Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A gdyby tak wyskoczyć na chwilę na Maltę - V 2014

Nazwa Malta pochodzi od greckiego słowa miód. Na Malcie znajdują się światowej klasy miejsca do nurkowania. Najpopularniejsze imiona w tym kraju to Józef i Maria. Przy większości numerów domów znajduje się święty obrazek. Valletta jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą. Uniwersytet Maltański jest jednym z najstarszych uniwersytetów w Europie, został założony w 1592 roku.
markusg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 04.01.2007
A gdyby tak wyskoczyć na chwilę na Maltę - V 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markusg » 04.01.2015 22:11

Przygotowania
1. Decyzja jak zwykle była spontaniczna i szybka - kierunek GOZO i MALTA. Znów z przygodami, ale wszystko skończyło się szczęśliwie, zaś cena biletów była znów najniższa. Grupa jak zwykle w tym samym składzie - 8 osób, co oczywiście logistycznie nastręcza nieco problemów, ale jest przynajmniej wesoło.
2. Obydwie wysypy posiadają wspaniałą sieć połączeń autobusowych, więc można a nawet wygodniej (nie ma problemów z miejscami parkingowymi) poruszać się komunikacją autobusową.
3. Rezerwacje noclegów. Poszukiwania te zajęły nam stosunkowo najwięcej czasu, ale się to opłaciło, gdyż wszystkie noclegi okazały się takimi jakich oczekiwaliśmy. Praktycznie nie było żadnych niespodzianek ani niedogodności. Wszystkie rezerwacje robiłem przez b***.com (to tak, żeby nie było krypto reklamy :))
Zakładam, że możliwe jest znalezienie czegoś tańszego, ale ...

I w końcu wyruszamy - tym razem z Wrocławia, bo w ostatniej chwili ktoś nam zwinął bilety z Krakowa...

Tym razem impresja zdjęciowa, trochę HDR bo była na to faza :D .


Obrazek
(źródło: gdziewyjechac.pl)
Dzień I
Dotarcie na lotnisko z miejsca zamieszkania,
Przelot na trasie : Wrocław - Malta ( ok. 2,5 h)
Przejazd z Lotniska na Malcie do portu w Cirrkewa i przeprawa promowa na Gozo (w porcie Mgarr ok. 19)
Następnie przejazd komunikację do kwaterki na Gozo w Ta’Sannat( ok godz.21J) Kolacja i nocleg.
Bardzo gorąco polecam i równocześnie pozdrawiam właścicielkę (może tutaj zagląda :)) kwatery na Gozo. Super miejsce zarówno do mieszkania jak i dyskusji w długie majowe wieczory :)

Obrazek
(źródło: internet, http://www.atlantisgozo.com)

Dzień II

Śniadanie w pensjonacie.

Przejazd komunikacją do Wiktorii – stolicy wyspy, gdzie znajduje się główny terminal autobusowy.

W zależności od aktualnego rozkładu zwiedzanie najważniejszych miejsc na GOZO.

W naszym przypadku było to mniej więcej w następującej kolejności :D

MARSALFORN – rybacka stolica wyspy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


XLENDI – piękna zatoka z klifowym wybrzeżem. Solanki i ciekawe formacje z piaskowca

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


AZZURE WINDOW - Dwejra , na zachodnim wybrzeżu wyspy Gozo. Największa krajobrazowa atrakcja maltańskiej wyspy Gozo położona nad brzegiem Morza Śródziemnego unikatowa formacja skalna zwana Azure Window (Lazurowe Okno).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


TA’PINU - kolejnym autobusem ze stolicy wyspy udajemy się do małej wsi Gharb, w pobliżu której położone jest słynne sanktuarium Ta’Pinu. Z miasteczka idziemy pieszo przez równinę kilkaset metrów do wzniesionej na wzgórzu neoromańskiej bazyliki, stanowiącej miejsce pielgrzymek wszystkich Maltańczyków.

GHARB

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

TA’PINU

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Viktoria – Il Rabbat - stolica wyspy . Ostatni punkt naszej jednodniowej wyprawy po GOZO.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Powrót na kwaterę.

cdn ...
Ostatnio edytowano 05.01.2015 21:08 przez markusg, łącznie edytowano 6 razy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.01.2015 22:28

Mnie ciekawi, a najlepiej dzien po dniu lub miejscowościami opisz. Myślę o Malcie, może wcześniej niż później...
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 05.01.2015 12:33

Piękne zdjęcia))
Mnie bardzo ciekawi ekonomiczna strona wyprawy, ceny biletów, hoteli, itp, jedzenia w knajpkach.
Malta to mój kolejny cel!!!
:D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 05.01.2015 12:59

markusg napisał(a):Obrazek


Ale ciekawa miejscówka 8O


Pozdrawiam
markusg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 04.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) markusg » 05.01.2015 15:34

Dzień III

Szybkie pakowanie, dojazd do Wiktorii, a następnie na prom - kierunek Malta.
Poszukiwania kwatery trochę nam zajęły czasu, ale w końcu została namierzona.
W porównaniu z Gozo to mocno nowoczesna kwatera w formie mieszkania pod wynajem. Trochę daleko od stolicy (około 1h jazdy autobusem), ale jak na realia Malty stosunkowo tania. Zresztą jak się potem okazało to rzeczywiście niezła miejscówka i stosunkowo blisko do dużego marketu Pepco.

Obrazek
(źródło: http://kapitankamikaze.blogspot.com/)

Krótki spacer po Sliema oraz widoczki La Valetty:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

SPINOLA BAY
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzień IV
Valetta

Jeśli wysiądziemy przy rondzie obok terminala autobusowego od razu skierujemy się z tłumem w stronę bramy miasta. Do Valetty za siebie. Wystarczy minąć rondo i już widać bramę miejską (City Gate) Jednocześnie stawiając pierwsze kroki za bramę wchodzimy na ulicę Republiki, najbardziej reprezentatywną ulicę miasta, która nas aż do Fortu św. Elima. Nawet się nie obejrzymy a już tam będziemy, jeśli zdecydujemy się najpierw na spacer a potem na zwiedzanie. Warto w ten sposób zacząć wędrówkę po mieście. Można dzięki temu zorientować, że kolejne atrakcje będą w bardzo bliskim sąsiedztwie i pewnym krokiem przemierzać kolejne ulice i miejsca...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 05.01.2015 21:11 przez markusg, łącznie edytowano 4 razy
markusg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 04.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) markusg » 05.01.2015 15:49

Dzień V

Mdina

Licząca sobie 4 tys. lat, to dawna stolica Malty. Jej charakterystyczne, wąskie uliczki, wijące się między ścianami szlachetnych domów, są po prostu piękne i aż proszą się o to, by nimi spacerować. Ciężko tu natrafić na jakikolwiek cień nowoczesności, a wieczory rozjaśnione światłem lamp wydają się wręcz abstrakcyjne. Wśród atrakcji szczególnie wartych zobaczenia w Mdinie można wymienić.... ok. tysiąca miejsc. Mdina jest jak Malta w pigułce.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klify Dingli

Dingli Cliffs na zachodzie wyspy, klify będące jednocześnie najwyższym punktem na wyspie
Rzadko w tym przypadku kursującą komunikacja miejską wybieramy się na najwyższe klify wyspy DINGLI CLIFFS) nazwa wzgórza i wioski znajdujących się na południu Malty). Nazwę zawdzięczają architektowi Tomasso Dingli, żyjącemu w XVII w. Przyjemny spacer od przystanku doprowadza do kapliczki św. Magdaleny, a za nią wyłaniają się nam piękne widoki wspaniałych klifów. To tutaj mają one największą wysokość. W najwyższym punkcie skalne urwiska sięgają wysokości 257m n.p.m

Obrazek
Obrazek

RABAT

Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 05.01.2015 20:52 przez markusg, łącznie edytowano 1 raz
markusg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 04.01.2007
A gdyby tak wyskoczyć na chwilę na Maltę - V 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) markusg » 05.01.2015 16:15

Dzień VI

PLAZE THUFFIEHA

Obrazek
Obrazek

POPEYE - to chyba wszyscy pamiętają :roll:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
markusg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 04.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) markusg » 05.01.2015 16:23

Dzień VII

Marsaxlokk
Do Marsaxlokk (jedna z najdziwniejszych, i tak już dziwnych nazw miejscowości na Malcie) turyści udają się głównie po to, by zjeść w którejś z małych knajpek świeżą rybę dopiero co złowioną przez miejscowych rybaków. My też postanowiliśmy zaspokoić nasze kulinarne potrzeby właśnie tutaj i spróbować rybki. Nie było to proste – w każdej knajpce i restauracji mnóstwo ludzi, wszystkie stoliki zazwyczaj pełne, poza tym ceny raczej powyżej maltańskiej średniej (chociaż podobno – jeśli chodzi o ryby – najniższe na całej Malcie)!
No ale w końcu udało się!

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dzień VII

Czas powrotu. Jak zwykle z przygodami, bo niezawodna komunikacja autobusowa Malty akurat w tym dniu postanowiła trzymać się ściśle przepisów, co spowodowało, ze 2 autobusy z powodu zbyt dużej ilości ludzi się nie zatrzymały. Po przejściu na piechotę na inny przystanek oraz po nerwowym wyczekiwaniu na kolejny autobus w końcu się udało.

Koniec laby :)

Do domu dotarliśmy tuż po 0:00

:papa:
markusg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 04.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) markusg » 05.01.2015 16:35

artur77 napisał(a):Piękne zdjęcia))
Mnie bardzo ciekawi ekonomiczna strona wyprawy, ceny biletów, hoteli, itp, jedzenia w knajpkach.
Malta to mój kolejny cel!!!
:D


Wysyłam na PW szczegóły ...
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 31.01.2015 16:41

Rewelacyjna relacja z Malty, krótko, zwięźle i na temat, a zdjęcia po prostu znakomite :)
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 31.01.2015 17:18

Marku G. Chyba dawno Cię na forum nie było... Tym cieplej witam sąsiada :mrgreen: .
Zdjęcia "zrobione" niesamowicie 8O 8O 8O .
Chyba podjadę do Ciebie te 6 przystanków :oczko_usmiech: żebyś mi powiedział jak to robisz :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: .
markusg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 04.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) markusg » 01.02.2015 10:03

Potter napisał(a):Marku G. Chyba dawno Cię na forum nie było... Tym cieplej witam sąsiada :mrgreen: .
Zdjęcia "zrobione" niesamowicie 8O 8O 8O .
Chyba podjadę do Ciebie te 6 przystanków :oczko_usmiech: żebyś mi powiedział jak to robisz :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: :oczko_usmiech: .



Nie ma sprawy. Zapraszam :)

Pozdrav
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 01.02.2015 12:39

Jak oglądam zdjęcia to mam wrażenie, że dostaję oczopląsu tzn. jakby mnie oczy bolały, jakby obraz niewyraźny, jakby miał się ruszać.
Nie wiem czy to tylko moja przypadłość zdrowotna czy te zdjęcia tak mają ..... jeżeli tak to dlaczego :?:
markusg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 119
Dołączył(a): 04.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) markusg » 01.02.2015 13:11

woka napisał(a):Jak oglądam zdjęcia to mam wrażenie, że dostaję oczopląsu tzn. jakby mnie oczy bolały, jakby obraz niewyraźny, jakby miał się ruszać.
Nie wiem czy to tylko moja przypadłość zdrowotna czy te zdjęcia tak mają ..... jeżeli tak to dlaczego :?:


Jeśli na w przypadku wszystkich zamieszczonych zdjęć masz takie objawy, to chyba jest jakiś problem, gdyż jedynie część zdjęć to HDR na których obraz może sprawiać wrażenie nieco rozmytego.
Jedni lubią taki efekt inni nie. Na Malcie stosowałem.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 01.02.2015 14:24

Ale używałem aparatu z tą opcją czy robiłeś kilka zdjęć , które poźniej odpowiednim programem obrabiałeś ?
Następna strona

Powrót do Malta - Malta



cron
A gdyby tak wyskoczyć na chwilę na Maltę - V 2014
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone