć się renomą. Raczej nikt normalny nie oczekuje, że dostanie tam żarcie za jakieś grosze, Albańczycy też muszą zarabiać.

Żeby jednak nie być gołosłowny, to kilka zdjęć z ubiegłego roku (są już na forum, ale po co szukać ;)):

Obrazek
główna ulica niedaleko kempingu -w budynkach widocznych w tle jest market

Obrazek
ulica za marketem - po prawej jest kilka kafeterii i piekarń pod rząd

Obrazek
plaża przy kempingu w ciągu dnia - jak pisałem, my chodziliśmy tam rano i wieczorem, wtedy było pusto

Obrazek
promenada w kierunku centrum

Obrazek
Obrazek
wysepki piękne, ale...

Obrazek
plaża w centrum wygląda tak w południe

Obrazek
główna ulica przelotowa w pobliżu skrzyżowania z drogą, prowadzącą na plażę przy wysepkach

Obrazek
są oczywiście i takie obrazki...

Obrazek
i takie (to przy promenadzie) - tak rząd walczy z samowolami budowlanymi...

Decyzję musisz podjąć sam, bo Saranda to np. coś takiego :):
Obrazek

Nawet się tam nie zatrzymywałem, bo wyglądało to paskudnie ;)
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 24.06.2015 20:38

guma1906 napisał(a):Penie jery.ie : Jakby Pan czytał posty ze zrozumieniem to by Pan wiedział, że jeszcze nie byłem w Ksamil. Dlatego też zbieram opinie i przydatne porady od innych.

Wkrak a może orientujesz się ile orientacyjnie schodzi trasa ze Skopje->Elbasan->Sarande/Ksamil , a ile Skopje->Korcza->Tepelene->Sarande/Ksamil ?? Duża różnica godzinowo bo to co podaje gogle maps to wiadomo że poza zasięgiem :)
Przez Grecję chce wrócić żeby było jak najszybciej (jaka cena autostrad greckich od Albanii do Salonik i w górę ?) , natomiast w pierwszą stronę chce jechać którąś z tych 2 tras, żeby zobaczyć trochę Albanię od środka, a nie tylko wybrzeże :)

Panie guma1906 zwracam honor , faktycznie coś mi umknęło :oops: ale moja opinia jest nie zmienna Albania to bardzo ciekawy kraj godny odwiedzenia . Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011) - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone