Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 16.07.2014 17:57

Ostatnie zdjęcie to kalmary,patyczki to ośmiornice,zielone to zupa rybna,a czerwone to sałatka owocowa:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 17.07.2014 06:36

czy ktoś się orientuje mniej więcej z jaką częstotliwością mogą kursować promy samochodowe na Korfu początkiem października? (fajnie by było z rana wjechać i po południu wyjechać)...
najlepiej pewnie z IGOUMENITSA?
tutaj rozkład tylko do 13.09...
http://www.ionionlines.eu/#/time-tables/4546460631
katja_24
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 93
Dołączył(a): 23.03.2014
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) katja_24 » 17.07.2014 10:31

mirass napisał(a):Ostatnie zdjęcie to kalmary,patyczki to ośmiornice,zielone to zupa rybna,a czerwone to sałatka owocowa:)

Kurcze, chyba muszę sie dokształcić przed wyjazdem :lol:
Na Bałkany jeżdżę od 4 czy 5 lat, ale nigdy nie chodziłam po restauracjach, bo było za drogo.
hacia
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 08.05.2014
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) hacia » 17.07.2014 15:39

Zrezygnowałam z rezerwacji u Gentiana w Ksamil w terminie 17.08-27.08 , jeżeli ktoś szuka noclegu za 20e to apartament nr 6 jest wolny.
sundayr70
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 31.07.2013
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sundayr70 » 17.07.2014 18:27

Witajcie, jaki jest teraz przelicznik euro w Albanii. 100E=?lek, i w jakiej cenie jest ropa
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 17.07.2014 22:18

sundayr70 napisał(a):Witajcie, jaki jest teraz przelicznik euro w Albanii. 100E=?lek, i w jakiej cenie jest ropa

Przelicznik 1 euro to 138 lek a ropa jest po 180 lek
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 18.07.2014 22:53

Witam.Na szybko.Jestem w Ksamil od paru dni. Przelicznik eur=138 lek.Droga od przejścia z Grecją = koszmarne serpentyny, naprawdę nieciekawie, nawierzchnia OK ale zjeżdża się do morza z wysokości ponad 1200,greccy celnicy olewają i spowalniają nieco ruch (mój zajęty był pisaniem smsa). Saranda = slumsy przy wjeździe, część nadmorska zaskakuje bujną, tropikalną zielenią ale bajzel totalny. Ksamil, hm, hm, jak by tu powiedzieć wygląda trochę jak po wybuchu wielkiej bomby ale konkrety, ostatnio w mieście wyburzono ok. 280 budynków, więc szkielety straszą i ... kamieni kupa, poza tym wszędzie mesie, uwielbiane tu auta, gorąco ale nad samym morzem bryza ratuje sytuację, wieje codziennie. Plaża czyściutka, sam widziałem jak pan z siatką łąpie po południu wodorosty, biorą 400-500 leków za 2 leżaki + parasol,jak chcecie rezerwację to baksish (bakszysz) ale lepiej samemu z rana zapodać ręczniki. Na samej plaży żwirek, drobny, w wodzie piasek. Woda bardzo ciepła ale nie tak czysta jak w Cro (wiadomo, tam kamieni kupa ;-)Ceny ok, w knajpie właśnie zapłaciliśmy 3000 lek za dania dla 4 osób, tj. kurczak z czymś, kurczak z czymś, pizza i ryba, sałatka, do tego 2 cole, małe i duże piwo oraz jakiś miejscowy wynalazek na spróbowanie (ala koniak). Lody na promenadzie ok.90 gr. Diesel 180-185 leków za litr. Opłaca się jeść z knajpach, duża różnica w porównaniu z Cro, generalnie ceny jak w PL, fajki tańsze, owoce ciut tańsze, np. pomarańcze 1.8 PLN,cytryny 2 PLN. Uwaga są komary bo niedaleko jezioro, dziwnie gryzą, nie za bardzo chce się goić. Niestety Albańczycy mają problemy z językami obcymi. Wszędzie ten problem się pojawia ale na migi idzie się dogadać. Na plaży sprzedają głównie ciepłe rzeczy, SZOK. Nie mają tu kukurydzy gotowanej tylko grilowaną, do tego jakieś naleśniki (byrek). Piwo miejscowe wychodzi w dużych plastikach po 1,5 PLN za jednostkę, warto. Uwaga, faje mają pakowane też po 10 sztuk. Bryza zrywa się codziennie ok. 12-14 i fajnie chłodzi. Wszędzie mnóstwo mrówek, sporo os. Na drogę wylazł nam żółw. Uwaga na ruch uliczny, nadużywają klaksonów. Poza tym uwaga na dziury w drodze ale nie takie jak w PL , tylko np. nie osłonięte studzienki. Trochę Meksyk ale bije Cro cenami totalnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
mandarynka126
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.03.2014
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mandarynka126 » 22.07.2014 09:50

Witajcie,

potrzebuję pomocy od osób które są w tej chwili w Ksamil, lub będą tam w najbliższym czasie. Po krótce opiszę sytuację w jakiej jestem. Znajoma poleciła mi hotel Meta, około miesiąca temu zarezerwowałam tam pokój poprzez stronę "holidaysinsaranda" kontakt był ok - przez około tydzień ustalaliśmy warunki, wybieraliśmy pokój, wpłaciłam zaliczkę i chciałam spokojnie czekać do rozpoczęcia urlopu 10 sierpnia.
Ostatnio jednak chciałam zadać jeszcze kilka pytań dotyczących wyposażenia w pokoju i cisza... zaczęłam się trochę niepokoić.
I tu chciałabym bardzo prosić o pomoc, czy ktoś w ramach spaceru mógłby podejść do tego hotelu i zorganizować dla mnie jakiś bezpośredni kontakt do nich (telefon, mail, cokolwiek)?
Nie mogę tu umieścić mapki z zaznaczonym hotelem, jeżeli ktoś będzie mógł mi pomóc to prześlę mapkę na prv.
kaspik
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.08.2012
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaspik » 10.08.2014 23:41

Witam, czy ktoś korzystał w Albanii z nawigacji z mapami od TomTom?
amala7@wp.pl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 16.08.2014
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) amala7@wp.pl » 16.08.2014 15:13

Witam,
Od 04 września będę w Ksamil. Mamy zarezerwowany pokój w Tirana Hotel Ksamil. Czy ktoś nocował w tym hotelu i może powiedzieć, jakie są tam warunki, bo w internecie nie ma żadnych informacji. A jak z temperaturą wody i powietrza na początku września?
mirass
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.05.2009
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirass » 18.08.2014 16:24

polecam automape :lol:
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 04.10.2014 18:17

Drodzy Moi!
Chyba zapadła decyzja by z żoną wybrać się do... Albanii. Głównymi wyznacznikami był fakt, że chcieliśmy piaszczystą plażę. Źle też wspominamy pobyt w Chorwacji w 2010 r., gdzie byliśmy w lipcu i woda w morzy była...lodowata. Około 17 stopni (podobno w tym samym czasie w Bałtyku miała 23 stopnie;). Plaże kamieniste pięknie wyglądają z daleka, z góry ale już siedzenie na nich czy wchodzenie do morza - mordęga. Jesteśmy rozpieszczeni Egiptem, w 2011 i 2014 byliśmy w Al Nabila Grand Makadi (polecam, jedzenie syf ale plaża i rafa jak Malediwy). Wiemy że nic nie przebije ani piaseczku, ani temperatury wody ani przejrzystości wody, o żyjątkach nie wspomnę no ale chcę poczuć bałkański klimat nawet kosztem tego że zmarznie mi tyłek.
Początkowo myśleliśmy o Ulcinje i Wielkiej Plaży (piaszczystej) ale wygląda dosyć monotonnie, wietrznie (piasek w zębach) itd. Im więcej czytam to bardziej wychodzi mi Ksamil czy jakieś plaże od Vlore (np. Lukove wygląda piaszczyście). Oczywiście drobny żwirek jest tolerowany.
Moja prośba - pytanie to kwestia wycyrkolowania stosunku ilość ludzi/temperatura wody. Praktycznie możemy pojechać w każdym terminie no ale zawsze jeździmy w ciemno i i w sierpniu byłaby masakra, to wiem. Lipiec pewnie podobnie, zostaje czerwiec i wrzesień. Z opisów i logiki niby woda w I poł września winna być cieplejsza niż w II poł czerwca, więc póki co myślimy o wyjeździe 29 sierpnia 2015. Mam nadzieję tylko że woda mnie nie zmrozi znów, by choć miała te 24 stopnie, bo wiem że egipskich 28 stopni nie osiągnę. Mam problemy z rwą kulszową i zimna woda źle działa na moje plecy stąd ta obawa i dlatego moczyłem swe cielsko głównie w Egipcie czy termalnych basenach na Węgrzech.
A zatem co proponujecie jeśli chodzi o termin wyjazdu by nie było full ludzi a jednocześnie woda nadawałą się do kąpieli? Jakie macie doświadczenia z temp wody w Albanii, a może jeszcze polecicie jakieś mało raniące stopy plaże?
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 05.10.2014 13:10

przejrzystość na południu bywa wspaniała, podejrzewam, że może rywalizować z tą egipską. Co do plaż - najciekawsze są naturalnie poniżej Wlory, jest ich masa - część jest zatłoczona, ale te, do których nie można dojechać autem nawet w sierpniu ma umiarkowaną ilość ludzi.

Np. plaża Gjipe koło Dhermi - przyjrzestość zwala z nóg, jest bardzo drobny piaseczek, więc przyjemny dla stóp, woda-cieplutka
Obrazek

jeszcze cieplejsza woda była koło Durres, tam z kolei były parzące glony, więc nie polecam
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 06.10.2014 09:20

W Egipcie nie byłam (i pewnie nie będę ;) ), więc porównać nie mogę ale napiszę o naszych doświadczeniach :)
Byliśmy w Albanii w drugiej połowie września, woda była fajna ale nie bardzo ciepła. Dla nas akurat, dawała ochłodę ale jednocześnie nie miałam problemów, żeby się zanurzyć (a ja zamarzluch jestem). Co do przejrzystości to nie była niezła ale nie była tak przejrzysta jak w Cro... Pod wodą też życie dużo uboższe niż w Cro, przynajmniej tak gdzie plażowaliśmy.
Ludzi na plażach sporo, w tych najpopularniejszych miejscowościach (Wlora, Saranda, Ksamil) nie byliśmy, więc tłumów nie widzieliśmy a nawet udało nam się znaleźć bezludne miejsca :) Ale piasku tam nie było, my akurat wolimy kamieniste plaże ;) Do ochrony stóp używamy butów do wody :)

Na plaży Gjipe widzieliśmy raczej kamienie ;)
Obrazek

Wydaje mi się, że na początku września powinno być pusto (szczególnie w mniejszych miejscowościach typu Dhermi czy Lukove) i temperatura wody jeszcze przyjemna :)

Pozdrawiam
Asia :)
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010
Re: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 06.10.2014 10:37

faktycznie, a mnie się na Gjipe wydawało, że jest piasek... ale bynajmniej te kamienie nie raniły stóp ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011) - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone