Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 27.07.2017 23:12

szybbkki napisał(a):Czy moge prosic jeszcze raz o potwierdzenie. Czy ten odcinek pomiedzy Bratyslawa (Rajka) a zjazdem na 86 jest bezplatny?

https://goo.gl/maps/BhJBcKnGwCC2

Potwierdzam.
NIE JEST BEZPŁATNY.

http://www.motorway.hu/articles/article/uthalozat

Są użytkownicy którzy twierdzą, że 300m za granicą można zjechać z M15 i nie poniesie się żadnych konsekwencji.
Może to i prawda, a może nie.
Twoja trasa jest już jednak całkiem dłuższa.
Jak patrzę na powyższą mapkę to widzę to co widzę...
Qazik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Qazik » 28.07.2017 04:39

rocket
posądzasz mnie o chorobę? ;) Sic. to z łaciny, nie z angola. Lubię mieć wiedzę w zakresie który mnie interesuje. A jak ogarnie się wiele spostrzeżeń, merytorycznie związanych z tematem, to można wyrobić sobie już zdanie o trasie. Będę jechał przez Kłodzko Miedzylesie, Boboszów, Svitawy, Brno (omijam autostrady). Ołomuniec zastawię na kiedy indziej, zwiedzałem go na tylnim siedzieniu za czasów PRL w aucie z PRL :) Chcę w Czechach piwo kupić, w Słowacji zobaczyć Bratysławę - mimo, że jak piszą nie jest ciekawa. Mam ten duży komfort, że mi się nie śpieszy. W sumie jadę aż z Gdańska, ale w Legnicy chcę odwiedzić znajomych. Jazda samochodem dla mnie to odskocznia. Jazda bez presji czasowej to sama przyjemność.

Eliot100 - będę jechał za dnia, właśnie po to by zobaczyć okolicę, przywołać smak prawdziwego gulaszu itp. stąd 86 a nie M86. Myślałem nad 81 bo dużo ładniejsza ale trochę zjeżdżam z obranego kursu (być może będzie to powrotna jak zahaczę o Albanię). O zagrożeniach i nawierzchni pamiętam, i o Balatonie też ;) BTW podaj swoją miejscówkę/kemping nad Balatonem taki bez FKK :) Dzięki za uwagi co do miejsc tankowania. W Albanii muszę popytać tubylców o właściwe stacje paliw albo wcześniej zrobię zapas paliwa.
Eliot100
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eliot100 » 28.07.2017 06:34

szybbkki napisał(a):Czy moge prosic jeszcze raz o potwierdzenie. Czy ten odcinek pomiedzy Bratyslawa (Rajka) a zjazdem na 86 jest bezplatny?

https://goo.gl/maps/BhJBcKnGwCC2

Pozdrawiam,
M.

Od 1 lipca 2015 roku ta droga jest płatna!
My rozmawiamy jedynie o odcinku 300 metrów do pierwszego zjazdu. Teoretycznie też jest on płatny, bo na internetowej stronie węgierskiej nie figuruje wśród pozycji wykluczonych.
Jednak najprawdopodobniej sami Węgrzy uznają go za bezpłatny. Od 2015 roku jechałem nim już 8 razy i nigdy nie przyniosło to żadnych konsekwencji. W Europie obowiązuje zasada o drodze alternatywnej. Nie wolno kierowcy zmuszać do opłat, jeśli nie chce korzystać z autostrad. Może właśnie z tego powodu Węgrzy patrzą na ten krótki odcinek przez palce. Wiem, że nie jestem jedyny, który tak jeździ. Ten odcinek przedstawiłem na mapce.
Platna.jpg


Qazik - nad Balatonem namiot rozkładam tylko na tym kempingu FKK, więc nie jestem ekspertem w innych miejscach noclegowych. Wolę nie pisać w temacie, którego nie znam. Natomiast mam dla Ciebie inna radę. Też lubię zwiedzać po drodze, ale odradzam Bratysławę. Stracisz tylko nerwy przez korki i trudności z parkowaniem. Zamiast Bratysławy zatrzymaj się w węgierskim miasteczku Mosonmagyaróvár. Jest tam urocza starówka. Przejdź się deptakiem (Magyar utca) od Kościoła Ewangelickiego aż do pomnika Fryderyka Habsburga. Po drodze miniesz Kościół Mariacki, ratusz i mnóstwo urokliwych kamieniczek. Nie będziesz żałował, a godzinny spacer w takim miejscu to doskonały przerywnik w długiej podróży.
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 28.07.2017 09:19

Qazik - widzę, że planujesz niezły roadtrip, skoro jadąc z Gdańska wolisz odbić z A1. Osobiście bym tego nie robił i wolał bałkany zwiedzić a Czechy i Polskę zostawić na osobną okazję (sama kotlina kłodzka to: Szczeliniec Wielki z labiryntem gdzie kręcili Narnię, Kłodzko, Kaplica Czaszek obok kłodzka, Karłów i labirynt skalny, Adrspach i Teplickie skalne miasta to wszystko w promieniu 30km ) - ale to tylko MOJE prywatne zdanie!
Eliot - będę niedług tamtędy jechał to się wypytam na granicy jak dokładnie to jest traktowane, oczywiście nie neguję Twego zdania, po prostu dopytam, gdyż a nóż trafi się komuś kto tak pojedzie jakiś służbista i wlepi mandat na początku wakacji. A sam jestem ciekaw bo we wrześniu będę jechał do Chorwacji trasą 86
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.07.2017 12:16

Mam pytanie. Będę jechał przez Węgry M86 a potem 86 do Redics i przez Lendavę na Mursko Sredisce. Gdzieś w tym rejonie będę musiał zatankować. Myślę że będę mógł ujechać jeszcze ze 100km na Chorwacji ale skoro poza autostradą paliwo jest tańsze a że i tak będę poza autostradą przejeżdżał Słowenię, moje pytanie brzmi: Czy na tym odcinku bezpłatnym w słowenii, np. w Lendavie jest jakaś stacja OMV? (Wyczytałem że większość z forumowiczów na tej stacji zasila zbiorniki) Ewentualnie w Chorwacji na odcinku za Mursko Sredisce ale przez autostradą?

Generalnie nie nastawiałem się na oszczędzanie na paliwie i zjeżdżanie z autostrady ale skoro i tak zjeżdżam to czemu nie ugrać kilku kun bądź eurocentów:)
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 28.07.2017 12:32

adrianek90 napisał(a):Mam pytanie. Będę jechał przez Węgry M86 a potem 86 do Redics i przez Lendavę na Mursko Sredisce. Gdzieś w tym rejonie będę musiał zatankować. Myślę że będę mógł ujechać jeszcze ze 100km na Chorwacji ale skoro poza autostradą paliwo jest tańsze a że i tak będę poza autostradą przejeżdżał Słowenię, moje pytanie brzmi: Czy na tym odcinku bezpłatnym w słowenii, np. w Lendavie jest jakaś stacja OMV? (Wyczytałem że większość z forumowiczów na tej stacji zasila zbiorniki) Ewentualnie w Chorwacji na odcinku za Mursko Sredisce ale przez autostradą?

Generalnie nie nastawiałem się na oszczędzanie na paliwie i zjeżdżanie z autostrady ale skoro i tak zjeżdżam to czemu nie ugrać kilku kun bądź eurocentów:)


Też jeżdżę tą trasą. Możesz zatankować w Ćakowec już na terenie Chorwacji. Jest to stosunkowo nowa stacja oddana chyba dwa lata temu do użytku, ewentualnie przed bramkami na Sveti Kriz. Obydwie stacje zobaczysz na gogle-maps. osobiście polecam tę pierwszą. Odległość między nimi jest niewielka a w ubiegłym roku cena paliwa była znacząca. Szerokiej drogi. :papa:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.07.2017 12:44

ANOOK napisał(a):
Też jeżdżę tą trasą. Możesz zatankować w Ćakowec już na terenie Chorwacji. Jest to stosunkowo nowa stacja oddana chyba dwa lata temu do użytku, ewentualnie przed bramkami na Sveti Kriz. Obydwie stacje zobaczysz na gogle-maps. osobiście polecam tę pierwszą. Odległość między nimi jest niewielka a w ubiegłym roku cena paliwa była znacząca. Szerokiej drogi. :papa:


Masz na myśli stację Crodux?
ANOOK
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANOOK » 28.07.2017 13:06

Dokładnie Crodux w Ćakovec lub Petrol w Sveti kriz
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 28.07.2017 13:37

I nie ma problemu z płatnością gotówką?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2017 14:36

Tankowanie w Cakovec nie ma nic wspólnego z tematem wątku.
Proszę nie śmiecić.
:idea:
Violette
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 08.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Violette » 28.07.2017 18:44

tuor napisał(a):Dzień dobry Panom i Paniom.
Dołączam się do wątku. Jeżdżę 86ką co 3-4 lata od 20 lat. Właśnie wróciłem - tym razem wyjatkowo przejazd kamperem. Ortodoksyjnych 86-owców obowiązuje jak rozumiem trasa Petrżalka, Rajka, Masom, Csorna, Szombathely, Redics, Lendava, Mursko (bez winiety). Myślę, że w przyszłym sezonie niepłacenie za winietę przestanie się już opłacać. Z tego co widziałem, M86 na odcinku Szombathely-Csorna będzie oddana lada tydzień (pasy są już wymalowane). Na odcinku Körmend-Zalalövő jest piękna i gładka jednopasmówka ( z idiotycznymi i mam nadzieję tymczasowymi na czas budowy ograniczeniami do 60km/h). Dodatkowo obecne dwa wahadła przed i za Zalalövő sa związane z budową obwodnicy tego miasteczka i wkrótce zapomnimy o jego uroczych serpentynach. Reasumując za rok wybrałbym wariant z winietą: Bratysława - przejście autostradowe-M15-M1 do Gyor- M85 do Csorny- M86 do Szombathely - 86 - skrót przez Lenti do M70 - M7 z przejściem autostradowym w Letenye.


Mniej niż 260 km przez HU. Z tego 91km bez autostrad/dróg szybkiego ruchu. Miłośnicy widoków i folkloru będą usatysfakcjonowani a wygoda będzie znacznie większa. Oszczędność na paliwie wobec wariantu czysto autostradowego (386km) ogromna.

Pozdrawiam. Uwagi mile widziane.

Od dwóch lat przymierzmy się do zmiany trasy Czechy-Austria na Słowacja-Węgry. Jeszcze w zeszłym roku zwyciężyło w nas przyzwyczajenie i pojechaliśmy drogą, którą jeździmy już z zamkniętymi oczami 8) .
W tym roku jesteśmy nastawieni na nowe rozwiązania. Z tego względu od dłuższego czasu czytam wszystkie wątki związane z trasą przez Słowację i Węgry, a następnie jeżdżę palcem po mapie próbując wyobrazić sobie tę trasę.
Na teraz, zdecydowana jestem pojechać trasą, którą planujesz na przyszły rok :D
Dodam, że jedziemy we wrześniu i Słowację oraz Węgry będziemy przemierzać po południu i wieczorem (zazwyczaj granicę przekraczamy ok. północy).
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 28.07.2017 20:29

Zrobiłem mały RESEARCH w kwestii:

Czy odcinek M15 od granicy SVK do pierwszego zjazdu na Rajkę jest płatny?

A) Informacje przemawiające za tym że jest to odcinek BEZPŁATNY, tj. nie wymagający winiety

1. Informacje od Cromaniaków, jakoby policja stojąca na tym odcinku nie reagowała na pojazdy bez e-winiet
2. Oznaczenie OBOWIĄZKOWEJ winiety na M15 DOPIERO ZA zjazdem na Rajkę na Google StreetView - niestety jest to zdjęcie z 2011
https://goo.gl/maps/xEe9eLTovG72

Napisy na tablicy oznaczają "OBOWIĄZKOWA"

B) Informacje przemawiające za tym, że jest to odcinek PŁATNY, tj. wymagający winiety

1. Mapy dostępne na stronie operatora systemu opłat
Obrazek

2. Odpowiedź od tegoż samego, na moje pytanie przesłane e-mailem
Obrazek

3. Oznaczenie płatnej M15 PRZED pierwszym zjazdem na Rajkę na Google StreetView - niestety jest to zdjęcie z 2011
https://goo.gl/maps/M5ZvHhAzJiz
arabesqa74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 26.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabesqa74 » 29.07.2017 22:50

Domyślam się, że odpowiedź zamieszczona na zdjęciu potwierdziła, że już od granicy jest to odcinek płatny? Niestety, nie wyświetla mi się obrazek.
Qazik
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Qazik » 30.07.2017 00:04

Eliot dziekuje za info o miescie. W takim razie Bratyslawa tylko z okien samochodu, za to Mosonmagyaróvár juz zaklepany. Na trasie to dobra odskocznia. Znasz moze tam dobra knajpke gdzie zjem porzadny gulasz? :) BTW. Bratyslawe przejezdzasz droga nr 2?

Rocker - teraz to mi namieszales :) , nie wiedzialem ze tam tyle atrakcji, az szkoda je ominac. A mialem tylko znajomego w Legnicy odwiedzic. Cholera mam tylko 3 tyg, na ten wyjazd :/ BTW. Trasa 86 bede jechal za kilka dni. Jak sie cos dowiem o tym kontrowersyjnym 300m kawalku trasy to napisze.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 30.07.2017 07:50

arabesqa74 napisał(a):Domyślam się, że odpowiedź zamieszczona na zdjęciu potwierdziła, że już od granicy jest to odcinek płatny? Niestety, nie wyświetla mi się obrazek.


Dokładnie TAK. Odpowiedź z tych sztampowych....Dear ustomer bla bla bla...section is charged...you need a vignette...
Za to tempo odpowiedzi iście ekspresowe...parę h.

Poprawię wklejanie obrazka.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 144
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone