Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

3 Tygodnie

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
siwa78
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 05.07.2005
3 Tygodnie

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwa78 » 17.08.2005 08:42

Słuchajcie wybierając się do Chorwacji miałam nadzieję, że w końcu po latach będę miała pogodę na wczasach. A ludzie wręcz zapewniali mnie że tam to będzie słońce i nie mam się o co martwić.
No i było słońce ... upały sięgające 50 stopni w cieniu ... ale tylko przez półtora tygodnia. W połowie drugiego tygodnia zerwał się taki wiatr i zaczął padać deszcz i tak było przez 3 dni. Po tych 3 dniach woda w morzu wymieszała się z tą głębinową i była lodowata jak nasz polski Bałtyk. No a w 3 tygodniu to było na przemian słońce, deszcz, pochmurno, słońce...
Ludzie, którzy pojechali na Chorwację na 2 tygodnie rozpoczynając od 1 sierpnia to nie wiele mieli z chorwackiej pogody.Ciekawe czy zdążyli się opalić ??
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 17.08.2005 10:19

Szczerze ubolewam.
A gdzie to szanowna cromaniaczka obozowała?
siwa78
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwa78 » 17.08.2005 12:18

2 tygodnie w Tucepi a potem w rozjazdach - oklice Dubrovnika, vodice i Plitvice
dagarts
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 17.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dagarts » 17.08.2005 15:59

Byłam w Sukosanie od 1 sierpnia i wróciłam opalona. Padało 1.5 dnia. Spodziewałam sie upałów i ciepłych nocy. Było ciepło, noce zimne. Woda w morzu na poczatku bardzo ciepła potem chłodniejsza, ale i tak lepsza niż w Bałtyku. Wróciłam zadowolona mimo że nie zaznałam chorwackich upałów przez cały okres pobytu.
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 17.08.2005 17:11

Faktycznie- niefart w tym roku mieliśmy. 28.07 do 11.08 w tym tylko pierwszy tydzień upalny, a ostatnie dni zaledwie ciepłe. Na pocieszenie sobie tłumaczę, że przy 7 pobycie w Cro mogło się w końcu tak trafić. Poprzednio niepogoda bywała przez 1-2 dni -nie dłużej. Ale niefart :? :?:
Na Pagu w pierwszych dniach na tej plaży gdzie kąpaliśmy się jestem przekonany, że woda miała blisko 30stC- napewno była najcieplejszą z jaką się spotkalem wcześniej w Cro, a za parę dni w Biogradzie nie wiem czy miała 18stC tak ją wiatr wymieszał. 8O
siwa78
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwa78 » 17.08.2005 22:00

No nieźle sztormy namieszały w pogodzie. Ale ja wiem kto jest temu winien :)
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 18.08.2005 09:24

siwa78 napisał(a):No nieźle sztormy namieszały w pogodzie. Ale ja wiem kto jest temu winien :)

Obecna koalicja :lol:
Na poważnie, byłem od 21 lipca do 02 sierpnia (Marusici k/Omisia) i był upał nie do wytrzymania. W dzień jakieś 37, w nocy 27. Temperatura "antykoncepcyjna". Nasza gospodyni stwierdziła, że w tym roku pierwszy raz jest taka pogoda - nieźle się wstrzeliliśmy. Co do wody bywało tak, że przy powierzchni była jak zupa, a jakieś 1,5 - 2 metrów niżej dawało się odczuć wpływ zimnego prądu.
PZDR
siwa78
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 05.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) siwa78 » 18.08.2005 09:38

No to Ci się udało :) Wiatry zerwały się w środę 3 sierpnia więc zdążyłeś uciec.
A co do winnego miałam na myśli siebie. Jestem pechową osobą co do pogody więc nie zdziwił mnie fakt, że się zapsuła. Po prostu tak już jest na moich wczasach.
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 18.08.2005 11:55

Coś w tym jest. Podobno przed nami - jakiś tydzień też było fatalnie, co mnie utwierdza w przekonaniu, że mieliśmy szczęście. Zresztą czasami jeżdżę nad Bałtyk i nigdy nie zdarzyło mi się, że miałem złą pogodę.
Wniosek - nie zawsze jest tak słodko, trzeba mieć trochę szczęścia. Nawet do pogody w Cro.
PZDR

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone